ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ ІЗ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ НА ГРИП ТА ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ

За даними епідеміологічного моніторингу станом на 08.02.2019  (6-й тиждень) на території міста Глухів захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) не перевищує епідпорогові значення (показник захворюваності становить 366,7 на 100 тис. населення, що нижче порогового рівня 513,4 на 100 тис. населення в 1,4 рази).

Однак, по кількості хворих реєструється щотижневе зростання. Так, за 6-й тиждень захворіло 120 осіб, минулого ж тижня – 102 особи. Найбільш швидко зростає кількість хворих дітей віком до 17 років – 86 осіб цього тижня, 78 – минулого. Особливо це стосується школярів (55 хворих дітей), серед яких відмічається збільшення хворих в 1,5 – 2 рази щотижня.

Аналогічна ситуація і на території Глухівського району. Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) не перевищує епідпорогові значення (показник захворюваності становить 305,9 на 100 тис.нас., що нижче порогового рівня 355,48 на 100 тис.нас. в 1,2 рази).

За 6-й тиждень захворіло 69 осіб проти 55 минулого тижня. В 1,2 рази збільшилась кількість хворих дітей (50 осіб), серед яких 70% це школярі.

За даними рутинного епідеміологічного нагляду по Україні за 5 тиждень реєструється перевищення епідемічного порогу на 6,5%. Найчастіше хворіли та потребували медичної допомоги в умовах стаціонару діти 0 – 14 років. Всього з початку епідемічного сезону (з 01.10. 2018 року) перехворіло більше 3 млн.осіб, з них 67% – діти. Від ускладнень грипу померло 30 осіб, з них 4 дітей.

Сумська область ввійшла до переліку областей, де реєструється перевищення епідпорогу захворюваності. Так, за 6-й тиждень показник перевищений на 10,5%. Перевищення епідемічного порогу зареєстроване в м. Суми та Сумському районі, містах Ромни та Лебедин. Захворюваність серед дітей в 12 разів перевищує захворюваність серед дорослих. Найвища інтенсивність епідемічного процесу у віковій групі від 15 до 17 років.

Летальних випадків від грипу не було.

За даними вірусологічного моніторингу серед виявлених респіраторних вірусів 70% – віруси грипу типу А.

Грип – це гостре вірусне захворювання, яке вражає дихальні шляхи.  Джерелом інфекції є хвора людина, птиця або тварина. Механізм передачі повітряно-крапельний. При кашлі, чханні та розмові вірус може розсіюватися на декілька метрів навколо.

Як запобігти зараженню грипом?

  • Пройти вакцинацію проти грипу. Наявні вакцини захищають від усіх актуальних цього року варіантів вірусу грипу.
  • Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції. Триматися від хворого на відстані не менше 2 метрів.
  • Обмежити відвідування місць великого скупчення людей. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти.
  • Часто провітрювати приміщення. Робити в ньому вологе прибирання.
  • Часто мити руки з милом.
  • Не торкатися очей, носа або рота немитими руками.
  • Уникати обіймів, поцілунків, рукостискань.
  • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.
  • Прикривати ніс і рот при чханні або кашлі серветкою, яку необхідно викинути. Якщо серветки немає – чхати в лікоть.
  • Хворому користуватися марлевими або одноразовими масками (вірус грипу вони не затримають, але затримають краплини слини з великою кількістю вірусу).

Якщо Ви вже захворіли – залишайтеся вдома та зверніться до лікаря!

Завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України Марина Матвієнко