Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості
вул. Героїв Крут, 6, м. Глухів, Сумська область, 41400
тел. (05444) 2-63-07, 2-20-04
електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.
Директор: Москаленко Олексій Анатолійович
НОВИНИ
На листопад та грудень фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості запланували проведення інформаційних заходів для працівників, які вивільнюються з організацій, у процесі проведення адміністративної реформи.
18 жовтня фахівці відвідали Глухівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Присутні отримали інформацію про послуги державної служби зайнятості, роз’яснення щодо трудового законодавства та процедури вивільнення працівників відповідно до Кодексу Законів про працю України.
Багато запитань, що прозвучали на заході, стосувались порядку реєстрації в центрі зайнятості, прав та обов’язків зареєстрованих безробітних, умов призначення матеріального забезпечення.
Соціальний проєкт «Lingva Skills» дає можливість шукачам роботи, зареєстрованим в службі зайнятості, безкоштовно вивчити англійську мову.
За минулий рік та січень-жовтень цього року майже 200 безробітних виявили бажання покращити свої знання англійської мови.
Для цього необхідно зробити кілька кроків:
1. Звернутися до центру зайнятості з проханням включити Вас до програми безкоштовного навчання англійській мові «Lingva.Skills».
2. Надати свою електронну адресу відповідальному співробітнику.
3. Отримати у співробітника персональний пароль для входу в систему.
4. Пройти навчання на сайті Лінгва.Скілз (www.lingva.ua).
Навчання доступне у будь-який час. Ви самі коригуєте час, темп навчання. Базовий рівень знань не має значення.
Всі, хто пройшов навчання, отримують сертифікат.
Служба зайнятості Сумщини долучилася до реалізації пілотного проєкту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні»
Сумщина стала пілотною в проєкті «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». Його впроваджує Міжнародна організація праці за підтримки уряду Данії.
Загальна мета проєкту – поліпшення можливості працевлаштування молоді, жінок, осіб з інвалідністю, осіб передпенсійного віку та інших осіб, котрі мають ризики виключення з ринку праці тощо.
Доцільність участі служби зайнятості у впровадженні цього проєкту в нашій області відзначив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, зауваживши, що на ринку праці існує багато проблем. Скажімо, роботодавці вказують на відсутність якісної практичної підготовки молоді в системі професійних училищ, а також на низьку мотивацію до роботи та надмірні вимоги до рівня зарплати. Багато випускників закладів вищої та професійно-технічної освіти не можуть шукати роботу, пристосовуватися до швидких змін на ринку праці та мають катастрофічно низький рівень знань і навичок підприємництва.
«Проєкт спрямований на комплексне вирішення проблем зайнятості на регіональному ринку праці, - зауважив Володимир Підлісний. – Місцеве партнерство зайнятості передбачає постійну комунікацію всіх зацікавлених сторін: роботодавців, громадян, влади. Учасники мають виконувати кожен свою роль, але враховуючи інтереси інших сторін».
Слушну думку висловив Володимир Підлісний й щодо плюсів створення місцевого партнерства зайнятості на Сумщині, які полягають у проведенні заходів з профілактики безробіття, пошуку і підготовки кваліфікованих кадрів для роботодавців, сприяння забезпеченню зайнятості та самозайнятості мешканців області. До того ж, створення місцевих партнерств зайнятості сприятиме розширенню можливості для легальної зайнятості безробітних, підбору роботодавцями працівників, створенню нових робочих місць.
Легальна зайнятість
23 вересня в приміщені Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості проведено семінар для роботодавців на тему «Легальна зайнятість. Додержання мінімальних гарантій в оплаті праці». Мета заходу – ознайомлення роботодавців з перевагами, які надає легальне оформлення найманих працівників, отримання відповідей на питання від начальника відділу з питань дотримання законодавства про працю Глухівської міської ради Олега Нікольського.
Відкрила семінар заступник директора Валентина Шляхтун. Вона акцентувала увагу на легалізацію трудових відносин з найманими працівниками, відмітила, яку важливу роль відіграють роботодавці на ринку праці, створюючи робочі місця, адже, це - наповнення бюджету, гідний соціальний захист найманого працівника, забезпечення зайнятості населення району.
Олег Нікольський детально поінформували учасників заходу про відповідальність роботодавців та можливості заощадити кошти підприємства дотримуючись законодавства про працю. Найголовніший акцент було поставлено на обов’язковій легалізації трудових відносин з працівниками та обов’язковому дотриманні роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці, що тим самим унеможливить адміністративну відповідальність роботодавців в частині порушення ними законодавства про працю та виплати фінансових санкцій.
Є 100 мільйонів!
Як стало відомо сьогодні, роботодавці Сумщини уже отримали 100 млн. гривень допомоги по частковому безробіттю на період карантину
На Сумщині добігає кінця багатомісячна епопея з виплати компенсаційних виплат за вимушений простій у карантинний період представникам бізнесу.Це стало можливим завдяки ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Протягом пандемії Сумська обласна служба зайнятості утримує лідерство в Україні за рівнем фінансової підтримки підприємців, випереджаючи значно більші за населенням та кількістю підприємців регіони, про що свідчить пропонована діаграма.
- Першість ми утримуємо завдяки справжнім лобістам та активним учасникам процесу виплати компенсаційних виплат представникам малого та середнього бізнесу, - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – До цієї когорти в першу чергу слід зарахувати голову облдержадміністрації Романа Грищенка, потужних галузевих підприємців, скажімо, голову правління Спілки споживчих товариств депутата обласної ради Магомеда-Шаріпа Галаєва, обласні об’єднання працедавців, керівників мережевих торгово-розважальних центрів, готельних комплексів, закладів громадського харчування тощо. Спільними зусиллями Сумщина відчепила найбільш ласий та вагомий шмат всеукраїнського фінансового пирога, який адресувався державою на компенсацію втрат, які зазнали підприємці під час короновірусу –11 тисяч 839 ФОПів, у яких відсутні наймані працівники, та роботодавці, котрі використовують найману працю, як стало відомо сьогодні, отримали 100 млн.грн. допомоги.
За інформацією посадовця, найбільша кількість підприємств скористалися можливістю поправити власне фінансове становище у Сумах, Конотопі, Шостці, Ромнах, Глухові, Тростянці.
- Пандемія зачепила і наші колективи. Структурні підрозділи отримали нищівний фінансовий удар: призупиняли роботу всі 12 ринків, на яких обладнано 10 тисяч торговельних місць, де здійснюють діяльність підприємці та їх наймані працівники, а також сільгоспвиробники. Більшість з них ведуть сімейний бізнес, який є єдиним джерелом їх доходів. Крім цього, втратили обсяги підприємства ресторанного господарства та роздрібні підприємства ринків. Як результат, з початку карантину кооперація області втратила більше 10 млн.грн. загального товарообігу, - розповідає голова правління облспоживспілки, депутат обласної ради Магомед-Шаріп Галаєв. - Завдяки ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 вдалося дещо пом’якшити фінансову скруту. Вважаю єдино правильним рішенням, що виплату допомоги по частковому безробіттю на період карантину було доручено державній службі зайнятості. Приміром, на місцевому рівні ми швидко сконтактували з обласним центром зайнятості, з яким давно та плідно співпрацюємо, розробили план невідкладних заходів, оперативно довели необхідну інформацію до людей. Ми отримали своєчасну ґрунтовну методичну та практичну допомогу, обласна служба зайнятості розгорнула широку роз’яснювальну роботу, кожен спеціаліст служби пройнявся життєвими проблемами працівників системи споживчої кооперації.
Володимир Короткий, директор ТОВ «Санаторій «Токарі» Лебединського району: «Нашому колективові надано допомогу з часткового безробіття на загальну суму майже 37 тисяч гривень. Вдячні за підтримку уряду країни, службі зайнятості, які швидко знайшли чіткий алгоритм роботи, завдяки чому пом’якшено фінансові негаразди наших працівників».
Сергій Демченко, директор ТОВ із Липової Долини:«У нас у штаті 34 працюючих. Отримали майже 570 тисяч гривень. Гідна допомога від держави».
За словами В.Підлісного, тепер завдання для роботодавців та влади полягає в тому, аби пришвидшити темпи відновлення та створення нових робочих місць з гідною заробітною платою, і, звичайно ж, соціальним пакетом.
Легальна робота на Сумщині: плюси в оплаті праці
В умовах карантину чимало громадян стали розмірковувати щодо можливих переваг офіційного працевлаштування. Адже, уклавши трудовий договір з роботодавцем, працівник має право на отримання лікарняного та допомоги по безробіттю, а також - захист від раптового звільнення. Принагідно нагадаємо, що середньооблікова чисельність працюючих в області, наприклад, у липні цього року складала майже 186 тисяч чоловік. Однак зауважимо, що ці дані стосуються юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.
За словами директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, служба зайнятості Сумщини завжди займала принципову позицію в цьому питанні, пропонуючи шукачам роботи виключно легальні вакансії. Водночас деякі громадяни впевнені, що їх зарплата при офіційному працевлаштуванні буде нижчою через оплату податків і зрештою вигоди будуть нівельовані. Категорично спростовуємо таку думку. Для цього варто нагадати норми Кодексу законів про працю України, які свідчать про суттєві переваги легальних трудових відносин для працівників.
Назвемо перші п’ять плюсів, які стосуються оплати праці:
1. Право на зарплату в розмірі, який не може бути меншим, ніж це встановлено законом.
Якщо ви працюєте повний робочий час і виконуєте норми праці, то вам не можуть платити менше розміру мінімальної зарплати (ст. 95). На важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці та умовами підвищеного ризику для здоров'я працівникам установлюється підвищена оплата праці (ст. 100).
2. Право на збереження заробітку під час відпусток і лікарняних.
Працівники мають право на щорічну відпустку зі збереженням заробітної плати (ст. 74). Щодо лікарняних, то оплата перших 5 днів здійснюється працівнику за рахунок коштів роботодавця, а далі - за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
3. Право на доплату за надурочні й нічні роботи, а також за роботу у вихідні.
За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки (ст. 106). Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, у грошовій формі у подвійному розмірі (ст. 72). Робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому угодами/колективними договорами, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час (ст. 108).
4. Право на оплату в період зупинки чи скорочення діяльності.
Час зупинення (скорочення) діяльності не з вини працівника, зокрема на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки або встановленого працівникові розряду (окладу) (ст. 113).
5.Право на стягнення коштів за період затримки розрахунку або видачі трудової книжки у день звільнення.
В.Підлісний підкреслює, що у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові коштів, підприємство має виплатити йому середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117). У разі затримки видачі трудової книжки з вини роботодавця, працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу (ст. 235).
Посадовець закликає цінувати свою працю та працювати легально.
З початку року за сприянняслужби зайнятості працевлаштовано майже 11 тисяч шукачів роботи
З початку 2020 року послугами Сумської обласної служби зайнятості скористались 57,5 тис. осіб.
Статус безробітного отримали майже 38 тис. осіб. Працевлаштовано за сприянняслужби зайнятості 10,8 тис. шукачівроботи (з них 8,5 тис. зареєстровані безробітні). Середня тривалість пошуку роботи складає 124 дні.
Професійне навчання проходили близько 2 тис. осіб. Рівень працевлаштування після проходження навчання складає 82,4%.
Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 1,4 тис. осіб.
Протягом 7 місяців до Сумської обласної служби зайнятості звернулось 3,8 тис. роботодавців, які надали для укомплектування понад 15 тис. вакансій.
Станом на 1 серпня:
- отримували послуги служби зайнятості — 38,1 тис. осіб;
- мали статус безробітного — 20,9 тис. осіб;
- укомплектовано майже 10 тис. вакансій;
- кількість актуальних вакансій — 1,6 тис. одиниць.
Кого найбільше потребують роботодавці Сумщини?
Останнім часом на ринку праці області спостерігається тенденція до збільшення кількості вакансій, що свідчить про стійку співпрацю служби зайнятості з роботодавцями. Хоча більшість пропозицій роботи з мінімальною заробітною платою, проте є й з високим рівнем оплати праці.
Станом на 11 серпня поточного року в базі даних обласної служби зайнятості налічується 1125 пропозицій роботи.
Тож, кого найбільше потребують роботодавці Сумщини, пропонуючи високу заробітну плату:
головний інженер проекту (20 тис. грн), Сумський район, с. Стецьківка;
дорожній робітник. (18 тис. грн), м. Ромни;
архітектор (15 тис. грн), м. Суми;
інженер-конструктор (15 тис. грн), Сумський район, с. Стецьківка;
монтажник систем утеплення будівель (15 тис. грн), м. Суми;
ливарник вакуумного, відцентрово-вакуумного й відцентрового лиття (15 тис. грн), м. Конотоп;
тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (15 тис. грн.), Сумський район, Басівка;
майстер (15 тис. грн), м. Суми;
оператор верстатів з програмним керуванням (15 тис. грн.), м. Суми;
електрогазозварник (13 тис. грн), Роменський район, Плавинище.
Ринок праці Сумщини зазнає змін
У липні ринок праці Сумщини зазнав оптимістичних змін. Так, протягом місяця зареєстровано у службі зайнятості 2,1 тис. нових безробітних (рекордна кількість реєстрації припала на квітень – 7 тис.). Проте загальна кількість безробітних у липні зменшилася на 1,9 тис. осіб і на кінець місяця на ринку праці налічувалося 20,9 тис. шукачів роботи.
Чисельність отримувачів допомоги по безробіттю також скоротилась з 18,6 тис. на початок до 17,2 тис. на кінець липня (зменшення на 1,4 тис.).
В той же час, у порівнянні з минулорічним показником на кінець липня, кількість отримувачів допомоги по безробіттю збільшилася на 49,1%, зросла й загальна кількість безробітних на 46,9%. Хоча ці показники й досить високі, але це найнижчий темп росту серед регіонів України. Для порівняння: в середньому по Україні, якщо брати липень минулого й нинішнього років, отримувачів допомоги по безробіттю збільшилося на 84,5%, а загальна кількість безробітних зросла на 80%.
На Сумщині коло отримувачів допомоги по частковому безробіттю розширюється
Служба зайнятості Сумщини, на виконання урядової програми щодо виплат допомоги по частковому безробіттю на період карантину, продовжує надавати фінансову допомогу, розширюючи коло отримувачів.
Першим державна допомога стала доступна найманим працівникам підприємців, потім до них приєдналися фізичні особи-підприємці. З початку дії урядової програми до Сумської обласної служби зайнятості звернулось 11,7 тис. роботодавців та фізичних осіб-підприємців. Допомогу отримали 16,9 тис. осіб, з них 10 тисяч - фізичні особи-підприємці. Витрачено 84,4 млн. грн. з фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
З 16 липня поточного року постановою Кабміну № 600 дозволено таку виплату працівникам, які були у період карантину у відпустках без збереження заробітної плати. Призначена вона вже 50 працівникам, котрі працюють у 17 роботодавців.
На Сумщині служба зайнятості готує до опалювального сезону операторів котельні
Сумська обласна служба зайнятості, організовуючи професійне навчання зареєстрованих безробітних, керується багатьма чинниками, основними з яких є подальше успішне працевлаштування, сезонна потреба ринку праці, підвищення конкурентоспроможності шукачів роботи на ринку праці.
Щорічно з наближенням опалювального сезону служба зайнятості здійснює професійне навчання безробітних за професіями «Оператор котельні» та «Машиніст (кочегар) котельні». Цьогоріч вже 73 зареєстрованих безробітних з Глухова, Кролевця, Лебедина, Конотопа, Ромнів, Ямполя, Шостки та Сум розпочали навчання за вказаними професіями.
З метою отримання допуску до роботи вже сформовані й приступили до навчання перші групи слухачів короткотермінових курсів за напрямами: «Дотримання правил безпечного ведення робіт під час експлуатації обладнання, що працює під тиском на газоподібному паливі», «Дотримання безпечного ведення робіт під час експлуатації обладнання, що працює під тиском на твердому паливі». Навчання проводяться у всіх центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості й планується залучити до них майже півтори тисячі безробітних.
Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праціслужба зайнятості надає можливість зареєстрованим безробітнимз економічною освітою пройти навчання на курсах цільового призначення за напрямом «Комп’ютерні технології обробки бухгалтерської документації». Вони мають можливість освоїтикомп’ютерні програми «Комплексна система автоматизації підприємства «IS-pro» та «М.Е.Doc». Наразі група слухачів вже опановує бухгалтерський фах і через два з половиною місяці працюватимутьна підприємствах області з більш високою заробітною платою.
Отже, служба зайнятості прикладає зусиль не тільки до збільшення кількісного показника працевлаштування, а й до підвищення його якісних складових.
Бажаєте позитивних змін? Почніть опановувати нову професією. Можливість поруч!
Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості відзначає десятиріччя свого існування.
Центр готує кадри за 12 робітничими спеціальностями. Сьогодні найбільшою популярністю серед тих, хто з тих чи інших причин втратив роботу і прагне придбати конкурентоспроможну спеціальність, користуються професії зварника пластмас, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрогазозварника, кухаря, бджоляра, продавця продовольчих та непродовольчих товарів, оператора і машиніста котельні тощо. Саме вони сьогодні затребувані на ринку праці.
Набуває поширення дуальна та інші нові форми навчання, все більше центр презентує робітничі спеціальності на замовлення роботодавців.
За 10 років існування заклад охопив навчанням 30 тисяч безробітних Сумської, Чернігівської, Вінницької, Полтавської, Харківської, Луганської, Житомирської, Черкаської областей.
Торік, приміром, тут здобували фах або вдосконалювали професійні навички більше 6,5 тисяч осіб, з них за робітничими професіями – півтисячі.
«На базі навчального відділення в с. Хоружівка Недригайдівського району створено та успішно діє перший в Україні центр сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості, де розвиваються бджільництво, садівництво, зелений туризм, навчання фахівців ОТГ, селищних та сільських рад, - розповідає директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - Переваги навчання в центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості в тому, що він оперативно реагує на запити ринку праці Сумщини та інших областей України».
Центр постійно вдосконалює матеріально-технічну базу, аби слухачі отримали якісну освіту. Днями, наприклад, тут обладнаний черговий сучасний кабінет-майстерня для підготовки педикюрників.
Якщо ви не можете знайти роботу за фахом, Сумська обласна служба зайнятості надає можливість безкоштовно пройти професійне навчання.Зокрема у центрі ПТО ДСЗ профнавчання здійснюється за ліцензованими професіями відповідно до потреб ринку праці. Після закінчення навчання в Сумському ЦПТО майже всі слухачі отримують роботу за набутою професією.
Перевагами навчання у ЦПТО є:
- свідоцтво державного зразка;
- новітні технології навчання;
- стислі терміни;
- можливість навчатися за індивідуальною формою;
- комфортна атмосфера для людей різного віку;
- максимальне врахування вимог роботодавців.
Завдяки набутим професійним знанням у закладі освіти, слухачі отримають не тільки нову професію, а можливість бути працевлаштованими на підприємства регіону та успішно влаштувати своє життя!
Для довідки. Подібних центрів в Україні одинадцять. Вони здійснюють професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації дорослого населення за 60 робітничими професіями.
Стояти на обліку в центрі зайнятості та одночасно працювати – зась!
Про це вкотре попереджають у Сумській обласній службі зайнятості. За словами директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, безробітній особі рано чи пізно, як кажуть, доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вона перебуває на обліку в центрі зайнятості, отримує допомогу по безробіттю і одночасно нелегально працює, виконує роботу, надає послуги за цивільно-правовими договорами або займається підприємницькою діяльністю тощо.
«Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України, - говорить В.Підлісний. - У разі ж неповернення коштів у встановлений термін, стягнення здійснюється у судовому порядку відповідно до чинного законодавства».
Довідково: Протягом І півріччя 2020 року в області виявлено 124 особи, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 403,7 тис. грн. Добровільно відшкодовано 157,8 тис. грн. До суду подано 11 позовів на суму 180,5 тис. грн.
На Сумщині 18320 чоловік отримують допомогу по безробіттю
З 1 липня відповідно до закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» підвищено прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення. Так, для працездатних осіб віднині прожитковий мінімум становить 2197 гривень. Відповідно, зросли й соціальні виплати, серед яких – допомога по безробіттю.
Нагадаємо, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ). Отже, з 1 липня максимальна допомога по безробіттю становить 8788 гривень на місяць. До речі, на Сумщині таких трохи більше 4 відсотків.
Розмір мінімальної допомоги по безробіттю залишається незмінним: для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу та зарплати - 1000 грн (до карантину – 650 грн). «Мінімалку» в області отримують 21,2% безробітних. Рішення прийняте постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217. На цю допомогу можуть розраховувати безробітні, починаючи з 12 березня, упродовж усього карантину та 30 днів після його офіційного завершення.
Довідково.
За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, станом на 7 липня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у обласній службі зайнятості, становить 22 385 осіб, що на 7 941 більше, ніж станом на відповідну торішню дату.
Допомогу по безробіттю отримують 18 320 осіб.
На одну вакансію претендують 16 безробітних (на відповідну дату минулого року – 6).
З 12 березня (початок карантину) по сьогодні в області зареєстровано 14 637 безробітних, що в 1,6 разів більше, ніж за відповідний період торік.
На Сумщині намітилася тенденція до спаду безробіття
Як повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, на початок липня в області маємо 22 800 офіційно зареєстрованих безробітних. Минулоріч на відповідну дату офіційно зареєстрованих тих, хто втратив з тих чи інших причин роботу, в центрах зайнятості нараховували 30 тисяч чоловік.
18 614 зареєстрованих безробітних отримують допомогу по безробіттю. 4,3% з них отримують максимальний її розмір – 8 788 грн. Мінімальний у 21,2% - тисяча грн.
За червень нинішнього року середній розмір допомоги по безробіттю в області склав 3 141 грн.
Високий відсоток безробітних можна віднести до категорій осіб, які стикаються з більшими труднощами під час пошуку роботи: ті, кому залишилося 10 і менше років до пенсії, особи з інвалідністю, учасники АТО. Ці категорії користуються додатковими гарантіями у працевлаштуванні.
Та як би там не було, а напруга на ринку праці Сумщини, за словами посадовця, все таки дещо спадає. Скажімо, спостерігається незначне скорочення безробітних. Роботодавці поступово повертають людей на попередні місця роботи.
- Незважаючи на карантин нам вдалося на півроку працевлаштувати 9,4 тис. чоловік. Переважна більшість це трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва, водії автотранспортних засобів, продавці, підсобні працівники, робітники на лісокультурних роботах, кухарі, бухгалтери, охоронники, - говорить В.Підлісний. – Нині все більше роботодавців усвідомлюють необхідність підвищувати заробітну плату для своїх працівників. Тому протягом останнього місяця вони переглянули власні штатні розклади. Сьогодні середня «ціна» заявлених у центри зайнятості вакансій складає 6 тис. грн. Три тижні тому вона дорівнювала 5 тис. Сподіваюсь, наші заклики до роботодавців щодо необхідності підвищення зарплати не минули даремно. Та й самі керівники підприємств зрозуміли, що вони можуть залишитися без робітників. Аби зберегти трудовий потенціал області, вкрай необхідні кардинальні заходи на державному рівні. Інакше через деякий час змушені будемо шукати робочі руки по світу.
Ситуація на ринку праці, за словами посадовця, далека від стабільної. Сьогодні навантаження на одне вільне робоче місце 15 осіб. Торік цей показник був утричі нижчий.
Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце у Великій Писарівці – 297 осіб, від 53 до 35 чоловік готові працевлаштуватися на вакансію у Середино-Буді, Глухові, Недригайлові. Найменше навантаження на одне вільне робоче місце у Сумському районі (6 осіб), та у Сумах і Тростянці (по 10).
У базі даних обласної служби зайнятості налічується 1 483 вакансій - вдвічі менше, ніж торік. Третина заявлених вакансій з мінімальною заробітною платою.
Найчастіше спеціалістів потребують підприємства переробної промисловості, сільського, лісового та рибного господарства, охорони здоров’я, торгівлі, транспорту.
З’являються і обнадійливі паростки, коли роботодавець пропонує високу зарплатню. У базі даних центрів зайнятості, приміром, є вакансія головного інженера проекту. Її «вартість» - 20 тис. грн. Затребувані сьогодні також теслярі, дорожні робітники з пропозицією до 15 тис. грн. щомісячної зарплати.
В.Підлісний прогнозує, що у зв’язку із поширенням дистанційної форми роботи та надання послуг онлайн залишиться попит на кур’єрів, онлайн-викладачів, ІТ-спеціалістів, зокрема у сфері розробки сайтів тощо. При цьому скоротиться попит на працівників у галузях, які не зможуть повноцінно функціонувати протягом певного часу після завершення карантину, зокрема, у туристичній сфері, ресторанному та готельному бізнесі, на залізничному транспорті, у сфері відпочинку та розваг тощо.
Зловживати статусом безробітного не варто!
Цікавими думками поділився директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.
Посадовець, зокрема, звертає увагу на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного. Є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються несприятливими наслідками, передусім, для самих безробітних.
- Часто подібні епізоди спричинені недостатньою правовою обізнаністю. Служба зайнятості надає роз’яснення щодо того, як уникнути небажаних ситуацій, - говорить В.Підлісний. -Ми сприяємо легальному трудовому найму. Однак як тільки клієнти отримують можливість офіційно працевлаштуватись, то одразу повинні сповістити про це службу.
У заяві про надання статусу безробітного всім, хто його отримує, слід підтвердити ознайомлення з правами та обов’язками зареєстрованого безробітного та відповідальністю за подання недостовірних даних та документів, які подаються, та на підставі яких приймається рішення про надання статусу безробітного і призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, визначених законами України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Зареєстрований безробітний повідомляє про працевлаштування, укладання цивільної угоди про виконання роботи/надання послуг, започаткування власної справи.
Отримання доходу або реєстрація ФОП є підставою віднесення до зайнятого населення. Якщо безробітний уклав договір цивільно-правового характеру або трудовий договір, то він має повідомити про це. Відповідно до статті 44 Закону«Про зайнятість населення», застраховані особи, зареєстровані як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних і документів покладається на безробітного.
Наслідки (санкції)
1.Скорочення тривалості виплат. Тривалість виплати допомоги скорочується на строк до 90 календарних днів у разі приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу (зокрема, за межами України) або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю (п. 4 ч. 5 ст. 31 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).
2.Стягнення неправомірно виплачених коштів. Працівники служби вправі звернутися з позовом до суду про стягнення коштів, отриманих без належної правової підстави. Як правило, інформація про виконання робіт за винагороду надходить від органів Пенсійного фонду, статус підприємця підтверджується випискою з Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Слід пам’ятати про набрання чинності 21 грудня 2019 року Закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який розширює можливості щодо встановлення дійсного майнового стану та фактів отримання доходу за здійснення тієї чи іншої діяльності. Ухвалюючи рішення про стягнення незаконно отриманої допомоги, суди також стягують судовий збір.
3.Кримінальна відповідальність. За певних обставин, отримувачі допомоги, які мають додатковий дохід і приховують цей факт, несуть кримінальну відповідальність. Наприклад, їх дії, відповідно до судової практики, кваліфікуються за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) - карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років (ч. 1 ст. 190 ККУ).
За яких умов можна працювати і при цьому отримувати допомогу по безробіттю?
1.Виконання громадських робіт (з особами, які беруть участь у цих роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не перевищує 180 календарних днів, договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця, вказано у ч. 4 ст. 31 Закону «Про зайнятість населення»).
2.Отримання допомоги по частковому безробіттю (допомога по частковому безробіттю надається центрами зайнятості застрахованим особам у разі втрати ними частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин, зазначається у ч. 1 ст. 47 Закону «Про зайнятість населення»).
3.Робота на виборах (виконання робіт, пов’язаних з підготовкою і проведенням місцевих виборів, виборів депутатів та Президента України, особами, визнаними у встановленому порядку безробітними, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в службі зайнятості або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів допомоги, передбачають статті 92, 149, 212 Виборчого кодексу України).
Зі свого боку служба зайнятості створює всі умови для того, щоб громадяни могли забезпечити себе гідною й легальною роботою.
Сумська обласна служба зайнятості активно підтримує фінансами бізнес, який зазнав втрат під час карантину
На 1 липня Сумщина утримує лідерство в Україні за рівнем фінансової підтримки підприємців у карантинний період, випереджаючи значно більші за населенням та кількістю підприємців регіони.
55,4 мільйона компенсаційних гривень за вимушений простій у карантинний період уже отримали представники бізнесу Сумської області: 31,1 млн – припадає на ФОПи, де у штатному розкладі відсутні наймані працівники, і 24,3 млн – на роботодавців, які використовують найману працю.
Найближчими днями надійде черговий «транш» компенсаційних виплат в сумі 15,2 млн грн.
Як повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, до центрів зайнятості Сумщини станом на 1 липня нинішнього року підприємці подали майже 11 тисяч пакетів відповідних документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Серед них – майже 9200 пакетів документів від ФОПів, у яких відсутні наймані працівники. Відтак ФОПівці та 7032 найманих працівники отримали в середньо мумайже по 7 тисяч компенсаційних виплат за вимушений простій, до якого змусив COVID-19.
Сумська обласна служба зайнятості порівняно з іншими областями України на сьогодні охопила найбільшу кількість працюючих для здійснення таких виплат. До речі, для нашо горегіону передбачено 106 млн. компенсаційних гривень за вимушений простій у карантинний період.
Для оформлення компенсації з часткового безробіття активно звертаються підприємці Сум, Конотопа, Ромен, Шостки, Охтирки, Лебедина, Глухова, Тростянця, Кролевця, Краснопілля.
- В котре настійливо звертаюся до міських голів, голів райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, сільських та селищних рад, керівників підприємств, бізнесових структур з пропозицією сприяти якомога швидшому працевлаштуванню людей, створювати їм належні умови праці, значно підвищивши при цьому заробітну плату, - говорить В. Підлісний. – Короновірус завдав нищівного удару по економіці. Це вже незаперечний факт. Однак ми зобов’язані думати про завтрашній день. Тож закликаю до пришвидшення темпів відновлення робочих місць. Аналіз свідчить, що нашому регіону загрожує небезпека втрати професіоналів у різних галузях економіки.
За інформацією В. Підлісного, допомога по безробіттю тим, хто втратив заробіток або дохід під час карантину, буде належно та гарантовано профінансована. Зараз підрозділи служби зайнятості сконцентрували максимум зусиль, аби кожен ФОПівець, представник малого і середнього бізнесу міг здати документи швидко і без проблем, вчасно отримати кошти, передбачені відповідними законодавчими актами. Крім цього, фахівці служби зайнятості активно надають консультаційні послуги ФОПівцям.
Щоб отримати допомогу по частковому безробіттю, говорить В. Підлісний, необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску впродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.
Нагадаємо: 27 квітняцього року Урядом ухвалено рішення щодо надання 4,7 млрд. грн. для здійснення виплат допомоги по частковому безробіттю на період карантину. 17 червня 2020 року Уряд виділив додатково майже 3 млрд. грн. на виплату допомоги по безробіттю. Ухвалене рішення дозволить своєчасно виплачувати допомогу зареєстрованим безробітним.
За коштами - до центру зайнятості
Сумщина продовжує утримувати лідерство в Україні з виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто під час діяльності сплачували єдиний соціальний внесок.
Про це, до речі, також відзначив голова обласної державної адміністрації Роман Грищенко під час недавнього перебування з робочою поїздкою в Сумській області міністра Кабінету міністрів України Олега Немчінова.
За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, висока оцінка зобов’язує подвоїти зусилля, аби повністю та у найкоротші терміни задовольнити потреби кожного ФОПівця.
За інформацією посадовця, на сьогодні майже чотири тисячі ФОПівців нашої області подали документи на отримання компенсації. Кожен з них отримає 5-6 тисяч грн державної допомоги. Це стало можливим завдяки ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
«Ажіотаж потроху спадає. Центри зайнятості своєчасно переорієнтували свою роботу. Тепер на прийомі документів від ФОПівців, які претендують на виплату допомоги з часткового безробіття на період карантину та не мають найманих працівників, працює втричі-вчетверо більше наших спеціалістів, ніж завжди. Запровадили гнучкий графік їх роботи. Взяти, приміром, місто Суми. Аналіз показує, що більшість ФОПівців трудиться на центральному ринку. Тож, зрозуміло, основний наплив ФОПівців припадає на другу половину дня. Відтак, саме після обідньої перерви посилюємо кількісний склад фахівців, які приймають документи від ФОПів, - говорить Володимир Підлісний. – У цьому плані тісно співпрацюємо з ринками області, зокрема, спільно зі спеціалістами облспоживспілки оперативно доносимо необхідну інформацію до ФОПівців, які, здебільшого, працюють саме на ринках. Крім міста Суми, найбільше до центрів зайнятості звертаються ФОПівці Шостки, Ромен, Охтирки, Конотопа, Лебедина, Недригайлова, Кролевця, Путивля тощо».
За інформацією обласного центру зайнятості, кількість роботодавців малого та середнього бізнесу Сумської області, які у штатному розкладі мають найманих працівників, та ФОПів, котрі не використовують найману працю, та які звертаються до центрів зайнятості з пакетами документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, невпинно зростає. На сьогодні здано майже 5400 таких пакетів документів. Представники бізнесу вже отримали майже 19 млн грн компенсації.
Освітні платформи
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості запрошує всіх бажаючих безробітних скористатися інформаційними онлайн-ресурсами служби зайнятості, відкрити для себе нові знання та підійнятися ще на один щабель у своєму професійному розвитку!
Період карантину прискорив перехід багатьох видів діяльності у онлайн режим Усе частіше громадяни й організації використовують для роботи і навчання різноманітні освітні Інтернет-платформи.
В Україні доступні різні освітні платформи, серед яких: Освітній портал Державної служби зайнятості (https://skills.dcz.gov.ua/), Дія. Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua/), Прометеус (https://prometheus.org.ua/), Coursera (https://www.coursera.org/) та інші.
Онлайн освіта на багатьох платформах є платною, але деякі з них, у період карантину, зробили свої курси безкоштовними.
Міжнародна платформа Coursera відкрила через службу зайнятості безкоштовний доступ до своїх освітніх програм для безробітних (3 800 онлайн-курсів за вибором). Мета ініціативи – допомогти працездатним працівникам розвинути додаткові знання та навички для працевлаштування.
Державному центру зайнятості як державній установі надано до 30.09.2020 доступ для реєстрації 25 тис. безробітних на платформі Coursera та їх безкоштовного навчання до кінця 2020 року.
Для отримання більш детальної інформації стосовно навчання звертайтеся до Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості за адресою: м. Глухів, вул. Героїв Крут, 6 або за телефоном : (05444) 2-50-60.
В.Підлісний: «Закликаю скористатися можливістю отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину»
На сьогодні роботодавцями Сумщини до центрів зайнятості подано 1200 пакетів документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. За більшістю з них ухвалені оперативні позитивні рішення.
«Вкотре зобов’язаний наголосити, що допомога по частковому безробіттю надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином. Допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки або окладу, але не більше 4723 грн на місяць, - говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - Допомога надається на строк зупинення (скорочення) діяльності компанії, а також протягом 30 календарних днів після закінчення карантину».
На цю програму постановою Кабміну «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» спрямовано 4,7 млрд грн.
За словами В. Підлісного, щодня кількість роботодавців нашої області, які скористалися цією можливістю отримання фінансової підтримки від уряду, збільшується.
Детально про порядок і умови отримання допомоги по частковому безробіттю можна ознайомитися на сайті служби зайнятості в покроковій інструкції або відвідавши найближчий центр зайнятості.
Нагадуємо: 29 травня 2020 року набув чинності Закон № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19)», за яким передбачаються такі основні новації:
- допомога по безробіттю може виплачуватися фізичній особі підприємцю, що не має найманих працівників за умови, що вона є застрахованою особою;
- строк звернення за отриманням допомоги по частковому безробіттю збільшено з 30 до 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності;
- звільнення від оподаткування суми отриманої допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
В. Підлісний закликає представників бізнесу скористатися можливістю отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Механізм підтримки працівників у зв’язку з вимушеним зупиненням (скороченням) діяльності дозволяє зберегти робочі місця, знизити навантаження на роботодавців і запобігти зростанню безробіття.
Довідково: з початку запровадження карантину, тобто з 12 березня 2020 року і дотепер, у Сумській обласній службі зайнятості отримали статус безробітних 12,3 тис. безробітних. Це майже на 74% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовані майже 4 тис. шукачів роботи.
Працевлаштування здійснювалося переважно на сільськогосподарські підприємства, а також на підприємства переробної промисловості, сфери торгівлі та послуг.
Сьогодні в області 23 147 безробітних, що на 8 200 більше, ніж торік.
Професійне навчання безробітних протягом дії карантину проводилося з використанням дистанційних форм та дуальної системи навчання для майже 100 чоловік. Вони отримали фах електрогазозварників, електромонтерів, спеціалістів сучасного технологічного виробництва швейних виробів тощо.
Служба зайнятості інформує: новий закон про підтримку бізнесу на час карантину
Президент України підписав Закон № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19)» (законопроект № 3329-д: http://tiny.cc/giy2oz).
Внесено ряд змін в порядок надання допомоги по частковому безробіттю:
- допомогу по частковому безробіттю звільнили від оподаткування ПДФО та ВЗ;
- надано можливість отримувати допомогу по частковому безробіттю не тільки працівникам, а й фізичним особам - підприємцям;
- збільшено термін для звернення за отриманням допомоги по частковому безробіттю з 30 календарних днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності до 90 календарних днів.
За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного,зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби, дають гарантію пришвидшення пожвавлення ринку праці Сумщини.
На Сумщині зростає попит на отримання допомоги з часткового безробіття на період карантину
До Сумської обласної служби зайнятості від роботодавців щодня надходить до півтори сотні пакетів документів на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Якщо брати чисельний показник працівників, заявлених роботодавцями, то допомога передбачена 5317 особам.
Після ретельного опрацювання документів прийнято позитивні рішення по виплаті коштів для 912 роботодавців, що дає можливість надати допомогу по частковому безробіттю 4449 працівникам.
За словами директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, ця послуга служби зайнятості набирає все більше обертів, бо для роботодавців є реальною можливістю зберегти кадровий потенціал, а для працівників – вагомою фінансовою підтримкою під час складної епідеміологічної ситуації, спричиненою коронавірусом. На реалізацію цього урядового проекту в Сумській області вже витрачено близько 10 мільйонів гривень.
Компенсація в середньому становить близько 3 тисяч гривень на кожного працюючого. Мінімальний розмір допомоги на одного працюючого становить 1600 грн, максимальний – 4700 грн. Допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові. Втім, допомога по частковому безробіттю за місяць не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати (4,723 тис. грн).
Кількість офіційно зареєстрованих безробітних на Сумщині сягнула майже 23 тисяч
На ранок 27 травня кількість офіційно зареєстрованих безробітних на Сумщині зросла до 22 тисяч 832 осіб. Минулого тижня зареєстровано 724 безробітних.
Про це свідчать дані обласної служби зайнятості.
«Протягом останнього тижня реєстрація безробітних дещо скоротилася, але тенденція до їх збільшення зберігається. Так, якщо на початку травня щодня в службі зайнятості реєструвалося від 280 до 520 осіб, то за останній тиждень - від 120 до 170 чоловік», - заявили у службі зайнятості.
За словами директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, з 12 березня (початок карантину) зареєструвалось 10 тисяч 922 безробітних - майже удвічі більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Всього ж звернулося до обласної служби зайнятості за період карантину 11891 осіб.
Незважаючи на те, що кількість працевлаштованих невпинно зростає, число безробітних все таки збільшується. Лише за травень за сприяння служби зайнятості працевлаштувалися 706 чоловік. Однак за цей же місяць загальна кількість зареєстрованих безробітних зросла на 1749 осіб.
Протягом оголошеного карантину у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 5641 вакансія, тоді як торік за цей період їх було 11049 – майже вдвічі більше.
Нагадаємо: за прогнозами Кабінету міністрів України, у 2020 році очікується різке зростання кількості безробітних - до 9,4%, минулого року цей показник становив 8,2%.
Кому на Сумщині вдається знайти роботу на карантині
Коронакриза стала справжнім викликом для служби зайнятості. На Сумщині, як і в цілому в Україні, відбулося суттєве зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням кількості безробітних. Це підвищило конкуренцію за робочі місця.
«Сьогодні у нашій області на одну вакансію претендує 18 безробітних. Обласна служба зайнятості не може вплинути на збільшення кількості робочих місць, проте докладає в цих умовах максимум зусиль для забезпечення населення роботою», - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.
За період карантину в базі даних служби зайнятості налічувалося 5,6 тис. вакансій, що вдвічі менше, ніж за відповідний період минулого року.
Середній розмір заробітної плати у вакансіях 5848 грн. При цьому кількість претендентів на одне робоче місце в районах широко варіюється. Так, кількість претендентів у Середино-Будському та Великописарівському районах становить відповідно 60 і 57 осіб на одне робоче місце, а у Сумському, Тростянецькому, Охтирському та м. Суми – від 6 до 12.
Сьогодні кількість безробітних перетнула позначку у 23 тис. чоловік (на 7,9 тис. більше, ніж торік на цю ж дату). Зростання обсягів реєстрації безробітних відбулося в усіх районах та містах.
Левову частку безробітних можна віднести до категорій осіб, які стикаються з більшими труднощами під час пошуку роботи: ті, кому залишилося 10 і менше років до пенсії, особи з інвалідністю, учасники АТО. Ці категорії користуються додатковими гарантіями у працевлаштуванні.
У період обмежувальних заходів фахівці обласної служби зайнятості докладають зусиль, аби надати роботу максимально можливій кількості громадян. За період карантину вже працевлаштовані майже 3,7 тис. осіб. Лише за травень вдалося знайти роботу для 800 чоловік. Порівняння статистики показує, що це значно менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Причина одна – відсутні вакансії. Їх сьогодні 5,6 тисячі, минулого року було більше 11 тисяч.
Нині найбільше приймають на роботу людей сільськогосподарські, лісові та рибні господарства, до яких працевлаштовані 67% вчорашніх безробітних. В останні дні найактивнішими працедавцями стали ТОВ «Беєве» Липоводолинського, «Правдинське» Великописарівського, «Вікторія», ФОП «Загорулько Ю.В.» Краснопільського районів, ПАТ «Сумирибгосп», ДП «Лебединський лісгосп».
По 7% працевлаштованих припадає на підприємства переробної промисловості (ТОВ «АП «Прогрес-Технологія», «Завод Кобзаренка», «КБ-Екопроект», ТОВ «Керамейя») та оптової і роздрібної торгівлі (ТОВ «Меркурій-К», «АТБ-Маркет», «ЕКО»).
Збільшилася чисельність працюючих і у сфері надання транспортних послуг, де роботу отримали 4% шукачів роботи.
За словами В. Підлісного, спеціалісти служби зайнятості плекають надію, що з відновленням роботи підприємств, економічна активність на Сумщині пожвавиться, що відобразиться у створенні нових робочих місць.
Однак, на думку посадовця, вже зараз можна припустити, що у зв’язку з поширенням дистанційної роботи та надання послуг онлайн може залишитися попит на кур’єрів, онлайн-викладачів, ІТ-спеціалістів, зокрема у сфері розробки сайтів тощо. При цьому скоротиться попит на працівників у галузях, які не зможуть повноцінно функціонувати протягом певного часу після завершення карантину, зокрема, у туристичній сфері, ресторанному та готельному бізнесі, на залізничному транспорті, у сфері відпочинку та розваг тощо.
Допомогу по безробіттю отримали всі
За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, 13 травня повністю профінансовані видатки на допомогу по безробіттю за квітень. А 14 травня розпочалося фінансування першої декади травня.
В.Підлісний також додав, що на допомогу по безробіттю може розраховувати і молода людини, яка вперше шукає роботу.
«Як не дивно, але на нашу «гарячу лінію» з приводу цього надходить багато запитань, - говорить він. – Тому зобов’язаний нагадати, що згідно чинного законодавства молодь, яка закінчила або припинила навчання в навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце, може зареєструватися в службі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю в мінімальному розмірі. Розмір такої допомоги на період карантину та протягом 30 днів після його закінчення - 1000 гривень, далі - 650 гривень, тривалість виплат - 180 календарних днів».
На Сумщині більше 300 роботодавців отримують виплати з часткового безробіття під час карантину. Їх кількість постійно зростає
Про це повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.
«На сьогодні в Сумській області більше тисячі роботодавців подали пакети документів на отримання допомоги по частковому безробіттю для своїх працівників. Це, до речі, найвищий показник серед регіонів України. За нами, скажімо, йде Харківщина, де таких пакетів подали 658. Ми оперативно провели активну роз’яснювальну роботу буквально з кожним роботодавцем Сумщини. Обласним центром зайнятості прийняті більше 300 позитивних рішень по виплаті зазначеного виду допомоги. Її підприємці отримають згідно з затвердженим Кабміном порядком, який набрав чинності 28 квітня 2020 року. Найбільше підприємств скористалися наданою можливістю у Сумах, Конотопі, Шостці, Ромнах, Глухові, Тростянці, Краснопіллі. З кожним днем кількість бажаючих отримати допомогу з часткового безробіття зростає», - зазначив посадовець.
За словами В. Підлісного, мінімальний розмір допомоги на одного працюючого становить 1600 грн, максимальний – 4200 грн.
Її роботодавець для своїх працівників отримує протягом 3 днів після зарахування відповідних коштів на рахунок центру зайнятості.
В. Підлісний нагадав, що на таку допомогу в бюджеті Сумської обласної служби зайнятості передбачено 108 млн грн.
Ще раз звертаємось до роботодавців. Як повідомлялося, 28 квітня набула чинності постанова Кабінету міністрів від 22 квітня 2020 року № 306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину...».
На неї можуть претендувати застраховані особи, які уклали трудові угоди із роботодавцем з-поміж малого та середнього бізнесу, який до зупинки або скорочення своєї діяльності внаслідок карантину пів року сплачував єдиний соціальний внесок.
Допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові. В тім, допомога по частковому безробіттю за місяць не може перевищувати розмір мінімальної зарплати (4,723 тис грн).
Рішення про надання допомоги ухвалює регіональний центр зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем документів до центру зайнятості за місцем його реєстрації як платника єдиного соціального внеску. Якщо рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину є позитивним, між центром зайнятості та роботодавцем укладається відповідний договір.
Перерахування роботодавцю коштів для подальшої їх виплати працівникам здійснюватиметься щомісяця протягом трьох робочих днів після зарахування коштів на рахунок відповідного центру зайнятості. А далі, також протягом трьох робочих днів, роботодавець має перерахувати кошти на рахунок працівника.
Допомога надається на строк зупинення (скорочення) діяльності компанії, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
На фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину урядом виділено 4 млрд 723 млн грн.
Протягом карантину служба зайнятості Сумщини працевлаштувала 3 тисячі 117 осіб
Карантин – не завада службі зайнятості Сумщини підбирати роботу для безробітних. У період карантину - з 12 березня цього року службою зайнятості працевлаштовані 3 тисячі 117 осіб.
«Спеціалісти філій та центрів зайнятості області, незважаючи на коронавірусний період, дистанційно підбирають для безробітних підходящі для них вакансії, а для роботодавців – кваліфіковані кадри, - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Коли більшість виробництв, як кажуть, на паузі, за сприяння наших фахівців 3117 чоловік отримали довгоочікувану та бажану роботу».
За словами В.Підлісного, найбільш затребувані сьогодні на ринку праці нашого регіону, як свідчить база даних, яка формується із заявок роботодавців, водії автотранспортних засобів, лікарі, слюсарі-ремонтники, сантехніки, електрики, трактористи сільськогосподарського виробництва, підсобні робітники.
В Україні запрацювала Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторінгового центру КМДА з протидії СOVID-19 (moncenter.eduhub.in.ua)
На Віртуальній платформі кожен охочий може абсолютно безкоштовно отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу та онлайн навчання під час карантину, спричиненого пандемією коронавірусу.
На платформі ви маєте можливість отримати індивідуальні консультації від сертифікованих психологів та тренерів-практиків з емоційного інтелекту Освітнього Хабу міста Києва, які дозволять зберегти та зміцнити позитивний емоційний та психологічний стан людей протягом всього часу дії карантину, а також навчатись онлайн м’яким навичкам (soft skills), які потрібні кожному, незважаючи на вік та професію.
На Сумщині майже 22,5 тисячі безробітних. Простежується тенденція до збільшення їх кількості
На сьогодні на Сумщині нараховується 22419 безробітних, що на 7 тисяч 500 чоловік більше, ніж минулого року - торік на цю дату було 14919 зареєстрованих людей, які прагнули знайти застосування своїм знанням та вмінням.
Нині в області допомогу по безробіттю отримують 18 тисяч 428 чоловік.
За період карантину (з 12 березня цього року по 13 травня) статус безробітного отримали 9776 шукачів роботи, 8849 з них призначено виплату допомоги по безробіттю.
У порівнянні з минулим роком Сумщина перебуває у середині по динаміці зростання кількості зареєстрованих безробітних. Цей показник складає 141,5%. Найвищий, так би мовити, приріст безробіття зафіксовано у м. Києві (216,5%), Львівській (172,7%), Закарпатській (169,1%), Донецькій (168,8%), Івано-Франківській (166,2%) областях. Найнижчий – у Черкаській, Миколаївській та Вінницькій – відповідно 131,7%, 128,5% та 128,1%.
Більше 100 млн. гривень отримають роботодавці Сумщини через коронавірус
![]() |
На Сумщині підприємства різної форми власності можуть отримати більше 100 млн. грн. компенсації по частковому безробіттю Набув чинності Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабміном з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. |
Фінансова допомога призначена представникам малого та середнього бізнесу з розрахунку двох третин тарифної ставки, встановленої працівникові, але не більше розміру мінімальної зарплати (4723 грн).
Як отримати таку допомогу?
Це регламентується Порядком, з яким можна ознайомитися на сайті державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua у рубриці «Роботодавцям», розділі «Допомога по частковому безробіттю на період карантину».
Допомога може виплачуватися протягом максимального терміну - 6 місяців. Роботодавець щомісяця надаватиме списки, скільки людей були в стані часткового безробіття і скільки коштів повинна переказати служба зайнятості.
За більш детальною інформацією звертайтесь до центрів зайнятості та філій Сумського обласного центру зайнятості.
У ці дні до служби зайнятості звертається все більше роботодавців щодо компенсації по частковому безробіттю.
Сумський центр професійно-технічноїосвітидержавноїслужбизайнятості – агент впливу на ринку праці області
Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості - один з одинадцяти центрів, що здійснює професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації дорослого населення більш ніж за 60 робітничими професіями.
Сумський центр готує кадри за 12 робітничими професіями та більше ніж за 35 напрямами. Слухачі отримують уміння і навички та підвищують кваліфікацію оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні, манікюрник, перукар (перукар-модельєр), продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, зварник пластмас, педикюрник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, бджоляр, кухар, електрогазозварник.
Організація навчального процессу передбачає застосування дуальної форми навчання та елементів дистанційного навчання.
За 10 років існування охоплено навчанням майже 30 тис.безробітних Сумської, Чернігівської, Вінницької, Полтавської, Харківської, Луганської, Житомирської, Черкаської областей. З них за робітничими професіями близько 2000 осіб. За 2019 рік навчалося 6522 особи, за робітничими професіями 360; за січень-квітень 2020 року охоплено навчанням 3136 осіб, з них за робітничими професіями 105 осіб.
На базі навчального відділення в с. Хоружівка Недригайлівського району створено перший в Україні Центр сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості, де розвиваються так і напрями: бджільництво, садівництво, зелений туризм, навчання фахівців об'єднаних територіальних громад, селищних та сільських рад.
Рішенням сесії Сумської облради від 17.05.2019 року виділені кошти на навчання працездатного населення у рамках Програми розвитку АПК та сільських територій на період до 2020 року.
У 2019 році центр професійно-технічної освіти виступив з пропозицією навчати осіб, які працюють в органах держвлади, місцевого самоврядування, інших установах, організаціях, залучаються до вирішення проблем соціально-побутового обслуговування, енергоефективності, запровадження енергозберігаючих технологій, самозайнятості та підприємництва, розвитку сільських територій. Запропоновано курси цільового призначення за напрямами: інфраструктурний розвиток ОТГ, сільських і селищних рад; енергоефективність в ОТГ, сільських і селищних радах; благоустрій та озеленення з елементами ландшафтного дизайну; домашняя економіка в сільському господарстві; охорона праці в тваринництві; комп'ютерні технології обробки бухгалтерської документації; створення і розробка сайтів; загальний та спеціальний догляд за хворими; основи службового етикету та сучасне діловодство; дотримання безпечного ведення робіт при використання хімікатів; соціальна робота та супровід в ОТГ, сільських та селищних радах; основи роботи на ПК; створення та функціонування агросадиб; розвиток сільського зеленого туризму; основи екскурсійної справи.
Для навчання фахівців для ОТГ, сільських та селищних рад, залучені фахівці Департаменту соцзахисту населення, Відділу промоції та туризму, Департаменту агропромислового розвитку, Управління містобудування та архітектури ОДА, експерти програми «Фонд енергоефективності України», представники регіонального відділення офісу реформ Асоціації міст України, Дорадчої служби України, ТОВ «КБ Екопроект».
Рішенням комісії з питань виконання заходів обласної програми підтримки АПК надано фінансування 68 місцевим радам на навчання за цими напрямами. Загальна сума коштів - 308,5 тис грн.
Торік організовано навчання для 26 груп слухачів: за направленням місцевих рад слухачами курсів стали 210 осіб, додатково організовано безкоштовне навчанняще 90 осіб, серед яких працівники місцевих рад, депутати, активісти громади.
Ситуація в області з безробіттям залишається напруженою
Кількість зареєстрованих безробітних в Сумській області за минулий тиждень зросла на 1172 особи і загалом, на 27 квітня, цей показник сягнув позначки 20,1 тис. осіб, що на 5,3 тис., або на 35% більше, ніж на відповідну дату минулого року, повідомили в Сумському обласному центрі зайнятості.
Загалом від початку карантину, тобто з 12 березня по 24 квітня, статус безробітного отримали 6,6 тис. осіб. Згідно зі статистикою служби, у вівторок, 21 квітня, було зареєстровано 336 безробітних, у середу – 273, у четвер - 293, у п'ятницю - 270.
Серед шукачів роботи утримують лідерство жінки – 57,5%, 27,5% - молодь до 35 років; 45% - особи, старше 45 років.
За освітньою ознакою безробітні, які за цей час звернулися до служби зайнятості, вищу освіту мали 46%, професійно-технічну - 45%; загальну середню освіту- 9%.
У професійному розрізі переважну більшість складають медпрацівники, менеджери, продавці-консультанти, продавці непродовольчих товарів, кухарі, офіціанти, бармени, буфетники. З закінченням опалювального сезону ряди шукачів роботи поповнили сезонні працівники: оператори газових котелень, опалювачі, кочегари.
Допомогу по безробіттю, станом на 27 квітня, отримали 16,6 тис. безробітних.
Ринок праці: навантаження на одне вільне робоче місце зростає
Зачас дії карантину за направленням служби зайнятості по області працевлаштовано 2,2 тис. безробітних.
Станом на 27 квітня поточного року в базі даних обласної служби зайнятості налічується 1,3 актуальних вакансій (на 13.03.2020 – 2,3 вакансій). Збільшення чисельності безробітних та зменшення кількості вакансій призвело до зростання навантаження на одне вільне робоче місце з 8 осіб на 13 березня до 16 на 27 квітня поточного року.
Безробітні, які на сьогодні перебувають на обліку у службі зайнятості, раніше працювали: 18% - у торгівельній мережі;17% - у сфері державного управління;16% у сільському господарстві; 13% - у переробній промисловості; 8 % - у сфері охорони здоров'я;6% - надання транспортних послуг.
Сьогодні на ринку праці найбільше шукачів роботи за такими професіями та спеціальностями: підсобні робітники (964 особи), продавці непродовольчих товарів (821),продавці продовольчих товарів (717), водії автотранспортних засобів (745),трактористи (469), кухарі (432 особи).
НА ЧАС КАРАНТИНУ МІНІМАЛЬНА ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ - 1000 ГРИВЕНЬ
Соціальний захист найвразливіших категорій безробітних посилено. Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 грн до 1000 грн. Таке збільшення передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217, яка набула чинності 18 квітня 2020 року.
Постанова застосовується з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня, та діятиме протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.
Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено до 1000 гривень для:
тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);
молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
внутрішньопереміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.
Усім безробітним, які стали на облік у період карантину і отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн), допомога буде автоматично перерахована з першого дня реєстрації у службі зайнятості.
Нагадуємо також, що в період карантину реєстрація безробітних здійснюється з першого дня подання відповідної заяви до центрів зайнятості.
Виплата допомоги по безробіттю теж призначається з першого дня реєстрації.
Водночас служба зайнятості наголошує, що її пріоритетним завданням залишається працевлаштування безробітних та забезпечення кваліфікованими кадрами роботодавців, які шукають персонал. Адже в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни, зокрема продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, виробники стратегічної продукції, пошта, фінансові та інші установи.
Кожен, хто хоче і готовий працювати, отримає всебічну підтримку служби зайнятості.
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ СПРОСТИЛА ПРОЦЕДУРУ ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ
У зв’язку з карантином з кожним днем все більше жителів Сумщини звертаються до служби зайнятості. Лише телефоном гарячої лінії обласного центру зайнятості (0542) 68-55-19 з 17 березня по 10 квітня цього року скористалися 300 чоловік.
Найбільше людей цікавлять питання реєстрації у службі зайнятості, виплати допомоги по безробіттю, відвідування центрів зайнятості та філій, отримання довідок тощо.
Служба зайнятості полегшила процедуру подання документів до центрів зайнятості.
Відтепер це дуже просто. Вам потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю. Бланки тут https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.
Як і раніше, заяви ви можете подати в два способи: на електронну пошту центру зайнятості, де вам зручно обслуговуватися, або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості.
Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою, заповніть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх. Далі – надішліть на email центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку.
Важливо! У темі листа зазначте ваше прізвище, ім’я, по батькові.
Електронні скриньки центрів зайнятості тут: https://is.gd/5duk3J
Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх. Підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на email центру зайнятості. Так само вкажіть у темі листа ваше прізвище, ім’я, по батькові.
Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.
Якщо вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості, тоді (якщо у вас є технічна можливість) завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх вдома, складіть їх у конверт чи з’єднайте в інший зручний спосіб, або заповніть заяви безпосередньо біля скриньки в центрі зайнятості. Тут слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою. Покладіть заяви в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня).
Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.
Нагадуємо, що впродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.
Бережіть себе і своїх близьких.
Увага! У службі зайнятості - протиепідемічні заходи!
З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції Сумська обласна служба зайнятості запровадила запобіжні дії.
З 16 березня по 3 квітня поточного року скасовані всі масові та групові заходи, заплановані для населення та роботодавців, зокрема семінари, тренінги, круглі столи, зустрічі, наради, міні-ярмарки вакансій тощо.
Установлені обмеження візитів безробітних до центрів зайнятості з метою пошуку роботи: у період карантину клієнти відвідуватимуть службу зайнятості не частіше одного разу на 30 календарних днів. Про наявність прийнятних пропозицій працевлаштування безробітних інформуватимуть у телефонному режимі або засобами електронного зв’язку.
Співпраця з представниками роботодавців буде проводитися з використанням дистанційних форм комунікації.
Шукачам роботи рекомендуємо отримати необхідну інформацію з питань зайнятості в режимі онлайн за допомогою офіційних веб-ресурсів державної служби зайнятості: сайт «Єдине соціальне середовище» www.dcz.gov.ua, «Освітній портал» https://skills.dcz.gov.ua , «Профорієнтація та розвиток кар’єри» http://profi.dcz.gov.ua, а також на регіональній сторінці Сумського обласного центру зайнятості https://sum.dcz.gov.ua та сторінках у соціальній мережі «Фейсбук».
Тимчасово призупинено проведення особистого прийому громадян у центрах зайнятості/філіях. Заяви та звернення приймаються виключно у електронній формі чи за допомогою поштового зв’язку.
!!! З усіх питань щодо роботи Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості в умовах карантину звертатися за телефоном «гарячої лінії» Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості ☎️ (05444) 2-50-60 (з 8.00 до 17.15 понеділок-четвер, з 8.00 до 16.00 п’ятниця) або за ел. адресами: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .
Увага!
З усіма питаннями щодо роботи Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості в умовах карантину звертайтеся на телефони «гарячої лінії» Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості:
З питань інформування населення
☎️ (05444) 2-50-60 – Арсьонова Ірина Михайлівна,
з питань інформування роботодавців
☎️ (05444) 2-41-99 - Зайчик Наталія Віталіївна.
Графік роботи з 08:00 до 17:15 (понеділок-четвер),
з 08:00 до 16:00 (п’ятниця).
ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ЗЛОВЖИВАННЯ СТАТУСОМ БЕЗРОБІТНОГО?
Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються несприятливими наслідками, передусім, для самих безробітних.
Дуже часто подібні епізоди спричинені недостатньою правовою обізнаністю. Служба зайнятості надає певні роз’яснення щодо того, що є порушенням законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття і як можна уникнути небажаних ситуацій. Нагадуємо, що метою Служби є сприяння легальному трудовому найму: як тільки клієнти отримують можливість офіційно працевлаштуватись, то одразу повинні сповістити про це Службу.
Обмеження
У заяві про надання статусу безробітного всім, хто його отримує, слід підтвердити ознайомлення з правами та обов’язками зареєстрованого безробітного та відповідальністю за подання недостовірних даних та документів, які подаються до служби зайнятості, та на підставі яких приймається рішення про надання статусу безробітного та призначення матеріального забезпечення, а також надання соціальних послуг, визначених Законами України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:
- працевлаштування;
- укладання цивільної угоди про виконання роботи / надання послуг;
- започаткування власної справи.
Пам’ятайте, що отримання доходу або реєстрація ФОП буде підставою віднесення вас до зайнятого населення. Якщо безробітним буде укладено договір цивільно-правового характеру або трудовий договір, то він має повідомити центр зайнятості про цей факт. Відповідно до статті 44 Закону України «Про зайнятість населення», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних і документів покладається на безробітного.
Наслідки (санкції)
1.Скорочення тривалості виплат. Тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу (зокрема, за межами України) або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю (п. 4 ч. 5 ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).
2.Стягнення неправомірно виплачених коштів. Працівники державної служби зайнятості вправі звернутися з позовом до суду про стягнення коштів, отриманих без належної правової підстави. Як правило, інформація про виконання робіт за винагороду надходить від органів Пенсійного фонду України; статус підприємця підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Слід також пам’ятати про набрання чинності 21 грудня 2019 року Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який розширює можливості щодо встановлення дійсного майнового стану та фактів отримання доходу за здійснення тієї чи іншої діяльності. Ухвалюючи рішення про стягнення незаконно отриманої допомоги, суди також стягують судовий збір.
3.Кримінальна відповідальність. За певних обставин, отримувачі допомоги по безробіттю, які мають додатковий дохід і приховують цей факт, можуть понести кримінальну відповідальність. Наприклад, їх дії, відповідно до наявної судової практики, кваліфікуються за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) - карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років (ч. 1 ст. 190 ККУ).
За яких умов можна працювати і при цьому отримувати допомогу по безробіттю?
1.Виконання громадських робіт (з особами, які беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів, строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця, вказано у ч. 4 ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення»).
2.Отримання допомоги по частковому безробіттю (допомога по частковому безробіттю надається центрами зайнятості застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин, зазначається у ч. 1 ст. 47 Закону України «Про зайнятість населення»).
3.Робота на виборах (виконання робіт, пов’язаних з підготовкою і проведенням місцевих виборів, виборів депутатів та Президента України, особами, визнаними у встановленому порядку безробітними, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів допомоги, передбачають статті 92, 149, 212 Виборчого кодексу України).
Зі свого боку державна служба зайнятості створює всі умови для того, щоб громадяни могли забезпечити себе гідною й легальною роботою.
НАВЧАННЯ ЗА РАХУНОК ВАУЧЕРА
![]() |
Закон України «Про зайнятість населення» передбачає ряд інструментів, що підвищують конкурентоспроможність осіб на ринку праці. Один із таких інструментів, визначений статтею 30 Закону України «Про зайнятість населення». Для реалізації положень закону чинною є Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» від 20 березня 2013 р. № 207. |
Цією постановою затверджено Порядок видачі ваучерів для підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці (далі - Порядок) та перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.
Право на одноразове отримання ваучера мають такі особи:
віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, з числа осіб з інвалідністю до отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи.
Дія Порядку не поширюється на:
осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
осіб, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття;
осіб, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.
На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, підвищення кваліфікації за професіями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.
Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Державний навчальний заклад «Глухівське вище професійне училище» має змогу прийняти на навчання за рахунок ваучера за такими професіями: «кондитер», «столяр будівельний», «верстатник деревообробних верстатів», «електрогазозварник».
За більш детальною інформацію про порядок і умови видачі ваучера звертайтесь в Глухівську міськрайонна філію Сумського обласного центру зайнятості за адресою: м.Глухів, вул. Героїв Крут, 6.
НАВЧАННЯ НА ЗАМОВЛЕННЯ РОБОТОДАВЦІВ
![]() |
З лютого Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості розпочала активну роботу з роботодавцями галузі сільського господарства, на їх замовлення безробітні підвищують свою кваліфікацію з метою подальшого працевлаштування. З 19 лютого перша група слухачів приступила до навчання на курсах цільового призначення за напрямом "Дотримання безпечного ведення робіт під час експлуатації сільськогосподарської техніки та тракторів". По закінченню навчання безробітні будуть працевлаштовані на сільськогосподарських підприємствах та товариствах Глухівського району. |
УВАГА! НАВЧАЄМО!
На Сумщині вдвічі збільшилось число безробітних, які започатку валивласну справу
У 2019 році на Сумщині власну справу започаткували 80 безробітних – у двічі більше, ніж позаторік.
Про це повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. «У 2019 році на Сумщині відкрили власну справу 80 безробітних. Для відкриття бізнесових проектів їм виплачено більше 2,7 млн. грн. У порівнянні з 2018 роком кількість осіб, які започаткували власну справу, зросла на 41, а сума виплачених їм на ці потреби грошей - на 1,6 млн.грн» - розповів В. Підлісний.
За його інформацією, найбільш популярними сферами діяльності, у яких колишні безробітні відкрили власну справу, є торгівля, ремонт комп'ютерної та іншої побутової техніки, переробна промисловість, професійна, наукова, технічна діяльність, сільське господарство.
Інформуємо безробітних
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості продовжує тісно співпрацювати з «Глухівським бюро правової допомоги» Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
З метою підвищення інформованості незайнятого населення щодо запобігання нелегальній трудовій міграції та сприяння легальній зайнятості, 22.01.2020 року у Глухівській філії пройшов черговий інформаційний семінар за участю головного спеціаліста відділу «Глухівського бюро правової допомоги» Топрикіна О.С.
У рамках семінару обговорювалися основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для сім’ї, особистості, суспільства.
Також наприкінці заходу присутнім були надані інформаційні буклети. Отримані знання стануть у нагоді шукачам роботи, допоможуть бути обізнаними.
Інформуємо про заходи та тренінги, які будуть проведені з 20.01.2020 р. по 24.01.2020 р. у приміщенні філії в кабінеті №4:
ОРІЄНТУЄМО НА СЛУЖБУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
![]() |
В останній день січня в приміщенні Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України для безробітних та учасників АТО, які перебувають на обліку в службі зайнятості. Захід організований з метою інформування про вакансії, які є в військових частинах та умови служби і підписання контрактів. |
Перед присутніми виступив офіцер Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату Демидчик Д.В. Він розповів учасникам заходу, що реалізувати себе на військовій службі за контрактом мають змогу громадяни призовного віку та військовозобов’язані, незалежно від отриманої освіти та спеціальності, проінформував про умови проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України.
Начальник відділу активної підтримки безробітних Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості Арсьонова І.М. проінформувала присутніх про потребу в кадрах в Державній прикордонній службі України та Національній поліції України.
ЗРОСТАННЯ БЕЗРОБІТТЯ ЧИ СЕЗОННІ КОЛИВАННЯ: СИТУАЦІЮ КОМЕНТУЄ СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
![]() |
Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні відповідним періодом 2018 року, зросла на 219 тис. осіб та становила 16,6 млн осіб. Рівень зайнятості зріс з 57,2% до 58,3%. Кількість безробітного населення (за методологією МОП) віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, скоротилася на 88 тис. осіб та становила 1,5 млн осіб. Рівень безробіття (за методологією МОП) знизився з 8,6% до 8,1% робочої сили. |
Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості.
Так, у 2019 році кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, збільшилася на 4 тис. та становила 206 тисяч. Клієнтами служби є представники як малого, так і великого бізнесу, які представляють різні галузі економіки. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, у порівнянні з 2018 роком, збільшилася на 39 тис. та становила 1,2 млн одиниць.
Безпосередньо в центрах зайнятості послуги державної служби зайнятості в 2019 році отримали 2,1 млн громадян, які шукали роботу, з них 1 млн мали статус безробітного.
У 2019 році кількість унікальних користувачів сайту державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) становила 1,9 млн осіб. На початок 2020 року створено 197 тис. електронних кабінетів роботодавців та 248 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.
Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, становила 826 тис. осіб. Більше половини з них були працевлаштовані протягом семи днів з дати звернення до служби зайнятості. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 11,4 тис. осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу 2,4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 200 тис. осіб.
У 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 139 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 14% та становила 54 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 96% безробітних працевлаштовано.
Станом на 1 січня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 338 тис. осіб та, у порівнянні з відповідною датою 2019 року, зменшилася на 4 тис. осіб.
При цьому, звертаємо увагу, що інформація, поширена у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у грудні 2019 року, є некоректною, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Щорічно влітку потреба роботодавців на працівників, у порівнянні з зимовим періодом, суттєво зростає (у сільському господарстві, переробній промисловості, транспорті, готельному та ресторанному бізнесі тощо) та, відповідно, скорочується кількість безробітних. Тому порівняння коректно проводити до показників відповідного періоду минулого року.
Детальна інформація щодо ситуації на ринку праці та діяльності державної служби зайнятості розміщена на офіційному вебсайті державної служби зайнятості у рубриці «Аналітична та статистична інформація» (https://www.dcz.gov.ua/analitics/67).
Крім того, звертаємо увагу на методологічні особливості, які необхідно враховувати при використані даних щодо зареєстрованого ринку праці та безробіття за методологією Міжнародної організації праці (https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/infofiles/porivnyannya_bezrobitnyh.pdf).
РІВЕНЬ ЗАЙНЯТОСТІ ЗРОСТАЄ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ВИВІЛЬНЕННЯ
![]() |
Рівень зайнятості населення Сумщини у віці 15-70 років, якщо слідувати за методологією МОП, постійно зростає. Про це свідчать і останні оприлюднені цифри: кількість безробітного населення у віці 15 років і старше становить 40,3 тис. осіб, а рівень безробіття – 7,5% Кількість безробітного населення за методологією МОП у віці 15-70 років у порівнянні з 2018 роком скоротилась на 5,2 тис. осіб та становила 40,3 тис. осіб. Отже, рівень безробіття у віці 15-70 років скоротився з 8,5% до 7,5% робочої сили.
|
Торік роботодавці області подали інформацію про заплановане масове вивільнення 7,8 тис. працівників, що на 13% більше, ніж у позаторік.
Із загальної кількості попереджених про масове вивільнення 46% становили працівники державного управління й оборони, 23% - працівники в сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, майже 10% - працівники у сфері освіти.
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості інформує про заходи та тренінги, які будуть проведені з 13.01.2020 по 18.01.2020 у приміщенні філії в кабінеті №4
![]() |
12 грудня фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості взяли участь в міжрайонному круглому столі «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні». Захід був ініційований Громадською організацією «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» за підтримки департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. На зустрічі були підведені підсумки п’ятирічного проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні». |
Начальник відділу активної підтримки безробітних Глухівської МРФ СОЦЗ Ірина Арсьонова презентувала роботу центру зайнятості з цього напрямку.
У результаті засідання були напрацьовані рекомендації, щодо розбудови поширення механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.
Інформуємо безробітних
![]() |
10 грудня 2019 року у Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості пройшов інформаційний семінар для безробітних за участю головного спеціаліста відділу «Глухівського бюро правової допомоги» Олександра Топрикіна На зустрічі обговорювалося питання щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. Присутні дізналися, що участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу, а також є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. |
Підсумовуючи, спеціаліст наголосив, що такі види робіт не тільки приносять суспільну користь та сприяють соціально-економічному розвитку, але надають безробітним можливість отримати додаткові доходи та мотивацію для подальшого працевлаштування.
Дуальна освіта на Сумщині забезпечує зростання показників працевлаштування
![]() |
3 грудня цього року Департамент освіти і науки облдержадміністрації провів круглий стіл «Дуальна система навчання як форма соціального партнерства». Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова запропонувала обговорити питання «Дуальна система навчання – одна з умов формування професійних компетентностей» та «Ефективна практика впровадження дуальної форми навчання в закладах професійної освіти у співпраці з роботодавцями» |
У заході взяв участь та виступив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. Тема його доповіді - «Перепідготовка незайнятого населення області з використанням дуальної форми навчання». Він відзначив позитивні зміни у професійно-технічній освіті Сумщини, що впливають на розширення можливостей здійснення перепідготовки незайнятого населення, у тому числі з використанням дуальної форми навчання.
Під час зустрічі презентовано успішні практики впровадження елементів дуальної форми навчання в освітній процес ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» і ДНП АТ «Сумське НВО», ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» і магазином «Ватсон», ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» і ПАТ «Конотопагропостач».
Про вдосконалення підготовки висококваліфікованих кадрів в області та сучасні форми освітньої діяльності закладів професійно-технічної освіти розповіла директор Департаменту В. Гробова під час відкриття ще двох навчально-практичних центрів на базі державних навчальних закладів «Сумський хіміко-технологічний центр професійно-технічної освіти» та «Сумське міжрегіональне вище професійне училище».
Тепер тут готуватимуть робітників за професіями: слюсар-ремонтник, слюсар механоскладальних робіт, слюсар-інструментальник та електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електромонтажник силових мереж та електроустаткування.
Заклади стануть осередком удосконалення професійно-практичної та професійно-теоретичної підготовки слюсарів та електромонтажників, підвищення кваліфікації фахівців підприємств Сумщини, перепідготовки незайнятого населення з впровадженням в освітній процес новітніх виробничих і комп’ютерних технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів, матеріалів.
В області протягом двох останніх років 12 закладами професійно-технічної освіти впроваджуються елементи дуальної освіти за 17 професіями. До навчання залучено 427 учнів, укладено 112 двосторонніх договорів з підприємствами, установами й організаціями, а також підприємствами малого та середнього бізнесу. Як результат, зросли показники працевлаштування, рівня освітніх досягнень учнів, зменшилася вартість навчання одного учня.
Заступник голови Ради Федерації роботодавців України, голова правління Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон» Євген Лапін наголосив, що такий принцип організації навчання, як дуальна форма, було покладено в основу шкіл фабрично-заводського навчання: рівень підготовки кваліфікованого робітника був високим. Дуальна форма навчання містить такий же принцип організації освітнього процесу, і це дозволить сформувати нову модель підготовки кваліфікованих робітників, якщо роботодавці створять умови для навчання учня закладу професійно-технічної освіти на виробництві.
Проактивна позиція служби зайнятості Сумщини - розкриття можливостей для роботодавців та тих, хто шукає роботу, просування офіційної зайнятості
Сумська обласна служба зайнятості постійно перебуває у процесі пошуку нових форм роботи з роботодавцями та тими, хто шукає роботу. Скажімо, зовсім недавно в штатних розкладах центрів зайнятості та філій з’явилися кар’єрні радники. Завдяки їм з початку року працевлаштовано тисячі безробітних.
Невдовзі в області стартує проект «Консультант роботодавця». Фахівці по взаємодії з роботодавцями пройшли навчання.
- Що очікуємо від впровадження нового інституту? Перш за все збільшення кількості роботодавців, які звертаються до служби зайнятості з питань підбору персоналу; налагодження роботи з новими роботодавцями та тими, які з певних причин не співпрацювали зі службою; створення електронних кабінетів роботодавців, через які можна буде отримати тисячі вакансій; підвищення ефективності інформаційно-роз’яснювальних заходів, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Отже, служба зайнятості впевнено крокує до єдиної стратегічної мети – роботодавці свідомо обирають службу зайнятості як єдину державну структуру, здатну на безоплатній основі швидко та якісно здійснювати добір необхідних працівників. Першочергове завдання консультанта - довести переваги співпраці зі службою зайнятості у вирішенні кадрових потреб, для чого необхідно володіти комунікативними технологіями ділового спілкування. У кінцевому результаті консультант повинен спрацювати так, щоб у роботодавця, у разі виникнення подальших кадрових потреб, виникло бажання звернутися до служби. Ми хочемо, щоб працедавець, як і шукач роботи, міг отримати всю інформацію в нашій електронній системі. Нині наша система суттєво відстає від того, до чого звикли клієнти, враховуючи, що на ринку є інші пошукові системи або спеціальні портали приватних агенцій зайнятості. Тому наше завдання – в найближчі три роки здійснити суттєвий прорив у розвитку технологій. Наприклад, така послуга, як електронна реєстрація безробітного, коли він самостійно себе реєструє, збереже час. Адже для вирішення адміністративних питань не треба буде відвідувати службу зайнятості. Окрім цього, людина одразу сформулює запит на роботу для кар'єрного радника.
За словами В. Підлісного, нова, проактивна позиція служби зайнятості - це розкриття можливостей для роботодавців та тих, хто шукає роботу, а також просування офіційної зайнятості. Керівник наголосив, що обласна служба зайнятості стане більш динамічною та зручною. Серед завдань на перспективу - розширення активних програм розвитку зайнятості та впровадження онлайн послуг.
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості інформує про заходи, які будуть проведені з 09.12.19 по 13.12.19 у приміщенні філії в кабінеті №4:
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
![]() |
З нагоди Дня людей з інвалідністю 3 грудня 2019 року Глухівська міськрайонна філії Сумського обласного центру зайнятості організувала захід для людей даної категорії та запросила соціальних партнерів. На запрошення відгукнулись фахівці з Управління соціального захисту населення Глухівської міської ради та Глухівського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України. |
Мета даного заходу - ознайомлення людей з інвалідністю з додатковими гарантіями щодо працевлаштування та ознайомлення з переліком соціальних послуг.
Головний спеціаліст Управління соціального захисту населення Глухівської міської ради Валентина Пуцко розповіла про соціальні послуги та пільги для осіб з інвалідністю у межах роботи Управління.
Головний спеціаліст управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Тетяна Понирко ознайомила присутніх з діяльністю фонду, страховими виплатами та наданням соціальних послуг особам, які постраждали на робочому місці.
Начальник відділу активної підтримки безробітних Ірина Арсьонова розкрила ситуацію на регіональному ринку праці і в Україні та детально зупинилась на знайомстві присутніх з сучасними електронними сервісами, які активно впроваджує в роботу державна служба зайнятості.
Зустріч пройшла у форматі продуктивного діалогу.
АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»
![]() |
У рамках щорічної акції «16 днів проти насильства» у Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся захід для безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Семінар проведений спільно з Глухівським районним центром соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді. |
Клієнтів служби зайнятості попередили стосовно небезпечних моментів, які можуть чекати мігрантів за кордоном, а також можливість стати жертвою в процесі торгівлі людьми.
Начальник відділу соціальної роботи Глухівського районного центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді Олена Смичок проінформувала присутніх про види насильства в сім’ї, зупинилась на моменті насильства особистості у суспільстві в цілому. Присутні разом з’ясовували шляхи подолання цього насильства. Окрім теоретичних знань учасники заходу отримали і практичні навички у боротьбі з насиллям.
ВИПУСКНИКИ ГЛУХІВСЬКОГО ВИЩОГО УЧИЛИЩА НАВЧЕНІ МЕТОДА ПОШУКУ РОБОТИ
![]() |
У продовж жовтня та листопада випускники ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» щопонеділка відвідували Центр профорієнтації Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості, тому що адміністрація училища зацікавлена в успішному працевлаштуванні своїх слухачів. |
Фахівці відділу активної підтримки безробітних Глухівської міськрайонної філії знайомили присутніх з інформацією про ринок праці в регіоні і країні, навчали користуванню сучасними електронними сервісами, презентували методи пошуку роботи, пропонували допомогу в складанні резюме та відеорезюме, давали навички спілкування з роботодавцем, спонукали до легального працевлаштування.
Кожна зустріч проходила під гаслом: «ЖИВИ І ПРАЦЮЙ В УКРАЇНІ!».
МОЖЛИВІСТЬ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
![]() |
21 листопада відбулась зустріч з суб’єктів пробації зі службою зайнятості ініційована Глухівським міськрайонним сектором філії Центру пробації в Сумській області. Даний захід був організований з метою легалізації зайнятості та допомоги в пошуку роботи людям, які цього потребують. Начальник відділу активної підтримки безробітних Ірина Арсьонова ознайомила присутніх з основними положеннями Законів України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"; висвітлила ситуацію на ринку праці та актуальні вакансії в регіоні і Україні, зупинилась на методах пошуку роботи та можливості проходження тестування задля допомоги у професійному визначенні. |
Наприкінці заходу для відвідувачів була проведена екскурсія центром зайнятості з роз’ясненням послуг, які отримують клієнти служби зайнятості.
![]() |
13 листопада 2019 року відбувся інформаційний семінар для осіб, які перебувають на обліку як безробітні у Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості. Захід було присвячено розкриттю теми «Сучасний стан гендерної нерівності на ринку праці». Під час зустрічі розглядалось питання щодо формування уявлень про «гендер» та «гендерні стереотипи», їх вплив на можливості працевлаштування. Було надано інформацію про напрями гендерної політики, розкрито гендерні проблеми на ринку праці. |
У семінарі взяв участь головний спеціаліст Глухівського бюро безоплатної правової допомоги Олександр Топрикін, який ознайомив присутніх із законами України стосовно забезпечення гендерної рівності, а саме: «Про засади запобігання протидії дискримінації в Україні», «Про забезпечення рівних прав жінок і чоловіків».
Гендерна рівність – рівність прав і можливостей чоловіка і жінки. Це означає, що чоловіки і жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав, у тому числі і у сфері зайнятості.
Вихід завжди Є!
![]() |
13 листопада на базі Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся захід для суб’єктів пробації ініційований Глухівським міськрайонним сектором філії Центру пробації в Сумській області спільно з Глухівським бюро правової допомоги та службою зайнятості. Захід присвячений XVI мандрівному фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який розпочався 1 жовтня і триватиме до кінця грудня у 22-х областях України. Присутнім був показаний фільм Романа Бондарчука «Нові герої». |
Важливою складовою даних заходів є дискусії, під час яких є можливість спілкування, висловлення власних думок, обговорення запропонованої ситуації. Кінцевим продуктом є механізм вирішення проблем та складних життєвих обставин та соціальна мапа організацій до яких можна звернуться за підтримкою.
Створив нове робоче місце – отримай компенсацію
Цього року кількість безробітних, працевлаштованих на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становила 277 осіб (81 особа, яка недостатньо конкурентоспроможна на ринку праці та 196 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності).
Послуга «Створив нове робоче місце – отримай компенсацію» стає все більш привабливою для роботодавців Сумщини.
Значно побільшало і бажаючих стати підприємцями. За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, кількість безробітних, які отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу, порівняно з минулим роком зросла майже втричі.
- Нові робочі місця – це лакмусовий папір відродження економіки, - говорить В. Підлісний. – Для роботодавців, які їх створюють, держава розробила низку пільг. Ми всіляко заохочуємо безробітних започаткувати власну справу. Бо ж усім відомо, що основою успіху будь-якої держави є малий та середній бізнес. Саме він є локомотивом відродження економіки, гарантією процвітання України.
Не втрачає актуальності на Сумщині також тимчасова зайнятість. За сприяння обласної служби зайнятості забезпечено тимчасову роботу 2,7 тис. громадян, зокрема, 1,2 тис. осіб взяли участь у громадських роботах та 1,5 тис. – мали можливість докласти свої навички в інших сферах зайнятості тимчасового характеру.
Найбільш поширені види громадських робіт у Сумській області, як свідчить статистика, - благоустрій територій, інформування населення по субсидіях, очищення снігових заметів, турбота про соціально вразливі верстви населення (особливо цього потребують літні люди у віддалених селах), екологічний захист навколишнього середовища, постійний догляд місць поховань, роботи на об’єктах соціальної сфери, впорядкування придорожніх смуг тощо.
Служба зайнятості навчає з урахуванням потреб роботодавця
Все більше підприємств різної форми власності Сумщини співпрацюють з місцевою службою зайнятості. На сьогодні послугами служби користуються майже п’ять тисяч роботодавців області. З кожним роком їх кількість невпинно зростає.
Чим приваблює роботодавців служба зайнятості? Відповідь одна: вони черпають тут необхідні кадри.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, цього року за сприяння обласної служби зайнятості більше 4 тис. безробітних проходили професійне навчання.
Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, є зварник пластмас, перукар, манікюрник, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, педикюрник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водії тролейбусів та трамваїв, кухар, електрогазозварник, оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні, оператор верстатів з програмним керуванням.
Скажімо, якщо взяти тих же операторів котельні, машиністів (кочегарів) котельні, то цього року набули зазначений фах та вдосконалили свої набуті раніше знання (підтвердили власну кваліфікацію) до півтори тисячі чоловік.
ЗАХОДИ СПІЛЬНО З СОЦІАЛЬНИМИ ПАРТНЕРАМИ
![]() |
30 жовтня 2019 року в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся спільний захід зі спеціалістами Управління пенсійного фонду в м. Глухові та Глухівському районі. На захід були запрошені безробітні громадяни віком старше 50 років. Фахівці філії проінформували присутніх про особливості працевлаштування осіб даної категорії, розповіли про активні заходи служби зайнятості щодо сприяння в працевлаштуванні, ознайомили з переліком актуальних вакансій в місті та районі. |
Спеціаліст Управління Пенсійного фонду в м. Глухові та Глухівському районі Оксана Лебеденко розповіла про зміни в пенсійному законодавстві, про порядок подання та оформлення документів для призначення пенсії, методикою обчислення, а також про вимоги до необхідного страхового стажу для її призначення.
Учасники семінару мали можливість поставити свої запитання та відразу отримати відповіді від профільних фахівціа служби зайнятості та Управління пенсійного фонду. Які, в свою чергу, змусили присутніх громадян задуматись над своїм майбутнім зараз та заздалегідь подбати про гідний розмір майбутньої пенсії, який залежить від сьогоднішнього працевлаштування.
Хто володіє інформацією, той володіє світом
У Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості проведено черговий профінформаційний семінар за участю «Глухівського бюро правової допомоги».
25.10.2019 року у стінах Глухівської філії відбувся інформаційний захід для безробітних «Права, обов҆ язки та відповідальність роботодавців відповідно до законодавства про зайнятість населення».
Метою цього заходу було обговорення питань зайнятості населення та легалізації трудових відносин з найманими працівниками, застереження від шахрайства при працевлаштуванні та роз’яснення вимог чинного законодавства про працю.
Під час семінару головний спеціаліст відділу «Глухівського бюро правової допомоги» Олександр Топрикін розповів присутнім про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та контракту, ризики та відповідальність працівників та роботодавців під час укладання договорів при працевлаштуванні, соціальні пільги, які надаються різним категоріям населення при офіційному влаштуванні на роботу.
По завершенню семінару було надано відповіді на всі запитання учасників також бажаючі отримали індивідуальні консультації фахівця.
Інформуємо про заходи, які будуть проведені з 28.10.19 по 01.11.19 у приміщенні філії в кабінеті №4:
28.10.2019 09:00 Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості
29.10.2019 09:00 Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості
29.10.2019 10:00 Семінар "Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме"
30.10.2019 09:00 Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості
30.10.2019 10:00 "Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії"
31.10.2019 09:00 Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості
31.10.2019 10:00 Семінар "Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем"
01.11.2019 09:00 Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості
29.10.2019 10:00 Семінар "Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме"
Живи і працюй в Україні!
![]() |
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості в жовтні розпочала проводити цикл інформаційно-просвітницьких заходів зі студентською молоддю - "Живи і працюй в Україні". 21 жовтня 2019 року начальник відділу активної підтримки безробітних Ірина Арсьонова зустрілась із слухачами групи "прукарів" Глухівського вищого професійного училища. У процесі бесіди молодь дізналась про ситуацію на ринку праці, ознайомилась з технікою складання резюме та методами пошуку роботи; проблемами, які можуть у них виникнути під час пошуку та перевагами легального працевлаштування. |
Профорієнтаційна робота триває!
![]() |
3 жовтня 2019 року фахівець з профорієнтації Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості провела профорієнтаційний урок «Презентація платформи профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія консультаційна мережа» для учнів Шалигинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Глухівської районної ради. |
Основною метою заходу було – ознайомити учнів з проблемою самовизначення, сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань та інтересів, можливостей та попиту на ринку праці.
Фахівець обговорила з учнями першочергові фактори, що суттєво впливають на вибір професії. Ознайомила школярів із інноваційним «Атласом професій майбутнього з доповненою реальністю», де з професіями можна познайомитися зсередини. Також розповіла як уникнути помилок, які найчастіше допускає молодь під час професійного вибору.
Окрему увагу було приділено платформі профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія консультаційна мережа». Крім того, діти дізнались про стан регіонального ринку праці, послуги, які надає служба зайнятості учнівській молоді .
Проводячи такі заходи, маємо надію, що в майбутньому школярі зроблять свідомий крок на шляху до вибору професії.
Профорієнтаційна робота зі школярами
![]() |
Профорієнтаційна робота з учнями - один з головних напрямків роботи служби зайнятості, яка спрямована на підготовку учнів до свідомого вибору професії, визначення свого місця у суспільстві та житті. Фахівець з профорієнтації Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості Інна Старцева провела профорієнтаційний урок з учнями 9-10 класів Шалигинської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернат. |
Зустріч було орієнтовано на допомогу в свідомому виборі майбутньої професії ,як правильно обирати професію, аби уникнути при цьому помилок.
Також учням спеціаліст з профорієнтації надала інформацію, щодо послуг служби зайнятості для школярів, розповіла про Центр профорієнтації де можна отримати консультацію щодо вибору професії, презентувала «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю». Показала презентацію платформи профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія консультаційна мережа». Ознайомила школярів із сучасним ринком праці та основними вимоги сучасних роботодавців до працівників, наголосила на помилках, які часто допускають випускники під час професійного визначення.
Захід пройшов цікаво, а головне з користю, усім охочим було надано відповіді на запитання.
Ми навчаємо на ЗАМОВЛЕННЯ РОБОТОДАВЦІВ!
![]() |
Професійне навчання для безробітних - це одне із пріоритетних напрямків діяльності державної служби зайнятості. З вересня місяця Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості проводить активну роботу з підвищення кваліфікації безробітних, які будуть працевлаштовуватись за професіями «машиніст (кочегар) котельні» та «оператор котельні» під замовлення роботодавців. З 23 вересня приступили до навчання дві групи слухачів за навчальними програмами «Дотримання правил безпечного ведення робіт під час експлуатації обладнання, що працює під тиском на твердому паливі" та «Дотримання правил безпечного ведення робіт під час експлуатації обладнання, що працює під тиском на газоподібному паливі». |
Навчання здійснює Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. По закінченню навчання безробітні будуть працевлаштовані на підприємствах міста та району.
Інформаційний семінар для безробітних
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості продовжує співпрацювати з «Глухівським бюро правової допомоги» Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
18.09.2019 року у приміщенні філії пройшов черговий інформаційний семінар для безробітних за участю головного спеціаліста відділу «Глухівського бюро правової допомоги» Олександра Топрикіна. Спеціаліст провів бесіду на тему «Легальні трудові відносини - соціальні гарантії та добробут країни», проінформував про види правових послуг, які можна отримати в бюро.
Підсумовуючи, спеціаліст наголосив, що безоплатна правова допомога – це можливість знаходити реальні шляхи виходу зі складних ситуацій.
ВИЇЗНА АКЦІЯ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ СУХОДІЛЬСЬКОГО НВК
![]() |
16 вересня 2019 року фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості разом із ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» здійснили виїзну акцію центру зайнятості з використанням мобільного засобу інформування для школярів до Суходільського НВК. З метою уникнення розповсюджених помилок при виборі професії, фахівець з профорієнтації Інна Старцева провела для учнів профорієнтаційний урок «Моя майбутня професія».
|
Впродовж якого намагалася сформувати в учнів усвідомлене ставлення до вибору професії, розуміння того, яке місце займає професія у житті людини й суспільства; навчити орієнтуватися у світі традиційних і нових професій. Під час заходу фахівець розширила уявлення дітей про світ професій, зокрема тих, які актуальні на ринку праці нашого регіону, мотивувала дітей до саморозвитку та самовдосконалення.
Також спеціаліст проінформувала учнів про унікальну можливість оцінити свої сильні сторони за допомогою профорієнтаційної платформи «Моя професія: консультаційна мережа». Презентувала «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю», де школярі можуть отримати інформацію про професії, які будуть популярними у недалекому майбутньому.
Майстер виробничого навчання «Глухівського вищого професійного училища» Ірина Пархоменко також ознайомила підлітків з професіями, які можна отримати у цьому навчальному закладі, умовами вступу та навчання і запросила дітей взяти участь у майстер-класі за професією «перукар-модельєр».
Наприкінці заходу діти отримали «Навігатор професій» та поділилися враженнями від проведеного заходу.
Також, під час зустрічі, з педагогічним колективом було обговорено питання співпраці щодо проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.
ЖИВИ І ПРАЦЮЙ У ГЛУХОВІ!
![]() |
Під цим гаслом Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості знайомить жителів міста та району з перспективними роботодавцями. 11 вересня 2019 року для безробітних громадян відбулася чергова презентація ТОВ «ІСО ГРУП». Дане підприємство займається шиттям одягу для військовослужбовців. На ринку праці нашого регіону товариство працює тільки другий рік, але вже почало розширювати своє виробництво і потребувати додаткової робочої сили. |
Під час екскурсії майстер дільниці Володимир Данько ознайомив присутніх з виробничими цехами та технічним обладнанням. Наголосив на тому, що графік роботи на підприємстві восьмигодинний з вихідними у суботу та неділю. Завідувач виробництвом Світлана Полторак зупинилась на операціях, які виконують робітники на різних робочих місцях. Шукачі роботи мали змогу спробувати свої сили за промисловими швейними машинами.
Зараз товариство потребує не тільки швачок та закрійника, але й інших працівників для роботи на повну потужність.
На виробництво готові взяти на роботу навіть тих, хто ніколи не мав справи з шиттям, проте має бажання працювати.
Начальник відділу активної підтримки безробітних Ірина Арсьонова наголосила на тому, що у безробітних осіб, які перебувають на обліку в Глухівській міськрайонній філії є можливість пройти безкоштовні навчальні курси безпосередньо на підприємстві для отримання необхідних знань, умінь та навичок. Після закінчення навчання слухачі мають гарантоване місце працевлаштування.
Більш детальна інформація в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного ЦЗ за адресою: вул.Героїв Крут,6, кабінет № 1 або за телефоном 2-50-60.
Вища освіта не є гарантом зайнятості
Протягом останніх років у Сумській обласній службі зайнятості збільшується чисельність безробітних з вищою освітою. За останні 10 років відсоток таких осіб, які перебували на обліку в службі зайнятості, збільшився з 30,6% у 2010 р. до 42,8% у І півріччі 2019 року. Проте в деяких центрах зайнятості він сягнув майже 50% (Роменський, Глухівський), а у Сумському міському – близько 70%.
Така ситуація склалася в зв’язку з тим, що ринок праці в останній час потребує більше працівників за робітничими професіями. Так у І півріччі 2019 року у розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігався на кваліфікованих робітників: водіїв автотранспортних засобів (1424 вакансії),слюсарів–ремонтників (283 вакансії), швачок (213 вакансій). Також затребувані працівники сфери послуг:продавці продовольчих товарів (758 вакансій), кухарі (405 вакансій), охоронники (340 вакансій), продавці непродовольчих товарів (302 вакансії),офіціанти (137 вакансій). У сільськогосподарському секторі: трактористи-машиністи сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (1095 вакансій), робітники на лісокультурних (лісогосподарських) роботах (397 вакансій), трактористи (328 вакансій),робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва (144 вакансії).
Залишається попит і на професіоналів та фахівців, але з досвідом роботи: бухгалтерів (381 вакансія), менеджерів (260 вакансій), спеціалістів державної служби (178 вакансій), лікарів (170 вакансій), юристів (74 вакансії), економістів (69 вакансій), вчителів (47 вакансій).
Ринок праці: кого потребує та що пропонує
Найбільший дефіцит кадрів у І півріччі 2019 року був за наступними професіями: водій автотранспортних засобів (1424 вакансій – 1219 безробітних (205 од.)); тракторист – машиніст с/г виробництва (1095 вакансій – 1038 безробітних (57 од.)); вантажник (327 вакансій - 209 безробітних (118 од.)); швачка (213 вакансій - 107 безробітних (106 од.)); електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (161 вакансія - 78 безробітних (83 од)); слюсар – сантехнік (126 вакансій – 71 безробітний (55 од.), а також, за кваліфікаціями: менеджер управитель з питань регіонального розвитку (50 вакансій – 27 безробітних (23 од)); енергетик (28 вакансій – 11 безробітних (17 од.)); лікар-хірург (17 вакансій – 0 безробітних (17 од.).
За кваліфікаціями, які випускники шкіл вважають престижними, навпаки, був значний дефіцит вакансій на ринку праці: менеджери (із збуту, із надання кредитів, в роздрібній торгівлі, із персоналу та ін.): 260 вакансій – 632 безробітних (372 од.); економіст: 69 вакансії – 258 безробітних (189 од.); юрист: 74 вакансії – 151 безробітних (147 од.); вчитель: 47 вакансій – 258 безробітних (211од.).
Роботодавці потребують водіїв, продавців, підсобних робітників
До кінця року, за даними опитування роботодавців ринкоутворюючих підприємств області, найбільшою буде потреба у працівниках за професіями: водій автотранспортних засобів (2012 од.), підсобний робітник (1532 од.), продавець продовольчих товарів (1111 од.), тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (1035 од.), слюсар-ремонтник (605 од.), бухгалтер (601 од.), кухар (556 од.), тракторист ( 478 од.), сторож (456 од.), машиніст (кочегар) котельної (453 од.)та. інші.
Випускники навчальних закладів - отримувачі послуг служби зайнятості
У січні-червні 2019 року кількість випускників, що отримували послуги Сумської обласної служби зайнятості становила 184 особи (у т.ч. 142 випускника вищих навчальних закладів та 42 випускника професійно-технічних навчальних закладів). Серед випускників вищих навчальних закладів майже чверть навчалася в галузі освіти; 18% - в галузі соціальних наук, бізнесу і права; 14% - мали інженерну спеціальність; 10% - в галузі природничих наук; 10% - в галузі будівництво та архітектура; 8% - в галузі державного управління; 8% - в галузі гуманітарних наук. Серед випускників професійно-технічних навчальних закладах 45% - становлять спеціалісти; 35% - працівники сфери торгівлі та послуг; 20% - кваліфіковані робітники з інструментом.
Освіта є а досвіду бракує
Серед випускників, які перебували на обліку в службі зайнятості у І півріччі 2019 року (142 особи): 35 осіб - випускники Сумського державного університету; 16 осіб - випускники Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка; 16 осіб - закінчили Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка; 13 осіб - Сумський національний аграрний університет. Із 142 випускників вищих навчальних закладів кожний четвертий був працевлаштований за направленням служби зайнятості, на обліку на 1 липня 2019 року перебувало 50 безробітних, інші, отримавши допомогу в мінімальному розмірі (610 грн.), знімаються з обліку в пошуках кращих пропозицій.
При підборі персоналу роботодавці віддають перевагу досвідченим кадрам, не бажають брати на роботу початківців, мотивуючи це відсутністю у них досвіду, у свою чергу молоді люди, шукачі роботи, сподіваються на стрімкий кар’єрний ріст та на високий рівень заробітної плати.
Навчання з урахуванням потреб роботодавця
Протягом січня-червня 2019 року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами становила 54,8 тис. осіб, у т.ч. 22,9 тис. осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного. Також профорієнтаційними послугами було охоплено 22,2 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів, з них учні загальноосвітніх шкіл становили 17,2 тис. осіб.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні - червні 2019 року за сприяння обласної служби зайнятості 2,3 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості зросла на 1% та становила 2,1 тис. осіб. Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, є: зварник пластмас, перукар, манікюрник, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, педикюрник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості інформує про заходи, які будуть проведені з 02.09.19 по 06.09.19 у приміщенні філії в кабінеті №4:
02.09.2019 09:00 Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості
03.09.2019 10:00 Семінар "Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме"
04.09.2019 10:00 Cемінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України
04.09.2019 10:00 "Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії"
04.09.2019 09:00 Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості
05.09.2019 10:00 Семінар "Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем"
06.09.2019 09:00 Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості
Семінар з основ комп’ютерної грамотності
![]() |
28 серпня 2019 року в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар з основ комп’ютерної грамотності. Провідний інженер з комп’ютерних систем Володимир Коробов ознайомив присутніх із сучасними електронними сервісами служби зайнятості: ЕКШ, « Електронна черга» та сайти пошуку роботи. Провідний фахівець з питань профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Інна Старцева розповіла і показала як правильно розмістити резюме в «Електроному кабінеті шукача роботи», як за допомогою цього сервісу можна пройти тестування і визначити рівень власних професійних інтересів та як самостійно записатися на семінар. |
Запрошені були задоволені одержаними знаннями, адже, сьогодні, вміння користуватися мережею інтернет для пошуку роботи є, як ніколи актуальними. Комп’ютерна грамотність підвищує впевненість у власних силах, конкурентноспороможність та збільшує шанси у працевлаштуванні.
Профорієнтація під час канікул
![]() |
Літо для школярів – це пора не тільки відпочинку, а й можливість задуматись над своїм професійним вибором. Правильний вибір професії є важливою ланкою у житті кожного школяра. 12.08.2019 році Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості продовжила проводити профорієнтаційну роботу в заміському оздоровчому дитячо-юнацькому таборі «Сонячний» з учнівською молоддю. |
Під час проведення профорієнтаційного заходу фахівець служби зайнятості розповіла про важливість правильного вибору професії з урахуванням трьох основних факторів, послуги служби зайнятості для школярів. Фахівець пояснила школярам, що обрана професія приносить людині задоволення роботою, забезпечує швидке професійне зростання, робить працю радісною та творчою. Для того, щоб зробити свідомий вибір необхідно мати чітке уявлення про свої інтереси, здібності, нахили, проаналізувати ринок праці, а також визначити сферу діяльності та перелік підходящих для себе професій.
Також спеціаліст проводила різноманітні профорієнтаційні ігри: «Злови професію», «Професія на літеру», «М’ячик», «Від предмета до професії» . Вони викликають неабиякий інтерес в учнів та сприяють підвищенню їхньої обізнаності у світі професій.
Сподіваємося, що й надалі такі зустрічі будуть бажаними та приємними, а практичні поради фахівців центру зайнятості допоможуть дітям обрати у майбутньому саме ту професію, яка б приносила їм задоволення, а суспільству користь.
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНЕ ЛІТО
![]() |
Закінчується літо і пора канікул добігає кінця. Фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості підводять підсумки профорієнтаційної роботи влітку, яка проводилась в місцях відпочинку школярів: пришкільних таборах та заміському оздоровчому дитячо-юнацькому таборі «Сонячний». |
Профорієнтаційний червень почався з відвідувань пришкільних таборів літнього відпочинку в школах міста. Для того, щоб зацікавити молодь питанням вибору професії, фахівці центру зайнятості в своїй роботі використовували різні форми та методи: конкурси, квести, ігри, творчі завдання. Застосування зазначених форм профорієнтаційної роботи дозволяє дітям отримати цікаву й корисну інформацію про світ професій, а також сприяє реалізації творчого потенціалу школярів.
Не залишився без уваги і заміський оздоровчий дитячо-юнацький табір «Сонячний», який знаходиться в с. Сваркове Глухівського району. З червня по серпень фахівці філії тричі здійснювали виїзні акції з використанням «Мобільного центру зайнятості». Першочергова увага, під час проведення акцій, приділялась роз'ясненню важливості вибору професії з урахуванням власних здібностей та нахилів.
Підсумовуючи літню профорієнтаційну роботу 2019 року, з впевненістю можна сказати, що понад 250 учнів міста та району отримали змогу детально ознайомитися з великим світом професій.
Спеціалісти служби зайнятості намагались зробити дитячий літній відпочинок не тільки приємним, а й корисним.
НАВЧАЄМО ТА ПРАЦЕВЛАШТОВУЄМО!
![]() |
Запрошуємо всіх бажаючих пройти навчання за програмою «Охорона праці та використання сучасних технологій при виробництві швейних виробів». Навчання здійснює ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на базі ТОВ «ІСО ГРУП» з подальшим працевлаштуванням на даному підприємстві. |
За детальною інформацією щодо умов та організації навчального процесу прохання звертатись до Глухівської міськрайонної філії СОЦЗ за адресою: м. Глухів, вул. Героїв Крут, 6, каб. №1, №2 або за телефонами: 2-50-60, 3-27-96.
УВАГА! ГРАФІК ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ НА СЕРПЕНЬ МІСЯЦЬ!
![]() |
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості запрошує на БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ! Глухівська міськрайонна філія СОЦЗ пропонує можливість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних громадян під замовлення роботодавців. |
У СЕРПНІ місяці формуються групи на навчання для подальшого працевлаштування: «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, 2 розряд» термін навчання – 5,5 місяця; «Електрогазозварник, 2 розряд» термін навчання – 6 місяців; «Зварник пластмас, 3 розряд» термін навчання – 2,2 місяця; «Ком’пютерні технології обробки бухгалтерської документації» (курси цільового призначення): термін навчання – 2,2 місяця; «Продавець продовольчих товарів»( 3 розряд) з додатковим модулем «Продавець непродовольчих товарів»: термін навчання– 4,3 місяця; Педикюрник з додатковим модулем «Вміння виконувати манікюрні роботи», 3 розряд термін навчання - 4,4 місяця;
Навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
За детальною інформацією щодо умов та організації навчального процесу прохання звертатись до Глухівської міськрайонної філії СОЦЗ за адресою:
м. Глухів, вул. Героїв Крут, 6, каб. №1, №2 або за телефонами: 2-50-60, 3-27-96.
«Вартість» вакансій на Сумщині мізерна
![]() |
Аби не заблукати у морі професій, протягом цього року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами фахівцями Сумської обласної служби зайнятості, досягла 60 тис. осіб, у т.ч. майже половина з них ті, які мали статус зареєстрованого безробітного. Профорієнтаційними послугами охоплено 25 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів, з них учні загальноосвітніх шкіл становили майже 18 тис. осіб. |
Кількість безробітних у порівнянні з відповідною датою 2018 року дещо збільшилась (на 200 осіб) та становить 14,7 тис. осіб. Кількість отримувачів допомоги по безробіттю зросла на 700 осіб, на сьогодні їх майже 12 тис. осіб. Зареєстрованих безробітних чоловіків 6,6 тис. (45%), жінок - 8,1 тис. (55%). 26% зареєстрованих безробітних віком до 35 років, 26% - від 35 до 45, 48% - понад 45. 44% зареєстрованих безробітних мають вищу освіту, 48% – професійно-технічну, 8% – загальну середню освіту. Серед зареєстрованих безробітних 21% раніше працювали у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні, 15% - переробній промисловості, 15% – торгівлі та ремонті, 14% - сільському, лісовому та рибному господарстві.
Серед тих, хто втратив роботу, переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування, машин, представники найпростіших професій та сфери торгівлі і послуг. Середній розмір заробітної плати вакансії на сьогодні - 5,5 тис. грн. На відповідну дату торік – 4,7 тис. Більшість вакансій знаходяться на підприємствах переробної промисловості (29%), в оптовій та роздрібній торгівлі (14%), транспорті (8%), сільському господарстві (7%).
Найбільший попит роботодавців спостерігаємо на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання устаткування та машин, кваліфікованих робітників з інструментом (по 21%).
Безробітні Глухівщини облаштували етно-садибу
![]() |
На Глухівщині село Слоут виграло міністерський грант і готується до фольклорного свята. Нещодавно офіційно оголошені результати щорічного конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження» Серед 74 переможців з різних областей України є і спільний етно-проект Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та Березівської об’єднаної територіальної громади «Сіверське перевесло». Заплановані заходи будуть проводитись на умовах співфінансування. |
А це 70 тис.грн. державних коштів і 30 тис. від Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.
Етнографічно-фольклорне дійство з автентичного співу громада планує реалізувати у жовтні в Слоуті. Його метою є розвиток культурного простору, посилення інвестиційної та туристичної привабливості села.
Усього від Сумської області на конкурс було подано шість заявок. Крімпереможців, це Глухів з проектом мистецького форуму «Бортнянський& Ко», Охтирка – створення туристично-етнографічного комплексу «Охтирська слобода», Тростянець – творчий ХАБ під відкритим небом, Суми – створення музею «Парк радянського періоду», Тростянецька ОТГ – історико-культурний інтерактивний фестиваль «Сторінками історії Середньовіччя».
У чому ж перевага слоутського проекту? За словами завідувачки філією Слоутської бібліотеки Галини Ковальчук, конкурс проводиться у рамках децентралізації, а громада провела в цьому напрямку велику роботу і показала гарний приклад міжмуніципальної взаємодії.
Завдяки працьовитим рукам та фантазії безробітних жителів села, ініціативі Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості та адміністрації ОТГ на території Слоута була облаштована етно-садиба. Це затишний куточок дозвілля людей старшого віку, який не оминає і молодь. Це не музей, а живе й колоритне обійстя.
Стартувало навчання машиністів (кочегарів) котелень
![]() |
Одним із основних завдань в роботі служби зайнятості є налагодження тісної співпраці з роботодавцями для задоволення їх кадрових потреб та максимальна допомога у працевлаштуванні тим, хто шукає роботу, зокрема шляхом організації та проведення професійного навчання безробітних. Робота операторів та машиністів (кочегарів) котелень, зазвичай, має сезонний характер.Тому з наближенням опалювального сезону все більше роботодавців звертаються до центрів зайнятості для оперативного укомплектування таких вакансій. І для цього служба зайнятості вже влітку організовує навчання безробітних. |
За короткий термін вони мають можливість пройти професійне навчання, щоб з початком опалювального сезону отримати гарантоване місце роботи.
29 липня 2019 року розпочали навчання безробітні громадяни, які зареєстровані в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості та бажають отримати професію «машиніст (кочегар) котельні».
Під час теоретичних і практичних занять на базі КП «Глухівський тепловий район» слухачі опанують навики з охорони праці і техніки безпеки, правила поведінки і роботи з котлами на твердому паливі, ознайомляться з новими енергозберігаючими технологіями в галузі теплопостачання.
Навчання здійснює Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. По закінченню навчання безробітні отримають свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації.
За півріччя служба зайнятості Сумщини знайшла роботу для 14,5 тисяч осіб
У першому півріччі 2019 року, у порівнянні з січнем-червнем 2018 року кількість роботодавців, які співпрацювали з філіями та центрами зайнятості, збільшилась на 6% та становила 4,2 тис. одиниць.
Кількість вакансій у базі даних Сумської обласної служби зайнятості збільшилась на 2% та склала 20,2 тис. одиниць. У чотирнадцяти філіях та центрах зайнятості з дев’ятнадцяти відбулося зростання кількості вакансій. Найбільш суттєво кількість вакансій зросла у Ямпільській та Середино–Будській філіях (у 1,3 рази).
Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння обласної служби зайнятості, залишилась на рівні минулого року та становила 14,5 тис. осіб.При цьому, 44% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.З числа колишніх безробітних 40% знайшли роботу в сільському господарстві, лісовому та рибному господарстві; 14% - у переробній промисловості; 12% - у сфері оптової та роздрібної торгівлі,ремонті.
Ринок праці Сумщини демонструє позитивну динаміку
Впродовж останніх півтора-двох років на ринку праці Сумської області спостерігається доволі позитивна динаміка, про що свідчать дані Державної служби статистики України.
Так, чисельність зайнятого населення у першому кварталі нинішнього року порівняно з відповідним минулорічним періодом збільшилася на 13,9 тисячі осіб і становила 466,9 тисячі. Відповідно рівень зайнятості зріс на 2,3 відсотка і досяг 56,8.
Поменшало безробітних. Проведені за методологією Міжнародної організації праці розрахунки засвідчили безробіття на рівні 9,1 відсотка економічно активного населення, або на 0,7 менше, ніж було в першому кварталі минулого року.
Упродовж перших трьох цьогорічних місяців роботодавці інформували про заплановане вивільнення 3,1 тисячі працівників, що майже на третину менше відповідного показника 2018-го року.
З-поміж них майже кожен третій із числа працівників державного управління і оборони, п’ятий – зі сфери охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, десятий – ті, хто зайняті в операціях з нерухомим майном.
Служба зайнятості компенсує витрати роботодавця
Протягом першого півріччя нинішнього року на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 266 безробітних. З них 78 осіб, це ті, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та 188 осіб, що працевлаштовані суб’єктами малого підприємства у пріоритетних видах економічної діяльності. У грошовому виразі це майже 2,6 млн. грн.
- Постійне зростання мінімальної заробітної плати, а відтак і суми єдиного внеску, який має сплачувати роботодавець за найманого працівника, підвищує зацікавленість у користуванні компенсаційними механізмами, які пропонує держава для сумлінних роботодавців, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - Слід врахувати, що таку компенсацію можна отримати виключно за працівника, прийнятого на нове робоче місце за трудовим договором.На працівників, прийнятих на умовах цивільно-правових договорів, така норма не поширюється. При цьому право на компенсацію має як юридична особа (підприємство, установа, організація), так і фізична особа-підприємець, яка в межах трудових відносин використовує працю фізичних осіб.
За словами В.Підлісного, право на компенсацію не поширюється на бюджетні установи та роботодавців, які є суб’єктами господарювання, утвореними в результаті припинення іншої юридичної особи протягом 12 місяців, що передували створенню нового робочого місця.
Порівняно нова послуга з надання компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштованих на створені додаткові робочі місця досить поширена на Сумщині.
Презентація роботодавця – крок до працевлаштування!
![]() |
Презентація роботодавця – це можливість отримати вичерпну інформацію для клієнтів служби зайнятості безпосередньо від самого представника підприємства. 25 липня 2019 року у Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості за ініціативи контакт-центру “Еколл” відбулася презентація роботодавця. |
Під час заходу менеджер по роботі з персоналом розповіла про діяльність центру та презентувала наявні вакансії. Також вона наголосила, що співробітники контакт-центру отримують: комфортні умови роботи; різноманітні тренінги розвитку за рахунок компанії; гнучкий графік роботи; конкурентоспроможну оплату праці; соціальну підтримку; можливість швидкого кар’єрного росту; дружних колег і приємну атмосферу в колективі.
Учасниками заходу стали 15 безробітних, які перебувають на обліку у центрі зайнятості. Зацікавлені роботою отримали вичерпні відповіді на численні питання. Претендентів на вакантні посади, яких зацікавили пропозиції роботодавця, запросили на співбесіду з метою подальшого працевлаштування.
«Третє тисячоліття – рабство існує»
24-25 липня 2019 року департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації в рамках виконання заходів обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2019 роки та з метою підвищення професійного рівня працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, діяльність яких пов’язана з наданням допомоги особам, які належать до групи ризику або постраждали від торгівлі людьми, на базі Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості, що діє на базі відділення центру професійно-технічної освіти в с. Хоружівка Недригайлівського району, організований дводенний семінар на тему «Третє тисячоліття – рабство існує».
Керівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськрад розглянули різні аспекти теми: «Торгівля людьми – сучасне рабство», «Практика взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми. Вимоги щодо надання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми», «Масштаби і тенденція поняття торгівлі людьми», «Соціальний захист осіб з інвалідністю, постраждалих від торгівлі людьми», «Особливості виявлення та документування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми» тощо.
До організації семінару долучилися не лише спеціалісти департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, а й фахівці обласного центру зайнятості, тренери-викладачі Сумського державного університету, громадських організацій.
За словами директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайла Дубровського, теоретичні знання, які отримали керівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськрад, неодмінно матимуть практичне застосування у їх повсякденній роботі на місцях.
М. Дубровський висловив також вдячність обласній службі зайнятості за надану можливість провести актуальний семінар на прекрасній навчально-методичній базі Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості.
Коментар директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного:
- З метою навчання фахівців ОТГ, мешканців об’єднаних територіальних громад на базі Центру сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад створена електронна платформа, яка включає в себе 10 спеціалізованих робочих місць, що забезпечують доступ до законодавчо-нормативної бази, а також посібників, інструкцій, бланків документів, необхідних у діяльності ОТГ, іншої інформації, яка регламентує діяльність громад з питань забезпечення життєдіяльності, в тому числі і за напрямом соціальна робота.
Обмовлюсь: послугами Центру сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад користуються безліч організацій, установ, об’єднань роботодавців, громадських організацій, профспілкових формувань.
Для учасників вищезгаданого семінару діяльність навчального відділення ДНЗ «Сумський центр ПТО ДСЗ» та Центру сприяння розвитку ОТГ державної служби зайнятості презентувала заступник директора з навчальної роботи Вікторія Шаповалова.
Для присутніх організовано екскурсію навчальним закладом та до музею «Код нації», який розташований тут же.
Протягом нетривалого функціонування навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» в с. Хоружівка Недригайлівського району, а на його базі - Центру сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад Державної служби зайнятості у Сумській області вже відбулося більше півсотні різнопланових заходів.
У співпраці з Недригайлівською об’єднаною територіальною громадою триває підготовка до облаштування гуртожитку на 22 місця у с. Хоружівка Недригайлівського району.
Словом, обласна служба зайнятості, її структурні підрозділи мають чіткий план дій щодо становлення навчального відділення, його подальшого розвитку. Цей період становлення проходить у тісній взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування Сумщини, керівництва Державної служби зайнятості.
Втратили роботу? Не розчаровуйтесь! Прямуйте до служби занятості
Життя вряди-годи приносить сюрпризи. Прикро, але не завжди приємні. Скажімо, ви втратили роботу, що нині трапляється досить часто. Інколи вини працюючого тут немає – роботодавець вирішив скоротити штат, або, що спостерігаємо повсюди, підприємство взагалі закрилося.
Що маємо у підсумку? Матеріальна скрута, негативний психологічний стан людини, розпач.
Водночас, сьогодні роботодавець Сумщини потребує нових спеціалістів, які затребувані на ринку праці.
- Не є секретом, що зараз спостерігаємо голод на багато спеціальностей. Приміром, на підприємствах катастрофічно не вистачає висококваліфікованих токарів, інженерів-технологів, енергетиків, електрогазозварників, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Наше завдання налагодити отой невидимий місточок між безробітним та працедавцем. Більше того, вивчити людину, яка шукає роботу, на той фах, який гарантує їй безбідне життя. Тому з метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, цього року за сприяння обласної служби зайнятості майже 2,5 тис. безробітних проходили професійне навчання. Кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості, якщо порівняти з цією датою минулого року, зросла. Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні протягом 2019 року, є зварник пластмас, перукар, манікюрник, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, педикюрник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.
Поширеними також серед безробітних є професії оператора та машиніста котелень, які невдовзі будуть затребувані під час опалювального сезону.
За словами В.Підлісного, перелік спеціальностей, якими можна оволодіти за допомогою служби зайнятості, постійно розширюється. Скажімо, порівняно недавно служба зайнятості розпочала підготовку бджолярів. Майбутні пасічники здобувають секрети цієї професії на базі навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» в с. ХоружівкаНедригайлівського району, де є навчальна пасіка, досвідчені практики.
- Ще один важливий факт:збільшення обсягів навчання за гнучкими інноваційними технологіями, впровадження індивідуального навчання з метою підвищення якості підготовки слухачів, їх конкурентоспроможності на ринку робочої сили, сприяння вирішенню питання кадрового забезпечення роботодавців з актуальних на ринку праці професій дає нам можливості готувати необхідні кадри не лише для Сумщини, а й сусідніх областей – Харківської, Полтавської і Чернігівської. Для забезпечення навчального процесу у центрі створена відповідна сучасна матеріально-технічна база, - підсумовує В.Підлісний.
І швець, і жнець, і на дуді грець
Інколи життєві обставини складаються так, що людина рада будь-якій роботі, навіть тимчасовій, що триває упродовж короткого періоду часу, аби лише заробити копійку на день нинішній та прийдешній. Реалії сьогодення, на жаль, поки що такі.
Тож Сумська обласна служба зайнятості організовує для людей, які втратили постійне місце роботи, тимчасову їх зайнятість.
- Багаторічна практика довела користь подібних робіт. Скажімо, цього року ми забезпечили фронтом таких робіт майже 2,5 тисяч наших громадян, - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Зокрема, більше тисячі безробітних брали участь ублагоустрої різних територій у населених пунктах, після короткочасного навчанняактивно інформували населення щодо субсидій, взимку очищали снігові замети, працювали із соціально вразливими верствами населення(супровід осіб з інвалідністю по зору), надавали допомогу учасникам АТО та їх сім'ям,здійснювали екологічний захист навколишнього середовища тощо.
За словами В.Підлісного, саме за рахунок тимчасової зайнятості, шляхом організації робіт тимчасового характеру, можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців та виконати певні види робіт.
- Останніми роками види громадських робіт дещо розширилися, - розповідає посадовець. - Відтепер ми не обмежуємося соціально-побутовими проблемами – косінням, для прикладу, трави на узбіччях доріг чи традиційним прибиранням територій парків та скверів, а й переймаємося суспільно-знаковими об’єктами. Таким чином безробітний має широкий спектр вибору застосування власних зусиль та здібностей. Адже на обліку у наших центрах зайнятості та філіях стоять люди різного фаху. Скажу без перебільшення, що сьогодні безробітний Сумщини і швець, і жнець, і на дуді грець.
Як повідомили у Сумському обласному центрі зайнятості, яскравим прикладом дієвої співпраці місцевої філії з Тростянецькою об’єднаною громадою є організація громадських робіт на території міського парку та стадіону імені В.Куца. Безробітні провели будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери (зроблено реконструкцію центрального входута зони відпочинку, відремонтовані трибуни,адмінбудівля, поновлене трав’яне футбольне поле).
Лебединською філією спільно з Рябушківською сільською радою організовано громадські роботи з будівництва та ремонту об'єктів соціальної сфери (школа, ДНЗ, будинок культури, фарбування, впорядкування прилеглої території), оновлено зупинку громадського транспорту (розпис фарбами).
На території Березівської сільради у селі Слоут Глухівського району впорядковано парк відпочинку: ландшафтні роботи, висадка декоративних рослин, укладання тротуарної плитки, встановлення ліхтарів та лавок.
СЕМІНАР З ОРІЄНТАЦІЇ НА СЛУЖБУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
![]() |
У Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості 18 липня 2019 року проведено семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України. Метою проведення заходу було інформування присутніх щодо проведення навчальних зборів з практичним призовом резервістів оперативного резерву та військовозобов’язаних у Збройних Силах України у 2019 році та проходження військової служби за контрактом. |
Під час заходу представник Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату капітан Тарас Трущенко – тимчасово виконуючий обов’язки заступника військового комісару, начальника мобілізаційного відділення, звернув увагу безробітних на зростання попиту і престижності військової служби за контрактом та про умови проходження навчальних військових зборів.
У заході взяли участь 20 осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в Глухівській міськрайонній філії. Всі присутні мали змогу отримати індивідуальну консультацію та роздатковий матеріал.
ШУКАЄТЕ РОБОТУ – ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС!
![]() |
З метою працевлаштування безробітних та надання допомоги роботодавцю у підборі кадрів, 17.07.2019 у приміщенні Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості відбулася «Презентація роботодавця». Шукачам роботи свої вакансії презентувало ТОВ «ІЗІ КРЕДИТ». Менеджер по роботі з клієнтами Таїсія Лата проінформувала присутніх про кадрові потреби компанії, розповіла про умови праці, рівень заробітної праці. Також велику увагу було приділено питанням можливості кар’єрного росту, професійного навчання у компанії, підтримки своїх працівників та ін. |
Зустріч пройшла у вигляді конструктивного діалогу, де запрошені отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання. Претендентів на вакантні посади, яких зацікавили пропозиції роботодавця, запросили на співбесіду з метою подальшого працевлаштування. Учасниками заходу стали 22 безробітних, які перебувають на обліку в Глухівській філії.
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ГОТУЄ БДЖОЛЯРІВ У ХОРУЖІВЦІ
![]() |
Слухачі мають можливість застосувати набуті знання з розведення бджіл, утриманню пасіки та роботі на ній У першій групі – представники лише двох районів Сумщини: Сумського та Недригайлівського. Опитування свідчить про те, що бажаючих навчатися бджільницькій справі не бракує. Тож незабаром сформується друга група майбутніх пасічників. Серед них – жителі сіл та селищ вже восьми районів області. А ще, впевнений, фахових бджолярів готуватимемо й для інших регіонів України. Навчальний процес розрахований на 5 місяців. |
Переслідуємо одну мету – аби людина була з роботою. Якщо не влаштується за цим фахом, то буде самозайнятою, відкриє власну справу, створить кооператив, – розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир ПІДЛІСНИЙ.
За його словами, у Хоружівському навчальному відділенні створено регіональну платформу бджільництва, на базі якої проводяться бізнес-конференції, семінари, виставки, презентації, майстер-класи тощо.
На базі навчального відділення діє інформаційно-консультаційний центр бджільництва. Він створений обласною службою зайнятості спільно із Сумською обласною спілкою пасічників. Його мета – проведення інформаційно-просвітницької діяльності серед бджолярів Сумщини. Бджолярі Сумщини мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку бджільництва, захворювань бджолиної сім’ї, організації сезонних робіт на пасіці, захисту інтересів бджолярів та інше.
Прикметно, що навчальна програма включає в себе і останні проблемні для пасічників аспекти: юридичні консультації з приводу загибелі бджолосімей від гербіцидів, що їх застосовують керівники сільгосппідприємств, популярні серед слухачів майстер-класи, вони охоче діляться власними враженнями, спостереженнями, першими напрацюваннями. Адже чи не найдревніша на планеті професія бджоляра таїть в собі ще безліч невідкритих сторінок.
А ще 6 липня 2019 року майбутні пасічники, що опановують цей фах у Хоружівці з допомогою служби зайнятості, влаштують у Недригайлові, де традиційно відбувається грандіозне шоу – свято Івана Купала, власне дійство – свято Меду.
![]() |
![]() |
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ЗА ЦІКАВИЙ ВІДПОЧИНОК
![]() |
Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості Маріанна ПРОКОПЕНКОпровела виїзну акцію з використанням мобільного засобу інформування у заміському оздоровчому дитячо-юнацькому таборі «Сонячний» До заходу були також запрошені представники ДНЗ «Глухівське вище професійне училище». |
Аби діти глибше ознайомилися зі специфікою різних ремесел, їм запропонували найрізноманітніші ігри, змагання, конкурси та надали багато інформаційних довідників, які розповідають про важливі аспекти вибору професії.
Відпочивальники активно брали участь протягом всього заходу, а особливу увагу приділили навчанню з різблення по дереву. Всі бажаючі змогли спробувати себе в цій професії та отримати незабутні враження.
На завершення дітям розповіли про профорієнтаційну платформу «Моя професія: консультаційна мережа».
![]() |
![]() |
СЕМІНАР ДЛЯ ОСІБ СТАРШЕ 50 РОКІВ
![]() |
У Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся спільний захід із спеціалістами пенсійного фонду, куди були запрошені безробітні громадяни віком старше 50 років Фахівці центру зайнятості проінформували присутніх про особливості працевлаштування осіб даної категорії, розповіли про активні заходи служби зайнятості щодо сприяння в працевлаштуванні, ознайомили з переліком актуальних вакансій в місті та районі. |
Головний спеціаліст Глухівського відділу обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Тетяна ГОРБАЧОВА розповіла про зміни в пенсійному законодавстві, про порядок подання та оформлення документів для призначення пенсії, методикою обчислення, а також про вимоги до необхідного страхового стажу для її призначення.
Учасники семінару мали можливість поставити свої запитання та відразу отримати відповіді від профільних спеціалістів служби зайнятості та Управління пенсійного фонду. Які, у свою чергу, змусили присутніх громадян задуматись над своїм майбутнім зараз та заздалегідь подбати про гідний розмір майбутньої пенсії, який залежить від сьогоднішнього легального працевлаштування.
СЕМІНАР З ГЕНДЕРНИХ ПИТАНЬ
![]() |
У Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар з гендерних питань, де були розглянуті питання про насильство як соціальне явище та шляхи запобігання і вирішення даної проблеми У заході взяла участь начальник відділу соціальної роботи Глухівського районного центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді Олена СМИЧОК. |
Фахівець проінформувала присутніх про можливість організації патронатної сім’ї, як один із способів зайнятості на сьогодні в районі.
На заході були присутні 12 осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.
НАВЧАЄМО ТА ПРАЦЕВЛАШТОВУЄМО
![]() |
З 20 червня 2019 року приступили до навчання безробітні громадяни, які зареєстровані в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості та бажають отримати професію «оператор котельні» Навчання здійснює Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на базі КП «Глухівський тепловий район». |
Навчаються безробітні на замовлення роботодавців. По закінченню навчання слухачі отримають документ про освіту та гарантоване працевлаштування.
![]() |
Глухівська міськрайонна філія радо долучилася до участі у конкурсі Сумського обласного центру зайнятості на найкращий благоустрій території Так, ми знаходимося у досить жвавому мікрорайончику міста недалечко від центру, поміж житлових будинків та адміністративних будівель. З двох сторін наша будівля огороджена живим зеленим парканом: яблуневим садочком, охайно підстриженими кущами живоплоту та спеціально засадженою газоновою клумбою. |
Прилегла піша територія центру зайнятості вимощена тротуарною плиткою, а біля центрального входу розбито три невеличкі квітники. Тут милують око та радують ароматом у різну пору року: конвалії, тюльпани, чорнобривці, лілії, іриси, нарциси, папороть. Такі чудові квіти, як петунії слугують окрасою не лише у відкритому ґрунті, а й у вертикальному декоруванні на центральних сходах нашої установи. Хоча територіально зелена зона нашої філії невелика, проте – доглянута, охайна та практична.
![]() |
![]() |
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості інформує про заходи, які будуть проведені з 18.06.19 по 12.06.19 у приміщенні філії в кабінеті №4
- 18.06.2019 10:00 - семінар "Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме"
- 19.06.2019 10:00 - семінар "Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про
- 19.06.2019 11:00 - семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку
- 20.06.2019 10:00 - семінар "Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем
- 21.06.2019 11:00 - семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці.
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості інформує про заходи, які будуть проведені з 10.06.19 по 14.06.19 у приміщенні філії в кабінеті №4:
ВИПУСКНИКИ ШКІЛ СУМЩИНИ ЗРОБИЛИ СВІЙ ВИБІР
Ось і пролунали останні дзвоники в школах по всій Україні. І якщо більшість школярів дочекалася омріяних канікул, то для випускників настав один із найвідповідальніших періодів життя – зовнішнє незалежне оцінювання, вибір професії та навчального закладу.
З метою визначення професійних планів випускників шкіл фахівці з профорієнтації центрів зайнятості Сумщини наприкінці кожного навчального року проводять соціологічне опитування. Це дає можливість проаналізувати, як змінились настрої школярів, які професії та спеціальності користуються найбільшим попитом серед них, де збираються навчатися, хто чи що впливає на їх професійний вибір.
Як свідчать опитування серед випускників 2019 року, більшість (85% від опитаних) точно вже знають на кого та куди підуть здобувати майбутній фах. Але є й такі (15% від опитаних), які невпевнені або вагаються щодо правильності зробленого вибору. Найбільш впливовою думкою на вибір школярів є думка батьків та рідних (48,5% від опитаних), далі – потреба ринку праці (21%) та друзі (16%). Переважна більшість випускників для оволодіння професією планують навчатися у вищих навчальних закладів (82% від опитаних), решта – у професійно-технічних навчальних закладах, навчатися на різноманітних курсах та готові піти працювати учнем на підприємство з подальшим одержанням кваліфікації.
Згідно з результатами анкетування найпопулярнішою професією серед випускників вже не перший рік залишається професія лікаря. До п’ятірки найпопулярніших також входять професії із ІТ-сфери (перш за все програміст), вчитель, юрист та військовий.
Не втішною залишаються настрої випускників щодо від’їзду для навчання та роботи за кордон. Більше третини (37% від опитаних) готові виїхати за межі України для постійного навчання, роботи та проживання, 23% – на тривалий термін (понад 3 роки).
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості інформує про заходи, які будуть проведені з 03.06.19 по 07.06.19 у приміщенні філії в кабінеті №4:
![]() |
ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ Державна служба зайнятості активно впроваджує електронні сервіси, які на сьогодні є однією з найпрогресивніших форм надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям з використанням інтернет - технологій. Так, у 2018 році державною службою зайнятості введено у експлуатацію новий Веб-сайт «Єдине соціальне середовище зайнятості». |
Основні переваги нового сайту - зручний та швидкий пошук вакансій та резюме по всій Україні, електронні кабінети для клієнтів служби зайнятості, можливість подання роботодавцями звітності в режимі онлайн, розширення можливостей самообслуговування громадян шляхом доступу до «Електронної черги», аналітична та статистична інформація про ринок праці та діяльність державної служби зайнятості, можливість пройти профорієнтаційне тестування для визначення своїх здібностей до того чи іншого виду професійної діяльності. А також, доступність до ресурсу не лише з комп’ютера, а й з мобільного телефону.
Метою впровадження електронних сервісів у діяльність державної служби зайнятості є надання якісних послуг населенню та роботодавцям.
«Електронний кабінет роботодавця»- це сервіс, з використанням сучасних інформаційно - комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. Це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, а також з мобільного телефону.
У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії). Крім того передбачена можливість переглядати всі звіти, які подавались до служби зайнятості.
В «Електронному кабінеті» зареєстрований безробітний має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливість професійного навчання. Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані у центрах зайнятості, та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю.
Сервіс «Електронна черга реєстрації громадян» дає можливість людині самостійно записатися на прийом до фахівця центру зайнятості з метою реєстрації чи отримання консультації. Запис здійснюється через Інтернет на порталі Державної служби зайнятості у рубриці «Електронні записи». Якщо час зарезервовано, отримувати талон на відвідування вже не потрібно, а безпосередньо звернутись до фахівця центру зайнятості в обраний час.
За допомогою спеціальної онлайн-платформи профорієнтації та розвитку кар’єри «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» можна отримати послуги з професійної орієнтації в дистанційному режимі у браузері власного комп'ютера без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у виборі (зміні) професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, оцінці власних здібностей та саморозвитку.
Щоб скористатись даними сервісами зверніться за посиланням www.dcz.gov.ua
За більш детальною інформацією звертайтесь: Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості м.Глухів, вул. Героїв Крут, 6
Лідія Павлик: «Служба зайнятості Сумщини на ділі підтверджує статус сервісної служби»
З метою надання методичної допомоги щодо популяризації соціальних послуг серед усіх клієнтів служби зайнятості, в тому числі роботодавців, тривають планові виїзди до філій та базових центрів зайнятості, які постійно практикує Сумська обласна служба зайнятості.
Як правило, до виїзної групи входять фахівці відділів організації сприяння працевлаштуванню, надання послуг роботодавцям. Очолює її заступник директора обласного центру зайнятості Лідія Павлик.
- Перші підсумки свідчать про те, що поїздки не лише приносять користь фахівцям філій та базових центрів зайнятості, а й допомагають знайти найбільш прийнятний алгоритм дій співпраці із працедавцями та шукачами роботи. Головну увагу під час відвідин приділяємо, зокрема, налаштуванню ефективної діяльності кар’єрних радників, обговорюємо та відшліфовуємо їх навички та вміння спілкуватися з клієнтами. Спеціалісти обласного центру зайнятості разом із фахівцями філій та центрів зайнятості відвідують роботодавців, спілкуються з людьми, які звернулися за допомогою, спільно з’ясовують рівень задоволеності отриманою послугою. Зауважу: така форма роботи - це своєрідний моніторинг організації праці на місцях, який, перш за все, змушує більш ретельно застосовувати індивідуальний підхід до обслуговування клієнтів, сприяє поліпшенню популяризації соціальних послуг, їх впровадженню на практиці, - розповідає Лідія Павлик. – Словом, намагаємося, аби служба зайнятості перетворилася на дійсно сервісну службу, послугами якої залюбки б користувалися жителі нашого регіону. Під час відряджень, повторюсь, ми свідомо відмовилися від інспектувань, передусім наголос робимо на практичних діях.
За словами Л.Павлик, на сьогодні спеціалісти обласного центру зайнятості подібною формою роботи з наданням практичної допомоги вже охопили 75% філій та центрів зайнятості Сумщини.
У планах – найближчим часом відвідати кожну філію та кожен центр зайнятості.
Можна зробити висновок, що таким чином фахівці Сумської обласної служби зайнятості на ділі підтверджують лозунг «Ми працюємо, щоб працювали Ви».
Прилегла до центру зайнятості чи філії територія – найбільш приваблива
Несподіваний та оригінальний конкурс нещодавно оголосила Сумська обласна служба зайнятості. Присвячений він благоустрою територій, прилеглих до центрів зайнятості та філій Сумського обласного центру зайнятості і не потребує фінансових затрат. Конкурс вимагає одного – неймовірного польоту фантазії.
Мета проведення конкурсу амбітна і полягає в тому, аби прилеглі до офісів території мали найкращий у місті чи селищі вигляд. При цьому рекомендується використовувати квітникарсько-ландшафтний дизайн, популяризувати досягнення вітчизняного квітникарства та декоративного садівництва, нові прогресивні агротехнічні технології, аби привернути увагу громадськості до естетичності вигляду територій та формувати екологічну культуру відвідувачів центрів зайнятості та філій.
Кожен центр зайнятості або філія - учасник конкурсу – самостійно, на свій смак та розсуд реалізує проект ландшафтної композиції, який включає квітник, асортимент посадочного матеріалу, склад уживаних матеріалів, малі архітектурні форми та доступні елементи благоустрою, гармонійно поєднуючи їх.
Учасники конкурсу подають інформацію у вигляді фото (електронний варіант) та короткий опис оригінальних ідей.
Підсумки конкурсів підбиваються у два етапи: до 14 червня та до 27 вересня 2019 року.
Оцінка конкурсних робіт здійснюється за такими номінаціями:
1. «Квітник» (краще оформлення декоративними рослинами й квітами клумб, газонів та квітників);
2. «Вертикальне озеленення» (краще оформлення території квітами й декоративними рослинами);
3. «Парадний вхід» (кращий ландшафтний дизайн);
4. «Креативність» (новизна ідеї).
Комісія за результатами розгляду конкурсних пропозицій визначає по одному переможцю конкурсу в кожній номінації.
Оголошення переможців конкурсів відбувається у місцевих засобах масової інформації, офіційних веб-сайтах обласної служби зайнятості, райдержадміністрацій, районних та міських рад, у соціальних мережах.
ДО УВАГИ!
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості інформує про заходи, які будуть проведені з 27.05.19 по 31.05.19 у приміщенні філії в кабінеті №4: |
ДО УВАГИ!
![]() |
Нагадуємо: на сайті державної служби зайнятості діє «Електронний кабінет безробітного»! «Електронним кабінетом безробітного» можуть скористатися не лише зареєстровані безробітні, але і зайняті особи та шукачі роботи. Тут можна створити власне резюме, знайти підходящу роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливість професійного навчання, скористатися сервісами профорієнтаційної платформи, переглянути відповідну чинну законодавчу базу, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. |
Також користувач персонального кабінету може дистанційно переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи та записатися на ті з них, що його зацікавили.
Такий ресурс доступний не лише з комп’ютера, а й з мобільного телефону на базі програмного забезпечення Android та Apple.
Скористатись сервісами можна за посиланням https://chn.dcz.gov.ua
ОБИРАЮЧИ ПРОФЕСІЮ, ОБИРАЄШ МАЙБУТНЄ!
![]() |
Вибір професії — один з головних виборів, який здійснює людина у своєму житті. Від вибору професії у великій мірі залежить професійне майбутнє учня Провідний фахівець з питань профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Глухівської міськрайонної філії Інна СТАРЦЕВА відвідала учнів 8-9 класів Перемозького навчально-виховного комплексу Глухівського району. |
Метою зустрічі було ознайомлення учнів із послугами, які надає Центр профорієнтації Глухівської філії школярам, інформування про ситуацію на ринку праці та як не допустити помилок при виборі професії. Також спеціаліст презентувала платформу профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: консультаційна мережа».
Під час відвідування навчального закладу з педагогічними працівниками також було обговорено питання співпраці щодо проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
СЕМІНАР З ОРІЄНТАЦІЇ НА СЛУЖБУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
![]() |
З метою підвищення рівня поінформованості про позитивні зміни щодо проходження військової служби за контрактом на базі Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України Старший офіцер відділу комплектування та призову Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату Дмитро ДЕМИДЧИК проінформував громадян Глухівщини про умови проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України. |
Він розповів учасникам заходу, що реалізувати себе на військовій службі за контрактом мають змогу громадяни призовного віку та військовозобов’язані, незалежно від отриманої освіти та спеціальності.
![]() |
![]() |
ЯРМАРОК ПРОФЕСІЙ
На базі Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся «Ярмарок професій». На захід були запрошені громадяни, які користуються послугами служби зайнятості У ярмарку взяли участь заступник декана факультету природничої фізико-математичної освіти Глухівського національного педагогічного університету – доцент кафедри біології та основ сільського господарства Олеся МЕГЕМ та старший лаборант кафедри фізико-математичної освіти Лариса МАКСИМЕНКО. |
Вони познайомили присутніх з переліком спеціальностей, за якими здійснює підготовку навчальний заклад, проінформували про термін навчання, умови вступу та перспективи працевлаштування.
На заході також були присутні учасники антитерористичної операції. Вони отримали інформацію про умови вступу для пільгових категорій населення. Для них це можливість самореалізуватися у мирному житті. Всі учасники заходу були запрошені на День відкритих дверей навчального закладу.
МАЙСТЕР-КЛАСИ З РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості багато років тісно співпрацює щодо проведення профорієнтаційної роботи школярів та популяризації робітничих професій із державним навчальним закладом «Глухівське вище професійне училище» 27 березня 2019 року відбувся захід для учнівської молоді «Ярмарок професій». Метою заходу було зорієнтувати учнів щодо вибору майбутньої професійної діяльності, активізувати молодь на опанування професій, що мають попит на ринку праці, розширити їх уявлення про робітничі професії, сформувати позитивне ставлення до них. |
У заході взяли участь учні старших класів міста і Глухівського району. Захід пройшов у сучасному форматі: старшокласники були поділені на команди, які рухалися за маршрутним листом. Учні отримували цікаву інформацію по кожній професії окремо: зварник, штукатур, столяр, кондитер, кухар, перукар. Школярам було представлено майстер – класи від професіоналів та учнів за професіями, якими здійснює навчальний захід. Учнівська молодь не тільки побачила на власні очі процес роботи майстрів виробничого навчання, а й власноруч взяли участь у виготовленні різноманітних виробів. Під час заходу учні дізналися, що ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» здійснює підготовку робітників для задоволення потреб на ринку праці Сумської області.
Училище бере участь у різних міжнародних проектах, конкурсах, виставках і займає призові місця.
Учні під час заходу отримали багато цікавого щодо вибору професій. Школярі переконалися, що обираючи професію, необхідно враховувати свої здібності. Значення професії у житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до вибору професії ставиться сама людина, наскільки професія відповідає її потребам і можливостям.
![]() |
|
ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
![]() |
Одним із пріоритетних завдань служби зайнятості є робота зі студентською молоддю. Адже сьогоднішні студенти – це майбутні працівники. А працевлаштована людина – це найбільш соціально захищена людина. 25 березня 2019 року провідний фахівець з питань профорієнтації Глухівської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ Тамара НЕДБАЙЛО зустрілася зі студентами випускної групи за напрямком лікувальна справа Глухівського медичного училища. Для випускників був проведений захід «Особливості зайнятості молоді», мета якого – розширення уявлень про особливості працевлаштування в сучасних умовах. |
Фахівець розповіла про техніку складання резюме, як підготуватися до співбесіди з роботодавцем, про послуги служби зайнятості, у тому числі для молоді, яка тільки-но закінчила вищий навчальний заклад; проінформувала про переваги легальної зайнятості та відповіла на всі поставлені запитання.
![]() |
![]() |
ВДАЛИЙ ВИБІР ПРОФЕСІЇ – ЦЕ ПЕРШИЙ КРОК ДО МАЙБУТНЬОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ!
![]() |
Як відомо, попит на ринку праці постійно змінюється. Це означає, що старшокласникам стає все важче аналізувати потреби суспільства, враховуючи власні професійні перспективи. Учні зіштовхуються з проблемою професійного самовизначення. Переважна більшість майбутніх випускників мають дуже слабке уявлення про те, наскільки залежить їх самореалізація у суспільстві від правильного вибору професії. Тому на допомогу приходять вчителі, батьки та, безумовно, фахівці служби зайнятості. |
Згідно «Програми спільних дій з проведення профорієнтаційної роботи з учнями загальноосвітніх навчальних закладів та інформаційно- просвітницької роботи з учнями та молоддю м. Глухова на 2018-2020 роки» від між відділом освіти Глухівської міської ради та Глухівською міськрайонною філією Сумського обласного центру зайнятості передбачено проведення ряду спільних заходів для вирішення проблем вибору майбутньої професії. Саме з цією метою заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Оксана БУРЛАКА проводить поглиблену профорієнтаційну роботу зі школярами 9-х класів Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Так, 19 березня, відбувся захід, на якому фахівець Філії розповіла присутнім про Державну службу зайнятості як сучасну сервісну установу з використанням новітніх інформаційних, комунікаційних технологій обслуговування та провела групове тестування за допомогою веб-базованої платформи «Моя професія: консультаційна мережа». Таке тестування проводиться за науковими, стандартизованими, перевіреними роками методиками та дає можливість пізнати людині свої професійні інтереси і цінності, рівень розвитку інтелекту, психологічні особливості та отримати узагальнені рекомендації щодо вибору професії.
За результатами тестування всі бажаючі учні мали змогу отримати кваліфіковану консультацію щодо вибору напряму своєї професійної діяльності, враховуючи власні уподобання та інтереси.
![]() |
![]() |
БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЯМИ У БЕРЕЗНІ 2019 РОКУ
![]() |
З 25 березня 2019 року в Сумському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розпочинається навчання зареєстрованих безробітних за наступними професіями: - продавець продовольчих товарів (3 розряд), з додатковим модулем «Продавець непродовольчих товарів» (термін навчання – 702 год., 4,3 міс.); - манікюрник (2,3 розряди), термін навчання – 730 год., 5,1 міс.; - водій автотранспортних засобів кат. С (термін навчання – 1,9 міс., 335 год.); - комп’ютерні технології обробки бухгалтерської документації (курси цільового призначення), термін навчання – 368 год. |
Навчання здійснюється на замовлення роботодавців за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
За детальною інформацією щодо умов та організації навчального процесу прохання звертатись до Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості за адресою: м. Глухів, вул. Героїв Крут 6, каб. №1, №2, №4 або за телефонами: 2-50-60; 3-27-96.
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА ТРИВАЄ
![]() |
Фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості продовжують активно працювати у напрямку профорієнтації школярів, проводячи різноманітні заходи в загальноосвітніх навчальних закладах міста та району |
Так, 5 березня заступника начальника відділу активної підтримки безробітних Філії Оксану Бурлаку запросили школярі 9-А класу Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Метою зустрічі було визначення професійних здібностей та нахилів старшокласників за допомогою онлайн-тестування на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» Державної служби зайнятості. Однією з найбільших переваг платформи є можливість проводити профорієнтаційне консультування дистанційно, у зручному для себе середовищі та, після проходження всіх 3-х блоків тестування, отримати комплексний звіт, який допоможе зробити важливий вибір щодо майбутньої професійної діяльності. «Декілька годин власного часу, витраченого на усвідомлення професійних вподобань, може заощадити роки марних зусиль у пошуку «професії по душі» у майбутньому!», – зазначила фахівець Філії.
![]() |
![]() |
ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ ЯК НАПРЯМОК ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ
![]() |
01 березня 2019 року у Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний захід для безробітних «Семінар з питань організації зеленого туризму» за участю начальника відділу культури, молоді та спорту Глухівської державної адміністрації Ольги ГОРБАЧОВОЇ У заході взяли участь 16 безробітних громадян, що проживають у сільській місцевості. |
Спеціаліст повідомила присутніх, що сільський зелений туризм – це не тільки цікавий і оздоровчий відпочинок, а передусім робота для сільських жителів. Учасники семінару дізналися, що зелений туризм – вид підприємницької діяльності, у який входить ведення особистого селянського господарства, організація різних форм відпочинку у приватній садибі з широким використанням природного ресурсу, культурного потенціалу регіону.
Присутні також ознайомилися з перевагами зеленого туризму, етапами започаткування власної справи у цьому напрямку та успішними прикладами ведення такої діяльності у нашому регіоні. А головне, що люди, які потребують допомоги у працевлаштуванні дійшли висновку, що сільський зелений туризм – це можливість вирішити проблему зайнятості.
![]() |
![]() |
ОБИРАЄМО ПРОФЕСІЮ РАЗОМ
![]() |
Проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю залишається одним із основних завдань служби зайнятості. Для обґрунтованого вибору фаху молодій людині слід усвідомити, ким бути, які цілі визначити для себе у майбутньому, адекватно оцінити свою придатність до конкретної професії Тому фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості активно продовжують роботу, спрямовану на профорієнтацію молоді. |
28 лютого 2019 року фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Тамара НЕДБАЙЛО зустрілася з учнями старших класів Баницького навчально-виховного комплексу. Метою заходу було ознайомлення шкільної молоді зі світом професій, зокрема, з тими, які користуються підвищеним попитом на ринку праці, інформацією про можливість здобуття робітничих професій у різних навчальних закладах, та послуги, які надає служба зайнятості молоді. Учні охоче вивчали формулу успішного вибору професії, розглянули кроки до зваженого рішення при виборі професії.
Підводячи підсумок зустрічі, учні переконалися, що вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться подальше доросле життя.
![]() |
![]() |
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СЕМІНАР «ЖІНКА НА РИНКУ ПРАЦІ»
27 лютого 2019 року в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар «Жінка на ринку праці», організований для зареєстрованих безробітних жінок Глухівського району Метою заходу було ознайомлення клієнтів із державними гарантіями у сфері зайнятості; станом сучасного ринку праці; комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості; правами та обов’язками безробітних; роз’ясненням положень чинного законодавства, що регулює питання зайнятості населення |
Семінар відбувся за участі начальника відділу соціальної роботи Глухівського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Олени СМИЧОК, яка виступила перед аудиторією з питань здійснення та ведення наставництва над дитиною, що проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вона ознайомила присутніх жінок з поняттям «наставництво», основними його завданнями, порядком здійснення, вимогами до кандидатів у наставники, особливостями їх підготовки, правами та обов’язками всіх учасників цього процесу. По закінченню заходу бажаючі отримали інформаційні буклети та мали змогу поставити запитання до присутніх фахівців.
Безробітні, відвідуючи такі заходи, мають можливість не тільки ознайомитись з послугами, які надає служба зайнятості, правами та обов’язками, а й отримати інформацію, з метою власної обізнаності, щодо різноманітних способів працевлаштування в сучасних умовах.
НАВЧАННЯ НА ЗАМОВЛЕННЯ РОБОТОДАВЦІВ
![]() |
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості розпочинає активну роботу з роботодавцями галузі сільського господарства. За замовленням роботодавців безробітні будуть підвищувати свою кваліфікацію з метою подальшого працевлаштування. Уже з 26 лютого 2019 року до навчання приступила перша група слухачів за навчальною програмою «Сучасні вимоги до організації та ведення робіт на сільськогосподарських підприємствах» під замовлення приватного підприємтсва «Зажинок». |
![]() |
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЛАТФОРМИ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ КАР’ЄРИ «МОЯ ПРОФЕСІЯ: КОНСУЛЬТАЦІЙНА МЕРЕЖА»
![]() |
26 лютого 2019 року фахівець Глухівської міськрайонної філії Інна СТАРЦЕВА зустрілася з учнями старших класів Некрасівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітньої школи I –III ступенів. Для учнів був проведений захід на тему: «Презентація платформи профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: консультаційна мережа». |
Фахівець розповіла про важливість профорієнтаційної платформи, завдання, з яких вона складається, а саме: професійна мотивація – визначає глибинні професійні інтереси й цінності; структура інтелекту – рівень розвитку інтелекту (ІQ); специфіку структури здібностей, психологічні схильності – схильність до певних видів професійної діяльності.
На заході діти на власні очі побачили перевагу таких послуг, відразу з’явилися бажаючі пройти тестування та проаналізувати власні здібності та схильності.
Учні із цікавістю пройшли тестування та отримали результати з поясненням фахівця. Усім школярам було запропоновано покрокову інструкцію з вибору професії «Навігатор вибору професії», за допомогою якого діти можуть отримати відповіді на основні питання, щодо майбутнього професійного вибору.
З метою обговорення подальшої співпраці служби зайнятості та школи щодо проведення профорієнтаційної роботи, спеціаліст також зустрілася із психологом навчального закладу Артемом ТАРАСЕНКОМ.
![]() |
ПРЕЗЕНТАЦІЯ СУМСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
![]() |
21 лютого в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбулась презентація Сумського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Начальник відділу активної підтримки безробітних Ірина АРСЬОНОВА ознайомила присутніх з послугами даного навчального закладу, переліком ліцензованих професій та напрямками, за якими підвищують кваліфікацію безробітним. |
Учасники заходу дізнались про умови навчання, переглянули відео-презентацію Сумського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
По закінченню з’явилися бажаючі навчатися з березня на професію «електрогазозварника» в навчальному центрі служби зайнятості.
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА ТРИВАЄ
![]() |
З метою проведення профорієнтаційної роботи, 20 лютого 2019 року фахівець Глухівської міськрайонної філії Інна СТАРЦЕВА відвідала Полошківський навчально–виховний комплекс: загальноосвітню школу I –III ступенів. Для учнівської молоді був проведений захід на тему: «Презентація платформи профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: консультаційна мережа». Фахівець розповіла про розмаїття професійного світу, зосередила увагу на актуальності робітничих професій, зробила акцент на можливості пройти профорієнтаційне тестування та зупинилася на тих видах діяльності, які користуються попитом на регіональному ринку праці. |
Під час проведення профорієнтаційного заходу, діти із задоволенням користувалися програмно-апаратним комплексом «Профорієнтаційний термінал».
Також спеціаліст зустрілася із педагогічними працівниками школи. У ході зустрічі було наголошено про необхідність та важливість взаємодії школи та державної служби зайнятості щодо проведення профорієнтації.
![]() |
БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЯМИ У ЛЮТОМУ МІСЯЦІ 2019 РОКУ
Підвищення конкурентоспроможності працівників на ринку праці, відповідно до вимог сучасного виробництва та сфери послуг, здійснюється шляхом забезпечення ефективного функціонування та розвитку системи професійного навчання. Служба зайнятості забезпечує сприяння у проведенні професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення.
Навчання проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та проходить в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Одним із таких навчальних закладів, з яким співпрацює Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості, є Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання тут здійснюється на високому професійному рівні за тими професіями, які користуються попитом на сучасному ринку праці.
Додатково інформуємо, що розпочався набір на навчання за професіями «кухар» та «електрогазозварник», яке буде проходити у березні місяці 2019 р. в Сумському ЦПТО.
Задетальною інформацією звертайтесь до Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості за адресою: вул. Героїв Крут, 6 (каб.№1, №2, №4), або за тел. 2-50-60.
![]() |
ДІАГНОСТИЧНЕ ТЕСТУВАННЯ ШКОЛЯРІВ
![]() |
Учні 9 класу Первомайського навчально-виховного комплексу відвідали Центр профорієнтації у Глухівській міськрайонній філіії Сумського обласного центру зайнятості. Фахівці провели профконсультацію із застосуванням безкоштовного психолого-діагностичного тестування за допомогою онлайн-платформи Державної служби зайнятості профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія». Спеціалізовані тести та індивідуальні консультації дають можливість з’ясувати професійні схильності та здібності школярів, а також коло інтересів, життєві цілі та орієнтири. На сьогодні учні мають можливість отримувати послуги з професійної орієнтації як самостійно, так і за допомогою фахівців центру зайнятості в дистанційному режимі. |
ЦЕНТР ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ
![]() |
Учні 9-го класу Суходільського навчально-виховного комплексу відвідали Центр профорієнтації у Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості Вони приїхали з метою здійснення безкоштовного діагностичного тестування за допомогою онлайн-платформи Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: консультаційна мережа». По закінченню тестування профконсультанти надали учням узагальнені результати тестування та допомогли співставити їх можливості, здібності та нахили із переліком актуальних професій сьогодення. |
ВИЇЗНА АКЦІЯ
![]() |
Фахівці Глухівської міськрайонної філії здійснили виїзну акцію до Шалигинської громади. Де фахівець Старцева Інна зустрілася із працівниками та жителями громади та проінформувала їх про послуги, що надає служба зайнятості, умови реєстрації в філії; можливості проходження професійного навчання |
Також в цей день був проведений профінформаційний семінар для працівників закладу освіти Шалигинської загальноосвітньої школи I-III ступенів відділу освіти Шалигинської селищної ради.
Метою семінару було налагодження співпраці з працівниками освіти та презентація платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: консультаційна мережа» та ознайомлення з громадським проектом масових відкритих онлайн - курсів «Prometheus” і проектом по вивченню англійської мови «Lingva Skills».
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З УЧНЯМИ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ ГЛУХІВСЬКОГО РАЙОНУ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ У 2019 РОЦІ
![]() |
У Шалигинській загальноосвітній школі I-III ступенів для учнів 8 - 9 класів була проведена фахівцем Глухівської міськрайонної філії Старцевою Інною гра – подорож «Дорога в країну професій» Вона ознайомила шкільну молодь зі світом професій, з алгоритмом вибору професій, проінформувала про професійно важливі якості, які властиві людям різних професій. Допомогла учням у визначенні своїх інтересів і здібностей. |
У невимушений атмосфері фахівець філії проінформувала старшокласників про ситуацію на ринку праці та послуги служби зайнятості. Разом з фахівцем міськрайонної філії учні визначали типові помилки, які виникають під час вибору майбутньої професії.
Виконавши ряд завдань пізнавального характеру, діти отримали корисну інформацію стосовно вибору майбутньої професії, та зацікавились діагностичним тестуванням платформа профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: консультаційна мережа».
СВІДОМИЙ ВИБІР СЬОГОДНІ – ПРОФЕСІЙНИЙ УСПІХ ЗАВТРА
![]() |
У рамках проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, 17 січня 2019 року фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості відвідали старшокласників Соснівського навчально-виховного комплексу.
Провідною темою зустрічі був вислів: «Свідомий вибір сьогодні – професійний успіх завтра». |
Під час проведення заходу працівники філії проінформували старшокласників про ситуацію на ринку праці та послуги служби зайнятості, розповіли про те, як слід обирати професію, про основні правила і помилки, які допускаються при здійсненні цього вибору. Учні ознайомилися з конкурентоспроможними і затребуваними на ринку праці професіями, шляхами їх опанування, вимогами роботодавців до претендентів на вакансії. В свою чергу, учні поділилися своїм баченням майбутньої професії.
Велику увагу було приділено презентації інноваційної платформи профорієнтації та розвитку кар’єри: «Моя професія: консультаційна мережа». Діти зацікавилися інформацією про можливість визначити свої професійні нахили та вподобання.
Шукачі роботи можуть стати електрогазозварниками
![]() |
3 лютого місяця поточного року безробітні жителі м. Глухова та Глухівського району мають змогу здобути професію електрогазозварника. Останнім часом дана професія стрімко набуває популярності. Її представники знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках і заводах, у авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування, тощо. Професія «електрогазозварник» увійшла в п’ятірку професій, що користуються найбільшим попитом на сучасному ринку праці. Це й недивно, бо потреба у таких робітниках постійна і має тенденцію до зростання. |
Електрогазозварник - професія відповідальна, адже від якості роботи залежить довговічність і стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки. Електрогазозварник з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального аппарату; збирає заготовки (вузли) конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне устаткування, встановлює необхідний режим зварки, здійснює зоровий контроль швів; запобігає виникненню напруги і деформацій у виробі.
Основним знаряддям роботи електрозварника ручної зварки є електрод. Для зварювання тонкого металу, кольорових металів, їхніх сплавів і чавуну використовується газовий пальник, в якому відбувається змішування горючого газу з киснем і утворення полум’я. Газозварник, окрім зварювання, виконує роботи з нарізання деталей різної довжини і за різними контурами, здійснює наплавлення, паяння і підігрівання металу.
У електрогазозварника повинно бути розвинене просторове співвідношення частин і деталей. Для діяльності необхідні висока швидкість моторних реакцій, хороша зорово-моторна координація (на рівні рухів пальців рук). Успішному виконанню роботи сприяють такі якості особистості, як несприятливість до перешкод, що проявляється у здатності зберігати зосередженість в умовах дії різних перешкод, витривалість (психічна і фізична); електрогазозварнику необхідна висока працездатність, терпіння, посидючість, вміння протистояти втомі; урівноваженість – якість, що передбачає зібраність і витримку, дозволяє встановити рівномірний темп роботи; добросовісність, охайність, ретельність.
Для осіб з числа безробітних, які не мають досвіду або освіти, може бути організоване професійне навчання за направленням Державної служби зайнятості. Професію «електрогазозварника» можна отримати безкоштовно у ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 3. За додатковою інформацією звертатись в Глухівську міськрайонну філію Сумського обласного центру зайнятості за адресою: вул. Героїв Крут 6 (каб. № 1, №2, №4) або за тел. 2-50-60.
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості запрошує на безкоштовне навчання!
![]() |
Глухівська міськрайонна філія СОЦЗ пропонує можливість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних громадян під замовлення роботодавців. У січні місяці формуються групи на навчання для подальшого працевлаштування за наступними програмами: |
«Продавець продовольчих товарів» та «Продавець непродовольчих товарів»: термін навчання – 4 місяці; «Основи малого підприємництва» (курси цільового призначення): термін навчання – 10 днів; NEW! «Практичний web-дизайн: проектування, створення та супроводження web-вузла»: термін навчання – 3 місяці.
Навчання здійснюється у Сумському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
За детальною інформацією щодо умов та організації навчального процесу прохання звертатись до Глухівської міськрайонної філії СОЦЗ за адресою: м. Глухів, вул. Героїв Крут, 6, каб. № 1, № 2, № 4 або за телефонами: 2-50-60, 3-27-96.
Служба зайнятості:«попереджаємо торгівлю людьми»
![]() |
Однією з проблем, що стоять сьогодні перед Україною та світовою спільнотою, є торгівля людьми. Проблема є досить актуальною, адже багато наших співвітчизників здійснюють трудову діяльність у нашій країні та за її межами у статусі нелегальних працівників |
Торгівля людьми – це глобальний злочинний бізнес, сучасна форма рабства, що грубо порушує права людини. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі зброєю. За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють у тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.
Одним з напрямів роботи служби зайнятості є організація та проведення заходів з попередження та протидії торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці та неврегульованої зовнішньої трудової міграції. Саме тому, з метою попередження та всебічного інформування населення, 21 грудня у Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості був проведений профінформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». На захід було запрошено 25 безробітних та психолога, психотерапевта, тренера громадської організації «Соціальна організація студентів» Ольгу Хоружу, яка виступила перед безробітними у рамках проекту «Відповідальна Сумщина без торгівлі людьми». Вона не лише познайомила присутніх з поняттям «торгівля людьми», розповіла про міфи та факти щодо торгівлі людьми, форми та методи вербування, експлуатації людини, а й при цьому залучила до діалогу, в якому кожен бажаючий мав змогу висловити свою думку, поділитися своїми знаннями. В ході зустрічі присутні переглянули фільм «Життя на продаж», який досить глибоко та наглядно розкриває суть цієї глобальної проблеми сьогодення. По завершенню семінару присутні отримали інформаційні буклети, що містять корисні поради для тих, хто зібрався за кордон та контактні дані Міжнародних організацій по протидії торгівлі людьми, а також адреси консультативних центрів, телефони «Гарячої лінії».
Навчаємо та працевлаштовуємо
![]() |
7 грудня успішно пройшов іспит у безробітних громадян, які майже три місяці проходили професійне навчання за навчальною програмою «Охорона праці та використання сучасних технологій при виробництві швейних виробів». Навчання здійснював ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на базі ТОВ «ІСО ГРУП». На замовлення роботодавця навчались 9 осіб та по закінченню слухачі отримали документ про освіту та гарантоване працевлаштування. |
Ваша допомога важлива!
У Міжнародний день людей з інвалідністю Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості провела «круглий стіл» з роботодавцями та їх представниками. На захід також було запрошено директора Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Тамару Іванівну Ярину.
Зустріч мала на меті привернути увагу до проблеми адаптації та соціалізації даної категорії населення, проблеми працевлаштування та конкурентоспроможності на сучасному ринку праці. Заступник Глухівської міжрайонної філії Валентина Шляхтун озвучила основні напрями роботи служби зайнятості з клієнтами, у тому числі особами з інвалідністю. Наголосила про необхідність і потрібність співпраці Служби з працедавцями та соціальними партнерами для покращення якості послуг та покращення якості і самого життя таких людей. Тамара Іванівна в свою чергу розповіла про особливості свого закладу і його вихованців. Привела досить велику кількість прикладів того, як жителі міста (фізичні особи-підприємці та юридичні особи) постійно допомагають у вирішенні нагальних потреб. І що саме така допомога небайдужих дає змогу і ресурс працювати й надалі. Бесіда проходила у невимушеній атмосфері, а обмін досвідом, інформацією та позитивними прикладами підсилив її зміст та допоміг акцентувати увагу на кінцевому результаті: «Будь-яка допомога важлива». Не обійшлося і без сюрпризів. Колектив філії власноруч зібрав невеличку скриньку –дарунок для підопічних Тамари Іванівни, канцелярські дрібнички, які мають стати у нагоді під час занять.
Круглий стіл для людей з інвалідністю
![]() |
3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю. Назвати цей день святковим не можна, скоріше це — нагода привернути увагу громадськості до проблем людей з інвалідністю, проаналізувати і порівняти реальний стан в суспільстві й потреби цієї категорії громадян, підбити підсумки зробленого та окреслили шляхи щодо поліпшення життя таких осіб. |
З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Глухівською міськрайонною філією Сумського обласного центру зайнятості було організовано та проведено засідання круглого столу людей з обмеженими фізичними можливостями, представниками управління соціального захисту населення Глухівської районної державної адміністрації.
Під час засідання обговорювались найболючіші проблеми адаптації та працевлаштування осіб даної категорії в сучасному суспільстві.
Начальник відділу активної підтримки безробітних Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості Ірина Арсьонова познайомила присутніх з послугами служби зайнятості згідно законодавства про зайнятість населення, про можливості професійного навчання та отримання одноразової допомоги для відкриття власної справи.
Змістовні консультації щодо соціального захисту, роботи реабілітаційних центрів надавала головний спеціаліст у справах осіб з інвалідністю Управління соціального захисту населення Глухівської районної державної адміністрації Ященко Аліна.
На захід був запрошений голова літературно-мистецького об’єднання «Українська хвиля» Товстуха Петро Володимирович. Він поділився з присутніми моментами власної долі, додав їм впевненості в собі та підняв настрій власними гуморесками.
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ КВЕСТ «ШЛЯХ ДО ПРОФЕСІЇ»
![]() |
26.11.2018 фахівцями Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості на базі Глухівського районного будинку культури було проведено профорієнтаційний КВЕСТ «Шлях до професії». У заході взяли участь вісім команд, у складі яких були учні восьмих класів Глухівської ЗОШ № 1, Глухівської ЗОШ № 2, Глухівської ЗОШ № 3, Глухівської ЗОШ № 4, Глухівської ЗОШ № 6, Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, Березівського НВК, Шалигинської ЗОШ. |
Завдання для школярів пропонували представники тринадцяти творчих станцій: "СВІТ ПРОФЕСІЙ" – Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості, "ГЛУХІВ ІСТОРИЧНИЙ" – Комунального закладу Глухівської міської ради Глухівського міського краєзнавчого музею, "С Т О ТА ШВЕЙНА МАЙСТЕРНЯ", "УМІЛИЙ ФІНАНСИСТ", "УСАТИЙ НЯНЬ" – Педагогічного коледжу Глухівського національного педагогічного університету ім. Олександра Довженка, «ТЕХНІЧНА», «ЕКОНОМІЧНА» - Глухівського агротехнічного інституту ім. Ковпака, «МЕДИЧНА» - Комунального закладу Сумської обласної ради Глухівського медичного училища, "СПОРТ – ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОГО УСПІХУ" – Глухівської міської дитячо-юнацької спортивної школи, "ПЕРУКАР", "СТОЛЯР" – ДНЗ «Глухівське вище професійне училище», "ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ" – Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради, «ВІЙСЬКОВА» - Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату.
КВЕСТ розпочався з представлення команд, кожна команда підійшла до цього творчо та креативно. Подорожуючи по станціях та виконуючи різноманітні завдання, діти дізналися багато нового про різні професії. Захід пройшов у атмосфері здорової конкуренції, учням було цікаво та весело.
У змаганнях перемогу здобула команда «Креатив» Березівського НВК, друге місце зайняла команда «Лідер» Глухівської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4, третє місце посіла команда «Інкогніто» Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Без призів не залишилася ні одна команда. Усі учасники квесту отримали солодкі подарунки та гарний настрій.
Правильний вибір професії-запорука життєвого успіху
![]() |
Надзвичайно важливою та значущою в сьогоденні є проблема оптимального визначення учнівською молоддю свого професійного майбутнього. Саме з цією метою, 27 листопада заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості Оксана Бурлака завітала до учениць 9-Б класу Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. |
Панянки ліцею дізнались про функціонування нового інноваційного онлайн-сервісу «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», за допомогою якого можна пройти тестування і визначити свої професійні уміння та нахили. Всі учениці отримали персональні коди доступу та розпочали перший блок тестування по методиці дослідження своїх професійних інтересів та цінностей.
Фахівець Філії наголосила, що найцінніший внесок у власне майбутнє, який можна зробити особисто – правильний вибір професії, адже це перший крок на шляху до життєвого успіху. А обирати професію стане простіше, коли учень проаналізував власні здібності, психологічні схильності та потреби ринку праці.
Проходження усіх тестів гарантує високу результативність діагностики та максимально наблизить учнів до правильного професійного вибору в майбутньому!
Тренінг «Жінка на ринку праці»
![]() |
23 листопада в Глухівській міськрайонній філії СОЦЗ відбувся тренінг для безробітних «Жінка на ринку праці» за участю кандидата політичних наук, доцента Сумського державного університету Костенко Андріани Миколаївни. Такий формат заходу з елементами інтерактиву проводився цього року в Глухівській філії вперше. В заході взяло участь 25 безробітних жінок міста. |
Учасниці тренінгу за методом SWOT аналізу спробували оцінити свої сильні та слабкі сторони. Такий аналіз дозволяє зорієнтуватися на ринку праці, продумати самопрезентацію перед роботодавцем та обрахувати складнощі, які склалися на сучасному ринку праці. Захід пройшов у форматі активного обговорення питання щодо ролі жінки в суспільстві, визначення власного кар’єрного потенціалу, ознайомлення з методами підвищення власної самооцінки.
Платформа профорієнтації для школярів Дунайця
![]() |
Випускники Дунаєцького навчально-виховного комплексу відвідали центр професійної орієнтації Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості. Школярі отримали багато цікавої інформації, але основна увага приділялася презентації платформи Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри. |
Діти дізналися, що платформа створена з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі, і що зареєструвавшись на платформі, користувачу надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості. Також провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Тамара Недбайло розповіла присутнім, що платформа для он-лайн профорієнтаційного консультування охоплює професійну мотивацію людини, структуру її інтелекту та психологічні схильності. Після проходження тестування формується звіт щодо переліку підходящих сфер діяльності та професій (спеціальностей).
Учні виявили зацікавленість в новій Платформі і під час майстер-класу пройшли он-лайн тестування.
Таким чином служба зайнятості перетворює вибір майбутньої професії з «ворожіння на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз і робить систему профорієнтаційного консультування загальнодоступною.
Презентація Платформи Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри
![]() |
21 листопада 2018 року фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості організували та провели профорієнтаційний захід для представників закладів освіти. Мета заходу – презентація нової Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, та обговорення подальшої співпраці фахівців служби зайнятості та педагогічних працівників щодо проведення профорієнтаційної роботи. У заході взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги шкіл міста Глухів, Березівської та Шалигинської громад, Глухівського району. |
На початку заходу учасників привітала заступник директора Глухівської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ Валентина Шляхтун. Потім Ірина Арсьонова – начальник відділу активної підтримки безробітних, представила присутнім Платформу Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри. Вона відзначила, що платформа створена з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Зареєструвавшись на платформі, користувачу надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у:
виборі (зміні) професії;
виборі майбутнього напряму професійного навчання;
визначенні схильностей до підприємницької діяльності;
оцінці власних здібностей та саморозвитку.
Також Ірина Арсьонова провела майстер-клас по практичному застосуванню профорієнтаційної платформи.
Наприкінці заходу провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних наголосила учасникам семінару про важливість співпраці фахівців служби зайнятості та педагогічних працівників, а також нагадала про послуги, які надає служба працівникам освіти та учнівській молоді.
Служба зайнятості молоді
![]() |
В приміщенні Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості 16 листопада відбувся захід для молоді. Начальник відділу активної підтримки безробітних Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості Арсьонова І.М. проінформувала присутніх про ситуацію на ринку праці, послуги служби зайнятості для молоді, потребу в кадрах в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України та в Національній поліції України. |
Перед присутніми виступив старший офіцер відділення комплектування Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату Демидчик Д.В. Він розповів учасникам заходу, що реалізувати себе на військовій службі за контрактом мають змогу громадяни призовного віку та військовозобов’язані, незалежно від отриманої освіти та спеціальності, проінформував про умови проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України.
По завершенню заходи всі переглянули рекламні відеоролики про службу в Збройних Силах України.
Професія краси і творчості – «Перукар-модельєр»
![]() |
До уваги безробітних! Розпочався набір на професійне навчання за професією «перукар-модельєр» в Сумському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості! |
У всі часи перукарське мистецтво було спрямоване на те, щоб прикрасити зовнішність, зробити її більш привабливою. Найпоширеніша і найдоступніша професія – перукар-модельєр. Фахівець перукарської справи не тільки стриже, фарбує, сушить і завиває волосся, але й майстерно використовує машинку і фен, знає особливості хімічних розчинів фарб і їх біологічний вплив на людину. Він працює і з жінками, і з чоловіками, і з дітьми, виконує модельні, вечірні зачіски, авангардні стрижки, стрижки гарячими ножицями, весільні укладки, спектральне фарбування, володіє технологіями провідних фірм. Перукар – це той же стиліст, психолог, людина, яка не тільки вправно виконує свою роботу, але й дарує людям радість.
Опанувати професію, якщо Ви з числа безробітних, можна безкоштовно в Державних навчальних закладах – центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Такою можливістю скористались слухачі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти» групи № 147, які 29 жовтня 2018 року склали кваліфікаційні пробні роботи та пройшли Державну кваліфікаційну атестацію за професією. Вони продемонстрували наступні вміння та навички: прості та класичні, базові та сучасні, чоловічі, жіночі та дитячі модельні стрижки, укладання волосся феном різними способами, гарячої завивки волосся локонами та хвилями, модельні зачіски, холодного укладання волосся хвилями, хімічної завивки волосся різними способами із застосуванням як класичних, так і прогресивних технологій, фарбування волосся фарбниками різних груп та гігієни голови. Державна кваліфікаційна комісія відмітила досить високий рівень підготовки слухачів, а члени комісії, з числа роботодавців, достойно оцінили фахову підготовку, а також вміння та навички, отримані ними під час практичного навчання.
Професія перукаря надзвичайно затребувана на ринку праці. Досвідчений перукар може працювати в салоні-перукарні або в студії-перукарні, в школі стилістів, навчальних закладах, тощо. При бажанні можна отримати патент, відкрити свою перукарню і займатися приватною практикою. У цьому випадку рівень доходів буде залежати від Вашого таланту і поводження з клієнтами. Представники даної професії завжди мають попит у сфері обслуговування, у зв'язку з тим, що бажання людей гарно виглядати є і буде завжди актуальним.
Навчання за професією «Перукар (перукар-модельєр)» розпочинається з 26 листопада 2018 р. За додатковою інформацією звертатись в Глухівську міськрайонну філію Сумського обласного центру зайнятості за адресою: вул. Героїв Крут 6 (каб. № 1, №2, №4) або за тел. 2-50-60.
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ЗАПУСТИЛА ПЛАТФОРМУ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ КАР’ЄРИ
![]() |
Державна служба зайнятості запустила платформу з професійної орієнтації тарозвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/ [1]), яка допомагає у виборі професії! Користувачам платформи пропонують пройти тестування Soft Skills. Непрофесійні базові соціальні навички (Soft Skills – з англ. "м'які навички") - це навички, якимзазвичай не навчають в школі та в університеті, але вони за даними міжнародних досліджень складають до 80% усішності людини. Цекомунікабельність, лідерські навички, вміння працювати в команді, критичнеимислення, тайм-менеджмент, стресостійкість, тощо. |
Платформа Державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри створена з метою наближення профорієнтаційних послуг центрів зайнятості до всіх, хто планує свій професійний шлях. Зареєстрованому користувачу надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у дистанційному форматі без відвідування центру зайнятості та зробити власну профорієнтацію.
Окрім того, цього року служба зайнятості започатковує роботу з проведення безкоштовної професійної діагностики для старшокласників шкіл, що допоможе визначити здібності і обрати ту професію, до якої є найбільша схильність. Як зазначають в Сумському обласному центрі зайнятості, насьогоднішній день серед зареєстрованих безробітних області майже половина мають вищу освіту, в той час, коли на ринку праці є нестача робітничих професій. І наголошують на необхідність проводити профорієнтаційну роботу із молоддю щодо вибору професій, затребуваних на ринку праці задля економічного та соціального розвитку держави.
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!
![]() |
Бажаєте працювати, але знайти роботу за фахом не вдається? Мрієте стати бджолярем, ковалем чи вишивальницею, а жоден навчальний заклад області не готує таких спеціалістів? Розв'язати ці проблеми допоможе служба зайнятості, яка пропонує дорослому населенню змінити професію або оволодіти новою, підвищити кваліфікацію у сучасних навчальних комплексах – центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. |
Профнавчання - шлях до нової роботи Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних проводиться за професіями і спеціальностями, що мають попит на ринку праці та під конкретне замовлення роботодавців.
Для безробітних, які не можуть працевлаштуватись, бо володіють застарілими знаннями та навичками, навчання в учбовому центрі - це шанс підвищити кваліфікацію або здобути нові професійні знання, що відповідатимуть вимогам часу.
ГРАФІК ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ ЗАРЕЄСТРОВАНИХ БЕЗРОБІТНИХ В СУМСЬКОМУ ЦЕНТРІ
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
НА ЖОВТЕНЬ МІСЯЦЬ 2018 РОКУ
ПРОФЕСІЯ, СПЕЦІАЛЬНІСТЬ
ПОЧАТОК НАВЧАННЯ
ТЕРМІН НАВЧАННЯ
ПРИМІТКА
Манікюрник, 2, 3 розряди 17.10.2018 - 01.03.2019 730 год. 4,6 міс.
Під замовлення роботодавця
Зварник пластмас, 3 розряд 29.10.2018 - 03.01.2019 355 год.
Під замовлення роботодавця
Педикюрник з додатковим модулем «Вміння виконувати манікюрні роботи» 3 розряд 29.10.2018 - 05.03.2019 690 год.4,4 міс.
Під замовлення роботодавця
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, 2 розряд 22.10.2018 - 02.04.2019 822 год. 5,5 міс
Під замовлення роботодавця
М. ГЛУХІВ
Охорона праці та використання сучасних технологій при виробництві швейних виробів _(курси цільового призначення)_10.10.2018 - 07.12.2018 300 год.2,0 міс.
Під замовлення роботодавця
Отже, якщо ви бажаєте вдосконалити свої знання та практичні навички, мрієте здобути затребувану професію, прагнете підвищити шанси на працевлаштування, звертайтесь до служби зайнятості, і не вагаючись, погоджуйтесь пройти профнавчання в одному з центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості: Івано-Франківський, Львівський, Рівненський, Харківський, Дніпропетровський, Сумський, Одеський, Полтавський. Звертаємо Вашу увагу, що графіки профнавчань щомісяця
оновлюються. За більш детальною інформацією звертайтесь до Глухівської
міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості за адесою:
вул. Героїв Крут, 6 (каб.№1, №2, №4), або за тел. 2-50-60.
ХАЙ ЖИВЕ КОЗАЦЬКА ВОЛЯ, ХАЙ ЖИВЕ КОЗАЦЬКИЙ ДУХ
![]() |
Під таким гаслом 10 жовтня 2018 року у «Центр Профорієнтації» Глухівської міськрайонної філії Сумського ОЦЗпроведено Профорієнтаційний захід «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух» та квест «Захищати державу – це круто!» для кадетів 8-А класу Глухівської ЗОШ №6 з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва, що відзначаються 14 жовтня. |
Квест на військову тематику «Захищати державу – це круто!» - це пригодницька профорієнтаційна гра на тематику мужніх професій, яка має на меті ознайомити дітей з актуальними військовими професіями. Кадети були поділені на команди: «Кадети ЛІДЕРИ» та «Козаки ПЕРЕМОЖЦІ». Школярі мали знайти пункти призначення та виконати низку цікавих завдань пов’язаних з різними професіями військової спрямованості, а саме: зібрати пазли, в яких зашифровано фрагменти прапорів та емблем різних військових сил України; виконати тестові завдання присвячених усім святам, які відзначаються «14 жовтня» та історією їх виникнення; проходили інтерактивні військові тести «Армійські звання» та «Флотські звання» на комп’ютерах; розгадували «Військові кросворди»; виконували завдання на знання військових професій; розповідали : «Моя мрія бути…», та презентували обрані професії тощо. Також юнаки переглянули цікаві відеоролики про світ військових професій. За результатами квесту І місце здобула команда «Козаки ПЕРЕМОЖЦІ» (42 бали), а «Кадети ЛІДЕРИ» відстали з відривом лише у один бал (41 бал). Під час Профорієнтаційного заходу «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух» учнівська молодь ознайомилась з професіями Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Управління патрульної поліції, Державного пожежно-рятувального загону, Фіскальної служби та Військової частини, тобто з актуальними професіями нашого регіону. Квест «Захищати державу – це круто!» допоміг молоді цікаво ознайомитись з актуальними професіями військової та пов’язаних з нею галузей, які наразі затребувані в Україні. Завдяки цікавим змаганням у командах діти увійшли в азарт та стан згуртованості, де відразу було видно лідерів, а жага до перемоги та напруга відчувалась у повітрі. Нащадки героїчних козаків, які живуть у третьому тисячолітті, у сучасних умовах повинні володіти новими професіями!
МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК ВІД СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ «ДОВІДНИК ПОСЛУГ ТА ПІЛЬГ УЧАСНИКА АТО»
![]() |
Цей додаток розроблений для пришвидшення соціальної, професіональної адаптації учасників бойових дій та забезпечення базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях. |
Матеріал викладений в наступних розділах :
Пам’ятка для учасників АТО (Статус УБД, необхідні документи, Позбавлення УБД);
Пільги учасникам АТО (Медичні послуги, Побутові послуги та користування транспортом, Надання землі, Забезпечення житлом, Робота та навчання);
Реабілітація (Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції, Соціальна
та професійна адаптація учасників антитерористичної операції, Санаторно-курортне лікування учасників антитерористичної операції, Забезпечення учасника АТО технічними та іншими засобами реабілітації в
Україні); Працевлаштування та власна справа для учасників АТО; Гаряча лінія для учасників АТО; Правова допомога учасникам АТО.
ТРЕНІНГ-НАВЧАННЯ
![]() |
Фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості взяли участь у тренінгу «Зміцнення взаємодії щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області», що проходив у рамках проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді Сумської області щодо безпечної міграції та працевлаштування» |
Тренінг-навчання проводили тренери громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини». На заході, що проводився на базі Глухівської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ, були присутні представники різних соціальних служб, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.
Метою проведення тренінгу було налагодження взаємодії фахівців різних установ на стадії ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми, наданні їм допомоги, а також виробленню системної роботи щодо профілактики цього злочину.
У ході проведення учасники заходу ознайомилися з поняттям «торгівля людьми», формами роботи з профілактики торгівлі людьми серед молоді, переглянули та обговорили фільм «Життя на продаж», взяли участь у вправі «Пакуємо валізу», метою якої було навчити присутніх правилам безпечної міграції та працевлаштування.
Захід пройшов у дружній атмосфері, був цікавим та змістовним, тому набуті знання стануть корисними у майбутньому в проведенні роботи щодо запобігання такого злочину як «торгівля людьми».
СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ
![]() |
Напередодні свята Дня захисника України у Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу у Збройних Силах України. Мета заходу: підвищення рівня поінформованості про позитивні зміни щодо проходження військової служби за контрактом |
Перед присутньою молоддю виступив військовий комісар Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату Андрій НЄМЦЕМ, який розповів учасникам заходу, що реалізувати себе на військовій службі за контрактом мають змогу громадяни призовного віку та військовозобов’язані незалежно від отриманої освіти та спеціальності. Крім цього, проінформував про умови проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України.
ДІЗНАЙСЯ ЯКА ПРОФЕСІЯ ПІДХОДИТЬ САМЕ ТОБІ!
![]() |
У «Центр Профорієнтації» Глухівської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ завітали кадети 8 – А класу Глухівської ЗОШ №6 разом зі своїм офіцером вихователем |
Мета співпраці фахівців з профорієнтації Глухівської філії з педагогами шкіл м. Глухова та Глухівського району - це допомога молодій людини у виборі майбутньої професії, спираючись на її можливості, здібності і таланти, та з урахуванням потреб сучасного суспільства.
Зі школярами було проведено ряд заходів, а саме:
- Діагностування здібностей, інтересів, нахилів та ступеню усвідомлення вибору майбутньої професії;
- Інформування щодо змісту професій, перспектив працевлаштування, рівнів освіти;
- Консультування (індивідуальна консультативна допомога у виборі напряму підготовки та майбутньої професії).
Ми прагнемо жити в успішному суспільстві, а успішність суспільства залежить від його ефективності. Ефективне суспільство будують професіонали - гарні фахівці, знавці своєї справи. «Своя справа» – це та, яка приносить не лише матеріальне, а й моральне задоволення та позитивні емоції. А задоволення від життя та налаштованість на позитив – це вже половина успіху! Така проста формула доводить важливість обрання «своєї» професії.
Приємно, що робота наших фахівців приносить користь підліткам у самовизначенні та виборі майбутньої професії.
ПРОФДІАГНОСТИЧНЕ ТЕСТУВАННЯ –ДОПОМОГА У ВИЗНАЧЕННІ ТВОЄЇ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ
![]() |
Що порадити випускникові? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, варто було класі в восьмому, дев'ятому, чи у десятому. Причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки. Адже, якщо в неї виражені здібності до точних наук, посидючість і акуратність, навряд чи варто йти в артисти. Поради батьків і друзів можуть виявитися і корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти обрати «напрямок руху». Але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? |
Все ж вирішувати потрібно самостійно самій дитині, тому що навряд чи хтось інший, навіть батьки, зможуть зрозуміти, що саме подобається найбільше та до чого лежить душа. Якщо дитина дотепер не визначилася з вибором «життєвої дороги», потрібно допомогти їй відповісти на запитання:- до чого вона має схильність, що вміє робити, які заняття їй приємні?- що вона знає про професію, яку вибрала, або чим хотіла б займатися в житті? Звернувшись до фахівців з профорієнтації Глухівської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ, ви можете отримати консультацію з найрізноманітніших питань. Від «як правильно обрати професію» до «в якому вузі її можна отримати». Консультації передбачають усестороннє врахування здібностей особистості до того чи іншого типу професій та надання конкретної поради. Комп’ютерна обробка даних є об’єктивною, а тому півпадає з реальною картиною.
Запрошуємо школярів 8, 9, 10 класів відвідати «Центр Профорієнтації» Глухівської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ для отримання консультації фахівців з профорієнтації щодо визначення своєї майбутньої професії з використанням профдіагностичного тестування.
За додатковою інформацією звертатися до Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості за адресою: м. Глухів, вул. Героїв Крут,6, кабінет №1, 2, 4.
«ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ЯК СПОСІБ МОТИВАЦІЇ РОЗВИТКУ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОГО МАЙБУТНЬОГО»
![]() |
Вибір професії – одне з найважливіших питань сьогодення. Все більшого значення набуває профорієнтація школярів, допомога у виборі фаху за покликанням та з урахуванням потреб ринку праці. Фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості проводять активну профорієнтаційну роботу серед молоді та аналізують професійні вподобання і професійну направленість школярів випускних класів. |
З цією метою, 26 вересня заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Глухівської міськрайонної філії СОЦЗ Оксана Бурлака провела профорієнтаційні заходи для учнів 9-А та 9-Б класів Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Школярі дізнались про формулу правильного вибору професії, а також які професії є актуальними на ринку праці та будуть користуватися попитом у найближчому майбутньому. Із задоволенням діти переглянули анімаційні профорієнтаційні відеоролики про професії, а також презентації «Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри», масових відкритих онлайн - курсів школи «Prometheus» (підготовка до ЗНО) та курсів з вивчення англійської мови «Lingva.Skills». Найбільшу зацікавленість у школярів визвала презентація мобільного додатку служби зайнятості «Центр професійної орієнтації», за допомогою якого учні можуть дистанційно пройти тестування щодо існуючих професій та необхідних вмінь професіоналів, назв інструментів та їх використання фахівцями, вмінь та навичок, які необхідні представникам різних професій, місць роботи певних фахівців, пошуку роботи, життєвого шляху відомих українців, кумирів дітей та ознайомитись з учбовими закладами міста і країни.
Після зустрічі фахівець центру зайнятості запросила учнів до філії, щоб мати можливість пройти тестування для визначення професійних здібностей та отримати допомогу у виборі майбутньої професії. Ліцеїсти та панянки Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою отримали позитивні емоції та яскраві роздаткові матеріали центру зайнятості.
ЦЕНТР ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ПРОДОВЖУЄ РОБОТУ…
![]() |
У Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості продовжує працювати центр професійної орієнтації, діяльність якого спрямована на проведення та активізацію профорієнтаційної роботи з учнями загальноосвітніх навчальних закладів, інформаційно-просвітницької роботи зі студентською молоддю та профдіагностичної роботи з безробітними. |
Упродовж цього тижня профорієнтаційний центр відвідували учні 9-х – 11-х класів різних загальноосвітніх навчальних закладів, але особливо активними були школярі Есманьської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Підлітки з ентузіазмом проходили профдіагностичне обстеження щодо професійної спрямованості особистості, знайомилися з описами професій, які після проходження тестування рекомендував профконсультант та отримували інформацію про актуальність цих професій на ринку праці.
Приємно, що педагоги та батьки піклуються про майбутнє своїх дітей та організовують відвідування центру профорієнтації. Адже вибір професії – складне завдання і виконати його, повинні допомогти дорослі.
ВІД БЕЗРОБІТНОГО ДО ПІДПРИЄМЦЯ
![]() |
У Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар для безробітних на тему «Як розпочати свій бізнес?» Мета заходу – інформування безробітних про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва у регіоні, сприяння державної служби зайнятості в організації та провадженні підприємницької діяльності, в т.ч. про законодавчі підстави виплати допомоги по безробіттю одноразово, створення умов для розвитку самозайнятості населення та підтримки підприємницької ініціативи |
Цікавим виявилось спілкування у ході проведення семінару з безробітними. Під час заходу були висвітлені питання психологічних аспектів підприємницької діяльності, переваги та недоліки відкриття та ведення власної справи.
Учасники мали змогу пройти тест на виявлення здібностей до підприємницької діяльності та отримати відповіді на запитання щодо можливості створення бізнесу та самореалізації у цій сфері.
ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ
![]() |
Причини: Емоційне перевантаження. Відсутність чіткого зв’язку між процесом і одержуваним результатом. Жорсткі часові рамки діяльності. Невміння регулювати власні емоційні стани. Відповідальність перед керівництвом, колегами, клієнтами за результат роботи. |
Відсутність навичок комунікації та вміння виходити з важких ситуацій спілкування.
Знизити рівень професійного вигорання можна тільки за рахунок роботи над тим, над чим ти владний, тобто за рахунок роботи над собою, і що робота над собою передбачає серйозні вольові зусилля. А це означає, що потрібно прагнути дом рівноваги і гармонії, здорового способу життя, задовольняти потреби в спілкуванні; вміти отримувати задоволення; вміти відволікатися від переживань, пов’язаних з роботою. Навчитися трансформувати негативні
переконання, почуття відчаю, втрати сенсу і безнадії. Прагнути знаходити сенс у всьому – як у значних подіях життя, так і в звичних, повсякденних турботах. Увійти в якесь співтовариство. Для зниження рівня професійного вигорання треба постійно підвищувати рівень професійної майстерності.
За матеріалами:
https://biznesua.com.ua/profesiyne-vigorannya/
ДИСТАНЦІЙНИЙ ПУНКТ ДОСТУПУ ДО БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
Одним із способів розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги є організація мобільних консультаційних пунктів. Так, у приміщенні Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості діє ДИСТАНЦІЙНИЙ ПУНКТ ДОСТУПУ ДО БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ - це точка доступу до безоплатної правової допомоги, що функціонує на постійній основі за визначеним графіком в приміщенні установи, організації, закладу для громадян, які мають потребу в безоплатній правовій допомозі, але в силу різних причин (географічна віддаленість, відсутність вільного часу тощо) не мають можливості оперативно звернутися до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Його метою є підвищення юридичної грамотності українців та формування правової культури в суспільстві.
https://www.youtube.com/watch?v=3RV0xV2wglQ&index=4&list=PLWwJzoiiHnWbcayBJaFFIa43Ed9Q_7XI8&t=0s
ШАНС ОПАНУВАТИ ПЕДИКЮРНЕ МИСТЕЦТВО
Якщо Ви хочете отримати гідну роботу, знайти стабільність у своєму житті, відчути себе успішним – скористайтеся можливістю отримати це через якісне професійне навчання в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) – спеціалізованих навчальних закладах сучасного європейського рівня для дорослого населення. ЦПТО ДСЗ створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
З 26 вересня у мешканців м. Глухова та району з числа безробітних є можливість здобути професію педикюрника в Сумському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (http://scptu.sumy.ua/). Тому той, хто вирішить присвятити себе творчій професії майстра педикюру, має усі шанси як для професійного розвитку, так і для забезпечення себе сталими заробітками. Термін навчання – 4 місяці. Випускники Центру працевлаштувуються у сфері побутового обслуговування населення або можуть відкрити власну справу та надавати косметологічні послуги.
Бути спеціалістом з нігтьового дизайну – цікаво, прибутково та перспективно. Доглянуті нігті додають впевненості у собі, а невимушене спілкування завжди приноситиме радість тим, хто полюбляє працювати з людьми.
Якщо вас зацікавила професія «педикюрник» або ж інші професії, за якими можна здобути освіту, – запрошуємо звернутися до Глухівської міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості за адресою: м. Глухів, вул. Героїв Крут, 6 (каб.№1, №2) або за телефонами: 2-50-60, 3-27-96. Відео: https://www.youtube.com/watch?v=EvLh2W75sDc
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПІСЛЯ СПІВБЕСІДИ НЕ ТЕЛЕФОНУЮТЬ?
![]() |
Співбесіда пройдена! Ти зарекомендував себе, як гарний спеціаліст, показав свою обізнаність стосовно компанії, розповів який ти геніальний, і кращого їм годі шукати. Пообіцяв, що вірою та правдою, будеш виконувати всі доручення, а навіть і більше. «Ми вам зателефонуємо!», – пообіцяв рекрутер на кінець розмови. І ти починаєш чекати дзвінка… |
Чекати дзвінка можна досить довго, адже претендентів на вакансію багато. З кожною людиною потрібно провести співбесіду, перевірити документи, провести анкетування. Щоб дізнатися, яке рішення прийняли роботодавець, зателефонуй йому сам. Тим паче, роботодавці люблять активних та зацікавлених у роботі кандидатів.
Також можна нагадати зайвий раз про себе додатково надіславши електронний лист із рекомендаціями від попередніх роботодавців.
Краще ходити на декілька співбесід одразу, а потім телефонувати та дізнаватися про результат. Кажуть банкіри – розкладай яйця у різні кошики.
З часом, твоя робота тебе неодмінно знайде!
Якщо ти перебуваєш в пошуках роботи – завітай до служби зайнятості, де тобі нададуть інформацію відносно відкритих вакансій, а також допоможуть з працевлаштуванням і ще багато іншого.
ENGLISH TIME FOR YOU!
![]() |
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості запрошує безробітних на безкоштовне навчання англійській мові завдяки соціальному онлайн-проекту «Lingva.Skills»! На сьогоднішній день кожна друга-третя вакансія потребує знання англійської мови. Тому, Державна служба зайнятості надає чудову можливість безробітним, які перебувають на обліку, покращити або оволодіти новими знаннями з англійської мови. Це допоможе всім бажаючим швидше адаптуватися, підвищити власну конкурентоздатність на ринку праці та збільшити можливості отримати гідну роботу або відкрити власну справу. |
Для цього необхідно:
- Звернутись до центру зайнятості, де Ви зареєстровані як безробітний, з проханням включити Вас до програми безкоштовного навчання англійській мові за проектом «Lingva.Skills».
- Надати свою електронну адресу та ПІБ фахівцю відділу активної підтримки безробітних (каб.№1,№2). Для реєстрації рекомендується використовувати електронні пошти українських провайдерів.
- Отримати персональний пароль для входу в систему, який можна, за необхідності, змінити.
- Зайти на веб-сайт www.lingva.ua з власного комп’ютера та в розділі «Як навчатись» увійти в систему і розпочати навчання!
- Навчання доступне у будь який зручний час.
- Ви самі коригуєте час та темп навчання.
- Базовий рівень знань англійської мови не має значення.
- Всі, хто пройшов навчання (рівень А1-А2), отримують сертифікат.
Додаткову інформацію можна отримати в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості за адресою: м. Глухів, вул. Героїв Крут, 6 (каб.№1, №2) або за телефонами: 2-50-60, 3-27-96.
Бажаємо успіхів!
RABOTA.UA – ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ ШВИДКО І ЛЕГКО ЗНАЙТИ РОБОТУ МРІЇ ТА ЗМІНИТИ СВОЄ ЖИТТЯ НА КРАЩЕ
Щодня на rabota.ua публікується понад 100 000 пропозицій про роботу від перевірених українських та міжнародних компаній. Досить ввести назву посади в рядок пошуку, щоб знайти роботу своєї мрії серед найбільшого вибору вакансій.
Також кожен претендент може підписатися на розсилку актуальних вакансій для своєї посади, щоб завжди бути в курсі та не пропустити роботу своєї мрії.
Або створити своє професійне резюме з допомогою оновленого CV-конструктора, розробленого командою rabota.ua спільно з практикуючими HR-ми. Багато роботодавців вважають за краще шукати співробітників по базі резюме, а не публікувати вакансію. Створивши резюме на rabota.ua, ваші шанси знайти хорошу роботу суттєво зростуть.
ОНЛАЙН -СПІВБЕСІДА З РОБОТОДАВЦЕМ – ТИ МАЄШ ПРО ЦЕ ЗНАТИ!
![]() |
Інтерв’ю по скайпу чи з іншого програмного забезпечення, як сучасний варіант співбесіди при прийомі на роботу співробітників, стало використовуватися зовсім недавно, але його популярність зростає все більше. |
Більшість фахівців, що займаються підбором персоналу, переконані, що незабаром інтерв’ю по скайпу щільно увійде в роботу всіх компаній (організацій, установ) і стане стандартною формою співбесіди при прийомі на роботу.
Саме тому вже зараз служба зайнятості звертає Вашу увагу на даний формат інтерв’ю і на рекомендації, як добре підготуватися до нього.
Поради, що працюють:
· скайп-інтерв’ю повинно бути узгоджено заздалегідь, щоб у Вас був час до нього підготуватися. Якщо Вам пропонують поспілкуватися по вакансії негайно і без підготовки — від цього інтерв’ю краще відмовитися, воно у будь-якому випадку буде не на Вашу користь.
· після домовленості про час інтерв’ю з роботодавцем займіться організацією технічних засобів Вашого майбутнього інтерв’ю.
· додайте в свій список контакт роботодавця заздалегідь.
· незадовго до онлайн-інтерв’ю рекомендуємо ще раз перевірити якість зв’язку, зателефонувавши кому-небудь з друзів по скайпу.
· ретельно виберіть одяг для співбесіди. Вашу зібраність навіть при скайп-інтерв’ю, по діловому стилю одягу і зачіски, роботодавець оцінить позитивно. Одягаючись на онлайн-співбесіду, не забувайте, що Ви можете опинитися в смішній ситуації, якщо раптом впаде камера або Вам раптом необхідно буде встати за потрібними документами, а Ви — в суворій блузці і жакеті, в поєднанні з шортами або домашніми «трениками».
· ретельно підготуйте приміщення до скайп-інтерв’ю. Світло не повинно бути занадто сильним з-за Вашої спини, інакше співрозмовник побачить на екрані лише Ваш темний силует. Подбайте, щоб лампа на столі або світло з вікна добре висвітлювали Ваше обличчя.
· на задньому фоні не повинні миготіти діти або домашні тварини, недбало кинуті на диван речі, стіл з брудним посудом і т. д. Буде краще, якщо Ви розташуєтеся на тлі однієї з стін (бажано — без килима), щоб зайві речі не з’являлися в картинці на моніторі роботодавця.
· всіх близьких варто попередити про час Вашої онлайн-співбесіди, запропонувавши їм погуляти в цей період на вулиці або посидіти в іншій кімнаті, щільно закривши двері.
· на час співбесіди вимкніть мобільний телефон, вимкніть радіо і телевізор.
· все, що може знадобитися для співбесіди, у Вас має бути поруч. Покладіть біля комп’ютера всі свої документи, сертифікати, дипломи, роздруковані резюме і рекомендації. Приготуйте ручку та блокнот для необхідних записів під час інтерв’ю.
ТИ ЗАМИСЛИВСЯ ЗАПОЧАТКУВАТИ ВЛАСНУ СПРАВУ?
![]() |
Мобільний додаток - Дистанційний «Центр розвитку підприємництва» - стане в нагоді особам, які планують започаткувати власну справу, та діючим підприємцям. Додаток має простий, зрозумілий та зручний інтерфейс з можливістю онлайн входу до особистого Кабінету підприємця та короткий опис основного призначення програми. Основні кнопки заздалегідь допомагають користувачу зорієнтуватись та увійти у необхідний розділ, яких всього п’ять: |
- тим, хто тільки планує започаткувати власну справу;
- основні запитання щодо ведення підприємницької діяльності;
- якщо у користувача є ідея, але бракує знань для її реалізації;
- фандрейзінг – перелік джерел фінансування для тих, хто шукає кошти для організації власної справи;
- краудфандінг – перелік джерел фінансування для тих, хто шукає кошти для організації власної справи.
Якщо вас зацікавила наша інформація, то зазначений додаток розміщений на Google Play. Будь-який користувач пристрою, який працює на системі Android, може безкоштовно встановити додаток «Центр розвитку підприємництва» за посиланням:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.com.bccbusinessconsulntigcenter
Також вказаний додаток зручно завантажити через Google Play на смартфоні, в пошуку ввести «центр розвитку підприємництва», вибрати необхідну програму (додатки мають логотип Державної служби зайнятості) та натиснути "Установка".
КЛАСИФІКАТОР ПРОФЕСІЙ
![]() |
Вам цікаво, яких вакансій зараз найбільше у службі зайнятості? Так от, на 1 липня 2018 року найбільше вакансій для водіїв автотранспортних засобів. Якщо вам потрібна робота і у вас є питання – завітайте до служби зайнятості або телефонуйте на «гарячу лінію» за безкоштовним номером 0800509966
|
УКРАЇНЦІВ ВЛАШТОВУВАТИМУТЬ НА РОБОТУ КАР'ЄРНІ РАДНИКИ
![]() |
З 1 січня 2019 року у Державній службі зайнятості почнуть працювати “кар’єрні радники”, які займатимуться працевлаштуванням безробітних. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики, передає УНН. “Учасники зустрічі (представники Директорату розвитку ринку праці та зайнятості, Держслужби зайнятості та представники Міжнародної організації праці, — ред.) обговорили питання щодо впровадження з 1 січня 2019 року в діяльність Державної служби зайнятості інституту “кар’єрного радника”, — сказано у повідомленні. |
Як пояснили у міністерстві, кар’єрний радник — співробітник центру зайнятості, який забезпечуватиме організацію надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, та здійснює супровід таких людей з метою їх подальшого працевлаштування.
Сторони домовились про те, що експерти МОП надаватимуть практичні рекомендації фахівцям Держслужби зайнятості щодо посадових обов’язків “кар’єрних радників”, їх підготовки, співпраці з іншими структурними підрозділами для розбудови сервісної служби.
Нагадаємо, найнижчі зарплати, які пропонують роботодавці у вакансіях, що надходять до Державної служби зайнятості, фіксуються у медсестер, продавців, водіїв, швачок.
НОВІ СЕРВІСИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
![]() |
З початку року державною службою зайнятості було запроваджено нові сучасні сервіси. Які форми роботи ми використовуємо та яких досягли результатів за півріччя? |
СКАЧАЙ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК "ЦЕНТР ПРОФОРІЄНТАЦІЇ" ТА ЗРОБИ СВОЄ ПРОФЕСІЙНЕ МАЙБУТНЄ ЗРОЗУМІЛІШИМ!
![]() |
З метою наближення послуг служби зайнятості до молоді на вільний доступ до безкоштовної професійної орієнтації створенна програма, яка в онлайн - режимі доступна кожному, містить актуальну інформацію щодо професійного вибору та планування професійного шляху і розроблено на системі Android програму «Центр профорієнтації». Програма має прикладне значення та надає змогу отримати інформацію про світ професій, пройти тестування, скористатися інформацією про навчальні заклади та онлайн-освіту тощо. |
Основні рубрики додатку:
- Світ професій (відео про професії, серіал служби зайнятості «Пошук роботи», професії майбутнього, абетка професій та інше);
- Пізнай себе (корисні посилання на профорієнтаційне тестування, а також відео - інтерпретація типів темпераменту, характеру тощо);
- Куди піти вчитися? (інформація про коледжі, технікуми, вищі навчальні заклади України та онлайн-освіту);
- Виникли питання? Звернись до фахівця центру зайнятості…(посилання на електронну чергу шукача роботи)
https://play.google.com/store/apps/details…
![]() |
Раді повідомити чудову новину! Ми рухаємося в ногу з часом, тому від сьогодні читайте, переглядайте відео та пишіть коментарі на нашій сторінці у Twitter)) |
ЯК БУТИ ЩАСЛИВИМ НА РОБОТІ?
Абсолютно ідеальна робота яка тебе влаштовує за усіма показниками зустрічається дуже рідко. Але, якщо так сталося, що робота знайшла тебе, а ти її і у вас виникла любов з першого погляду не варто розслаблятися. На роботі можуть виникнути неприємні ситуації та ще можуть додаватися різні страхи. Щоб побороти цього «страшного та грізного звіра», як страх, потрібно знати його в обличчя. Можливо, він не такий і страшний?
Отож, вибудовуєш стратегію, накопичуєш сили і нумо за перемогою, як Слава Вакарчук: «Я не здамся без бою».
Концентрація
Коли ти зіштовхуєшся з проблемою потрібно досконально її вивчити. Розглянь проблему з різних сторін, щоб зрозуміти які кроки потрібно зробити та куди рухатися.
Дії
Якщо ти вже зрозумів, що потрібно зробити, то відстань між рішенням та дією повинна бути максимально короткою.Адже, якщо ти сьогодні не вирішуєш одне питання, то завтра до нього «прийдуть друзі» і їх буде багато.
Оцінка
Коли ти вже почав діяти обов’язково подумай та проаналізуй досягнутий результат. Якщо все круто – ти на правильному шляху, якщо ні – працюй та вдосконалюйся, і головне, не бійся! В цьому житті перемагає лише та людина - яка змогла перемогти свій страх, свою лінь та свою невпевненість. Якщо ти виграв у війні з самим собою, знай, ти заслуговуєш на щастя.
ПРОФНАВЧАННЯ ДЛЯ БЕЗРОБІТНИХ – РЕАЛЬНІСТЬ
![]() |
Одним з напрямів активної політики зайнятості, яку проводить Державна служба зайнятості України, є професійне навчання безробітних за професіями і спеціальностями, що користуються попитом на ринку праці або дають можливість займатись малим і середнім бізнесом. Це однин з актуальних інструментів зниження рівня безробіття та підвищення якості трудового потенціалу населення
|
Згідно із ст. 35 Закону України «Про зайнятість населення» професійне навчання – це здобуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, що здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з урахуванням покликання і здібностей клієнта, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для професійної діяльності та конкурентоспроможності на ринку праці. професійне навчання безробітних здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо у роботодавців - замовників кадрів.
Стратегічною метою центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України є забезпечення за стислий термін якісної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних.
Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості запрошує на навчання безробітних, які мають бажання навчатися, отримати можливість опанувати нову професію та успішно працевлаштуватися!
![]() |
![]() |
СЕРВІС СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ “ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ БЕЗРОБІТНОГО”
![]() |
В електронному кабінеті зареєстрований безробітний має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливості професійного навчання Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані в центрах зайнятості та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. |
Для цього клієнту служби зайнятості необхідно звернутись до особистого консультанта надати йому адресу електронної пошти та дані щодо реєстрації логіну та паролю за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до власного електронного кабінету в службі зайнятості.
https://www.dcz.gov.ua/cabinet
ВІДЕОРЕЗЮМЕ - ІННОВАЦІЙНИЙ ІНСТРУМЕНТ ПОШУКУ РОБОТИ!
Відеорезюме – це креативне резюме! Воно розповість про Вас ще до того, як Ви почнете розмову. Нестандартна подача здивує роботодавця і приверне його увагу. А це вже перший крок до нової роботи!
Відеорезюме складається з коротенького за часом, знятого на камеру самопрезентаційного матеріалу. Цей вид резюме дозволяє дистанційно шукати роботу не тільки в своєму місті, а й в інших регіонах і навіть - за кордоном! Роботодавець зможе отримати первинне враження про Вас. Прийняти рішення про призначення особистої зустрічі.
Де розмістити відеорезюме?
Відеорезюме можна розмістити через канали зв’язку в Інтернеті - в соціальній мережі Facebook та на каналі YouTube.
Можна відправити окремим файлом безпосередньо менеджеру з персоналу, який буде розглядати Вашу кандидатуру.
Можна в паперовому резюме зазначити посилання, за яким завантажиться відео.
Відеорезюме може бути передано роботодавцю на електронних носіях або по e-mail. Як правило, ролик займає до 1,5-2 Мб.
У пошуку роботи вже з'явилася функція додавання відео.
Можна скористатись послугами центру зайнятості. Кваліфіковані фахівці допоможуть:
- з підготовкою та складанням шаблону відеорезюме;
- з записом та обробкою відеорезюме;
- з відправкою відеорезюме роботодавцям;
- з розміщенням в Інтернеті.
Запишись на відвідування до фахівців ЦЗ завдяки електронної черзі.
ПРОФОРІЄНТАЦІЯ – ЦЕ ВАЖЛИВО!
![]() |
Незважаючи на літні канікули, фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ продовжують проводити профорієнтаційну роботу. До філії звертаються хлопчики та дівчата за допомогою у самовизначенні. Так, за серпень місяць Галиною Харламенко проведено професійне діагностування для 10 старшокласників, які із задоволенням пройшли тестування. Підлітки отримали інформацію про свої здібності, схильності, вподобання та дізнались які види професійної діяльності їм найбільше підходять. |
Як відомо, успішний вибір професії в значній мірі визначає результати праці, рівень добробуту, сприяє реалізації особистісного потенціалу, а держава отримує максимальну віддачу. Якщо вибір професії молодою людиною зроблено необґрунтовано, помилково, то це може вплинути на якість його навчання у вузі, і в значній мірі знизити його конкурентоспроможність на ринку праці.
В цій ситуації актуально і гостро постає проблема конкретної допомоги молоді в професійному самовизначенні засобами професійної орієнтації. Сьогодні формування психологічної готовності випускників школи до усвідомленого вибору професії, до праці, стало не лише гострою необхідністю, але й багатогранним і складним процесом.
Вибір професії - це досить серйозне питання, до якого варто підходити обдумано. По-перше, потрібно враховувати свої особисті інтереси. По-друге, оцінити власні здібності. По-третє, проаналізувати відповідність своїх особистісних якостей з тими якостями, наявності яких вимагає обрана професія.
ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ
![]() |
12 серпня 2018 року в Глухівській філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар на тему: «Легальна зайнятість». Захід був проведений для безробітних громадян за участю представників Управління Держпраці у Сумській області. Перед присутніми виступили юрисконсульт Глухівській філії Сумського обласного центру зайнятості Самофалова О.М. та головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Захарченко Л.М. |
Учасникам заходу розкрили питання переваг легальної зайнятості в Україні, оформлення легальних трудових відносин, види шахрайства при нелегальному працевлаштуванні, негативні наслідки та шляхи їх подолання.
МОБІЛЬНИЙ ЦЕНТР У ДУНАЙЦІ
![]() |
Продовжується робота мобільного центру Глухівської філії Сумського обласного центру зайнятості по району! Сьогодні (15.08.2018 року) спеціалісти служби зайнятості проводили прийом громадян у селі Дунаєць, на території сільської ради. Інформаційно-консультаційні послуги надавалися з різних питань: законодавства про працю, зайнятість населення ,державного страхування на випадок безробіття, питання з профнавчання, підходящої роботи та вакантних посад в цілому. |
Також сільське населення було поінформовано про новітні послуги Служби (Електронний кабінет шукача роботи), можливості освоїти всі тонкощі самопрезентації за допомогою таких послуг як резюме, відеорезюме. Захід пройшов активно та плідно, діалог будувався на запитаннях громадян та розлогих і доступних відповідях спеціалістів.
ІНФОРМУЄМО МОЛОДЬ
![]() |
Сьогодні, 10 серпня, в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар «Молодь на ринку праці». Фахівці розширили уявлення присутніх про можливість працевлаштування у сучасних умовах, проінформували про стан молоді на ринку праці, джерела пошуку роботи та переваги легальної зайнятості. Більш детально ознайомили з послугою професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних, можливістю отримати послуги через використання інформаційно-комунікаційних технологій, он-лайн платформ. Інформували про потребу в кадрах в ПАТ "Укрзалізниця" та в медичних закладах України. |
ЯСКРАВИЙ СВІТ У ВЕСЕЛЦІ ПРОФЕСІЙ
![]() |
Літо для школярів – пора не тільки відпочинку, а й можливості задуматись над своїм професійним вибором. адже правильний вибір професії є неодмінною умовою соціального становлення кожної особи, від нього залежать зміст та повнота подальшого трудового й особистого життя. 23 липня фахівець Глухівської філії Сумського обласного Центру зайнятості Оксана БУРЛАКА провела профорієнтаційний захід у заміському оздоровчому дитячо-юнацькому таборі «Сонячний». |
Для дітей середнього та молодшого шкільного віку було проведено вікторину «У світі професій», конкурс «Художній салон», гру «Відгадай без слів». Діти дізналися про типи професій та складові їх вибору та спробували себе у ролі архітекторів, збудувавши будинки із пазлів. Із задоволенням та доволі швидко присутні відгадували жартівливі загадки, зображували людей різноманітних професій, демонстрували свої знання та аргументували свій майбутній вибір професії. Переможці та найбільш активні учасники і вболівальники були нагороджені призами.
Для активного залучення школярів до профорієнтаційного тестування, а також для ознайомлення з цікавим світом професій та яскравими представниками цих професій, юнацькій аудиторії було запропоновано перегляд анімаційних профорієнтаційних відеороликів.
Маємо надію, що аналогічні заходи допоможуть хлопчикам та дівчаткам якомога раніше замислитися про майбутню професію та зробити правильний вибір.
![]() |
![]() |
25 червня до Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості завітало 25 безробітних, жителів сіл Глухівського району. Фахівець філії Оксана Бурлака провела для присутніх «Семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці» спільно з представником Управління праці та соціального захисту населення Глухівської райдержадміністрації. На захід було запрошено начальника відділу виплат та грошової компенсації Володську Людмилу Миколаївну, яка проінформувала безробітних про новий порядок надання субсидій сільським жителям з 1 травня 2018 року, що істотно відрізняються від умов призначення субсидій для міського населення. Для громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, цікавими виявились запитання щодо: умов, за яких субсидія не призначається; порядку розрахунку субсидій для перебуваючих на обліку в центрі зайнятості (з виплатою та без виплати допомоги по безробіттю) та для тих, хто навчається у вищих та професійно-технічних навчальних закладах на стаціонарі; громадян, які навчаються або працюють закордоном; порядку призначення субсидій для осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність, тощо. Також, всім було цікаво, чи очікуються зміни в законодавстві щодо нарахування субсидій до початку опалювального періоду. Людмила Миколаївна надала змістовні відповіді на всі запитання присутніх та наголосила, що кожен несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинуть або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
З метою інформування населення щодо законодавчих змін в нарахуванні субсидій центром зайнятості і в подальшому планується проведення таких спільних заходів за участю спеціалістів УПСЗН м. Глухова та району. Слідкуйте за графіком на веб-сторінці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості в Facebook, який щотижня оновлюється.
НАВЧАЄМО ТА ПРАЦЕВЛАШТОВУЄМО
10 травня приступили до навчання безробітні громадяни, які зареєстровані в Глухівській міськрайонній філії та бажають отримати професію «машиніст (кочегар) котельні».
Навчання здійснює Сумським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на базі КП «Глухівський тепловий район». Навчаються 25 осіб на замовлення 15 роботодавців. По закінченню навчання слухачі отримають документ про освіту та гарантоване працевлаштування.
Упродовж квітня 2018 року фахівцями Глухівського міськрайцентру зайнятості було організовано проведення соціологічного опитування (у формі анкетування) серед учнів, 11-х класів шкіл міста та району щодо визначення професійних намірів випускників шкіл та факторів, які на них впливають. Кількість опитуваних становить 164 особи.
Під час узагальнення результатів виявлено, що 71 відсотки школярів повністю впевнені у правильності професійного вибору; 73 відсотки – в основному впевнені у своєму виборі професії і лише 10 відсотків не впевнені у власному виборі.
Найбільш затребуваними професіями є водій, механік, косметик, електрогазозварник, електрик, будівельник, слюсар, поліцейський, програміст, військовий, лікар, психолог, вчитель, фінансист. 94,5 відсотків опитаних планують для оволодіння професією одразу після закінчення школи навчатися у різних навчальних закладах.
Після закінчення школи та оволодіння професією (спеціальністю) 1/5 випускників бажають працювати в спільному із закордонними фірмами підприємстві; 1/4 школярів – у державних установах та підприємствах; 1/5 учнів – у приватних підприємствах.
При виникненні труднощів з працевлаштуванням 1/4 випускників планують звернутися до батьків і 1/3 – в службу зайнятості. 22 відсотки опитаних хотіли б поїхати в іншу країну для постійного навчання, роботи і проживання; 25 відсотків хотіли б поїхати в іншу країну для тимчасової недовготривалої роботи (стажування, навчання) і 7 відсотків не хотіли б ні виїздити, ні працювати в закордонних фірмах.
Престижними на сучасному ринку праці вважають професії: працівники сфери послуг (зокрема готельно-ресторанний бізнес), водій, тракторист, електрик, механік, програміст, юрист, лікар, військовий, бухгалтер, журналіст, поліцейський.
Фахівці служби зайнятості проводять постійну роботу щодо усвідомленого вибору професії випускниками та уникнення помилок при професійному виборі. Результати анкетування показали, що ця робота не проходить марно, а також ці дані будуть враховані при проведенні подальшої профорієнтаційної роботи.
Вимоги роботодавців до рівня освіти, виробничого досвіду претендентів на роботу постійно зростають
Протягом січня-березня 2018 року базовими центрами зайнятості Сумщини зареєстровано 581 безробітних з обмеженими можливостями. Серед них 54,7% склали жінки, 24,1% - молодь віком до 35 років, 37,7% – мешканці сільської місцевості. Отримували допомогу по безробіттю 691 особа.
За сприянням служби зайнятості працевлаштовані 60 осіб, рівень працевлаштування склав 10,3 %. Така ситуація склалась через низьку активність роботодавців області. За січень-березнь 2018 року базові центри зайнятості області інформували про наявність 229 актуальних вакансій (місця, на які можуть бути працевлаштовані інваліди), з них укомплектовано 47 вакансій з урахуванням нозології інвалідів.
- На сьогодні майже 52,6% безробітних з особливими потребами перебувають на обліку в центрах зайнятості більше 6 місяців, що спричиняє втрату кваліфікації і зменшує їх шанси на працевлаштування, - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - З метою підвищення конкурентоспроможності та вирішення питання працевлаштування безробітним з обмеженими можливостями пропонуємо пройти професійну підготовку за прогресивними формами навчання під конкретні замовлення роботодавців, з організацією стажування на робочому місці. Протягом першого кварталу року 19 інвалідів проходили професійне навчання за направленням державної служби зайнятості, з них 2 особи працевлаштувались після закінчення навчання та підвищення кваліфікації.
З метою додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних проводилася робота з організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. За січень-березнь 2018 року брали участь у громадських роботах 8 інвалідів та інших роботах тимчасового характеру 20 осіб. Роботи виконувалися по підготовці до весняно-польових робіт, благоустрою населених пунктів, зон відпочинку, впорядкуванню територій, що мають історико-культурне значення, на об’єктах соціальної сфери тощо.
Нині залишається гострою проблемою низька конкурентоспроможність інвалідів, адже вимоги роботодавців до рівня освіти, виробничого досвіду претендентів на роботу постійно зростають. Для визначення напрямку майбутньої роботи чи зміни професії незайняті громадяни з обмеженими можливостями запрошувалися до участі у різноманітних профорієнтаційних заходах: презентація професій, інформаційні семінари, семінари з техніки пошуку роботи, тренінг-семінари тощо. Чисельність громадян з фізичними вадами, охоплених протягом січня-березня 2018 року профорієнтаційними послугами, становить 500 осіб, яким надано 1289 послуг.
Сумська обласна служба запровадила індивідуальний супровід окремих категорій громадян
Цього року за сприянням служби зайнятості Сумщини на постійну роботу працевлаштовано 139 безробітних, які підпадають під соціальний супровід.
Для досягнення максимального терміну закріплення працевлаштованої особи на робочому місці, а також для забезпечення профілактики настання страхового випадку, здійснюється соціальний патронат для цих категорій громадян.
Із загальної чисельності працевлаштованих безробітних 19 осіб дали письмову згоду для організації індивідуального супроводу на робочому місці, зокрема: внутрішньо переміщені особи, учасники АТО, особи, які започаткували власну справу за рахунок виплати допомоги по безробіттю одноразово, інваліди.
- Для оцінки ефективності працевлаштування, планування та виявлення потреби у проведенні індивідуального супроводу спеціалісти центрів зайнятості складають своєрідні карти моніторингу, - розповідає директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - Проводиться постійний аналіз ефективності працевлаштування шляхом опитування працевлаштованих осіб та роботодавців. Спеціалісти служби ретельно моніторять питання наставництва на робочому місці, з’ясовують у роботодавця наявність вільних робочих місць, причини звільнення осіб, які підпадають під соціальний патронат. Всього і не передбачиш, саме життя підказує функції, які зобов’язані виконати фахівці служби для подальшої роботи. Приміром, результатом останнього проведеного опитування працевлаштованих осіб було з’ясовано, що основною причиною звільнення є перехід на роботу з вищою заробітною платою та кращими умовами праці Це і закономірно. Тому, звісно, деякі особи з числа внутрішньо переміщених осіб змінили місце проживання. Після узагальнення інформації проблемні питання, які потребують нагального вирішення, виносимо їх на розгляд місцевих органів влади та соціальних партнерів.
Довідково. Протягом січня-березня 2018 року працевлаштовані за сприянням служби зайнятості 17 внутрішньо переміщених осіб. Протягом цього періоду 3 внутрішньо переміщені особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 6 осіб проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості. Протягом нинішнього року забезпечені роботою за сприянням служби зайнятості 49 військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення АТО, 10 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, проходили професійне навчання 21 особа.
Служба зайнятості Сумщини акумулювала майже 18 млн. грн. на громадські роботи
Цього року місцевими бюджетами та Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на організацію громадських робіт виділено майже 18 млн. грн. Це на третину більше, ніж торік. За перший квартал 2018 року використано коштів у сумі 1 млн. 100тис. грн.
- Цьогорічна весна дещо запізнилася. Тому в короткі терміни слід провести благоустрій населених пунктів, місць поховань, придорожніх смуг, об’єктів соціального спрямування, парків тощо. Точок докладання зусиль вистачить для всіх. Організація оплачуваних громадських та інших тимчасових робіт – важлива ланка роботи центрів зайнятості Сумщини, яка не тільки зменшує напругу на ринку праці, але й неабияка допомога у впорядкуванні територій, особливо навесні та у передсвяткові дні, - говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - Оплачувані громадські роботи для людей без постійної роботи є можливістю заробити, забезпечити додатковий прибуток до сімейного бюджету, послабити соціально-психологічне напруження в їхньому повсякденному житті.
Нинішнього року прогнозується залучити до участі в оплачуваних громадських роботах більше 5 тис. осіб.
Згідно чинного законодавства кошти Фонду можуть бути витрачені на заробітну плату тільки тих осіб, які зареєстровані як безробітні. Позитивним фактом в організації таких робіт є можливість працевлаштування осіб на кваліфіковані роботи, що розширить сферу прикладання праці.
За прогнозами середньомісячна заробітна плата одного працівника планується від рівня мінімальної і більше, в залежності від видів робіт.
- Організація та проведення громадських робіт за участю безробітних відбувається на підставі договорів, що укладаються між роботодавцем-організатором таких робіт і центром зайнятості, та проводяться на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях. Оплата праці здійснюється за фактично і якісно виконану роботу і не може бути меншою від мінімального розміру заробітної плати, встановленої законодавством, - розповідає В.Підлісний. - Організація таких робіт здійснюється у тісній співпраці з органами влади та місцевого самоврядування.
![]() |
Вже вкотре у Глухівському міськрайцентрі зайнятості пройшов інформаційний семінар для безробітних за участю головного спеціаліста відділу «Глухівського бюро правової допомоги» Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександра ТОПРИКІНА. У заході взяли участь 16 безробітних громадян. |
Спеціаліст проінформував присутніх про дану установу, види правових послуг, які надає бюро, хто має право на безоплатну правову допомогу та за якою адресою звертатися.
Учасники семінару також були проінформовані про проект Міністерства юстиції України «Я маю право» та отримали інформаційні буклети.
![]() |
У Глухівському міськрайцентрі зайнятості відбувся семінар «Жінка на ринку праці», на який були запрошені представники територіального центру соціального обслуговування населення. У заході взяли участь жінки, що перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні. Присутні дізналися, що однією з форм зайнятості на сьогоднішній день є інноваційна соціальна послуга – сімейний патронат. |
Завідувач відділення соціальної роботи для сім҆ ї, дітей та молоді Олена Юденич проінформувала учасників заходу, що ця послуга передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім҆ ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин, що спричинили вилучення та влаштування дитини; розповіла про умови створення патронатної сім҆ ї.
Підсумовуючи, спеціаліст наголосила, що сімейний патронат – це не тільки забезпечення прав дітей, які з певних причин опинилися в складних життєвих умовах, а й один із способів офіційного працевлаштування.
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СЕМІНАР
![]() |
У Глухівському міськрайцентрі зайнятості пройшов інформаційний семінар для безробітних за участю головного спеціаліста відділу «Глухівського бюро правової допомоги» Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександра Топрикіна. У заході взяли участь 16 безробітних громадян. Спеціаліст проінформував присутніх про дану установу, види правових послуг, які надає бюро, хто має право на безоплатну правову допомогу та за якою адресою звертатися. Учасники семінару також були проінформовані про проект Міністерства юстиції України «Я маю право» та отримали інформаційні буклети. |
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАХІД «МОЛОДЬ НА РИНКУ ПРАЦІ»
![]() |
Учні випускних груп «кухар-кондитер» та «електрогазозварник; муляр» ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» відвідали Глухівський міськрайонний центр зайнятості, де для них фахівцями відділу активної підтримки безробітних був поведений захід «Молодь на ринку праці». Метою проведення таких зустрічей є розширення уявлень про можливості працевлаштування в сучасних умовах. |
Учні дізнались про стан ринку праці в місті на районі, джерела пошуку роботи, отримали інформацію про види резюме, навички його складання та розміщення на Інтернет-сайтах, переглянули мультимедійні фільми з техніки пошуку роботи.
Фахівці розповіли про послуги служби зайнятості, провели невеличку екскурсію по функціональним секторам, розповіли про переваги легальної зайнятості.
ВІДБУВСЯ СЕМІНАР
![]() |
18 жовтня - відзначався Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започаткований Європарламентом у 2007 році. З цієї нагоди у Глухівському міськрайцентру зайнятості було проведено семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». |
До заходу залучився начальник «Глухівського бюро правової допомоги» Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Богдан БАЛИЦЬКИЙ.
Учасників семінару було ознайомлено із правилами офіційного пошуку роботи, поінформовано про організації та установи, куди можна звернутися, потрапивши у сучасне рабство, роздано інформаційні буклети із корисним тематичним змістом.
ЯРМАРОК ПРОФЕСІЙ
![]() |
На базі Глухівського міськрайцентру зайнятості відбувся «Ярмарок професій». На нього була запрошена молодь, яка користується послугами служби зайнятості. |
В заході взяли участь представники ДНЗ «Глухівське вище професійне училище». Вони познайомили присутніх з переліком професій, за якими можна навчатися (кухар, кондитер, оператор комп‘ютерного набору, муляр, штукатур, столяр будівельний, верстатник деревообробних верстатів, електрогазозварник, лісник, рамник, лісоруб, перукар-модельєр, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних) та проінформували про умови вступу до навчального закладу. Учасники мали змогу переглянути відеопрезентацію навчального закладу.
Ярмарок був проведений з метою підвищення престижу професій, які користуються попитом на ринку праці.
Сьогодні на Сумщині 14603 безробітних,що на 669 менше, ніж на цю дату торік
Із січня по травень поточного року послугами обласної служби зайнятості скористалися майже 28 тисяч чоловік. За цей період центри зайнятості працевлаштували майже 12 тисяч осіб, що на 1058 більше, ніж торік.
За інформацією директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, професійне навчання за направленням та кошти служби зайнятості цього року пройшли 2280 безробітних. Таким чином вони отримали нову спеціальність. Майже всі вони стали затребуваними на ринку праці, бо більшість набували фах на замовлення роботодавців, отже, працевлаштовані. Протягом п’яти місяців брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 3687 чоловік з числа безробітних, що перевищує минулорічний показник.
За словами В.Підлісного, на сьогодні на обліку в центрах зайнятості області перебуває 14603 особи, що на 669 менше, ніж на цю дату минулого року. З них 53,9% - жінки, 29,9% - молодь до 35 років, 34,2% - жителі сільської місцевості. Що свідчить про те, що безробіття на Сумщині має молоде жіноче обличчя.
43,6% всіх, хто стоїть на обліку як безробітні, - люди з вищою освітою, 49,1% - з професійно-технічною, 7,3% - із загальною середньою та початковою.
Частка отримувачів допомоги у загальній чисельності безробітних – майже 80%. Середній розмір допомоги по безробіттю у травні становив 1782 грн. – на 430 більше, ніж у травні 2016 року.
Середня тривалість зареєстрованого безробіття в області 146 днів. Середня тривалість пошуку роботу 100 днів.
Середній розмір заробітної плати на одну вакансію, яку пропонували роботодавці у звітному періоді – ледь перевалив за 3462 грн., що на 1570,3 грн. більше, ніж торік.
Порівняно з минулим роком удвічі зменшилося навантаження на одне вільне робоче місце – нині цей показник дорівнює 8.
Обласний центр зайнятості
Фахівці служби зайнятості сідають за парти
Обласна служба зайнятості перебуває у постійному процесі вдосконалення форм та методів співпраці з клієнтом номер один - роботодавцями, поліпшується обслуговування безробітних, осіб, які знаходяться в пошуках заробітку.
«Сьогодні до центру зайнятості може звернутися будь-яка людина, навіть якщо вона не стоїть на обліку як безробітна, не має, так би мовити, цього статусу, і наші спеціалісти неодмінно нададуть всю необхідну інформацію про вакансії, проконсультують, при бажанні можна пройти тести на придатність працювати за тим чи іншим фахом, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Але щоб надавати якісні послуги, встигати за вимогами швидкоплинного часу, фахівці служби зайнятості самі зобов’язані володіти великим багажем знань. Тут йдеться не лише про знання законодавчої бази. Це стоїть на першому плані, тому не підлягає обговоренню. Нині кожен працівник служби зайнятості повинен бути психологом, всебічно ерудованим, орієнтуватися у специфіці галузей економіки, здатним переконати відвідувача центру зайнятості у необхідності знайти роботу. Бути, якщо хочете, багатопрофільним спеціалістом – і швець, і жнець, і на дуді грець».
За словами В.Підлісного, всі без винятку спеціалісти обласної служби зайнятості цього року підвищать власну кваліфікацію за очно-дистанційною формою навчання в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості України.
Найближчим часом свою кваліфікацію підвищать директори та заступники обласного та базових центрів зайнятості, юристи, інженери з комп’ютерних мереж, фахівці з питань запобігання та виявлення корупції, спеціалісти відділів з надання соціальних послуг, сприяння працевлаштуванню, активної підтримки безробітних, профнавчання, по роботі з персоналом тощо.
В.Підлісний: «Гендерна політика не передбачає дискримінації»
Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» передбачає здійснення комплексу заходів щодо подолання дискримінації за ознакою статі, упровадження спеціальних заходів, спрямованих на усунення дисбалансу між можливостями жінок та чоловіків реалізувати рівні права, надані їм Конституцією і законами України.
Дискримінація є однією з головних проблем досягнення гендерної рівності в економічній, політичній та інших сферах.
Конституцією України, Кодексом законів про працю України, законодавством у сфері освіти і зайнятості надаються можливості всім особам на основі рівності без будь-якої дискримінації розвивати і застосовувати свої здібності до праці у власних інтересах і відповідно до своїх прагнень, виходячи з потреб суспільства.
«Статтею 11 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що в оголошеннях (рекламі) про вакансії забороняється зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя», - говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.
За його словами, головним завданням стандартів дискримінаційної реклами за ознакою статі є формування культури ринкових маркетингових відносин з урахуванням гендерних підходів у рекламі.
Останнім часом, за твердженням В.Підлісного, постійно здійснюється аналіз вакансій служби зайнятості з метою виявлення в їх змісті ознак дискримінаційного характеру, з роботодавцями проводяться «круглі столи» та інші інформаційно-консультаційні заходи щодо врахування вимог законодавства про права і гарантії для жінок та чоловіків.
«Аби ні для кого не було несподіванкою, змушений попередити, що обласна служба зайнятості оперативно інформуватиме територіальні органи Держпраці про випадки недотримання роботодавцями вимог законодавства у сфері зайнятості щодо недопущення дискримінації, вже налагоджена співпраця із структурними підрозділами місцевих держадміністрацій, відповідальних за реалізацію державної гендерної політики, та місцевими експертно-технічними центрами Держпраці», - говорить В.Підлісний.
Обласний центр зайнятості
В Глухівському міськрайценті зайнятості був проведений тренінг для осіб, які мають тривалу перерву в роботі за участю представника Сумського міського кризового центру Анастасії Ніжніченко. На заході були присутні безробітні громадяни, які разом із фахівцем визначили перешкоди, що заважають знайти роботу та знайшли шляхи їх подолання. |
З метою профорієнтації молоді та учнів в останній день квітня в приміщенні ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» відбулась «Презентація навчального закладу», яка була організована за ініціативою Глухівського міськрайцентру зайнятості. |
В фойє була розгорнута виставка, де були представлені професії, за якими проводиться навчання. Заступник директора з навчально-виробничої роботи Головко Г.О. познайомила присутніх з переліком професій, за якими можна навчатися (кухар, кондитер, продавець продовольчих товарів, оператор комп‘ютерного набору, муляр, штукатур, столяр будівельний, верстатник деревообробних верстатів, електрогазозварник, лісник, рамник, перукар) та проінформувала про умови вступу до навчального закладу.
Після урочистої частини присутні були запрошені на екскурсію. Гості побували в навчальних класах, лабораторіях, майстернях. Ознайомились з навчальною та матеріальною базою училища. Тут є на що подивитися і чим гордитися: на міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2012» училище нагороджене золотою медаллю у номінації «Соціальне партнерство у контексті розвитку сучасного навчального закладу: професійно-технічної та загальної середньої освіти». А в 2011-2012 навчальному році ліцей був признаний кращим професійно-навчальним закладом області. В 2013 році навчальний заклад отримав Диплом лауреата проекту «Літопис освіти і науки України» за значний внесок у розвиток освіти і науки України та Диплом Департаменту науки і освіти Сумської обласної державної адміністрації у номінації «За результативність в інноваційній та виставковій діяльності». В 2014 році на міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2014» училище нагороджене медаллю у номінації «Сучасний професійно-технічний навчальний заклад у загальноєвропейському освітньому просторі» та Дипломом за презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти.
Під час проведення заходу діяв консультаційний пункт, організований міськрайцентром зайнятості, де учні від фахівців центру зайнятості отримали профінформаційні та профконсультаційні послуги, рекламно-ознайомлювальні матеріали та буклети. Фахівець центру зайнятості Максименко С.М. ознайомила з ситуацією на ринку праці в регіоні та акцентувала увагу на популяризації робітничих професій. Наголосила, що аналіз ситуації на ринку праці свідчить про певний дисбаланс у сфері підготовки кадрів. Наявність процесу масового здобуття вищої освіти, орієнтація підготовки кадрів не на потреби економіки, а на ажіотажний попит молоді на певні спеціальності без урахування реальних можливостей працевлаштування, на жаль, створюють умови для зростання безробіття серед молоді. Причинами такої ситуації є необізнаність молодих людей про стан та динаміку ринку праці, попит на конкретні спеціальності, перспективи працевлаштування за обраною професією. Про що свідчать результати анкетування, які були проведені за допомогою соціальних педагогів та психологів загальноосвітніх навчальних закладів в школах міста та району серед учнів випускних класів на предмет вибору майбутньої професії.
18 жовтня 2013 року відбулось засідання круглого столу, який проводився Глухівським міськрайонним центом зайнятості на тему „Створення робочих місць. Дотримання умов та оплати праці відповідно до Закону України „Про працю”.
Були розглянуті питання зайнятості населення, про легалізацію трудових відносин, про створення нових робочих місць, компенсації по сплаті єдиного внеску, працевлаштуванні молоді на перше робоче місце та дітей – сиріт. Рогозою Д.Г., головним спеціалістом управління соціального захисту населення Глухівської районної державної адміністрації, доведено до присутніх про дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та проведенні атестації робочих місць.
Абсолютно ідеальна робота яка тебе влаштовує за усіма показниками зустрічається дуже рідко. Але, якщо так сталося, що робота знайшла тебе, а ти її і у вас виникла любов ❤ з першого погляду не варто розслаблятися. На роботі можуть виникнути неприємні ситуації та ще можуть додаватися різні страхи. Щоб побороти цього «страшного та грізного звіра», як страх, потрібно знати його в обличчя. Можливо, він не такий і страшний?
Отож, вибудовуєш стратегію, накопичуєш сили і нумо за перемогою, як Слава Вакарчук: «Я не здамся без бою».
Концентрація
Коли ти зіштовхуєшся з проблемою потрібно досконально її вивчити. Розглянь проблему з різних сторін, щоб зрозуміти які кроки
потрібно зробити та куди рухатися.
Дії
Якщо ти вже зрозумів, що потрібно зробити, то відстань між рішенням та дією повинна бути максимально короткою. ☝ Адже, якщо ти сьогодні не вирішуєш одне питання, то завтра до нього «прийдуть друзі» і їх буде багато.
Оцінка
Коли ти вже почав діяти обов’язково подумай та проаналізуй досягнутий результат. Якщо все круто – ти на правильному шляху, якщо ні – працюй та вдосконалюйся, і головне, не бійся!
В цьому житті перемагає ✌лише та людина – яка змогла перемогти свій страх, свою лінь та свою невпевненість. Якщо ти виграв у війні з самим собою, знай, ти заслуговуєш на щастя!
ОНЛАЙН -СПІВБЕСІДА З РОБОТОДАВЦЕМ – ТИ МАЄШ ПРО ЦЕ ЗНАТИ!
У рамках проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, 17 січня 2019 року фахівці Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості відвідали старшокласників Соснівського навчально-виховного комплексу.
Провідною темою зустрічі був вислів: «Свідомий вибір сьогодні – професійний успіх завтра».