Районна газета

ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ АНГЛІЄЮ

У Глухівській районній бібліотеці відбулася третя віртуальна подорож у рамках проекту «Галопом по Європі та інших країнах»

Напередодні Дня Європи в Україні, який святкуватимемо 18 травня, Володимир РОМАНЕНКО, ведучий проекту, розповів про дивовижну країну Англію, яку йому вдалося відвідати два рази.

Чим же вона його так здивувала? Як завзятого мандрівника його вразила потужна економіка Англії,  як футболіста – кількість стадіонів, як звичайну людину – рівні дороги, найкращі автобани, добропорядність громадян, акуратність в усьому – рівно викошені газони обабіч доріг, пофарбовані паркани, незатійливі будинки.

Володимир Романенко, побувавши в Англії, зрозумів, чому 52% британців висловилися за «Брексит» – вихід Великобританії з Євросоюзу. Англія, на думку В. Романенка, найкраща країна в Європі, тому вона може існувати не залежно ні від кого. 

Розповів мотобайкер про відвідини острова Мен, де проходять знамениті гонки на мотоциклах. Це найшвидші гонки в історії людства, які проходять через житлові райони і вулиці. Цим гонкам вже 105 років. 

Філософські роздуми викликала подорож до знаменитого природного парку Англії – Стоунхендж.

Розповідь про Лондон та архітектуру вразила учасників заходу та розвіяла міф про те, що там постійні дощі та тумани.

Крім цього, він порекомендував усім вивчати англійську мову, бо вона є міжнародною мовою для туристів. А ще англійці не розуміють, як можна не знати цієї мови. 

Книжкова виставка, підготовлена бібліотекарем Ніною ШУБНІКОВОЮ, доповнювала віртуальну подорож Англією. Тут можна було побачити  цікаві статті в різних журналах про королеву Великобританії  Єлизавету ІІ, про «Залізну леді» Маргарет Тетчер, про британського принца Гаррі Уельського та його кохану Меган Маркл; згадати видатних людей Англії: фізика Ньютона, натураліста Чарльза Дарвіна, актора Чарлі Чапліна, знаменитих співаків квартету «Бітлз», відомих письменників: Вільяма Шекспіра, Стівенсона, Д.Дефо, Конан Дойла, Агату Крісті, Оскара Вайлда, Чарльза Діккенса, Стівенсона та багатьох інших.

Переглянувши виставку, можна було дізнатися, що метро першими в світі винайшли саме в Лондоні в 19 сторіччі. Про це йдеться в журналі «Вокруг света» № 8 за 2018 рік. У таких журналах є ще цікаві матеріали про парки Англії, чудернацькі скульптури, різноманітні національні страви. У журналі «Ліза» моделі демонструють англійське вбрання. Журнал «Команда +» розповідає  про найкращі футбольні команди Англії та відомих гравців.