Районна газета

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

 

Запитання громадян

Відповіді фахівців

Що слід розуміти під «спільною власністю» на земельну ділянку?

1.Земельна ділянка може знаходитись у спільній власності з визначенням частки кожного з учасників спільної власності (спільна часткова власність) або без визначення часток учасників спільної власності (спільна сумісна власність).

2.Суб’єктами права спільної власності на земельну ділянку можуть бути громадяни та юридичні особи, а також держава, територіальні громади.

3.Суб’єктами права спільної власності на земельні ділянки територіальних громад можуть бути районні та обласні ради.

Чи маю я право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника (чоловіка), якщо на сьогодні ще не досягла пенсійного віку?

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається:

1) непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу;

2) дітям – незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника;

3) батькам і чоловіку (дружині) померлого, які не були на його утриманні, якщо втратили джерело засобів до існування.

Які документи необхідні для заміни паспорта у зв’язку зі зміною прізвища?

1. Заява про видачу паспорта.

2. Паспорт, що підлягає обміну.

3. Дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому віку.

4. Документи, що підтверджують обставини, на підставі яких паспорт підлягає обміну.

5. Платіжний документ, з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита.

Чи маю я право на оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги, якщо розмір заробітної плати перевищує прожитковий мінімум, а мешкаю я разом з двома неповнолітніми доньками?

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28 лютого 2015 року № 106, якою з 1 травня 2015 року запроваджується спрощені умови отримання житлової субсидії.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу.

Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.

Одночасно з цим, наявність двох неповнолітніх дітей, які зареєстровані за адресою проживання матері (батька), суттєво впливає на сукупний дохід, а отже, і на розмір отриманої субсидії.