Районна газета

ЗАСІДАННЯ ЛІТЕРАТУРНОГО КАФЕ

13 грудня, вже по традиції, напередодні Всесвітнього дня чаю в читальній залі Глухівської районної бібліотеки зібралися волонтери Глухова ВБО «Турбота про літніх в Україні» на чергове засідання літературного кафе «Душевна розмова». А так як 13-те припало на п'ятницю, і цей день по деяких забобонах вважається нещасливим, то на всякий випадок, щоб відігнати злі сили, перед початком зустрічі ведуча Ніна Шубнікова запалила свічку. 

А ще 13-го грудня - День святого Андрія Первозванного. Порекомендувавши ознайомитись з книгою Володимири Круковської «Андріївські вечорниці», бібліотекар запропонувала перетворити засідання у колоритне пізнавальне дійство з піснями, жартами і сміхом. Минаючий 2019 рік – рік Китаю в Україні. Тож перш за все учасники клубу дізнались багато цікавого про цю далеку країну, повну таємниць і загадок. Дехто поділився спогадами  своїх знайомих, тих, хто побував в Китаї. Додаткову інформацію учасники зустрічі отримали, переглянувши коротенький фільм про Китай та ознайомившись з літературною виставкою-інсталяцією «Китай: знайомство зблизька». Особливо жінок зацікавили книги про китайську гімнастику та цигун-терапію.

Потім було вивчення особливостей китайської чайної церемонії по SMART TV. Китайська церемонія чаювання — це більше, ніж звичай, це інша грань буття, усвідомивши яку, можна зробити своє життя повнішім і цікавішим. У Глухові також можна придбати різні сорти китайського чаю. З одиного з них, зеленого, заварили духмяний напій, і розпочалося чаювання з різними смаколиками, які куплені завдяки Німецькому фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє", партнером якого є ВБО «Турбота про літніх в Україні» міста Глухів (директор відділення Тамара Александренко). Вперше в бібліотеці заспівав хор жінок-волонтерів, який недавно створила Ніна Покорна і вокальний ансамбль під керівництвом Валентини Панасенко. А ще було багато віршів, гуморесок, пісень. Закінчились вечорниці спільним виконанням пісні на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий». Цього дня поєдналися і китайські, і українські традиції.