Районна газета

ЧИ ПРАВИЛЬНО ВИ ВИКОРИСТОВУЄТЕ АНТИСЕПТИК ДЛЯ РУК?

Антисептик для рук – дезінфікуючий засіб, який використовується для запобігання передачі патогенних мікроорганізмів. Може використовуватись в умовах, коли вода та мило недоступні.

Зверніть увагу на те, що спиртовмісні антисептики повинні містити щонайменше 60% спирту, оптимально – 70%. Вони знищують бактерії, віруси, грибки.

Але, спирт знищує як патогенні мікроорганізми, так і нормальну мікрофлору шкіри, тому регулярне застосування антисептиків у звичайному режимі життя небажано.

ВОША МАЛЕНЬКА, А ПРОБЛЕМА ВЕЛИКА!

За 9 місяців 2019 року показник ураженості населення Сумської області педикульозом знизився на 21,2% і становить 89,12 на 100 тис. населення проти 113,4 за аналогічний період 2018 року (974 вип. проти 1238). В тому числі рівень ураженості дитячого населення педикульозом знизився на 15%.

ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ ІЗ КОРУ ТА ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ

У Глухівському районі цього року зареєстрований 1 випадок захворювання на кір дорослої особи.

По Сумській області зареєстровано 256 випадків захворювання, з них 1 летальний. Найбільша кількість хворих реєструється в м. Суми, Шостка та Конотопському районі.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за останній тиждень на кір захворіло на 13% більше, ніж минулого тижня.

Всього протягом спалаху, з 2017 року, захворіло більше 115 тис. людей, з них 41 померла.

ДИФТЕРІЯ! ЦІНА ПИТАННЯ – ЛЮДСЬКЕ ЖИТТЯ!

В умовах збільшення кількості хворих на дифтерію в Україні Глухівський відділ Сумського лабораторного центру МОЗ України нагадує:

Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується місцевим запаленням (переважно ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з ураженням серцево-судинної та нервової систем. Збудником є дифтерійна паличка, яка стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів. Джерело інфекції – хвора людина або носій.