Районна газета

Правопросвітницький проект «Я маю право!»

 

СУМЧАНАМ НА БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРАХ РОЗПОВІЛИ ПРО МУНІЦИПАЛЬНУ НЯНЮ, ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ТА БУЛІНГ

У рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», фахівці юстиції Сумщини відвідують батьківські збори у школах міста. Коли до заходу долучаються такі фахівці, батьки мають змогу дізнатися багато корисного для себе та своїх дітей.

Так, юристи установи розповідають про ініціативу Міністерства соцполітики #МуніципальнаНяня, яка передбачає відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років. Розмір відшкодування становить з 1 січня 2019 року – 1626 гривень щомісяця. Відшкодування сплачується за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею. 

ПРО ПРОТИДІЮ ПОРУШЕННЯМ НА ВИБОРАХ І НЕ ТІЛЬКИ: ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ СПІЛКУВАЛИСЯ З ЖИТЕЛЯМИ РОМНІВ ТА НЕДРИГАЙЛОВА

До виборів Президента України залишилось 10 днів. Задля інформування пересічних громадян щодо особливостей виборчих прав та виборчих процедур фахівці юстиції Сумщини в рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» зустрічаються не тільки з жителями обласного центру, а й віддалених населених пунктів.

ТУРБОТА ПРО ВЛАСНИЙ ДОБРОБУТ ЗМУШУЄ БОРЖНИКІВ ПО АЛІМЕНТАХ ЗГАДАТИ, ЩО ВОНИ БАТЬКИ

Дискомфортні умови, які створюють неплатникам аліментів норми закону #ЧужихДітейНеБуває, не дозволяють їм роками жити в боргах перед дітьми.

Так, Сумчанин Валерій 9 місяців не сплачував аліменти, однак, коли довідався, що на його майно та кошти накладені арешти, винесені постанови про тимчасові обмеження у праві виїзду за кордон, користування транспортними засобами, зброєю та полювання, він невідкладно сплатив на користь своєї донечки Анни майже 10 тисяч гривень.

БУЛІНГ, ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО, ПОДАТКОВА ЗНИЖКА, ВИБОРЧІ ПРАВА – НА ВСІ ЦІ ПИТАННЯ «ПРАВОВИЙ MessageBox» ДАСТЬ ВІДПОВІДЬ

Вже традиційно щотижня наповнений найактуальнішою інформацією від юстиції Сумщини «ПРАВОВИЙ MessageBox» направляється до нової школи. Цього разу місцем його розташування стала Сумська спеціалізована школа № 17.

У «ПРАВОВОМУ MessageBox» діти можуть знайти поради щодо протидії булінгу та домашньому насильству, а їх батьки – як оформити аліменти та як виїхати з дитиною за кордон з одним з батьків без дозволу іншого.