Районна газета

Глухівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області

Глухівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області

вул. Спаська, 54, м. Глухів,  Сумська область, 41400

 тел. (05444)   2-35-77

 електронна адреса:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;

 п’ятниця – з 8.00 до 16.00;

 обідня перерва – з 12.00 до 13.00;

 вихідні дні: субота, неділя.

Начальник управління: Бурлака Оксана Григорівна

Основні функції Глухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області

Звернення громадян

Запобігання проявам корупції


Інформація

про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за  І квартал 2019 року

Протягом  І кварталу 2019 року Глухівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги 25792 пенсіонерам регіону у законодавчо визначені терміни. Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, склали  178,2 млн. гривень.

Призначено пенсії 179 особам, проведено індивідуальні перерахунки пенсій 365 особам. Прийнято 47 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин.

Через банківські установи отримують пенсії 14688 пенсіонерів, або  56,9 % від загальної кількості. Серед пенсіонерів нового призначення 99,4 % виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах.

При плані надходження власних коштів 338,4 тис. гривень, станом на 01.04.2019 р. на рахунки Фонду надійшло 367,5 тис. грн., чим забезпечено виконання планових показників 108,6 %.

З початку року заборгованість платників до бюджету Фонду з усіх видів платежів збільшилась на 31,9 тис. грн. в зв’язку з невідшкодуванням Пенсійному фонду витрат  на виплату та доставку пільгових пенсій, в тому числі  платниками району ПАТ Червоне РП – 23,9 тис. грн., ТОВ «Рассвет» – 567,0 тис. грн. (борг станом на 01.04.2019 р.).

В управлінні щодня працює телефонний зв’язок, завдяки якому застраховані особи мають можливість отримати консультацію з питань пенсійного забезпечення та страхування. З початку року 81 особа отримала роз’яснення за телефонами «гарячих ліній» з питань призначення та перерахунків пенсій, роз’яснень діючого пенсійного законодавства, сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.

Протягом звітного періоду фахівцями управління Пенсійного фонду проведено 15 зустрічей за місцем проживання,  20 виїзних прийомів  громадян, 34 зустрічі у трудових колективах, 14 зустрічей серед самозайнятого населення регіону, 6 зустрічей з безробітним в центрі зайнятості, 6 зустрічей з ветеранськими та громадськими організаціями, 2 уроки в школах, 1 лекцію в ВНЗ.           

Під час проведених заходів серед населення розповсюджено 603 пам'ятки, буклети та листівки.

Продовжується робота по роз’ясненню громадянам можливості отримання консультацій за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, який дає змогу отримати вільний доступ до об’єктивної та своєчасної інформації.

Станом на 29.03.2019 року на веб-порталі зареєструвалося 33404 користувача, в тому числі 18608 пенсіонери або 71,51 % від загальної чисельності.


Отримайте електронне пенсійне посвідчення – відчуйте переваги!

Відтепер усі категорії пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення (ЕПП).

Пенсійний фонд України переходить на електронний документообіг. Це необхідно для того, щоб клієнти, звертаючись до фонду, могли отримати послуги в будь-якому агентському пункті, а не тільки там, де подавали документи.

ЕПП – це сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, а й, наприклад, просто і швидко сплатити за комунальні послуги через інтернет, розрахуватись за покупку в магазині та мати доступ до безлічі інших онлайн-послуг. І, безумовно, пенсійне посвідчення нового зразка надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому, як пенсіонерові.

Крім того, це надійний ключ для повноцінного користування всіма державними електронними сервісами. ЕПП містить електронний цифровий підпис, за допомогою якого людина фактично дистанційно підтверджує особу і може подавати заяви та запити до органів Пенсійного фонду України, не відвідуючи їх особисто, а виключно через мережу інтернет.

Щоб отримати модернізований пенсійний документ, зверніться до Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку та подайте заяву на виготовлення посвідчення, долучивши такі документи: паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та фотокартку розміром 30*25 мм.

Електронне пенсійне посвідчення буде виготовлено безкоштовно, протягом 30 робочих днів та буде дійсне 3 роки.


До уваги фізичних-осіб підприємців 

Фізичні особи-підприємці незалежно від системи оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та своєчасно подавати звітність до органів Державної фіскальної служби України.

Періоди підприємницької діяльності, за які не сплачено страхові внески, або сплачено не в повному обсязі, а також у разі неподання звітності – не враховуються до страхового стажу, що впливає на подальше пенсійне забезпечення.

Самостійно перевірити зарахування страхового стажу та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можна на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua), попередньо звернувшись для реєстрації до Управління Пенсійного фонду за адресою м Глухів вул. Києво-Московська, буд.8 маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код, або за допомогою електронно-цифрового підпису (ЕЦП).


 Інформація

про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за  І квартал 2018 року

Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги пенсіонерам регіону за І квартал 2018 року у законодавчо визначені терміни.

Станом на 01.04.2018 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку – 26534 осіб. Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, склали  152,23 млн. грн.

Протягом кварталу призначено пенсії 198 особам, проведено індивідуальні перерахунки пенсій 485 особам, продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 125 особам . Прийнято 30 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин.

Через банківські установи отримують пенсії 14168 пенсіонерів, або  53,3 % від загальної кількості. Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 96,5 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення.

При плані надходження власних коштів 325,4 тис. грн., станом на 01.04.2018 р. на рахунки Фонду надійшло 387,8 тис. грн., чим забезпечено виконання планових показників   119,2%.

З початку року заборгованість платників до бюджету Фонду з усіх видів платежів збільшилась на 48,7 тис. грн. в зв’язку з невідшкодуванням Пенсійному фонду витрат  на виплату та доставку пільгових пенсій. В тому числі  платниками району ПАТ Червоне РП - 10,9 тис. грн., ТОВ «Рассвет» - 489,1 тис. грн. (борг станом на 01.04.2018 р.).

Застраховані особи інформуються про відомості, внесені до їх персональних облікових карток у Державному реєстрі застрахованих осіб за їх заявою. З початку року за заявами відвідувачів надано персоніфіковану інформацію 818 особам.

Глухівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області проводиться постійна роз’яснювальна робота з різними категоріями населення міста та району  згідно щоквартальних графіків. Всі заплановані заходи проведені.

Протягом  кварталу 29 жителів регіону отримали роз’яснення за телефонами „гарячих ліній” з питань призначення та перерахунків пенсій, роз’яснень діючого пенсійного законодавства, сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.

 Право на звернення реалізували 4959 жителів Глухівщини та Кролевеччини, у тому числі через приймальню "фронт-офісу" опрацьовано 4689 звернень.

Протягом звітного періоду фахівцями управління Пенсійного фонду опубліковано 4 статті в місцевих газетах, на веб-сайтах органів місцевої  влади розміщено 14 інформацій (в тому числі на веб-сайті Глухівської міської ради - 5). Проведено 19 зустрічей за місцем проживання , на яких було присутні 285 жителів району, 22 виїзних прийоми  громадян (в тому числі по місту - 2), на яких 211 чол. (жителів міста – 6 чол.) отримали роз’яснення. Проведено 31 зустріч у трудових колективах (в тому числі по місту – 11), присутніх – 650 працюючих (працюючих міста – 319 чол.). По місцевому радіо здійснено 1 виступ.


Завершується кампанія з подання електронних декларацій за 2017 рік

 До 1 квітня 2018 року триває черговий етап подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію за минулий рік.

В Глухівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України мають подати електронні декларації  62 особи. Ще понад 20 осіб  які звільнені у 2017 та 2018 роках.

Відповідальна особа управління перевіряє факт подання декларацій суб’єктами декларування та повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій. Факт подання щорічних декларацій  та декларацій після звільнення перевіряється протягом 10 робочих днів з граничної дати подання. Для декларації перед звільненням такий строк становить 5 робочих днів з дня звільнення.

Якщо ви є суб’єктом декларування, але ще не зважилися виконати свій обов’язок та натиснути омріяну кнопку “подати декларацію” , можливо вам стануть у нагоді роз’яснення  Національного агентства з питань запобігання корупції: про тип та звітний період, інформація про суб’єкта декларування , доходи  та подарунки, фінансові зобов’язання, пам’ятка НАЗК суб'єктам декларування - Пам'ятка декларанту .


Інформація про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за 2017 рік

  Призначення та перерахунок пенсій

Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги пенсіонерам регіону за 2017 рік у законодавчо визначені терміни.

Станом на 01.01.2018 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку по місту та району, становить 15125 (6974 по району). Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, склали 309,25 млн. грн.

З початку року призначено пенсії 350 громадянам міста та району (по району — 240), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 995 особам (по району – 310), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 443 особам . Прийнято 74 рішення про відмову у призначенні пенсії з різних причин.

Через банківські установи отримують пенсії 8457 пенсіонерів, або  56% від загальної кількості (по району 2079 пенсіонерів, або 29 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 93,4% пенсіонерів від загальної кількості нового призначення (по району 92,7 %).

 Мобілізація власних доходів до бюджету Фонду

При плані надходження власних коштів 1036.7 тис. грн., станом на 01.01.2018 р. на рахунки Фонду надійшло 1235.6 тис. грн., чим забезпечено виконання планових показників 119,2 %.

Розподілено до Пенсійного фонду від сплати  єдиного внеску –  177300.24 тис. грн.

Станом на 01.01.2018 заборгованість платників перед Глухівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України складає  1603,6 тис. грн., в тому числі: по сплаті єдиного соціального внеску, який підлягає стягненню органами Пенсійного фонду – 40,5 тис. грн.; по відшкодуванню пільгових пенсій –1010 тис. грн.; по регресних вимогах – 3,7 тис. грн. ( по  Глухівському  район  заборгованість  станом на 01.01.2018 рік -478,4 тис. грн.)

З початку року заборгованість платників до бюджету Фонду з усіх видів платежів збільшилась на 102,3 тис. грн. в зв’язку з невідшкодуванням Пенсійному фонду витрат  на виплату та доставку пільгових пенсій, в тому числі  платниками району ТОВ «Рассвет» (борг станом на 01.01.2018 р. – 468,7 тис. грн.) та Червоне ремонтне підприємство (борг 5,4 тис. грн.).

Наповнення та використання даних реєстру застрахованих осіб

За даними звітності платників за листопад поточного року налічувалося 9313 особи за середньообліковими показниками застрахованих працівників.

За результатами документальних перевірок з початку року, на виконання 24 приписів введено 134 відомості про заробіток стосовно 22 застрахованих осіб.

За звітний період загальна кількість особистих запитів від громадян на одержання інформації з державного реєстру застрахованих осіб склала 2430 та запитів від відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій - 1239.

 Забезпечення конституційних прав громадян на звернення

З початку року право на звернення реалізували 23184 жителі Глухівського та Кролевецького районів, у тому числі через приймальню «фронт-офісу» опрацьовано 21312 звернень, зареєстровано 137 письмових звернень.

За телефонами «гарячої лінії» 150 осіб отримали консультації та роз’яснення.

 Інформаційно-роз'яснювальна робота

З початку року проведено 558 заходів інформаційно-роз'яснювального спрямування, на яких побувало 8762 мешканці Глухівського та Кролевецького районів, в тому числі у 277 з них приймали участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проведено 190 зустрічей у трудових колективах, 80 зустрічей серед самозайнятого населення, 42 зустрічі з безробітними на базі Глухівського та Кролевецького центрів зайнятості, 110 зустрічей за місцем проживання, 22 зустрічі з ветеранськими організаціями, 34 уроки в школах, 21 лекція в вищих навчальних закладах, 5 Днів відкритих дверей в управлінні, 17 семінарів для представників місцевих громад, 37 занять «Школи майбутнього пенсіонера». 

Підготовлено та розповсюджено 5335 пам'яток та буклетів з пенсійної тематики.

Головний спеціаліст відділу обслуговування громадян О. Лебеденко                            

 


Інформація

про підсумки роботи Глухівського обєднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області

за січень – липень 2017 року 

Призначення та перерахунок пенсій

Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги пенсіонерам регіону за січень – липень 2017 року у законодавчо визначені терміни.

Станом на 01.09.2017 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 26787 (7038 по району). Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, у січні - серпні 2017 року склали 334,55 млн. грн.

З початку року призначено пенсії 390 громадянам (по району — 169), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 594 особам (по району – 198), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 211 особам (по району – 70). Прийнято 45 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин (по району – 22).

Через банківські установи отримують пенсії 8306 пенсіонерів, або  54,8 % від загальної кількості (по району 2012 пенсіонерів, або 28,5 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 92,9% пенсіонерів від загальної кількості нового призначення.

Станом на 01.09.2017 р. по району обліковується 89 переселенців, які звернулись до управління за отриманням пенсій, в тому числі 57 – з Донецької області, а 32 – з Луганської.

Мобілізація власних доходів до бюджету Фонду

При плані надходження власних коштів 652,49 тис. грн., станом на 01.09.2017 р. на рахунки Фонду надійшло 792,9 тис. грн., чим забезпечено виконання планових показників 121,5 %.

Розподілено до Пенсійного фонду від сплати  єдиного внеску станом на 31.08.2017 – 110585,71 тис. грн.

З початку року заборгованість платників до бюджету Фонду з усіх видів платежів збільшилась на 83,9 тис. грн. в зв’язку з невідшкодуванням Пенсійному фонду витрат  на виплату та доставку пільгових пенсій, в тому числі  платником району ТОВ «Рассвет» (борг станом на 01.09.2017 р. – 440,8 тис. грн.)

Наповнення та використання даних реєстру застрахованих осіб

За даними звітності платників за серпень поточного року налічувалося 9126 особи за середньообліковими показниками застрахованих працівників.

За результатами документальних перевірок з початку року, на виконання 14 приписів введено 71 відомість про заробіток стосовно 15 страхувальників.

За звітний період загальна кількість особистих запитів від громадян на одержання інформації з державного реєстру застрахованих осіб склала 187 та запитів від відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій - 44.

Забезпечення конституційних прав громадян на звернення

З початку року право на звернення реалізували 12396 жителів Глухівського та Кролевецького районів, у тому числі через приймальню «фронт-офісу» опрацьовано 11440 звернень, зареєстровано 92 письмових звернення.

За телефонами «гарячої лінії» 199 осіб отримали консультації та роз’яснення.

Інформаційно-роз'яснювальна робота

З початку року проведено 360 заходів інформаційно-роз'яснювального спрямування, на яких побувало 5445 мешканців Глухівського та Кролевецького районів, в тому числі у 206 з них приймали участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Серед жителів Глухівського району проведено 35 зустрічей в трудових колективах (присутні 421 працюючий), 28 зустрічей серед самозайнятого населення (присутніх 176 осіб), 28 зустрічей за місцем проживання громадян (присутніх 656 осіб), 44 виїзні прийоми, на яких прийнято 214 осіб.

На офіційному Веб-сайті Глухівської райдержадміністрації розміщено 47 повідомлень, в газеті «Глухівщина» опубліковано 12 статей.


 Інформація

про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за січень - червень 2017 року 

Призначення та перерахунок пенсій

Станом на 01.07.2017 загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15228 (7103 по району). Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, у січні - червні 2017 року склали 139,8 млн. грн.Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги до відповідного періоду минулого року  складає 109,4 %.

З початку року призначено пенсії 297 громадянам (по району — 134), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 548 особам, продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 166 особам. Прийнято 31 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин.

Через банківські установи отримують пенсії 8345 пенсіонерів, або  54,8 % від загальної кількості (по району 2035 пенсіонерів, або 28,6 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 95,6% пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 91,8.

Станом на 01.07.2017 по району обліковується 88 переселенців, які звернулись до управління за отриманням пенсій, в тому числі 59 – з Донецької області, а 29 – з Луганської.

 

Мобілізація власних доходів до бюджету Фонду

При плані надходження власних коштів 357,04 тис. грн., станом на 01.07.2017 на рахунки Фонду надійшло 421,8 тис. грн., чим забезпечено виконання планових показників 118,1 %.

Розподілено до Пенсійного фонду від сплати  єдиного внеску станом на 30.06.2017 – 10202,52 тис. грн.

З початку року заборгованість платників до бюджету Фонду з усіх видів платежів збільшиласьна 83,0 тис. грн.в зв’язку з невідшкодуванням Пенсійному фонду витрат  на виплату та доставку пільгових пенсій, в тому числі платниками району ТОВ «Рассвет» (борг станом на 01.04.2017 р. – 427,4 тис. грн.) та Червоне ремонтне підприємство (борг 1,8 тис. грн.).

 

Наповнення та використання даних реєстру застрахованих осіб

 

За даними звітності платників за травень поточного року налічувалося 10093 особи за середньообліковими показниками застрахованих працівників.

За результатами документальних перевірок з початку року, на виконання 13 приписів введено 71 відомості про заробіток стосовно 13 осіб.

За звітний період загальна кількість особистих запитів від громадян на одержання інформації з державного реєстру застрахованих осіб склала 877 та запитів від відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій - 984.

 Забезпечення конституційних прав громадян на звернення

 

З початку року право на звернення реалізували 5876 громадян, у тому числі через приймальню "фронт-офісу" опрацьовано 5531 звернення.

За телефонами «гарячої лінії» 70 осіб отримали консультації та роз’яснення.

До управління надійшло 59 письмових звернень, що на 37 звернень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.


Інформація

 про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за січень - травень  2017 року

  Призначення та перерахунок пенсій

 Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги пенсіонерам регіону за січень - травень 2017 року у законодавчо визначені терміни.

Станом на 01.06.2017 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15225 (7115 по району).

Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, у січні - травні 2017 року склали 114,34 млн. грн. Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги до відповідного періоду минулого року  складає 109,9 %.

З початку року призначено пенсії 256 громадянам (по району — 118), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 484 особам, продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 141 особам. Прийнято 12 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин.

Через банківські установи отримують пенсії 8353 пенсіонерів, або  54,7 % від загальної кількості (по району 2039 пенсіонерів, або 28,9 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 95,6% пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 92,9.

Станом на 01.06.2017 р. по району обліковується 115 переселенців, які звернулись до управління за отриманням пенсій, в тому числі 73– з Донецької області, а 42 – з Луганської.

  Мобілізація власних доходів до бюджету Фонду

За січень-травень власних доходів надійшло  342,2 тис. грн., в порівнянні з минулим роком надходження зменшились на 23,0 тис. грн. за рахунок несплати коштів  по відшкодуванню пільгової пенсії філією Глухівська ДЕД.

Розподілено до Пенсійного фонду від сплати  єдиного внеску станом на 31.05.2017 – 8666,97 тис. грн.

Станом на 01.06.2017 заборгованість платників до бюджету Фонду становить 611,9 тис. грн., в тому числі платників району 424,9 тис. грн. (ТОВ «Рассвет» - 420,6 тис. грн., ФОП Гукасян О.В. - 4,3 тис. грн.).  

Наповнення та використання даних реєстру застрахованих осіб

За даними звітності платників за березень поточного року налічувалося 9449 особи за середньообліковими показниками застрахованих працівників.

За результатами документальних перевірок з початку року, на виконання 12 приписів введено 64 відомості про заробіток стосовно 12 осіб.

Загальна кількість особистих запитів від громадян на одержання інформації з державного реєстру застрахованих осіб склала 121 та запитів від відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій - 167.

Забезпечення конституційних прав громадян на звернення

З початку року право на звернення реалізували 4977 осіб, у тому числі через приймальню «фронт-офісу» опрацьовано 4667 звернень.

За телефонами «гарячої лінії» 64 особи отримали консультації та роз’яснення.

Письмових звернень до управління надійшло 47, що на 28 більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

 Інформаційно-роз'яснювальна робота

 З початку року проведено 172 заходи інформаційно-роз'яснювального спрямування, на яких побувало 2346 мешканців міста та району, в тому числі у 58 з них приймали участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проведено 54 зустрічі у трудових колективах, 16 зустрічей серед самозайнятого населення, 18 зустрічей з безробітними на базі центру зайнятості, 18 зустрічей за місцем проживання, 1 зустріч з ветеранською організацією, 32 виїзних прийоми громадян за місцем проживання, 12 уроків в школах району та міста, 4 лекції в вищих навчальних закладах, 2 Дні відкритих дверей в управлінні, 4 семінари для представників місцевих громад, 11 занять «Школи майбутнього пенсіонера». 

Підготовлено та розповсюджено 1462 пам'яток та буклетів з пенсійної тематики.


Інформація
про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління
Пенсійного фонду України Сумської області 
за січень - квітень  2017 року

Станом на 01.05.2017 загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15281 (7146 по району). Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, склали 88,93 млн. грн., темп зростання їх  складає 110,8 %.

З початку року призначено пенсії 203 громадянам (по району — 98), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 389 особам, продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 102 особам. Прийнято 3 рішення про відмову у призначенні пенсії.

Через банківські установи отримують пенсії 8330 пенсіонерів, або  54,5% від загальної кількості (по району 2062 пенсіонерів, або 28,9 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 95,6% пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 92,9.

Станом на 01.05.2017 по району обліковується 116 переселенців, які звернулись до управління за отриманням пенсій, в тому числі 74– з Донецької області, а 42 – з Луганської.

З початку року надійшло власних коштів 265,0 тис. грн., в порівнянні з минулим роком надходження зменшились на 31,3 тис. грн. Розподілено до Пенсійного фонду від сплати  єдиного внеску 8994,75 тис. грн.

Станом на 01.05.2017 заборгованість платників до бюджету Фонду становить 591,6 тис. грн., в тому числі платників району 418,2 тис. грн.

З початку року право на звернення реалізували 4022 осіб, через приймальню "фронт-офісу" опрацьовано 3768 звернень. З початку року надійшло 35 письмових звернень, які розглянуть у встановлені законодавством терміни.

За телефонами „гарячої лінії” 52 особи отримали консультації та роз’яснення.

З початку року проведено 144 заходи інформаційно-роз'яснювального спрямування, на яких побувало 2163 мешканці міста та району, в тому числі у 44 з них приймали участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проведено 47 зустрічей у трудових колективах, 12 зустрічей серед самозайнятого населення, 16 зустрічей з безробітними на базі центру зайнятості, 14 зустрічей за місцем проживання, 1 зустріч з ветеранською організацією, 25 виїзних прийоми громадян за місцем проживання, 10 уроків в школах району та міста, 3 лекції в вищих навчальних закладах, 1 День відкритих дверей в управлінні, 4 семінари для представників місцевих громад, 11 занять «Школи майбутнього пенсіонера».  Підготовлено та розповсюджено 1205 пам'яток та буклетів з пенсійної тематики.


Інформація

про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за І квартал  2017 року

Станом на 01.04.2017 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15338 (7173 по району). Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, у січні - березні 2017 року склали 64,31 млн. грн. Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги до відповідного періоду минулого року  складає 112,6%.

З початку року призначено пенсії 157 громадянам (по району — 77), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 311 особам, продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 71 особі. Прийнято 19 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин.

Через банківські установи отримують пенсії 8400 пенсіонерів, або  54,8% від загальної кількості (по району 2096 пенсіонерів, або 29,2 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 94,3 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 91%.

Забезпечено надходження власних доходів в сумі 191,8 тис. грн., в порівнянні з минулим роком надходження зменшились на 38,6 тис. грн. за рахунок несплати коштів  по відшкодуванню пільгової пенсії філією Глухівська ДЕД.

Розподілено до Пенсійного фонду від сплати  єдиного внеску станом на 30.03.2017 - 8073,2 тис. грн.

Станом на 01.04.2017 заборгованість платників до бюджету Фонду становить 586,3 тис. грн., в тому числі платників району 411,7 тис. грн. (ТОВ “Рассвет” - 407,5 тис. грн., ФОП Гукасян О.В. - 4,2 тис. грн.).   

Проведено 4 перевірки відділень банків, 8 перевірок поштових відділень, 165 зустрічних перевірок правильності та достовірності наданих для призначення пенсій документів. Встановлено 92 порушення.

За результатами документальних перевірок на виконання 4 приписів введено 57 відомостей про заробіток стосовно 6 осіб.

З початку року право на звернення реалізували 3318 осіб, у тому числі через приймальню "фронт-офісу" опрацьовано 3106 звернень.

За телефонами „гарячої лінії” 42 особи отримали консультації та роз’яснення.

Письмових звернень до управління надійшло 32, що на 17 більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Проведено 124 заходи інформаційно-роз'яснювального спрямування, на яких побувало 1940 мешканців міста та району, в тому числі у 40 з них приймали участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Підготовлено та розповсюджено 1074 пам'яток та буклетів з пенсійної тематики.


Інформація про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за січень - лютий  2017 року

Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги пенсіонерам регіону за січень - лютий 2017 року у законодавчо визначені терміни.

Станом на 01.03.2017 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15340 (7178 по району). Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, у січні - лютому 2017 року склали 39,42 млн. грн. Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги до січня минулого року  складає  116,8 %.

З початку року призначено пенсії 121 громадянину (по району — 63), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 118 особам (по району — 27), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 46 особам. Прийнято 10 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин.

Через банківські установи отримують пенсії 8378 пенсіонерів, або  54,6% від загальної кількості (по району 2077 пенсіонерів, або 29 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 95 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 47,4 %.

З серпня 2016 року розпочато впровадження нової технології призначення пенсій та обслуговування громадян з використанням електронної пенсійної справи. З початку впровадження до програмного забезпечення ППВП ІКІС ПФУ внесено дані по 394 пенсійним справам, з яких до стану "діючих" введено 362 справи (92%).

Станом на 01.03.2017 р. по району обліковується 115 переселенців, які звернулись до управління за отриманням пенсій, в тому числі 75– з Донецької області, а 40 – з Луганської.

За січень-лютий місяці власних доходів надійшло  123,9 тис. грн.

Реалізовуються заходи, спрямовані на виявлення, упередження та ліквідацію джерел походження "тіньових" коштів для виплати заробітної плати. Щодо 14 суб'єктів, які виплачують заробітну плату на рівні або менше мінімального розміру, направлені повідомлення  до  держпраці.

Станом на 01.03.2017 заборгованість платників до бюджету Фонду становить 574,7 тис. грн., в тому числі платників району 405,2 тис. грн. (ТОВ “Рассвет”, ФОП Гукасян О.В.).   

Загальна кількість проведених управлінням перевірок склала 135, у тому числі: страхувальників - 7, банківських установ - 3, об’єктів поштового зв’язку - 8, документів для призначення пенсій - 117.

У січні-лютому 2017 року проведено 3 перевірки відділень банків, що у відповідає аналогічному періоду минулого року, показник виявлених порушень склав 200%.

Здійснено 8 перевірок поштових відділень. Коефіцієнт виявлених порушень по підприємствах поштового зв'язку зріс до 412% (в січні-лютому минулого року - 100%).

Проведено 117 зустрічних перевірок правильності та достовірності наданих для призначення пенсій документів (+ 84 до минулого року). Встановлено 65 порушень, що на 47 більше, ніж в аналогічному періоді попереднього року. Результативність проведених зустрічних перевірок склала 45,3%.

За даними звітності платників за січень поточного року налічувалося 9497 осіб за середньообліковими показниками застрахованих працівників.

За результатами документальних перевірок на виконання 4 приписів введено 1 відомість про заробіток стосовно 1 особи.

Загальна кількість особистих запитів від громадян на одержання інформації з державного реєстру застрахованих осіб склала 180 та запитів від відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій - 232.

З початку року право на звернення реалізували 2093 особи, у тому числі через приймальню "фронт-офісу" опрацьовано 1947 звернень.

За телефонами „гарячої лінії” 29 осіб отримали консультації та роз’яснення.

Письмових звернень до управління надійшло 27, що на 14 більше, ніж минулому році.

З початку року проведено 72 заходи інформаційно-роз'яснювального спрямування, на яких побувало 1431 мешканець міста та району, в тому числі у 23 з них приймали участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проведено 31 зустріч у трудових колективах, 6 зустрічей серед самозайнятого населення, 8 зустрічей з безробітними на базі центру зайнятості, 7 зустрічей за місцем проживання, 7 уроків в школах району та міста, 2 лекції в вищих навчальних закладах, 4 семінари для представників місцевих громад та квартальних комітетів, 5 занять «Школи майбутнього пенсіонера».

Проводиться роз'яснювальна робота стосовно реєстрації громадян на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, завдяки чому 5000 жителів міста та району скористалися можливістю отримання такого сервісу. Рівень залучення склав 52,0 %. З початку року зареєстровано 339 користувачів.

Підготовлено та розповсюджено 779 пам'яток та буклетів з пенсійної тематики.

Головний спеціаліст відділу персоналу та  організаційно - інформаційної роботи Галина Лабко


Інформація про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за січень  2017 року

Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги пенсіонерам регіону за січень 2017 року у законодавчо визначені терміни.

Станом на 01.02.2017 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15395 (7215по району). Видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги, у січні 2017 року   склали  24,8 млн. грн. Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги до січня минулого року  складає      105,4 %.

З початку року призначено пенсії 64 громадянам (по району — 32), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 59 особам (по району — 16), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 19 особам. Прийнято 2 рішення про відмову у призначенні пенсії з різних причин.

Через банківські установи отримують пенсії 8394 пенсіонерів, або  54,5% від загальної кількості (по району 2083 пенсіонерів, або 33 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 97 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 94 %.

Станом на 01.02.2017 р. по району обліковується 114 переселенців, які звернулись до управління за отриманням пенсій, в тому числі 74– з Донецької області, а 40 – з Луганської.

За січень місяць власних доходів надійшло  46,1 тис. грн. Заборгованість платників до бюджету Фонду становить 561,9 тис. грн., в тому числі платників району 398,8 тис. грн. (ТОВ “Рассвет”, ФОП Гукасян О.В.).    

Загальна кількість проведених управлінням перевірок склала 62, у тому числі: страхувальників - 2, банківських установ - 2, об’єктів поштового зв’язку - 8, документів для призначення пенсій - 50.

У січні 2017 року проведено 2 перевірки відділень банків, що у відповідає аналогічному періоду минулого року, показник виявлених порушень склав 300%.

Здійснено 8 перевірок поштових відділень. Коефіцієнт виявлених порушень по підприємствах поштового зв'язку зріс до 412% (в січні минулого року - 100%).

Проведено 50 зустрічних перевірок правильності та достовірності наданих для призначення пенсій документів (+ 41 до минулого року). Встановлено 26 порушень, що на 24 більше, ніж у січні попереднього року. Результативність проведених зустрічних перевірок склала 46%.

За даними звітності платників за листопад поточного року налічувалося 9605 осіб за середньообліковими показниками застрахованих працівників.

За результатами документальних перевірок на виконання 2 приписів введено 1 відомість про заробіток стосовно 1 особи.

Загальна кількість особистих запитів від громадян на одержання інформації з державного реєстру застрахованих осіб склала 187 та запитів від відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій - 239.

З початку року право на звернення реалізували 974 особи, у тому числі через приймальню "фронт-офісу" опрацьовано 883 звернення.

За телефонами „гарячої лінії” 15 осіб отримали консультації та роз’яснення.

Письмових звернень до управління надійшло 18, що на 11 більше, ніж минулому році.

З початку року проведено 34 заходи інформаційно-роз'яснювального спрямування, на яких побувало 613 мешканців міста та району, в тому числі у 248 з них приймали участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проводиться роз'яснювальна робота стосовно реєстрації громадян на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, завдяки чому 4854 житель міста та району скористалися можливістю отримання такого сервісу. Рівень залучення склав 50,5 %. З початку року зареєстровано 193 користувачі.

Підготовлено та розповсюджено 317 пам'яток та буклетів з пенсійної тематики.

Головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи Оксана Лебеденко


Інформація про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за 2016 рік

Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги  пенсіонерам регіону за 2016 рік у законодавчо визначені терміни.

Станом на 01.01.2017 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15566 (7267 по району). Фактичні видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги  склали  281,74 млн. грн. Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги складає 103,1 %.

З початку року призначено пенсії 533 громадянам (по району — 247), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 573 особам (по району — 170), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 492 особам ( по району 127).  Прийнято 15 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин, найбільша частина з яких обумовлена відсутністю у заявників необхідного страхового чи спеціального стажу.

Через банківські установи отримують пенсії 8413 пенсіонерів, або  54,4% від загальної кількості (по району 2066 пенсіонерів, або 28,4 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 79,9 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 67,2 %.

Рівень виконання планових завдань по власних надходженнях склав 100,2%. Загальний обсяг власних доходів при плані 74,5 тис. грн. склав 74,6 тис. грн.

Питома вага осіб працездатного віку, зайнятість яких не виявлена, в районі складає 7,7%. З резерву в сумі 44,5 млн. грн., за умови сплати мінімального страхового внеску за кожну таку особу, мобілізовано лише 35,1 тис. грн. Мобілізовано  від зниження ставки єдиного внеску роботодавцями 3,7 млн. грн.

Реалізовуються заходи, спрямовані на виявлення, упередження та ліквідацію джерел походження "тіньових" коштів для виплати заробітної плати. Щодо 179 суб'єктів, які виплачують заробітну плату на рівні або менше мінімального розміру, направлені повідомлення до фіскальної служби та по 23 - до  держпраці.

З початку 2016 року проведено 7 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, де заслухано 36 суб'єктів господарювання, в діяльності яких вбачаються ризики тіньової зайнятості та зменшення заробітної плати, а також тих, які мають економію коштів від зниження ставки єдиного внеску та не використали її для підвищення заробітної плати.

Станом на 01.01.2016 заборгованість платників до бюджету Фонду становить 539,6 тис. грн., в тому числі платників району 391,3 тис. грн. (ТОВ “Рассвет”, ФОП Гукасян О.В.).   

Загальна кількість проведених управлінням перевірок склала 564, у тому числі: суб'єктів господарювання - 49, банківських установ - 16, об’єктів поштового зв’язку - 29, документів для призначення пенсій - 466, будинку-інтернату - 4.

У 2016 році проведено 16 перевірок відділень банків, що у порівнянні з відповідною датою минулого року менше на 1 перевірку (зменшення кількості відділень банків), показник виявлених порушень склав 175%.

Здійснено 29 перевірок поштових відділень. Коефіцієнт виявлених порушень по підприємствах поштового зв'язку зріс до 262% (минулорічний - 157%).

Проведено 466 зустрічні перевірки правильності та достовірності наданих для призначення пенсій документів (+ 227 до минулого року). Встановлено 336 порушень, що на 217 більше, ніж у попередньому році. Результативність проведених зустрічних перевірок склала 48,5%.

За результатами документальних перевірок на виконання 38 приписів введено 112 відомостей про заробіток стосовно 70 осіб.

Загальна кількість особистих запитів від громадян на одержання інформації з державного реєстру застрахованих осіб склала 1436 та запитів від відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій - 1813.

У поточному році право на звернення реалізували 9620 громадян, у тому числі через приймальню "фронт-офісу" опрацьовано 8727 звернень. Надійшло 55 письмових  звернень, що на 17 менше, ніж минулому році. За телефонами „гарячої лінії” 143 особи отримали консультації та роз’яснення.

З початку року проведено 438 заходів інформаційно-роз'яснювального спрямування, на яких побувало 6973 мешканці міста та району, в тому числі у 129 з них приймали участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проведено 122 зустрічі у трудових колективах, 40 зустрічей серед самозайнятого населення, 36 зустрічей з безробітними на базі центру зайнятості, 55 зустрічей за місцем проживання, 22 уроки в школах району та міста, 14 лекцій в вищих навчальних закладах, 5 Днів відкритих дверей, 24 семінари для представників місцевих громад та квартальних комітетів, 26 занять «Школи майбутнього пенсіонера».

За участі представників громадськості, соціальних партнерів, засобів масової інформації проведено 5 засідань "круглого столу". Підготовлено та розповсюджено 3975 пам'яток та буклетів з пенсійної тематики.

Проводиться роз'яснювальна робота стосовно реєстрації громадян на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, завдяки чому 4661 житель міста та району скористалися можливістю отримання такого сервісу. Рівень залучення склав 48,5 %. Протягом року зареєстровано 2706 користувачів.

Головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи Оксана Лебеденко


Інформація про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за січень - листопад 2016 року

Станом на 01.12.2016 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15470 (7256 по району). Фактичні видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомоги  склали  246,39 млн. грн. Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги складає 103,1%.

З початку року призначено пенсії 505 громадянам (по району — 228), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 541 особам (по району — 161), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 272 особам. Прийнято 14 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин, найбільша частина з яких обумовлена відсутністю у заявників необхідного страхового чи спеціального стажу.

Через банківські установи отримують пенсії 8412 пенсіонерів, або  54,4 % від загальної кількості (по району 2063 пенсіонерів, або 28,4 %). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 79,2 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 65 %.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» проведено перерахунок пенсій з 1 грудня 2016 року, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1247,00 грн. В перерахунку у 12,1 тис. пенсіонерів збільшився розмір пенсії. Середній розмір збільшення пенсії склав 113,98 грн.

З серпня 2016 року розпочато впровадження нової технології призначення пенсій та обслуговування громадян з використанням електронної пенсійної справи. З початку впровадження до програмного забезпечення ППВП ІКІС ПФУ внесено дані по 244 пенсійних справах, з яких до стану "діючих" введено 224 справ (92%).

Рівень виконання планових завдань по власних надходженнях склав 98,5%. Загальний обсяг власних доходів при плані 81,1 млн. грн. склав   79,9 млн. грн.

Основною причиною невиконання плану доходів є недостатній темп росту фонду оплати праці, який за звітами платників протягом січня-вересня 2016 року склав 272,2 млн. грн., з них фонд оплати праці бюджетних установ — 135,8 млн. гривень, або 49,9%.

Станом на 01.12.2016 заборгованість платників до бюджету Фонду становить    526 тис. грн., в тому числі платників району 383,2 тис. грн. (ТОВ “Рассвет”, ФОП Гукасян О.В.).   

Загальна кількість проведених управлінням перевірок склала 527, у тому числі: суб'єктів господарювання - 47, банківських установ - 15, об’єктів поштового зв’язку - 29, документів для призначення пенсій - 433, будинку-інтернату - 3.

У поточному році право на звернення реалізували 8526 громадян, у тому числі через приймальню "фронт-офісу" опрацьовано 7701 звернення.

За телефонами „гарячої лінії” 128 осіб отримали консультації та роз’яснення.

Письмових звернень до управління надійшло 45, що на 17 менше, ніж у відповідному періоді 2015 року.

З початку року проведено 402 заходи інформаційно-роз'яснювального спрямування, на яких побувало 6371 мешканець району, в тому числі у 120 з них приймали участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проводиться роз'яснювальна робота стосовно реєстрації громадян на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, завдяки чому 4231 житель міста та району скористалися можливістю отримання такого сервісу. Рівень залучення склав 41,8%. З початку року зареєстровано 2276 користувачів.


Інформація про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за січень-жовтень  2016 року

Станом на 01.11.2016 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15495 (7281 по району ). Фактичні видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомог склали 222,53 млн. грн. Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги складає 103,3 %.

З початку року призначено пенсії 453 громадянам (по району — 198), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 493 особам (по району — 143), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 230 особам. Прийнято 11 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин, найбільша частина з яких обумовлена відсутністю у заявників необхідного страхового чи спеціального стажу.

Через банківські установи отримують пенсії 8347 пенсіонерів, або 53,9 % від загальної кількості ( по району 2037 пенсіонерів, або 28%). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 78 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 61,1 %.

Від платників міста та району мобілізовано 69054,2 тис. грн., з яких 99 % - надходження від єдиного соціального внеску.

Відшкодування пільгових у власних доходах, що адмініструють органи Пенсійного фонду, займають майже 93%. Власні доходи, які сплачуються на рахунки Пенсійного фонду, склали 711 тис. грн., планове завдання виконано на 98,2 %.

За даними Державної фіскальної служби України, від платників отримано 68343,2 тис. грн. єдиного соціального внеску, з якого розподілено на пенсійне страхування 55023,2 тис. грн.

Рівень середньомісячної заробітної плати за даними звітності платників за серпень 2016 року зріс на 389,38 грн., у порівнянні з відповідним періодом минулого року та склав 3164,38 грн.

Загальна заборгованість, що адмініструється органами Пенсійного фонду, з початку року зменшилась на 490,1 тис. грн., склала 522,2 тис. грн. Заходами примусового стягнення охоплено 100 % боргів.

Спеціалістами контрольно-перевірочної служби проведено 451 перевірка, у тому числі 361 перевірка обґрунтованості поданих документів для призначення (перерахунку) пенсій, 44 документальна перевірка платників, 46 — цільового використання коштів. Встановлено 7 випадків невірного розрахунку пенсійних виплат що призвели до недоплати пенсії на суму 0,13 тис. грн., та переплати у на суму 0,33 тис. грн. За результатами перевірок страхувальниками подано коригуючи відомості по 65 застрахованим особам.

Протягом січня-жовтня 2016 року керівництвом та спеціалістами на особистих прийомах прийнято 7803 особи, в тому числі 473 особи - під час виїзних прийомів за місцем проживання громадян.

За телефонами „гарячої лінії” 112 особам надані консультації та роз’яснення.

З початку року проведено 282 заходів інформаційного спрямування, на яких були присутні 5244 чол. 36,5 % зустрічей з мешканцями міста та району проведені за участі представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Забезпечено високий рівень присутності пенсійної тематики на інформаційному просторі. Опубліковано 43 статті в місцевих ЗМІ, у Інтернет-виданнях розміщено 178 інформацій. За участі представників управління Фонду проведено 1 брифінг, 5 засідань “круглого столу”, 2 флеш-моби. Підготовлено та розповсюджено 3177 буклетів, пам'яток та листівок з різних питань діяльності управління.


Інформація

про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області  за січень-вересень  2016 року

Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги  пенсіонерам регіону за січень-вересень 2016 року у законодавчо визначені терміни.

Станом на 01.10.2016 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15364 (7245 по району ). Фактичні видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомог склали 198,6 млн. грн. Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги складає 104,4 %.

 З початку року призначено пенсії 415 громадянам (по району — 183), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 452 особам (по району — 133), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 174 особам. Прийнято 10 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин, найбільша частина з яких обумовлена відсутністю у заявників необхідного страхового чи спеціального стажу.

Середній розмір призначеної місячної пенсії разом з цільовою грошовою станом на 01.10.2016 року склав 1485,69 грн. (по району 1425,22 грн.).

Через банківські установи отримують пенсії 8216 пенсіонерів, або 53,5 % від загальної кількості ( по району 1971 пенсіонерів, або 27,2%). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 77,1 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 59,6 %.

 Проводиться робота по забезпеченню виплати пенсій за тимчасовим місцем проживання громадян. Проведено 20 засідань комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат. По 180 особам були прийняті позитивні рішення, у 107 — призупинена виплата пенсії, оскільки на час перевірки особи відсутні за вказаною адресою, 1 відмовне.

 Спеціалістами відділу обслуговування громадян з 01 серпня 2016 проводиться прийом документів для призначення пенсії зі скануванням документів, підписанням їх електронним цифровим підписом та зберігання в електронній пенсійній справі. Всього оброблено 153 пакети документів. Електронні цифрові підписи виготовлені для всіх спеціалістів відділу.

Станом на 01.10.2016 р. по району обліковується 115 переселенців, які звернулись до управління за отриманням пенсій, в тому числі 73 – з Донецької області, а 42 – з Луганської.

Від платників міста та району мобілізовано 50105,6тис. грн., з яких 98,8 % - надходження від єдиного соціального внеску.

Відшкодування пільгових у власних доходах, що адмініструють органи Пенсійного фонду, займають майже 93 %. Власні доходи, які сплачуються на рахунки Пенсійного фонду, склали 644,8 тис. грн., планове завдання виконано на 99 %.

Рівень середньомісячної заробітної плати за даними звітності платників за липень 2016 року зріс на 545 грн., у порівнянні з відповідним періодом минулого року та склав 3280,94 грн.

Загальна заборгованість, що адмініструється органами Пенсійного фонду, з початку року зменшилась на 499,6 тис. грн., склала 512,7 тис. грн. Заходами примусового стягнення охоплено 100 % боргів.

Для виявлення резервів з надходження коштів до бюджету Фонду з початку  року приділено увагу складанню балансу трудових ресурсів для залучення незайнятого населення до участі у пенсійному страхуванні.

Відповідно до балансу трудових ресурсів, розробленого на підставі даних наданих сільськими  радами, економічно активне населення складає 3494 особи. Це особи, що працюють в районі та безробітні, що знаходяться на обліку в міськрайонному центрі зайнятості, і це складає 34,3 %  чисельності трудових ресурсів району. У суспільному виробництві зайнято 2743 особи, які працюють переважно в мережі бюджетної сфери (заклади освіти, культури, медицини, соціальні працівники по обслуговуванню одиноких громадян) та в сільськогосподарських підприємствах, це застраховані особи, які набувають страховий стаж і відповідно при настанні пенсійного віку право на пенсію.

Економічно неактивне населення у працездатному віці становить 5679 осіб (зайняті в домашньому господарстві та знаходяться за межами територій), або 57,3% чисельності трудових ресурсів. Найбільша питома вага належить особам, зайнятим в домашньому і особистому допоміжному господарстві – 4974 особи (49,3% трудових ресурсів) та працездатному населенню, зайнятість яких не визначена – 779 осіб (7,8 %).        Цій категорії громадян та особам, які зайняті веденням домашнього господарства, приділяється найбільше уваги.

Спеціалістами контрольно-перевірочної служби проведено 389 перевірок, у тому числі 312 перевірок обґрунтованості поданих документів для призначення (перерахунку) пенсій, 41 документальна перевірка платників,    36 — цільового використання коштів.

Результативна кожна друга перевірка обґрунтованості документів, поданих для призначення пенсій. Встановлено 7 випадків невірного розрахунку пенсійних виплат що призвели до недоплати пенсії на суму 0,13 тис. грн., та переплати у на суму 0,33 тис. грн. За результатами перевірок страхувальниками подано коригуючи відомості по 62 застрахованим особам.

Прийом громадян в управлінні здійснюється згідно затверджених графіків, забезпечується контроль за їх дотриманням.

Протягом січня-вересня 2016 року керівництвом та спеціалістами на особистих прийомах прийнято 6981 особа, в тому числі 440 осіб - під час виїзних прийомів за місцем проживання громадян.

Найбільша питома вага порушених питань на особистих прийомах пов’язана з призначенням пенсій (789 осіб, або 11,3 %), перерахунком пенсій (719 осіб, або 10,3 %), щодо розміру  пенсій (819 осіб, або 11,7 %).

Обслуговування громадян в управлінні здійснює відділ обслуговування громадян, прийом у якому здійснюється за принципом прозорості, відкритості та якості обслуговування. Спеціалістами за звітний період  надано консультацій, роз’яснень та послуг 6308 громадянам міста та району.

За телефонами „гарячої лінії” протягом січня-вересня 99 осіб отримали консультації та роз’яснення.

З початку року проведено 239 заходів інформаційного спрямування, на яких були присутні 4545 чол. 38,1 % зустрічей з мешканцями міста та району проведені за участі представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.


Інформація про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області  за січень-серпень  2016 року

Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги  пенсіонерам регіону за січень-серпень 2016 року у законодавчо визначені терміни.

Станом на 01.09.2016 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15491 (7280 по району ). Фактичні видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомог склали 175,08 млн. грн.

З початку року призначено пенсії 376 громадянам (по району — 166), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 400 особам (по району — 113), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 192 особам. Прийнято 38 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин, найбільша частина з яких обумовлена відсутністю у заявників необхідного страхового чи спеціального стажу.

Середній розмір призначеної місячної пенсії разом з цільовою грошовою станом на 01.09.2016 року склав 1484,60 грн. (по району 1428,01 грн.  ).

Через банківські установи отримують пенсії 8293 пенсіонерів, або 53,5 % від загальної кількості ( по району 1968 пенсіонерів, або 27%). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 75,9 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 57,8 %.

Проводиться робота по забезпеченню виплати пенсій за тимчасовим місцем проживання громадян. 273 особи, по яким були направлені списки до органів соціального захисту населення. Було проведено 4 засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат. По 38 особам були прийняті позитивні рішення, 14 — призупинена виплата пенсії, оскільки на час перевірки особи відсутні за вказаною адресою, 1 відмовне.

Спеціалістами відділу обслуговування громадян з 01 серпня 2016 проводиться прийом документів для призначення пенсії зі скануванням документів, підписанням їх електронним цифровим підписом та зберігання в електронній пенсійній справі. Всього оброблено 65 пакетів документів.  Електронні цифрові підписи виготовлені для всіх спеціалістів відділу.

Чисельність осіб, які не отримують пенсію, оскільки спосіб виплати не АТ “Ощадбанк” - 10.

Станом на 01.09.2016 р. по району обліковується 113 переселенців, які звернулись до управління за отриманням пенсій, в тому числі 71 – з Донецької області, а 42 – з Луганської.

Від платників міста та району мобілізовано 54,2млн. грн., з яких 99 % - надходження від єдиного соціального внеску.

Відшкодування пільгових у власних доходах, що адмініструють органи Пенсійного фонду, займають майже 94%. Власні доходи, які сплачуються на рахунки Пенсійного фонду, склали 576,4 тис. грн., планове завдання виконано на 100,0 %.

За даними Державної фіскальної служби України, від платників отримано 53,7 млн. грн. єдиного соціального внеску, з якого розподілено на пенсійне страхування 43,5  млн. грн.

Відсоток працівників та керівників по місту та району, яким заробітна плата виплачується менше або на рівні мінімального розміру, збільшився. Рівень середньомісячної заробітної плати за даними звітності платників за червень 2016 року зріс на 591 грн., у порівнянні з відповідним періодом минулого року та склав 3951,17 грн.

Загальна заборгованість, що адмініструється органами Пенсійного фонду, з початку року зменшилась  на 509,2 тис. грн., склала 503,1 тис. грн.

Заходами примусового стягнення охоплено 100 % боргів.

Управлінням проведено організаційні та правові заходи, спрямовані на скорочення боргів: 8 спільних нарад з органами ДВС; 32 ознайомлень з виконавчими провадженнями; виїзди за місцезнаходженням до 4 боржників; ініціювання притягнення до кримінальної відповідальності 2 боржників, 1 обмежень у праві виїзду за кордон.

Вжиття комплексу заходів дозволило стягнути до Фонду від примусового стягнення через органи ДВС – 20,4 млн. грн.

Для виявлення резервів з надходження коштів до бюджету Фонду з початку  року приділено увагу складанню балансу трудових ресурсів для залучення незайнятого населення до участі у пенсійному страхуванні.

Відповідно до балансу трудових ресурсів, розробленого на підставі даних наданих сільськими  радами, економічно активне населення складає 3421 особа. Це особи, що працюють в районі та безробітні, що знаходяться на обліку в міськрайонному центрі зайнятості, і це складає 34,3 %  чисельності трудових ресурсів району. У суспільному виробництві зайнято 2678 осіб, які працюють переважно в мережі бюджетної сфери (заклади освіти, культури, медицини, соціальні працівники по обслуговуванню одиноких громадян) та в сільськогосподарських підприємствах, це застраховані особи, які набувають страховий стаж і відповідно при настанні пенсійного віку право на пенсію.

Економічно неактивне населення у працездатному віці  становить 5679 осіб (зайняті в домашньому господарстві та знаходяться за межами територій), або 56,9%  чисельності трудових ресурсів. Найбільша питома вага належить особам, зайнятим в домашньому і особистому допоміжному господарстві – 4920 осіб (49,3% трудових ресурсів) та працездатному населенню, зайнятість яких не визначена – 759 осіб (7,6 %).        Цій  категорії громадян та особам, які зайняті веденням домашнього господарства, приділяється найбільше уваги.

Спеціалістами контрольно-перевірочної служби проведено 324 перевірки, у тому числі 255 перевірок обґрунтованості поданих документів для призначення (перерахунку) пенсій, 35 документальних перевірок платників,    34 — цільового використання коштів.

Результативна майже кожна друга перевірка обґрунтованості документів, поданих для призначення пенсій. Встановлено 6 випадків невірного розрахунку пенсійних виплат що призвели до недоплати пенсії на суму 0,13 тис. грн., та переплати у на суму 0,08 тис. грн. За результатами перевірок страхувальниками подано коригуючи відомості по 46 застрахованим особам.

За червень місяць 2016 року у липні подали звіти 606 платників, що на 80 менше від кількості, що відзвітували за травень 2016 року. Державний реєстр застрахованих осіб м. Глухова та Глухівського району в травні поповнився даними стосовно 9013 осіб.

Для підтримання даних реєстру застрахованих осіб в актуальному стані, з початку року введені дані про 260 померлих громадян. Станом на 01.09.2016 кількість користувачів ВЕБ-порталу досягла 2867 осіб, в т.ч. 31 юридична особа та 275 пенсіонерів за серпень їх кількість збільшилась на 169 осіб, в т.ч. 48 пенсіонерів та 3 юридичні особи.

За отриманням даних з Державного реєстру застрахованих осіб у серпні звернулося 115 застрахованих осіб, з них 32 для центру зайнятості, 38 для уточнення страхового стажу, 2 для оформлення субсидії, 2 для призначення/перерахунку пенсії, 41 для особистих цілей.

Прийом громадян в управлінні здійснюється згідно затверджених графіків, забезпечується контроль за їх дотриманням.

Протягом січня-серпня 2016 року керівництвом та спеціалістами на особистих прийомах прийнято 6048 осіб, в тому числі 393 особи - під час виїзних прийомів за місцем проживання громадян.

Найбільша питома вага порушених питань на особистих прийомах пов’язана з призначенням пенсій (741 осіб, або 12,3 %), перерахунком пенсій  (682 осіб, або 11,3 %), щодо розміру  пенсій (737 осіб, або 12,7 %).

В управлінні активно функціонує приймальна громадян, прийом у якій здійснюється за принципом «єдиного вікна». Спеціалістами за звітний період  надано консультацій, роз’яснень та послуг 5468 громадянам міста та району.

За телефонами „гарячої лінії” протягом січня-липня 90 осіб отримали консультації та роз’яснення.

З початку року проведено 347 заходів інформаційного спрямування, на яких були присутні 5711 чол. 8,4 % зустрічей з мешканцями міста та району проведені за участі представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Фахівці управління провели 58 зустрічей у трудових колективах, 31 - за місцем проживання, 23 — серед самозайнятого населення, 22 - на базі центру зайнятості. На зазначених заходах були присутні 2494 чол.

Серед молоді на пенсійну тематику проведено 10 уроків, 2 Дні відкритих дверей, прочитано 8 лекції для студентів. Аудиторія зазначених заходів склала   545 чол.

Забезпечено високий рівень присутності пенсійної тематики на інформаційному просторі. Опубліковано 37 статей в місцевих ЗМІ, у Інтернет-виданнях розміщено 141 інформацію. За участі представників управління Фонду проведено 1 брифінг, 4 засідання “круглого столу”, 2 флеш-моби. Підготовлено та видано 2108 буклетів, пам'яток та листівок з різних питань діяльності управління.

Головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи О. Лебеденко


Інформація про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Сумської області за січень-липень  2016 року

Управлінням забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги  пенсіонерам регіону за січень-липень 2016 року у законодавчо визначені терміни. Станом на 01.08.2016 р. загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку, становить 15529 (7317 по району ). Фактичні видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомог, склали 151,44 млн. грн. Темп зростання видатків на виплату пенсій та допомоги складає 103,5 %.

З початку року призначено пенсії 310 громадянам (по району — 139), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 337 особам (по району — 94), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 185 особам.

Всього через банківські установи отримують пенсії 8300 пенсіонерів, або 53,4 % від загальної кількості ( по району 1968 пенсіонерів, або 26,9%). Виявили бажання одержувати пенсії у банківських установах 75,8 % пенсіонерів від загальної кількості нового призначення. По району відсоток за новим призначенням через банківські рахунки складає 57,6 %.

На рахунки Фонду надійшло 504,4 тис. грн. власних коштів. За даними Глухівської ОДПІ з початку року від платників отримано 47,1 млн. грн. єдиного соціального внеску, з якого розподілено на пенсійне страхування  38,3 млн. грн. 

Заборгованість платників складає 493,1 тис. грн., в тому числі:

- по сплаті єдиного соціального внеску, який підлягає стягненню органами Пенсійного фонду — 4,5 тис. грн.;

- по відшкодуванню пільгових пенсій – 484,9 тис. грн.;

- по регресних вимогах –  3,7  тис. грн.

Борги економічно платників, зареєстрованих по району, становлять 351,5 тис. грн., а саме:

- ТОВ «Рассвет» – 347,2 тис. грн. (заборгованість по відшкодуванню  пільгових пенсій );

- Фізична особа – підприємець – 4,3 тис. грн. (заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску).

З початку року заборгованість платників до бюджету Фонду з усіх видів платежів зменшилась на 519,2 тис. грн.

Прийом громадян в управлінні здійснюється згідно затверджених графіків, забезпечується контроль за їх дотриманням.

Протягом січня-липня 2016 року керівництвом та спеціалістами на особистих прийомах прийнято 5396 осіб, в тому числі 359 осіб - під час виїзних прийомів за місцем проживання громадян.

Найбільша питома вага порушених питань на особистих прийомах пов’язана з призначенням пенсій (668 осіб, або 12,4 %), перерахунком пенсій  (634 осіб, або 11,7 %), щодо розміру  пенсій (737 осіб, або 13,7 %).

В управлінні активно функціонує приймальна громадян, прийом у якій здійснюється за принципом «єдиного вікна». Спеціалістами за звітний період  надано консультацій, роз’яснень та послуг 4848 громадянам міста та району.

В управлінні працює «гаряча телефонна лінія», яка дає переваги громадянам у порівнянні з письмовими зверненнями завдяки безпосередньому спілкуванню по телефону з керівництвом управління. За телефонами „гарячої лінії” протягом січня-липня 76 осіб отримали консультації та роз’яснення.

Протягом звітного періоду до управління надійшло 28 письмових звернень, що на 4 звернення, або 12,5 % менше, ніж за відповідний період минулого року. При цьому 23 звернень надійшло безпосередньо від заявників, 4 – з громадської приймальні народного депутата України, 1 – від депутата міської ради. Всі звернення розглянуті вчасно, згідно Закону України “Про звернення громадян”. На 25 звернення громадянам надані роз’яснення, 1 звернення вирішено позитивно, 2 – знаходяться на розгляді.

Протягом звітного періоду повторні звернення до управління не надходили.

З метою забезпечення належного рівня обслуговування громадян серед відвідувачів управління проводиться анкетування з питань обслуговування, за бажанням громадяни можуть відповісти на питання анкети. З початку року 84 особи заповнили анкети, незадоволених якістю обслуговування не виявлено.


Головний акцент при роботі з платниками - збільшення заробітної плати

19 лютого в Глухівській районній державній адміністрації пройшла нарада для керівників найбільших сільськогосподарський підприємств району, першим питанням якої було наповнення бюджету Пенсійного фонду України.

Перед присутніми виступила начальник Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Світлана Козубова, яка розповіла присутнім про зміни порядку нарахування єдиного соціального внеску, внесені Законом України «Про внесення  змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», зокрема про зменшення ставки єдиного внеску.

«Зменшення навантаження на фонд оплати праці створює сприятливі умови для підвищення заробітної плати працівникам. Зі зростом заробітної плати  запрацює відповідний ланцюжок: зросте купівельна спроможність людей, далі – підйом економіки і збільшення надходжень до Пенсійного фонду» - відмітила начальник управління, закликаючи роботодавців не забувати про соціальну відповідальність перед громадою.


Про зміни до пенсійного законодавства головам та секретарям сільських і селищних рад Глухівщини

27 січня 2016 року начальник Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Світлана Козубова прийняла участь в семінарі-нараді для голів та секретарів сільських і селищних рад, яка відбулася в Глухівській районній державній адміністрації.

Вона  довела до відома присутніх основні положення низки законів України, які набрали чинності з 1 січня поточного року та якими врегульовано  питання пенсійного забезпечення  у 2016 році, зокрема зосередивши увагу присутніх на прожитковому мінімумі, максимальному розмірі пенсійної виплати, умовах призначення пенсій за вислугу років, порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам, в тому числі ветеранам військової служби, та оподаткуванні пенсійних виплат у 2016 році.

Начальник управління надала змістовні роз’яснення на численні питання учасників семінару.


 

Начальник головного управління ПФУ в Сумській області на Глухівщині

З робочим візитом 9 вересня 2015 року до Глухова завітала начальник  головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Тетяна Зленко.

Робота розпочалась із зустрічей з очільниками міста та району, де обговорювались нагальні питання роботи управління та системи Пенсійного фонду області.

 

Тетяна Володимирівна провела особистий прийом громадян. З питань  пенсійного забезпечення звернулись переселенці з Донецької та Луганської областей та мобілізований на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Також керівник Пенсійного фонду області зустрілась з лідером громадської організації Союз-Чорнобиль Галагуцьким Григорієм Петровичем та Фещенко Дмитром Сергійовичем, який є керівником Глухівської громадської організації учасників АТО.

Крім того було проведено прес -конференцію з редакторами газет, а саме: “Народна трибуна”, “Глухівщина”, “Нєдєля” та  радіо-”Глухів”.

Керівник Фонду області детально розповіла присутнім про стан української пенсійної системи, вказала, що пріоритетними напрямками роботи  Фонду є створення централізованої системи призначення і виплати пенсій, що дасть змогу автоматизувати  і прискорити процес призначення пенсій, усунути вплив людського фактору: перспективи фінансового оздоровлення, запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового пенсійного страхування, перехід на виплату пенсій через банківські установи.

На завершення було проведено зустріч з трудовим колективом управління, де обговорювались поточні питання роботи, були надані завдання.


Про реформування пенсійної системи на засіданні  «круглого столу» в Глухові

11 серпня 2015 р.  за "круглим столом" в Глухові зібралися керуючі банківських установ міста та фахівці міськрайонного управління Пенсійного фонду України, щоб обговорити реформування пенсійної системи України, спрямоване на забезпечення рівня життя людей похилого віку, створення дієвих механізмів захисту прав та інтересів громадян, забезпечення стабільного функціонування та прозорості пенсійної системи.

У вступному слові  в.о. начальника управління Світлана Ткаченко привітала учасниківзасідання, подякувала за плідну багаторічну співпрацю та окреслила останні тенденції щодо обсягу фінансування пенсійних виплат в регіоні, динаміку кількості тощо.

Посадовець охарактеризувала сучасний стан системи пенсійного забезпечення в Україні, наголосила на важливості реформування пенсійної системи та впровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

Учасники засідання також  обговорили актуальні питання фінансування та виплати пенсій, які цікавлять як працівників управління, так і пенсіонерів.


Контрольно - перевірочна робота управління в І півріччі 2015 року

Одним із напрямків діяльності управління  Пенсійного фонду України в м.Глухові та Глухівському районі є контрольно – перевірочна робота, яка спрямована на:

● здійснення перевірок на підприємствах, установах та організаціях щодо достовірності документів, наданих для призначення (перерахунку) пенсій. У І півріччі поточного року спеціалісти управління виконано 138 перевірок  в результаті 75 перевірок встановлено 111 розбіжностей з первинними документами про нарахований заробіток та довідками, які  видано працівникам. За результатами перевірок витребувано уточнені довідки, які враховані при призначенні (перерахунку) пенсій  громадянам, таким чином попереджено 10 недоплат (переплат) пенсій та встановлено 3 недоплати пенсій;

● проведення перевірок цільового використання коштів Пенсійного фонду України в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій, установах (закладах), де особи перебувають на повному державному утриманні. У звітному періоді здійснено 16 перевірок виплатних об’єктів поштового зв’язку, встановлено 22 порушення. Проведено 9 перевірок окремих банківських установ, через поточні рахунки в яких отримують пенсії пенсіонери, встановлено один випадок несвоєчасного повернення незарахованих коштів в сумі 1542,96 грн. Застосовано штраф в сумі 1542,96грн.Один випадок несвоєчасного повернення зарахованих коштів на суму 1334,16 грн. та 11 інших порушень, які не мають фінансового вираження. Здійснено 4 перевірки  установ (закладів), де особи перебувають на повному державному утриманні, встановлено 1 порушення.

● здійснення контролю за дотриманням страхувальниками вимог законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та достовірністю відомостей про працюючих, поданих  страхувальниками до реєстру застрахованих осіб. У І півріччі  2015 року за заявками платників проведено 17 позапланових перевірок, під час яких перевірено  дані по 80 застрахованих особах, що працюють (працювали) на підприємствах, установах і організаціях та у фізичних осіб – підприємців. Видано13 приписів щодо усунення виявлених в ході документальної перевірки порушень.

Найбільш поширенішими помилками, які спеціалісти виявляють під час перевірок достовірності формування та подання відомостей про застрахованих осіб, – це помилки в  реєстраційному номері облікової картки платника податків працівника;  коді підстави для обліку спеціального стажу застрахованій особі; відображення суми нарахуваного заробітку поза межами трудових відносин. По всіх випадках роботодавцями усунуто виявлені порушення та подано коригуючі відомості по застрахованих особах. Під час перевірок спеціалісти управління в межах своїх повноважень проводять інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо заповнення відомостей по застрахованих особах.

Загалом у І півріччі 2015 року органами Фонду  проведено 184 контрольно – перевірочних заходи з різних напрямків роботи.

Заступник начальника відділу надходження прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи Оксана Левшенюк


ЯКЩО ДОСЯГ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ.

Першим кроком особи для оформлення майбутньої пенсії є звернення в управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії. Заяву може бути подано не раніше як за місяць до досягнення пенсійного віку. У яке управління та яким чином подають заяву, залежить від того, до якої категорії (працює чи не працює) належить майбутній пенсіонер.

Заяву про призначення пенсії особа, яка не працює, подає особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо в управління  Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації).

Якщо майбутній пенсіонер працює, то заяву про призначення пенсії він подає в управління ПФ України за місцем розташування підприємства, установи або організації через уповноважену посадову особу підприємства (далі — посадова особа). Ця посадова особа зобов'язана не пізніше як за місяць до дня досягнення працівником пенсійного віку письмово повідомити його про виникнення права на пенсію за віком, у тому числі на пільгових умовах.

Водночас особу, яка працює, не позбавлено права подати заяву в управління за місцем проживання (реєстрації) особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або через законного представника.

Протягом 10 днів з дня одержання заяви про призначення пенсії посадова особа підприємства оформляє всі необхідні документи й надсилає їх у відповідне управління або передає документи працівникові для їх подання в управління за місцем проживання (реєстрації).

Незалежно від того, до якої з вищезазначених категорій належить особа, яка звертається з приводу призначення пенсії за віком, до заяви про призначення пенсії додають такі документи:

а)паспорт і довідку податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера або копію сторінки паспорта з позначкою про те, що особа має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

б)документи про стаж (трудову книжку, військовий квиток, диплом про навчання тощо);

в)довідку про заробітну плату особи за 60 місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р. (до 01.01.2016 р.— на бажання особи або обов'язково, якщо страховий стаж після 01.07.2000 р. ста­новить менш як 60 місяців);

г) документи, які засвідчують особливий статус особи (посвідчення ветерана війни, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, донора тощо).

У необхідних випадках посадова особа підприємства надає працівникові допомогу щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії. Якщо підготовлено не всі необхідні для призначення пенсії документи, то в управління подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково. Якщо їх буде подано протягом трьох місяців з дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення щодо призначення пенсії вважають день прийняття заяви про призначення пенсії.

За зверненням особи про перевірку таких документів, спеціалісти управління здійснять відповідні перевірки та в разі потреби надішлють додаткові запити, здійснять перевірки підстав видачі документів, у тому числі і довідок про заробітну плату, і повідомлять про до цільність/необхідність подання інших документів для їх попередньої перевірки.

Про результати здійсненої роботи управління поінформує заявника, зокрема, про можливість урахувати надані документи, про тривалість страхового стажу, право на пенсію, терміни для звернення щодо її призначення тощо.

За наявності документів, необхідних для призначення пенсії, управління не пізніше як за 10 днів їх розглядає й ухвалює рішення щодо призначення (відмови в призначенні) пенсії.

Водночас не пізніше як за 10 днів після цього рішення управління видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні пенсії

із зазначенням причин відмови та порядку оскарження такого рішення.

Заяву про призначення пенсії з усіма поданими документами та ухваленим рішенням зберігають в пенсійній справі пенсіонера.

Завчасне звернення в органи Пенсійного фонду України з документами для призначення пенсії допоможе забезпечити її призначення та щонайскорішу виплату після досягнення пенсійного віку.


Добровільне пенсійне страхування сьогодні – пенсія в майбутньому

На сьогоднішній день досить важливим є питання наявності стажу у людини, особливо коли вона звертається до Пенсійного фонду за призначенням пенсії. Адже відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Виникає питання, а що робити тій людині, яка з тих чи інших причин не працює і тому не підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню? В такому випадку єдиною можливістю здобути страховий стаж є добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Законодавством визначено категорії осіб, які мають право брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Це, зокрема, особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які  постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, члени фермерських та особистих селянських господарств.

Для добровільної участі в обов'язковій системі пенсійного страхування необхідно укласти відповідний договір з органами фіскальної служби за місцем проживання особи,  яка бажає взяти добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та сплачувати єдиний внесок відповідно до умов договору.

Договір укладається на термін не менше одного року  і відповідно до статті 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” визначає порядок сплати внесків, умови набуття застрахованою особою права на пенсійні виплати, обов'язки, права, відповідальність сторін, строк дії Договору та порядок його розірвання.

Законом  також передбачена одноразова сплата страхових внесків за попередні періоди з 1 січня 2004 року. При цьому сума сплачених внесків за кожний місяць також не може бути менше мінімального страхового внеску та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору.

Тож, шановні громадяни, пам’ятайте: в нинішній час гарантією отримання майбутньої пенсії є наявність страхового стажу, а добровільне пенсійне страхування виступає як один із способів його придбання для багатьох категорій громадян

Начальник відділу з організаційно-інформаційної роботи Оксана Лебеденко

 

З нагоди Дня Конституції України та за самовіддану багаторічну працю в органах Пенсійного фонду України головний спеціаліст відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України м. Глухові та Глухівському районі Лоцман Олена Іванівна нагороджена відзнакою Пенсійного фонду України - нагрудним знаком "За заслуги".

 


Перевірки документів для призначення (перерахунку) пенсій — важлива функція контрольно-перевірочної роботи.

Відповідно до п. 4.2. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 25.11.2005р. № 22-1 (із змінами) орган, що призначає пенсію, має право в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість видачі документів для призначення (перерахунку) пенсії.

З метою забезпечення належного контролю за достовірністю наданих довідок спеціалістами управління протягом І кварталу 2015 року було проведено 92 перевірки, в результаті 51 перевірки встановлено 75 розбіжностей з первинними документами.

За результатами проведених перевірок встановлено 1 недоплату пенсії . Положеннями ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів і відшкодовують її.

З метою упередження помилок при видачі довідок необхідних для призначення (перерахунку) пенсійних виплат проводиться роз’яснювальна робота серед відповідальних працівників підприємств та організацій.

Заступник начальника відділу О.Е. Левшенюк


Зустріч з громадянами передпенсійного віку

Про умови призначення та перерахунку пенсій, методику їх обчислення, а також про вимоги до необхідного страхового стажу для призначення пенсій йшлося на зустрічі з громадянами передпенсійного віку в Глухівському міськрайонному центрі зайнятості.

Заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Глухові та Глухівському  районі Галина Колесник надала інформацію щодо переліку документів, необхідних для призначення пенсії, особливостей реалізації права на пенсію та практичне застосування пенсійного законодавства незайнятим громадянам, а також відповіла на всі запитання присутніх.

До речі, їх було немало, адже питаннями пенсійного забезпечення цікавляться все більше і більше наших громадян. А сьогоднішнє безпосереднє спілкування з фахівцем Пенсійного фонду дозволило безробітним поглибити свої знання з пенсійної тематики.

 Начальник відділу з організаційно-інформаційної роботи Оксана Лебеденко


«Єдиному вікну» виповнився рік

Ось уже рік прийом громадян в управлінні Пенсійного фонду  України в м. Глухові та Глухівському районі успішно здійснюється за принципом «єдиного вікна». За цей час пенсійні послуги тут отримали понад 6,8 тисяч громадян.  Найбільше люди цікавилися змінами в пенсійному законодавстві, можливістю переходу на інший вид пенсії, розмірами підвищень і доплат, порядком проведення призначення (перерахунку) пенсії і т.д.

Відвідувачі задоволені.  Адже залишилися в минулому спеціально відведені дні й години прийому громадян, що в своє чергу дозволило  уникнути черг, комфортно організувати процес надання консультацій та збору довідок для нарахування пенсій.

Спеціалісти одного відділу надають повний комплект послуг, передбачених законодавством для Пенсійного фонду України: прийом заяв та документів для  призначення або перерахунку пенсій, виплати допомоги на поховання або недоотриманої пенсії; видача різноманітніх довідок, свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, пенсійних посвідчень; реєстрація користувачів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду тощо. Тут же працює інформаційний кіоск. Розміщені інформаційні стенди з питань пенсійного забезпечення, зі зразками заповнення документів, графіками прийому громадян керівництвом міськрайонного та головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Пенсійного фонду України.

І з упевністю можна сказати, що створення залу обслуговування громадян за принципом роботи “єдиного вікна” дало змогу покращити якість прийому та обслуговування всіх громадян, які звертаються до управління Пенсійного фонду.

Начальник відділу з організаційно-інформаційної роботи Оксана Лебеденко


За зарплату «в конвертах»  –  штраф

Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення та «чорною плямою» суспільства є виплата заробітної плати «у конвертах». Небезпека тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості, полягає в тому, що бюджет недоотримує кошти, не сплачуються відрахування до Пенсійного фонду, а люди не матимуть змоги отримати достойну пенсію, досягши пенсійного віку. Отримання заробітної плати “в конвертах” позбавляє можливості громадянам користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії та ін., тобто знижує їх соціальну захищеність.

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77, яким внесено зміни до Кодексу законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату зарплати “в конвертах”.

Відтепер юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий час, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску –  у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати (на даний час – 36 540 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

- порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення (зараз це 3 654 грн.);

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (нині це 12180 грн.);

-  порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати (1 218 грн.).

При цьому сплата штрафу не звільняє від усунення роботавцем порушень законодавства про працю.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Начальник відділу з організаційно-інформаційної роботи Оксана Лебеденко


Контрольно-перевірочна робота - пріоритетний напрямок діяльності органів Пенсійного фонду України

Спеціалісти управління Пенсійного фонду, відповідно до наданих законодавством повноважень, здійснюють постійний контроль за дотриманням  законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та за використанням пенсійних коштів установами банків та виплатними об'єктами поштового зв'язку, лише за цільовим призначенням.

Так, упродовж 2014 року проведено 67 перевірок страхувальників щодо правильності нарахування, обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів, контроль за сплатою яких покладено на органи Пенсійного фонду України, достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб. За результатами перевірок 34 застрахованим особам виправлено відомості про стаж, заробітну плату, ідентифікаційний номер та інші, що є важливим для правильного врахування їх для призначення пенсій.

Протягом 2014 року проведено 380 перевірок достовірності документів наданих для призначення (перерахунку) пенсій. Такий контроль зобов'язує відповідальних осіб роботодавців з ретельністю відноситися до правильності оформлення документів для призначення пенсії найманих працівників, а особам, яким призначається пенсія, або проводиться її перерахунок, дає змогу уникнути необґрунтованих переплат або недоплат пенсії.

За результатами постійного контролю банківських установ та виплатних об'єктів поштового зв'язку міста та району, які уповноважені проводити виплату та доставку пенсій, в 2014 році розкрадання коштів Пенсійного фонду України, направлених на виплату пенсій та грошової допомоги не встановлено.

 Заступник начальника відділу О.Е. Левшенюк 


Інформація про підсумки роботи управління Пенсійного фонду України в м. Глухові та Глухівському районі  за  2014 рік

В управлінні Пенсійного фонду України в м. Глухові та Глухівському районі  забезпечено стабільне і своєчасне фінансування пенсійних виплат пенсіонерам усіх категорій.

Профінансовано виплату пенсій та грошової допомоги 16387 пенсіонерам регіону (7854 по району) на загальну суму 263936,35 тис. грн., що більше минулорічного показника на 9764,76 тис. грн.

Середня пенсійна виплата на 01.01.2015 року становить 1333,54 грн. (по місту 1273,57 грн.), що більше прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на 384,54 грн.

Протягом року призначено пенсії 845 громадянам (по району - 352), проведено індивідуальні перерахунки пенсій 614 особам (по району - 163), продовжено виплату пенсій у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності 366 особам.   

Від загальної кількості нового призначення – 76 % пенсіонерів залучено для одержання пенсій у банківських установах (52,1 % пенсіонерів району).

Протягом року до управління звернулося 129 осіб - переселенців з Донецької та Луганської області із заявою щодо отримання пенсії за тимчасовим місцем перебування на території району, в тому числі 89 переселенців з Донецької області, 40 -  з Луганської області.

На рахунки управління надійшло 831,7 тис. грн. власних коштів. План виконано на 107,3 %.

Заборгованість до бюджету, що утворилась станом на 01.01.2015,  в сумі 848,5 тис. грн., 100-відсотково заявлена в судовому порядку.

Спільно з Глухівським відділом ДВС проведено 12 нарад, на яких визначені спільні заходи, спрямовані на покращення результативності примусового стягнення. Здійснено 35 спільних з державними виконавцями та співробітниками міліції виїздів до 10 боржників, в ході яких описано майно боржників на загальну суму 0,5 тис. грн., за результатами сплачено боржниками 9,4 тис. грн. боргу та вилучено готівки в сумі 0,2 тис. грн.

В управлінні активно функціонує приймальна громадян, прийом у якій здійснюється за принципом «єдиного вікна». Спеціалістами за звітний період надано консультацій, роз’яснень та послуг 6303 громадянам. За телефонами «гарячої  лінії» надано консультацій та роз’яснень 241 жителю міста і району.

В газетах “Народна трибуна”, “Глухівщина”, “Неделя” та “Кур’єр” опубліковано 54 статті з актуальних питань пенсійного забезпечення, з роз’яснення діючого пенсійного законодавства, погашення заборгованості та висвітлення діяльності управління.На веб-сайтах Глухівської міської ради, районної держадміністрації та головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області розміщено 249 повідомлень.Керівництвом управління здійснено 16 виступів по місцевому радіо з актуальних питань роботи управління. Проведено 32 бесіди з безробітними в міськрайонному центрі зайнятості та 36 зустрічей з самозайнятим населенням в сільській місцевості, 110 зустрічей в трудових колективах, 15лекцій для студентської молоді міста, 25 уроків для учнів шкіл міста та району, 4 “Дні відкритих дверей” для студентської та учнівської молоді,  4 засідання “круглого столу”.

Головним завданням діяльності управління Фонду і надалі залишається реалізація державної політики у сфері пенсійного забезпечення, своєчасність виплати пенсій жителям регіону.

 Оксана Лебеденко,начальник відділу з організаційно-інформаційної роботи


Якщо не вистачає стажу для пенсії?

Останнім часом багато запитань, які надходять до спеціалістів управління Пенсійного фонду України в м. Глухові та Глухівському районі, стосуються права на пенсію тих громадян, у яких не вистачає стажу для призначення пенсії за віком та по інвалідності. Людей дуже цікавить: чи означає, що після досягнення пенсійного віку, не маючи 15 років страхового стажу, вони не матимуть права на пенсію.

Так, згідно чинного пенсійного законодавства України особа має право на пенсію за наявності 15 років страхового стажу. Якщо громадянин досяг пенсійного віку і не має 15 років страхового стажу, право на трудову пенсію він втрачає. Це передбачено статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в редакції, чинній після 1 жовтня 2011 року.

Набути страховий стаж у такому випадку можливо, якщо особа заключить договір добровільного страхування.

Статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено коло осіб, які мають право на добровільну  участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Це, зокрема, особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які  постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, члени фермерських та особистих селянських господарств.

Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування укладається на будь-який термін, але не менш як на один рік. Згідно договору за кожен місяць має бути сплачено страхові внески в розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок у визначені терміни. Мінімальний страховий внесок — це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Законом  також передбачена одноразова сплата страхових внесків за попередні періоди з 1 січня 2004 року. При цьому сума сплачених внесків за кожний місяць також не може бути менше мінімального страхового внеску та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору.

Тож, шановні громадяни, пам’ятайте: в нинішній час гарантією отримання майбутньої пенсії є наявність страхового стажу, а добровільне соціальне страхування виступає як один із способів його придбання для багатьох категорій громадян.

Начальник відділу з організаційно-інформаційної роботи Оксана Лебеденко


Юристи Глухівщини серед кращих

За внесок у розвиток правової роботи  та сумлінну роботу  Почесною грамотою Пенсійного фонду України було відзначено начальника юридичного відділу управління ПФУ в м. Глухові та Глухівському районі Олену Бокову.

Крім того з нагоди Дня юриста в головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області відбувся семінар, на якому велику увагу акцентовано на стимулюванні боржників до сплати внесків до пенсійного бюджету, на першочергових заходах, спрямованих на підвищення показників зі скорочення заборгованості, розвиток співпраці з органами ДВС, правоохоронними органами, на правовій роботі щодо забезпечення виконання судових рішень тощо.


Особи з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги

На обліку  в управлінні Пенсійного фонду України в м. Глухові та Глухівському районі перебуває майже 1,5 тисячі інвалідів різних категорій. З метою підвищення якості прийому людей з особливими потребами в управлінні створено належні умови для їх обслуговування: вхід до двух приміщень управління обладнано пандусами, активно функціонує приймальня, прийом в якій здійснюється за принципом «єдиного вікна». 

Фахівці управління прикладають багато зусиль для створення належних умов для обслуговування цієї категорії пенсіонерів. З цією метою, в межах компетенції, вживаються конкретні заходи, спрямовані на підтримку таких людей.

В першу чергу це стосується права на одержання інформації. Інформаційно-роз’яснювальна робота в засобах масової інформації, функціонування “гарячої” телефонної лінії дають можливість оперативно доводити до широких верств населення відомості про зміни в чинному законодавстві та перспективи пенсійного реформування.

Позитивно зарекомендувала себе практика проведення виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання. Бажаючи не залишати осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, яким виповнилося 80 і більше років на самоті зі своїми труднощами, надати можливість відчути турботу про них, фахівцями управління з початку року проведено 60 зустрічей за місцем проживання таких громадян.  Адже головне для людини - увага, спілкування, співчуття і щире бажання допомогти.

Пенсійники постійно дбають, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортнішими, а тому і надалі будуть робити все можливе для модернізації обслуговування людей з особливими потребами.

Начальник відділу з організаційно-інформаційної роботи Оксана Лебеденко


На контролі кожна заборгована гривня

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Глухові та Глухівському районі постійно проводиться робота по погашенню заборгованості зі сплати обов’язкових платежів. Одним з напрямків відповідної роботи є відпрацювання боргу в примусовому порядку через суд та органи Державної виконавчої служби.

За підсумками 7 місяців 2014 року на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебувало 88 виконавчих документів на загальну суму 185,4 тис. грн.

З метою повного та своєчасного виконання виконавчих документів про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду здійснюються спільні виїзди до боржників під час яких державними виконавцями виявляється та описується майно боржників, перевіряються каси боржників-юридичних осіб та вилучаються готівкові кошти. Після вжиття наведених заходів на рахунки управління за 7 місяців 2014 року надійшло 10,9 тис. грн., кількість боржників зменшилась  на 12 осіб.

Спеціалісти юридичного відділу активно займаються не лише скороченням заборгованості зі сплати обов’язкових платежів, а й стягненням надміру виплачених пенсій з вини пенсіонерів. З початку року до суду подано дві позовні заяви про стягнення заборгованості з переплати пенсій на суму 2,1 тис. грн. Один боржник ще до судового розгляду повністю відшкодував переплачену суму пенсії. А ось до іншого 8 серпня було зроблено спільний виїзд фахівців Пенсійного фонду та державної виконавчої служби. За результатами виїзду боржник зобов’язався протягом серпня відшкодувати до Пенсійного фонду переплачену суму.

З метою попередження переплати пенсії пенсіонерам необхідно  своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати: про працевлаштування, звільнення з роботи, зміни в складі сім’ї тощо.

Головний спеціаліст-юрисконсульт Шершньова Є. О.


З роз'ясненнями - до жителів Первомайського

Серед перших завдань, яке стоїть перед пенсійниками - якісне інформування громадян з питань пенсійного забезпечення та надання практичної допомоги. З цією метою, начальник управління міськрайонного управління Пенсійного фонду Світлана Козубова та головний спеціаліст відділу з обслуговування та розгляду звернень громадян Вікторія Валюх здійснили виїзд до жителів села Первомайське Глухівського району.

Поспілкуватись з пенсійниками виявили бажання чимало громадян, які цікавились питаннями пенсійного забезпечення. Посадовці надали роз’яснення щодо умов виходу на пенсію за віком, особливостей нарахування пенсій працівникам органів місцевого самоврядування, умовами виходу на пенсію конкретних професійних категорій. З жителями села були обговорені умови  призначення пільгових пенсій, а також шляхи реалізації права на пенсію особам, яким не вистачає мінімального страхового стажу для виходу на пенсію за віком.

Того ж дня Світлана Козубова завітала до 2 жителів села з обмеженими фізичними можливостями, яким розповіла про складові їхніх пенсії та про те, як змінився він протягом поточного року. Також посадовець поспілкувалася з пенсіонерами про зміни, які відбулись у пенсійному законодавстві останнім часом.

Начальник відділу з організаційно-інформаційної роботи Оксана Лебеденко


Трудова книжка: оформляємо правильно

До управління Пенсійного фонду України  в м. Глухові та Глухівському районі все частіше звертаються громадяни за призначенням пенсії з трудовими книжками російського зразка, в яких трудова діяльність розпочата в Росії, а під час прийому на роботу в Україні відділ кадрів продовжує записи в цій трудовій книжці.

Тому в таких випадках просимо звертати увагу на заповнення трудових книжок з урахуванням ст. 48 Кодексів законів про працю України та п.1.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок, передбачено, що трудові книжки ведуть на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п’ять днів, зокрема співвласників (власників) підприємства, селянських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню.

Інструкція встановлює єдиний порядок ведення трудових книжок для працівників на території України. Отже, трудову книжку працівника, який уклав трудовий договір на території України, ведуть за формою, установленою національним законодавством.

Проте слід зазначити, що Україна – учасниця Угоди про гарантії прав громадян держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення (набула чинності 13.03.1992 році). Згідно із цією угодою, необхідні для пенсійного забезпечення документи, видані в належному порядку на території держав – учасниць СНД і держав, що входить до складу СРСР до 1 грудня 1991 року, приймають на території держав – учасниць Співдружності без легалізації.

Відповідно до ч.2 ст.6 зазначеної угоди, для встановлення права на пенсію, зокрема на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав – учасниць угоди зараховують трудовий стаж, набутий на території будь – якої з держав.

Відповідно до ст.12 Конвенції про правову допомогу і правові відносини в цивільних, сімейних і кримінальних справах (що набула чинності 27.04.2004 році), документи, які на території однієї з договірних сторін видано або засвідчено компетентною установою або спеціально уповноваженою особою в межах її компетенції за установленою формою і скріплено гербовою печаткою, приймають на територіях інших договірних сторін без будь – якого спеціального посвідчення. Документи, що на території однієї з договірних сторін розглядають як офіційні, мають на територія інших договірних сторін доказову силу офіційних документів.

 Начальник юридичного відділу    управління Пенсійного фонду України  в м. Глухові та Глухівському районі О.М. Бокова


У тиші урочистій до Пам'яті йдемо...

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив наш народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 років. Не можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.

Аби засвідчити свою глибоку шану та повагу мужності та самовідданій праці захисникам і визволителям нашої країни, 9 травня спеціалісти Глухівського міськрайонного управління Пенсійного фонду України взяли участь в мітингу та покладанні квітів біля меморіалу загиблим  в роки Великої Вітчизняної війни.

Мільйони людей забрала та війна. Це важко усвідомити. Смерть однієї людини - це трагедія. А коли мільйони… Не щезне в пам'яті людській, не відійде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами.

Пам’ять про ту війну назавжди збережеться в пам'яті українського народу. Кожен з нас береже в душі щиру гордість за батьків і дідів, які захищали країну, глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг у війні, хто віддав своє життя в ім'я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів. Ми схиляємось перед доблесними ветеранами. Ми в неоплатному боргу перед їхніми незгасаючими подвигами.

Від усього серця бажаємо  всім миру, добра і щастя! Із святом Вас, ветерани!


Пріоритетний напрямок роботи – цільове використання коштів Фонду.

 З метою забезпечення належного контролю за цільовим використання коштів Пенсійного фонду України спеціалістами управління протягом кварталу 2014 року було проведено 8 перевірок структурних підрозділів СД УДППЗ «Укрпошта». Кожна перевірка є результативною.

Виявлено 124 порушення порядку виплати пенсії та допомоги на поховання. Мали місце випадки виплати пенсії померлої пенсіонерки сторонній особі без оформлення довіреності та зайво стягнутого поштового збору, в сумі 1010,00 грн. та 7,98 грн. відповідно. Нараховано пеню в сумі 22,22 грн.

Крім того, встановлено, що пенсії 95 одержувачам на загальну суму 128665,16 грн. були виплачені на один день пізніше термінів, визначених графіками (в межах виплатного періоду) та 27 інших порушень, які не мають фінансового вираження.

Однією із складових системи заходів, спрямованих на економію коштів, є виплата пенсій через банківські установи, адже постійне зростання обсягів пенсійних виплат веде до збільшення витрат на їх доставку. Кількість пенсіонерів отримуючих пенсії через банківські установи постійно зростає і станом на 01.04.2014 року складає 50,3%.

Фахівці управління здійснюють постійний контроль за дотриманням банками порядку зарахування, повернення та виплати пенсій. В І кварталі 2014 року здійснено 5 перевірок банківських установ, в результаті яких встановлено  7 порушень, не маючих фінансового значення.

В ході проведених контрольних заходів розкрадання та нецільового використання коштів Пенсійного фонду України встановлено не було. З метою упередження помилок при виплаті пенсійних коштів проводиться роз’яснювальна робота серед відповідальних працівників банківських установ та підприємств поштового зв’язку.


Робота з боржниками триває                                 

Робота з боржниками - невід’ємна  складова  роботи управління Пенсійного фонду України в м. Глухові та Глухівському районі. Вся заборгованість охоплена заходами примусового стягнення. Разом з тим, з кожним боржником ведеться активна індивідуальна роз’яснювальна робота.

Продовжуючи практику спільних виїздів, 12.03.2014 року головний спеціалістом – юрисконсультом управління, представниками державної виконавчої служби міста та правоохоронних органів здійснено черговий  виїзд  до боржників. В результаті проведеної роботи державним виконавцем у 1 боржника вилучено готівку в сумі 0,2 тис. грн. та 1 боржник частково сплатив заборгованість по страховим внескам в сумі 0,1 тис. грн.

Всього ж з початку року в рахунок погашення боргу до бюджету Пенсійного фонду від платників надійшло 3,5 тис. грн., кількість боржників зменшено на 4.


Черговий виїзд «мобільного соціального офісу»

11 березня 2014 року начальник управління Світлана Козубова взяла участь у виїзді «мобільного соціального офісу» до Сопицької  сільської ради Глухівського району у складі спеціалістів управління Пенсійного фонду України та соціального захисту населення.

Громадян  ознайомлено з наявністю в управлінні різноманітних способів надання інформаційних послуг, а саме: робота “єдиного вікна”, “гарячих” телефонних ліній та функціонування веб-порталу електронних послуг, за допомогою якого відповіді можуть надаватися в електронному вигляді.

Користуючись нагодою перебування у відділеному населеному пункті району, Світлана Козубова провела урок для старшокласників Сопицького навчально-виховного комплексу та поспілкувалася з вчителями  щодо умов призначення пенсії за вислугою років.


Перемога за нами!

Проведення спортивних змагань серед працівників різних галузей, зокрема працівників державних органів і установ, вже стало доброю і невід'ємною традицією останніх років. 

14 лютого 2014 року в спортивній залі Глухівського агротехнічного інституту імені С. А. Ковпака Сумського національного аграрного університету відбувся районний етап Всеукраїнської спартакіади серед державних службовців. Загалом, у змаганнях брали участь 6 організацій, серед яких була і дружня команда управління Пенсійного фонду України в м. Глухові та Глухівському районі

Змагання проводились в декілька етапів, в ході проведення яких учасники мали змогу взяти участь як в індивідуальних, так і в командних конкурсах та естафетах.

Завдяки безмежній волі до перемоги, гарній спортивній підготовці,  прагненні бути найкращими та високій згуртованості команда Пенсійного фонду виборола перші місця у 3 видах змагань: з боулінгу, спортивній естафеті та змаганнях з шашок (жінки), а також стала бронзовим призером  у змаганнях з настільного тенісу (серед чоловіків), естафеті з обручами та у змаганнях  з шашок (серед чоловіків) — і в результаті здобула безумовну перевагу, виборола першість в загальнокомандному заліку та отримала золотий кубок  за зайняте перше місце.

Усі переможці та призери були нагороджені почесними грамотами від організаторів.  Учасники та вболівальники отримали величезне задоволення та невичерпний заряд енергії від проведених змагань, оскільки спорт, як запорука здорового способу життя, став традиційним для працівників нашого управління. З нетерпінням будемо чекати  на чергові спортивні події в майбутньому!


Пам’ять воїнів-афганців вшанували  в Глухові

 15 лютого 1989 року остання колона радянських військ була виведена з Афганістану. З тих пір пройшло 25 років, проте і до сьогодні не загоїлись рани у серцях матерів, які втратили своїх дітей на тій страшній, чужій війні.

З нагоди вшанування пам’яті загиблих  у місті відбулися заходи біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Там зібралися ті, для кого війна в Афганістані навічно залишиться трагічним спогадом у пам'яті та раною в душі, що навряд чи коли загоїться. Також у заходах взяли участь представники влади, представники ветеранської організацій воїнів-афганців, трудових колективів, керівники правоохоронних та контролюючих органів та просто глухівчани.

Учасники церемонії поклали квіти та вінки до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам та вшанували пам'ять загиблих  хвилиною мовчання.

Разом з головою РДА, головою районної ради, начальник управління Козубова С. М. відвідала батьків загиблих воїнів, не лише для того, щоб висловити їм сердечну подяку за синів, які самовіддано виконали свій обов’язок, а й дізнатися про нагальні проблеми (в томі числі обговорити  питання їх пенсійного забезпечення), аби виявити питання, які  хвилюють та допомогти у їх вирішенні.

Складаємо доземний уклін учасникам афганських подій, молимося за душі загиблих, дякуємо живим за виявлені героїзм, мужність, твердість духу та відданість.


Самі відповідальні за своє майбутнє

З метою формування у молодого покоління відповідального ставлення до свого майбутнього в Глухові фахівці  управління  продовжують проведення роз’яснювальної роботи серед учнівської та студентської молоді міста та району. Протягом січня – лютого вже проведено 3 уроки в школах міста і району та прочитано 4 лекції в Глухівському національному педагогічному університеті  ім. О. Довженка  та  Глухівському агротехнічному інституті ім. С. А. Ковпака.  Молодь з цікавістю відвідує вказані заходи, про що свідчить кількість присутність – понад 200 осіб.

Юні слухачі дізналися, як працює сучасна пенсійна система, основні напрямки її реформування та результати реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича. Особливо цікавило питання набуття страхового стажу, який буде враховуватись при призначенні пенсій, легалізації заробітної плати та добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Увагу молодого покоління звернуто на те, що період навчання, починаючи з 2004 року, може бути зарахований до загального стажу лише за умови добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. З цікавістю  студенти дізналися про можливості веб-порталу Пенсійного фонду України та виявили бажання зареєструватися.

Можна бути впевненими, що ці молоді люди будуть застосовувати в своєму трудовому житті набуті знання та дбати про своє майбутнє.


СТРАХОВЕ СВІДОЦТВО – ЩО ЦЕ І ДЕ ЙОГО ОТРИМАТИ?

Триває видача Пенсійним фондом застрахованим особам свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до Порядку затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2000 р. №1306

 Страхове свідоцтво є єдиним для всіх видів загальнообов'язкового державного соціального страхування документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням. Воно видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов'язкового державного соціального страхування, на підставі анкети застрахованої особи після обов'язкової реєстрації цієї особи в органах Пенсійного фонду.

Пред'являючи "Свідоцтво", людина має можливість безкоштовно отримати відомості про себе в системі персоніфікованого обліку у будь-якому органі Пенсійного фонду на території України.

Страхові свідоцтва видаються безоплатно управлінням Пенсійного фонду, на підставі анкети.

Для одержання свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування необхідно звернутися у відділ кадрів по місцю роботи та заповнити згідно паспортних даних анкету застрахованої особи та довідки ДПА про ідентифікаційний номер. Всі відомості слід вносити чітко, розбірливо, вони мають відповідати даним, що записані на україномовній сторінці паспорта.

 Орган Пенсійного фонду після отримання анкет оформляє страхові свідоцтва і передає їх застрахованим особам через роботодавця. Кожний працівник має отримати страхове свідоцтво на руки і розписатись у відомості.

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (які займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), особи, які добровільно сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також громадяни України, які працюють за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, де вони перебувають, фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності повинні звернутися в управління Пенсійного фонду за місцем реєстрації.

Отже звертайтесь та отримуйте страхові свідоцтва, а з ними гарантію надання державних соціальних послуг і можливість контролю за майбутньою та теперішньою пенсією.

За довідкою звертатись до Управління Пенсійного Фонду України в м. Глухові та Глухівському районі за телефонами 3-13-27 та 3-19-70.


Для пенсії важлива кожна копійка.

Контрольно-координаційна діяльність є одним із напрямків роботи управління Пенсійного фонду України в м. Глухові та Глухівському районі та  має важливе значення для наповнення бюджету Фонду,  підвищення платіжної дисципліни страхувальників. Перевірка страхувальників на предмет достовірності формування та подання відомостей про застрахованих осіб, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування дає змогу своєчасно виявити помилки та внести відповідні коригування до відомостей у персональній обліковій картці та в подальшому,  в установленому законодавством порядку, при настанні права на пенсію, забезпечити врахування правдивих відомостей при призначенні пенсійних виплат застрахованим особам. Протягом 2013 року підвищився якісний рівень перевірок: за результатами 130 проведених перевірок юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з питань дотримання чинного законодавства донараховано внесків в сумі 18,4 тис. грн., накладено 104 фінансових санкції  на загальну суму 61,5 тис. грн., накладено 3 адміністративних штрафи на суму     0,9 тис. грн.

Основною передумовою належного функціонування національної економіки є законне та економне використання грошових фондів державних підприємств і установ, які відіграють вагому роль в політичному та економічному житті України. У зв‘язку з цим, контроль операцій з грошовими ресурсами бюджетних установ, зокрема установ Пенсійного фонду України, займає важливе місце в системі державного контролю діяльності цих установ і державних підприємств.

Одним з основних напрямків, який потребує належного контролю, є цільове використання коштів Пенсійного фонду України. В цьому напрямку фахівцями управління було проведено 61 перевірку організацій, що здійснюють виплату і доставку пенсій та установ (закладів), де особи перебувають на повному державному утриманні, на предмет правомірності перерахування коштів ПФУ. Встановлено порушень на загальну суму 14,0 тис.грн. та 82 інші порушення, які не мають фінансового вираження.

З метою своєчасного та правильного визначення права на пенсію та розміру пенсійних виплат проведено 150 перевірок обґрунтованості видачі довідок, необхідних для призначення пенсії, та достовірності даних в наданих довідках, встановлено 46 випадків розбіжностей з первинними документами. Довідки  були виправленні, що попередило виникнення помилок при призначенні пенсії, необґрунтованих переплат або недоплат.

Звертаю увагу страхувальників, що дотримуючись норм пенсійного законодавства, ви не лише захистите себе від фінансових і адміністративних стягнень, але й забезпечите страховий стаж своїм працівникам.                                                                                    


Молоді Глухова про пенсійне законодавство

З початком нового року управління  продовжило проведення традиційних уроків в місцевих школах для старшокласників.

17 січня начальником відділу обліку надходження платежів  Оксаною Лебеденко проведено урок для учнів 10 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, на якому молоді роз’яснено основи пенсійного законодавства та можливість добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Школярі проявили щиру зацікавленість в обговоренні теми уроку.


Підсумки роботи відділу по контрольно-перевірочній роботі за нарахуванням та сплатою платежів станом за 9 місяців 2013 року

Спеціалісти відділу по контрольно-перевірочній роботі за нарахуванням та сплатою платежів управління Пенсійного фонду України в м.Глухові та Глухівському районі з початку 2013 року провели 111 перевірок юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з питань дотримання чинного законодавства. В ході кожної другої перевірки встановлені порушення, застосовано фінансових санкцій на суму 58,4 тис. грн., донараховано внесків в сумі 18,3 тис. грн.

Також проведено перевірки на предмет цільового використання коштів Пенсійного фонду України: 23 виплатних об’єктів поштового зв’язку, встановлено 31 порушення, 18 перевірок банківських установ міста, встановлено 36 порушень, 6 перевірок установ, де особи перебувають на повному державному утриманні, встановлено 1 порушення.

В результаті проведених протягом звітного періоду 110  перевірок  правильності  і  достовірності  видачі пільгових довідок та довідок про заробітну плату для призначення пенсії встановлено 24 розбіжності.

Інформація

про підсумки роботи Глухівського об’єднаного управлінняПенсійного фонду України Сумської області за січень - червень 2017 року