Районна газета

СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ СІМЕЙ, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ, ЯКІ ОПИНИЛИСЯ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ ТА ПОТРЕБУЮТЬ СТОРОННЬОЇ ДОПОМОГИ

Глухівський  районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  надає соціальні послуги для сімей, дітей та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. 

Останнім часом сучасні українські родини все частіше опиняються в складних життєвих обставинах. Причин для цього більше, ніж достатньо: відсутність підтримки з боку рідних, події, які трапилися непередбачувано, безробіття, низьке матеріальне становище, незадовільні умови проживання, пияцтво тощо.

Подолати життєві негаразди самостійно більшість сімей не в змозі, тому накопичуючись, як снігова куля, вони породжують все більше супутніх проблем. Найстрашніше, що від цього страждають діти, адже коли батьки занурюються у свої проблеми, або, навпаки, намагаються від них відгородитися, потреби дітей відходять на другий план.

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», складними визначаються такі життєві обставини, що об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність особи, наслідки яких вона не може подолати самостійно (інвалідність, часткова втрата рухової активності у зв’язку із станом здоров’я, самотність, сирітство, безпритульність, відсутність житла або роботи, насильство, зневажливе ставлення та негативні стосунки в сім’ї, малозабезпеченість, психологічний чи психічний розлад, стихійне лихо, катастрофа тощо). 

Так, в січні  2019 року фахівці із соціальної роботи Центру обстежили сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах. Здійснено виїзди у села: Уланове, Полошки, Суходіл, Дунаєць, Перемога, Чернєве, Баничі, Щебри, Некрасове, Заруцьке, сел. Есмань. У результаті була проведена профілактична робота  з питань відповідального батьківства, підвищення економічної грамотності та планування сімейного бюджету, захисту законних прав та інтересів дитини та попереджено про наслідки безвідповідального ставлення  до виконання своїх батьківських обов’язків із 45 сім’ями.  Перевірено наявність твердого палива на опалювальний період, забезпеченість продуктами харчування в даних сім’ях, наявність одягу та взуття у дітей відповідно до віку та сезону, наявність постільної білизни.

Також були обстежені сім’ї, які отримують державну допомогу при народженні дитини, а також сім’ї учасників АТО/ООС.