Районна газета

Відділ з питань державної реєстрації

Відділ з питань державної реєстрації апарату Глухівської районної державної адміністрації

вул. Шевченка, 4, м. Глухів, Сумська обл., 41400

тел. (05444) 2-30-27
Ел-пошта:

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Начальник відділу - Данильченко Наталія Леонідівна (тел.2-30-27)

 

Список працівників та контакти працівників відділу з питань державної реєстрації апарату Глухівської районної державної адміністрації

Положення про відділ з питань державної реєстрації апарату Глухівської районної державної адміністрації


Станом на 01.11.2019 відділом з питань державної реєстрації  апарату Глухівської районної державної адміністрації у  Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстрована 3921 заява на загальну суму 416094 гривень, з них: 368 заяв про державну реєстрацію право власності; 3502 заяви про державну реєстрацію іншого речового права (оренда), заяви про державну реєстрацію іншого речового права з одночасною реєстрацію права власності; 24 заяви про внесення змін; 5 заяв про відкладення; 22 заяви  - інші.  

Крім того зареєстровано 87 заяв з державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та внесення змін до їх документів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на загальну суму 14244 гривні. Кошти перераховані до  районного бюджету Глухівського району.


Упродовж лютого 2019 року у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відділом з питань державної реєстрації апарату Глухівської районної державної адміністрації зареєстровано 852 заяви на загальну суму 97740,00 гривень, з них: 86 заяв про державну реєстрацію право власності; 757 заяв про державну реєстрацію іншого речового права (оренда) та заяв про державну реєстрацію іншого речового права з одночасною реєстрацію права власності; 2 заяви про внесення змін; 3 заяви про відкладення.  

Крім того, зареєстровано 9 заяв з державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та внесення змін до їх документів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на загальну суму 4584,00 гривень.

Кошти перераховані до бюджету Глухівського району.


Відділом з питань державної реєстрації апарату Глухівської районної державної адміністрації впродовж січня 2019 року у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно  зареєстровано 560 заяв на загальну суму 75910,00 гривень, з них: 56 заяв про державну реєстрацію право власності; 500 заяв про державну реєстрацію іншого речового права (оренда) та заяв про державну реєстрацію іншого речового права з одночасною реєстрацією права власності; 2 заяви про внесення змін; 2 заяви про відкладення.  

Крім того, зареєстровано 5 заяв з державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та внесення змін до їх документів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на загальну суму 1350,00 гривень. Кошти перераховані до бюджету Глухівського району.


Відділом з питань державної реєстрації апарату Глухівської районної державної адміністрації впродовж 7 місяців 2018 року зареєстровано у  Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 3943 заяви на загальну суму 353220,00 грн., з них: 362 заяви - про державну реєстрацію права власності; 2565 заяв - про державну реєстрацію іншого речового права (оренда), заява про державну реєстрацію іншого речового права з одночасною реєстрацію права власності; 1004 заяв -  про внесення змін.   

Крім того зареєстровано 70 заяв в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на загальну суму 13050,00 грн. з державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та внесення змін до їх .

Кошти перераховані до  державного бюджету Глухівського району.


Відділом з питань державної реєстрації апарату Глухівської районної державної адміністрації впродовж 5 місяців 2018 року зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 2653 заяви на загальну суму 260770 гривень, з них: 253 заяви - про державну реєстрацію права власності; 1471 заява - про державну реєстрацію іншого речового права (оренда), заява про державну реєстрацію іншого речового права з одночасною реєстрацію права власності; 929 заяв -  про внесення змін.   

Крім того зареєстровано 70 заяв в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на загальну суму 8970 гривень з державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та внесення змін до них.

Кошти перераховані до  державного бюджету Глухівського району.


Відділом з питань державної реєстрації апарату Глухівської районної державної адміністрації впродовж 4 місяців 2018 року зареєстровано у  Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 1932 заяви на загальну суму 207200,00 гривень, з них 195 заяв про державну реєстрацію права власності; 945 заяв про державну реєстрацію іншого речового права (оренда), заяв про державну реєстрацію іншого речового права з одночасною реєстрацію права власності; 691 заява про внесення змін.   

 Крім того зареєстровано 51 заява в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на загальну суму 7000,00 гривень з державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та внесення змін до їх .

 Кошти перераховані до  районного бюджету Глухівського району.


Підвищився адміністративний збір за державну реєстрацію права власності

З 1 січня 2017 року ставки адміністративного збору за проведення державної реєстрації прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав прив'язані не до мінімальної заробітної плати, а до прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Це передбачено змінами до статті 34 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», внесеними Законом № 1774-VIIІ, які набули чинності 1 січня 2017 року.

Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих десяти гривень.

Статтєю 7 Законом України Про Державний бюджет Українина 2018 рік встановлено: прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні

За державну реєстрацію права власності справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 180гривень.

За державну реєстрацію права власності, проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», справляється адміністративний збір у такому розмірі:

  • у строк два робочі дні — 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб — 1760 гривень;
  • у строк один робочий день — 2 прожиткових мінімуми для працездатних осіб — 3520 гривень;
  • у строк 2 години — 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб — 8810 гривень.

За державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки), справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 90 гривень.

За державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки), проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», справляється адміністративний збір у такому розмірі:

  • у строк два робочі дні — 0,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 880 гривень;
  • у строк один робочий день — 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб — 1760 гривень;
  • у строк 2 години — 2,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб — 4400 гривень.

За державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 90 гривень.

За державну реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальних дійсправляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 180 гривень.

За внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника, справляється адміністративний збір у розмірі 0,04 прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 70 гривень.

За отримання інформації з Державного реєстру прав у порядку, передбаченому статтею 32 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», справляється адміністративний збір у такому розмірі:

  • отримання інформації, витягу в паперовій формі — 0,025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 40 гривень;
  • отримання інформації, витягу в електронній формі — 0,0125 прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 20 гривень;
  • отримання інформації адвокатами, нотаріусами (під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва) шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру прав — 0,04 прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 70 гривень.

Адміністративний збір справляється за одну надану послугу у сфері державної реєстрації прав. У разі надання однієї послуги у сфері державної реєстрації прав одночасно усім співвласникам нерухомого майна адміністративний збір справляється один раз у повному обсязі.

У разі відмови у проведенні реєстраційних дій адміністративний збір не повертається.

У разі відкликання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень адміністративний збір підлягає поверненню.

Звільняються від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав:

1) фізичні та юридичні особи - під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному цим Законом;

2) громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

3) громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;

4) громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;

5) інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

6) інваліди I та II груп;

7) Національний банк України;

8) органи державної влади, органи місцевого самоврядування;

9) інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстрації прав.

У разі якщо державна реєстрація права власності або інших речових прав, відмінних від права власності, проводиться у строки менші, ніж передбачені статтею 19 цього Закону, особи, визначені пунктами 1-9 цієї частини, не звільняються від сплати адміністративного збору.

Адміністративний збір не справляється за внесення до записів Державного реєстру прав змін, пов’язаних із приведенням у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.