Районна газета

ПОЛЬЩА ДАРУЄ КРАЩИМ УЧНЯМ РАЙОНУ ГАРНИЙ НАСТРІЙ ТА НОВІ ВРАЖЕННЯ

У період з 5 до 9 травня 2019 року обдаровані учні району відвідали  Гміну Мальборк Поморського воєводства  Польщі 

Поїздка була здійснена в рамках проекту побратимської співпраці, запровадженого керівництвом Глухівського району та Гміни Мальборк. Фінансування поїздки стало можливим завдяки коштам, виділеним районним бюджетом. Проект передбачає взаємну зацікавленість у поглибленні і розширенні освітнього та культурного співробітництва, а також у розбудові міжнародної дружби.

 

Це унікальна можливість для учнів обох країн пізнати звичаї і традиції дружніх народів, підготуватися до активної участі у житті суспільства Європейського союзу, розширити знання про географічний світ, створити систему постійних контактів між однолітками.

Протягом трьох днів польською стороною були організовані пізнавальні цікаві екскурсії до музею Штуттгоф, унікальної пам'ятки середньовічної архитектрури замку Мальборк, порту міста Гдиня. Неймовірні враження залишили прогулянки узбережжям Балтійського моря, казковими вулицями Гданська та дивовижним пірсом Сопота.

Учні мали змогу відвідати польську гімназію. Познайомились з особливостями організації базової середньої освіти поляків, матеріально-технічною базою навчального закладу, поспілкувались з однолітками та вчителями. Залюбки долучились до практичних занять з робототехніки, а також власноруч виготовиди сувенірні подарунки.

Дуже сподобались нашім дітям вечірні зустрічі біля вогнища, які  організовували інструктори сільських світлиць. Незабутні емоції відчули діти  на матузкових атракціонах Jumpy Park Park.

Святковою і в той же час хвилюючою видалась заключна вечеря у форматі офіційної церемонії. Урочистий прийом з нагоди приїзду української молодіжної делегації  відбувся у світлиці села Велкі Ласовіце. Участь у заході взяли: староста Мальборського повіту пан Мирослав Чапла; войт Гміни Мальборк пан Марчін Квятковський; голова ради Гміни Мальборк пан Міхал Блахут; заступник войта Гміни Мальборк пан Войцег Лукашевич; директорка Центру культури, туризму, спорту, рекреації і здоров'я Гміни Мальборк пані Данута Залевська та інші. Переклад здійснювала пані Світлана Зайонцовська. 

Всі обмінувалися подарунками, співали пісні на українській та польській мовах, щиро спілкувались, фотографувались. Мовні бар’єри  подолані, кордони між братніми країнами стерті, в очах та голосі друзів бринить смуток: чому ж так швидко промайнув час?

Та діти сподіваються, що незабаром будуть гостинно зустрічати польське товариство на глухівській землі для продовження плідної співпраці в частині міжнародних зв’язків  засобами молодіжної дипломатії.