Районна газета

СІЙСЯ, РОДИСЯ, ЖИТО, ПШЕНИЦЯ, ВСЯКА ПАШНИЦЯ!

У дні новорічно-різдвяних свят лунають Україною колядки і щедрівки, у яких люди прославляють  народження  Сина Божого, бажають одне одному щасливого Нового року.

Вже традиційно, в ці святкові дні, на Глухівщині проходить районний фестиваль «Щедрий вечір, добрий вечір!», мета якого – dідродження, збереження та популяризація традицій проведення свят зимового циклу.

Аматори сцени 14 клубних закладів району, а саме Есманьського міського будинку культури, Уланівського, Некрасівського, Полошківського, Студеноцького, Сопицького, Уздицького, Вільнослобідського, Баницького, Перемозького, Суходільського сільських будинків культури, Семенівського і Чернівського сільських клубів та народний аматорський ансамбль народної пісні районного будинку культури яскраво і колоритно представили колядки, щедрівки, обрядові дійства.

Учасників та гостей фестивалю зі сцени привітала заступник голови Глухівської районної ради Галина Стороженко, побажала всіляких гараздів, яскраво провести свята, а учасникам фестивалю - творчого натхнення та гарного виступу.

Перед глядачами, які завітали того дня до районного будинку культури, розгорнулося незабутнє святкове дійство, яке примусило забути про буденні справи і поринути у чарівний світ народної творчості. Кожна з обрядових пісень прославляла людину праці. Колядники та щедрувальники бажали господарям щастя, здоров’я, багатого врожайного року. Приємно, що поруч з дорослими виступали  молодь і діти, і це є підтвердженням тому, що народні традиції зберігаються і передаються з покоління в покоління.

За давнім народним звичаєм колядникам та щедрувальникам віддячували солодощами та смачними дарунками. Всі учасники отримали дипломи за відродження, збереження народних звичаїв, обрядів, традицій і популяризацію фольклорного мистецтва у Глухівському районі. Нагородження провела начальник відділу культури, молоді і спорту Ольга Горбачова, яка  висловила сподівання, що на Василя та Маланки  колядки і щедрівки, рясні посівання з найкращими побажаннями пролунають у кожній оселі нашого району.

Світлі почуття і піднесений настрій виніс із фестивалю кожний, хто побував на ньому.