Районна газета

СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

В рамках інформаційної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання Глухівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів семінар для жінок, які перебувають на обліку центру зайнятості на тему: "Сімейні форми виховання: перспективи розвитку".

Присутніх було ознайомлено про варіанти можливостей взяття дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування в сім’ю, про право дитини бути влаштованою у ПС або ДБСТ, хто може та хто не може бути прийомними батьками/батьками-вихователями.

Акцентовано увагу на створенні прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, перспективи їх розвитку, особливостях умов утримання та виховання в них дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім цього, надано роз’яснення щодо переліку документів, якінеобхідно подати кандидатам у прийомні батьки, батьки – вихователі, фінансування ПС та ДБСТ, про пільги та гарантії, які мають прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Поінформовано про стан функціонування ПС та ДБСТ у Глухівському районі.

Також в ході проведення cемінару учасники дізнались про міжнародні підходи в сфері захисту дітей, напрацьований в Україні досвід розвитку послуг для вразливих сімей з дітьми, ознайомилися з особливостями запровадження послуги патронату над дітьми, обсягом повноважень, прав та обов’язків патронатних вихователів, програмою їх підготовки.