Районна газета

ДОВЖЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ

Знову на Глухівщину завітала осінь. І традиційно в ці дні в Глухівській центральній районній бібліотеці проводяться Довженківські осінні поетичні читання, де своїми поезіями діляться як майстри Глухівщини, так і початківці

2019 рік ювілейний – 125 років від дня народження О.П. Довженка. Про Глухівський період життя письменника, про юнацькі, романтичні роки навчання в Глухівському учительському інституті, про дружбу студентів Олександра Довженка та Ірини Коваль розповіла викладач кафедри української мови та літератури ГНПУ ім. О. Довженка Світлана Цинько. Про відвідини О. Довженком села Берези, спогади Ніни Фурси про дружбу її брата Петра з майбутнім письменником розповів поет, краєзнавець, працівник відділу культури Березівської ОТГ Микола Гурець.

Потім кожен із читців повідав що таке щастя і краса  в житті людини, бо саме такою була тема цьогорічних осінніх читань. Кожний з тих, хто виходив на імпровізовану сцену розповідав, згадував, порівнював, мріяв…В кожного своє бачення щастя, воно багатогранне,  але  мінливе з роками, з набутим життєвим досвідом. Та, мабуть, найголовніше в  змісті цього слова - мир, здоров’я, щоб поруч була людина, яка підтримає в тяжку хвилину,  щастя в тому, щоб дарувати радість і добро іншим, щастя в умінні бачити красу й створювати її.

 На творчій зустрічі перед шанувальниками поезії, яких, навіть,  не вміщала читальна зала, своїми думками про щастя у віршованій формі ділилися учасники студентської літературної студії «Слово» Анна Смоля, Ганна Гулакова, Лілія Висоцка  (керівник Світлана Цинько); юні поети Глухівського ліцею – інтернату Марія Костюченко, Анастасія Болбот, Анастасія Тутук, Катерина Дем’яненко; Ангеліна Троша з ЗОШ №3; студенти ППК ГНПУ ім. О. Довженка Альбіна Терещенко та Дарина Романенко; імениті поети Анатолій Мироненко, Валентин Коваленко, Ганна П’явка, Іван Дерпа, Олена Голуб, Тамара Роднова, Анатолій Голуб. Пісні на слова Миколи Гурця та Миколи Єрохи виконав композитор і співак Микола Євтушенко. Радували всіх музичні дарунки від соліста Глухівського РБК Ігоря Шума, тріо з педагогічного університету в складі  Єгорова Олександра, Панової Рози та Картавої Дар’ї та пісні Крістіни Разакової.

Книжкова виставка, букети яскравих квітів, червона калина, різнобарв’я листя додавало чарівної неповторності заходу, осіннього настрою і впевненості в щасливе прийдешнє.