Районна газета

РУКОПИСНЕ ЛАВРИШІВСЬКЕ ЄВАНГЕЛІЄ XIV СТОЛІТТЯ НА ГЛУХІВЩИНІ

31 травня 2019 року о 13-00 годині в Глухівській центральній районній бібліотеці відбудеться презентація факсимільного видання рукописного Лавришівського Євангеліє XIV століття, видавництво «Горобець», за сприяння Українського Культурного Фонду в рамках проекту «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Пам’ятка є цінним джерелом української мови, так як написання Євангеліє проходило як навчальний процес

Ця книга пройшла довгий шлях повернення до читачів, бібліотек і мистецтвознавців. Про це йтиметься на презентації, в якій візьмуть участь ті люди, які повернули до життя цей унікальний книжковий твір – працівники видавництва «Горобець».

Коротко про проект: За часів Київської Русі було створено, написано й надруковано немалу кількість книжок. Це були твори духовні, історичні й державотворчі. Однак, як не прикро, але з найбагатшої книжкової спадщини Київської Русі збереглося не більше одного відсотка усіх рукописів, створених в князівських скрипторіях. Тому кожен збережений рукопис є не лише цінним історичним джерелом, але і справжнім шедевром української середньовічної культури. На жаль, переважна більшість українських середньовічних рукописів знаходяться далеко від тих центрів, в яких вони були створені. Ці рукописи є перлинами книжкових зібрань Росії, Білорусії, Польщі, Австрії, Італії та інших країн. Частина з них зберігається у музейних або рукописних фондах і не доступна ані дослідникам, ані простим особам, зацікавленим історією української рукописної книги. Видавництво "Горобець" повертає ці книжкові шедеври широкому колу читачів. Вже побачили світ такі видання: Луцьке Євангеліє XIV ст., Холмське Євангеліє XIV століття, що зберігаються в Російській державній бібліотеці (Москва, Росія), Луцький Псалтир 1384 р., зберігається у Бібліотеці Лауренціана Медичи (Флоренція, Італія).

Запрошуємо всіх зацікавлених на презентацію. Вхід вільний.