Районна газета

ПРО ДЕЯКІ ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ДІТЕЙ В УМОВАХ ЗАПРОВАДЖЕННЯ КАРАНТИНУ

В умовах проведення в усій країні карантинних заходів, зважаючи на необхідність забезпечення вимушеної самоізоляції, внаслідок якої існують значні ризики загострення таких проблем, як неналежне виконання батьками своїх обов’язків, вживання алкоголю, наркотичних засобів, домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми тощо, Глухівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в межах наданих повноважень здійснюються заходи оперативного виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей  та  запровадження на час карантину моніторинг прав дітей, які повернулися до сімей із закладів інституційного догляду та виховання, зокрема, шляхом їх відвідування.   

Так, серед родин, в яких виховуються діти, насамперед, серед тих родин з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота про те, що таке COVID-19, які його симптоми, як поширюється вірус, про правила індивідуального захисту, яких необхідно дотримуватись з метою убезпечення від зараження коронавірусом. При цьому використовується офіційна інформація Міністерства охорони здоров’я. Станом на 04 травня 2020 року такою роботою охоплено 293 сім’ї в яких виховується 514 дітей.  Серед сімей з дітьми також поширюється інформація про те, як слід діяти у разі наявності у батьків або дитини ознак захворювання, зокрема, шляхом надання контактних даних (номерів телефонів) сімейних лікарів.

Особливої уваги в умовах запровадження карантину потребують діти, які повернулись до сімей із закладів інституційного догляду та виховання.  Саме тому фахівці із соціальної роботи відвідали всіх дітей за місцем перебування під час карантину і  здійснюють  щоденний моніторинг (у тому числі дистанційний) щодо забезпечення прав такої категорії дітей.  На даний час таким моніторингом охоплено 127 дітей.