Районна газета

ЦІЛЬОВЕ ВИКОРИСТАННЯ ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ НА ВИПЛАТУ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ ПЕРЕБУВАЄ ПІД КОНТРОЛЕМ

Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей

Директор Глухівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія ХРОЛЬ інформує: протягом І кварталу 2019 року до Глухівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Управління соціального захисту населення Глухівської районної державної адміністрації надійшло 27 повідомлень про призначення державної допомоги при народженні дитини. Фахівцями із соціальної роботи центру проведено вибіркові перевірки у 23 сім’ях, що складає 85,1% від загальної кількості повідомлень.

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, працівниками центру складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, коляски, візка та ліжка тощо. У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота працівниками центру.

У ході здійснення обстеження спеціалісти центру надають соціальні послуги, а також консультації, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, оздоровленню та вихованню дітей. Встановлено, що в обстежених 23 сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням.