Районна газета

ВІДБУЛОСЯ СКАЙП-СПІЛКУВАННЯ

У Глухівській районній бібліотеці відбулося скайп-спілкування з Ямполем, Шосткою, Сумами. Тема – Хрестовоздвиженське трудове братство, засноване Неплюєвими. Олександр Мірошниченко, науковий співробітник Національного заповідника «Глухів», повідав про садибу Неплюєвих в Глухові.

Потім він, як говорять, спілкуючись в кулуарах з учасниками скайп-зустрічі в глухівській бібліотеці, цікаво і змістовно розповів про історію заснування та життя в Хрестовоздвиженському трудовому братстві. Про значення такої форми існування, про досвід Неплюєвих наголосив у своєму виступі краєзнавець Микола Гурець, працівник культури Березівської ОТГ. На сьогодній день, коли суспільство потребує оновлення, дуже важливо, щоб духовна культура домінувала над примітивними споживацькими інтересами. Тому, у цьому ключі досвід виховання духовно багатої людини у спадщині М. Неплюєва неоціненне для нашого часу. Треба підкреслити, що в Глухові проживає декілька родин, нащадки яких - вихідці з Хрестовоздвиженського трудового братства. На захід в цей день прийшла 84-річна Олена Вікторівна Клюєва, ветеран бібліотечної справи, яка багато років працювала в Глухівській районній бібліотеці. Її батько народився в Хрестовоздвиженському трудовому братстві в 1909 році. Дідусь її, Степан Микитович та його брат Антон, були вихованцями, а пізніше і членами Першого Хрестовоздвиженського трудового братства, як і її бабуся Євдокія Никанорівна (до речі – вона також працювала бібліотекарем). Важко жилося всім після того, як Братство припинило своє існування. Репресії, які торкнулися керівництва Братства, родину Клюєвих не зачепили, але життя значно погіршало. Олена Вікторівна береже пам’ять про своїх рідних, веде краєзнавчі розвідки, досліджує родинне дерево. В цей день до бібліотеки вона принесла сімейний альбом і прокоментувала світлини, які там зібрані.

Рекомендуємо тим, хто зацікавився темою Хрестовоздвиженського трудового братства та життям Миколи Неплюєва, звернутися до читальної зали нашої бібліотеки, де крім книг директора Воздвиженського народного історико-меморіального музею «Трудове Братство М.М.Неплюєва» Валерія Авдасьова; монографії «Машина времени» М. М. Неплюєва», яку написав Леонід Мельник; статті О. Вертіля в літературно – краєзнавчому путівнику «Глухівщина у духовному вимірі»; книги Віри Назарової «Глуховская железная дорога», ви переглянете численні статті в газетах «Соборний майдан», «Сумщина», «Народна трибуна», журналі «Людина і світ» за 2001 рік, №6.