Районна газета

Що таке страховий стаж ?

На численні запити громадян щодо роз'яснення поняття “страховий стаж” Глухівське об'єднане управління Пенсійного фонду України надає роз'яснення.

ЩО ЦІКАВИТЬ НАС СЬОГОДНІ?

Рано чи пізно у житті кожного з нас настає своя золота осінь. У рейтингу “найгарячіших” тем, які сьогодні жваво обговорюються в українському суспільстві – «Пенсійна реформа». Реформаторські зміни в пенсійному законодавстві, законодавчі новації бувають не зовсім зрозумілими для пересічних громадян. Для забезпечення відкритості в роботі органів Фонду, поліпшення якості обслуговування, вільного доступу до об'єктивної і своєчасної інформації та адаптації у швидкому і мінливому сучасному світі, для Вас, шановні громадяни, запроваджені дистанційні форми обслуговування громадян. 

Веб-портал ПФУ – це зручно!

З часу запровадження Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України постійно змінюється. Нині електронний ресурс дає унікальну можливість усім зацікавленим особам постійно, не виходячи з дому, контролювати свої особисті дані, які впливають на розмір майбутньої пенсії або переглядати інформацію з власної пенсійної справи. Все це на Веб-порталі логічно пов’язано і структуровано, що дозволяє пересічному громадянину без спеціальних знань та навичок легко розібратися у цій  системі. Крім того, всі його послуги безкоштовні.

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ТРАВНЯ 2017 РОКУ

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» з травня поточного року в Україні підвищено розмір прожиткового мінімуму. Зокрема для осіб, що втратили працездатність, прожитковий мінімум зріс з 1247 до 1312 грн. У зв’язку з цим зросли й розміри мінімальних пенсій та виплат, які визначаються з урахування прожиткового мінімуму.

ПЕРЕХІД З ОДНОГО ВИДУ ПЕНСІЇ НА ІНШИЙ

В Україні право на вибір пенсії передбачено ст. 10 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка свідчить, що особі, яка має право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначають один з цих видів пенсій за її вибором. Виплати ж спеціальних видів пенсій (наукових, військових, пенсій чорнобильцям тощо) регулюються окремими спеціальними законами.