Районна газета

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ “ДІТЕЙ ВІЙНИ”

До управління Пенсійного фонду після публікації в газеті «Неделя» про початок виплат за судовими рішеннями  донарахованих сум пенсій відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» масово звертаються пенсіонери з приводу отримання даних виплат. При цьому значній кількості осіб не потрібно звертатись у зв’язку з тим, що нараховані за судовими рішеннями суми пенсій або вже виплачені пенсіонеру,  або внесені до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою. Тобто, ситуація потребує  роз’яснень.

Станом на 01.09.2017 року по місту та району обліковується 3605 осіб, яким встановлено статус “дитина війни”. У період з 2008 року по червень 2011 року даною категорією осіб було подано до суду більш ніж 12 тисяч позовів про перерахунок пенсії. Управлінням Пенсійного фонду у період до вересня 2011 року були виплачені донараховані суми пенсій за 8409 судовими рішеннями, тобто виконано більше 68 відсотків загальної кількості судових рішень по справам “дітей війни”. Особам, яким вже була здійснена виплата донарахованих сум пенсій, до будь-яких органів з приводи виплат “дітям війни” звертатись не потрібно.

Починаючи з 01 січня 2013 року порядок виконання судових рішень, боржником за яким є орган державної влади, врегульовано Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI та Порядком погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440(далі - Порядок)

Даний Порядок визначає механізм обліку виконавчих документів, судових рішень, погашення заборгованості за ними та розповсюджується на виконавчі документи про стягнення коштів або рішення суду, які набрали законної сили до 01 січня 2013 року.

Відповідно до Порядку особа для виконання постанови суду або виконавчого листа повинна направити пакет документів до Головного управління юстиції в Сумській області. За результатами розгляду поданих документів вносяться дані до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, при цьому особі на домашню адресу направляється повідомлення про прийняття такого судового рішення для обліку із зазначенням черги, до якої воно включено.

Звертаю увагу, що Порядком передбачено здійснення виплати нарахованих коштів за виконавчим листом або судовим рішенням винятково органами Державної казначейської служби України в межах асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік для забезпечення виконання рішень суду.

Тобто, управління Пенсійного фонду не проводить виплат за судовими рішеннями та не володіє інформацією про погашення заборгованості, внесеної до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою.

Відповідно до Порядку пенсіонерами міста та району направлені документи для внесення до Реєстру по 1261 судовому рішенню, що становить 35 відсотків кількості рішень, які залишились невиконаними. Таким пенсіонерам необхідно чекати виплати заборгованості Головним управлінням   Державної казначейської служби України у Сумській області, відслідковувавати черговість за Реєстром, та немає необхідності звертатись до управління Пенсійного фонду.

Пенсіонери, які не направляли документи для виконання відповідно до Порядку, за бажанням особисто мають право направити до Головного управління юстиції в Сумській області (вул. Герасима Кондратьєва, 28, м. Суми, 40003) наступний пакет документів:

1) заяву про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній;

2) оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію) та 2 копії виконавчого документа або рішення суду;

3) копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

4) копію паспорта громадянина України.

Також повідомляю, що органами Пенсійного фонду щомісячно нараховується та виплачується підвищення до пенсії “дітям війни” в розмірі 66,43 грн.

Перший заступник начальника управління Світлана Ткаченко