Районна газета

НА ГЛУХІВЩИНІ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ПРОЕКТ „ЛЮДЯМ ПОВАЖНОГО ВІКУ – ДІЄВУ ДОПОМОГУ”

Виконуючи соціальні ініціативи Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА, з метою соціального захисту найбільш уразливих верств населення в Глухівському районі запроваджуються нові проекти, які спрямовані на надання допомоги людям похилого віку, одиноким громадянам.

Як зазначив голова Глухівської районної державної адміністрації Олексій Ткаченко на Глухівщині дієво працює мобільна сервісна ремонтна бригада „Людям похилого віку – дієву допомогу”. Одиноко проживаючим людям похилого віку надається допомога в ремонті будинків. Вже відпрацьовані такі села як Баничі. Береза, Шевченкове. До цієї роботи активно залучаються сільські та селищні голови, волонтери та ін. Координатором роботи даної бригади є комунальна установа „Територіальний центр соціального обслуговування” Глухівської районної ради

Крім того з 1 серпня 2012 року в комунальній установі „Територіальний центр соціального обслуговування” Глухівської районної ради створено мультидисциплінарну бригаду. До її складу входять: завідувач відділенням соціальної допомоги вдома, соціальний робітник (працівник) дільниці та волонтери, куди здійснюється виїзд, робітник з комплексного обслуговування та дрібного ремонту, сестра медична, дільничний терапевт  (за згодою), підсобні робітники (за наявності).

Соціальні послуги надаються за згодою особам (переважно – з IV та V групами рухової активності), які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги та обслуговуються у територіальному центрі.

Залежно від виду послуги вона надається безпосередньо під час виїзду мультидисциплінарної бригади за місцем проживання особам, які  потребують надання соціальних послуг (доставка продуктів харчування, медикаментів, робота на присадибній ділянці, розпилювання та рубання дров, дрібний ремонт огорожі та ганка, медичні та інформаційні послуги).

За період роботи бригадою проведено 20 виїздів. Надано допомогу 148 підопічним в ремонті парканів, в рубанні дров, ремонті даху та східців, також медичні послуги дільничними терапевтами, доставка гуманітарної допомоги у вигляді одягу б/в, інформаційні послуги та допомога в обробітку присадибної ділянки.