Районна газета

НА ГЛУХІВЩИНІ УСПІШНО РЕАЛІЗУЮТЬСЯ МІЖНАРОДНІ ПРОЕКТИ

«На виконання завдань та доручень Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо розвитку інфраструктури в сільській місцевості на Глухівщині успішно реалізується міжнародний проект ЄС/ПРОООН. Ця співпраця спрямована на створення якісних умов життя громадян у сільській місцевості», – відзначив голова Глухівської районної державної адміністрації Олексій Ткаченко.

Як зазначила під час зустрічі з головою районної державної адміністрації Тамара Харченко, координатор спільного проекту Європейського Союзу та програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ»:

- Глухівський район –  «унікальний» район з втілення в життя Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ». Влада – відкрита до спілкування, громади – активні, що допомагає вирішувати всі питання, дає результативність у роботі. Тому цього року спільно з Сумською обласною радою було прийнято рішення на зекономлені в області кошти надати додаткову квоту на реалізацію додаткової ініціативи Слоутській сільській громаді щодо придбання медичного обладнання для місцевого фельдшерсько-акушерського пункту.

Завдяки Програмі і дієвості сільських громад, підтримки влади всіх рівнів минулого року вдалося зробити реконструкцію вуличного освітлення в селі Суходіл, будівництво водогону в с. Семенівка, здійснити заміну вікон на металопластикові із застосуванням енергозберігаючих технологій у Слоутському навчально-виховному комплексі та реконструювати частину приміщення Первомайської школи під дитячий садок. Загальна сума цих проектів склала більше 663 тисяч гривень, кошти ЄС/ПРООН  склали  297739 тис. гривень.

Глухівський район, як зазначає Тамара Харченко, найкраще і своєчасно впорався зі всіма проектами, район визнано як один з прогресивних і перспективних в області і він має найбільший шанс стати переможцем конкурсу і увійти до ІІІ фази Проекту, яка стартуватиме з 2014 року.

На сьогодні на теренах Глухівщини реалізується два проекти Програми ПРООН/ЄС: у якому за напрямком «Енергоефективність» беруть участь  Семенівська і Первомайська сільська рада. Зокрема, у Некрасівському навчально-виховному закладі Семенівської сільської ради буде проведено модернізацію мережі опалення шляхом застосування твердопаливних (піролізних) котлів, у Первомайській сільській раді -  монтаж вуличного освітлення з застосуванням автономних світильників на основі сонячної енергії. Орієнтовна загальна вартість цих пролетів складає 458570 грн., з яких кошти ПРООН – 320 тис. грн. А також додаткові, близько 7,5 тисяч доларів, отримає громада села Слоут, на ці кошти буде повністю оновлено матеріальна база медичного закладу – місцевого ФАПу, як вирішили самі слоутчани на загальних зборах.