ПРОВЕДЕНО МЕТОДИЧНИЙ ДЕНЬ ДЛЯ ФАХІВЦЯ ІЗ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

Директор Глухівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія ХРОЛЬ провела методичний день для фахівця із соціальної роботи Шалигинської  ОТГ.

Під час зустрічі було з’ясовано, що соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.

У ході роботи було відпрацьовано алгоритм ведення випадку, його етапи, можливі види послуг, оптимальні терміни ведення випадку та інтенсивність послуг, контактів з клієнтом. Фахівець із соціальної роботи мав змогу на запропонованих прикладах життєвих історій практично застосувати свої знання та отримати нові навички, визначаючи тип складності випадку (проблемної ситуації в сім’ї), обговорюючи критерії для підготовки висновку за результатами оцінки потреб дитини та її родини. Важливим виявилось вивчення ситуацій, які можуть виникнути при здійсненні соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування в умовах децентралізації влади. Також обговорено здійснення профілактичної роботи з метою попередження відмов від новонароджених дітей та реалізацію заходів, спрямованих на збереження рідної сім’ї для дитини та попередження її влаштування у державну установу.

По завершенню директор центру визначила основні завдання на найближчий час: складання соціального паспорту території (кількісні показники різних категорій населення) з метою визначення, яких послуг потребує  громада; належне ведення обліку сімей СЖО; пильна увага та робота з сім’ями, в яких батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків; якісне здійснення соціального супроводу сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.