Районна газета

ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА РАЙОННОЇ ЦІЛЬОВОЇ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА «ВЛАСНИЙ ДІМ» НА 2017-2018 РОКИ

Про це відзначила голова райдержадміністрації Вікторія СОКОЛ під час наради з сільськими, селищними головами району та головами об’єднаних територіальних громад.

Рішенням сесії Сумської обласної ради від 28 березня 2017 року була затверджена Обласна цільова програма підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2017-2018 роки. Реалізація Програми у 2017-2018 роках дозволить підвищити рівень розвитку сільської інфраструктури, привабливості проживання, стандартів життя в сільській місцевості, збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва на селі та ін.

Ресурсне забезпечення даної програми складає 42,0 млн. гривень, у тому числі за рахунок державного бюджету – 10 млн. гривень, місцевих бюджетів 32,0 млн. гривень, з яких за рахунок обласного бюджету 2,0 млн. гривень, за рахунок інших місцевих бюджетів – 30,0 млн. гривень.

Кредит індивідуальному забудовнику надається на термін не більше 10 (десяти) років зі сплатою ним плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) у розмірі 3 (трьох) відсотків річних, а також плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору у щомісячному розмірі 0,25 (нуль цілих двадцять п’ять сотих) відсотків від розміру кредиту, передбаченого кредитним договором.

Сума кредиту не може перевищувати кошторисної та договірної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту у сумі 150 тис. гривень (з урахуванням вартості спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій), а для спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій – 50 тис. гривень.

Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за кредитом протягом всього терміну дії кредитного договору, починаючи з дати подання Фонду копії підтвердних документів (свідоцтва про народження дітей, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування).

Переважне право на отримання кредиту мають наступні індивідуальні забудовники:

1) педагогічні працівники сільських (селищних) навчальних закладів та медичні працівники сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини;

2) молоді спеціалісти, які працюють у сільській місцевості відповідно до підпункту 2 пункту 3 цих Правил;

3) особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

4) громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб;

5) індивідуальні забудовники, які мають намір отримати кредит для завершення раніше розпочатого будівництва;

6) працівники виконавчих органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.

Перелік документів для отримання кредитної позики можливо отримати у територіальному підрозділі Сумського обласного комунального підприємства «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості «Власний дім» у місті Глухові за адресою: вул. Шевченка, 4 (другий поверх), або в управлінні економічного розвитку, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Глухівської районної державної адміністрації.