Районна газета

ОЧІЛЬНИК СУМСЬКОЇ МІЛІЦІЇ ЗАВІТАВ НА ГЛУХІВЩИНУ

Головний міліціонер Сумщини провів зустріч з представниками місцевої влади Глухівського району.

На зустріч з начальником УМВС України в Сумській області генерал-майором міліції Віктором Козицьким прийшли представники Глухівської районної державної адміністрації та районної ради, сільські та селищні голови, Податкова інспекція, Прикордонна служба та журналісти. Про стан криміногенної ситуації за минулі півроку прозвітував заступник начальника Глухівського міського відділу МВС України в Сумській області В’ячеслав Косолап.  Після його виступу, Віктор Козицький звернувся до присутніх.

«Я запевняю всіх: зріст злочинності як в ваших районах, так і в області в цілому – відсутній. Така думка складається через нещодавній прийнятий Кримінально-процесуальний кодекс України. Якщо раніше із всіх зареєстрованих злочинів порушувались кримінальні справи тільки по 15 % повідомлень, сьогодні – за кожним повідомленням та заявою відкривається кримінальне провадження. Після проведення перевірки слідчий, при відсутності складу злочину, закриває їх. А в суспільстві складається думка, що в нас стали більше грабувати, скоювати розбійних нападів. Хочу додати, що в цьому році саме цих злочинів зареєстровано на 20% менше».

Також генерал-майор міліції наголосив на тому, що правоохоронці будуть виконувати все, але в межах своєї компетенції та згідно своїх функціональних обов’язків. «Не буде дільничний інспектор міліції за вашою першою вимогою розганяти, наприклад, ринок, який вам не подобається, - звернувся Віктор Козицький до представників влади. – Притягнення до відповідальності за незаконну торгівлю – так, це обов’язок правоохоронця. А діяти за межами своєї компетенції ніхто не буде».  Також, зауважив і те, що співробітники міліції будуть проводити перевірки та діяти тільки в межах Закону. «Наприклад, ви звернулись до правоохоронних органів з приводу роботи незаконного пункту прийому металу. Ви очікуєте, що міліціонер відразу піде та закриє його. Ні. Перш ніж його закрити, необхідно потрапити на його територію. А якщо власник, згідно нового Законодавства, проти – ми не маємо право насильно вчиняти ці дії. Тож необхідно зафіксувати факт порушення, потім отримати дозвіл від суду, вилучити металобрухт і тільки потім – закрити цей пункт. Це все певний час. В зворотному випадку – вже співробітник міліції буде злочинцем. А ви відразу кажете: правоохоронці нічого не роблять».  

Звернувся до присутніх генерал-майор і з поясненням ситуації, що склалась у Врадієвці Миколаївської області. «Ми повинні спілкуватись, щоб уникнути подібних ситуацій. Не мовчить, якщо побачили, що правоохоронець порушує Закон. Я буду реагувати на кожне ваше звернення. Але вони повинні бути об’єктивними. Якщо ви кажете «беруть хабар», ви повинні відразу озвучити прізвища. В іншому випадку – я буду захищати своїх підлеглих, доки не буде доказана їх провина».

Віктор Козицький наголосив, що основна задача, яка поставлена Міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком – спілкування з людьми. «Я прошу керівництво відділів міліції: виїжджайте, спілкуйтесь з людьми. Якщо є проблема – необхідно негайно її вирішувати, а не «заганяти у кут».

На останок Віктор Козицький ще раз наголосив, що готовий вислухати кожного і прийняти всі необхідні заходи.

Підсумував дану зустріч голова районної державної адміністрації Олексій Ткаченко, який наголосив на необхідності та важливості проведення таких зустрічей. З метою попередження виникнення злочинності на території району районна влада спільно з працівниками правоохоронних органів зараз працює над вирішенням наступних задач. По-перше, дільничні інспектори, які працюють в районі, повинні і проживати на відповідній території, що тільки буде сприяти як профілактиці, так і розкриттю правопорушень. По-друге, це виховання громадянської свідомості жителів району, активної громадянської позиції, небайдужості до всього, що відбувається поряд.