Районна газета

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН РОБОТИ ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН

Протягом 1 кварталу 2018 року до керівництва управління надійшло 109 звернень, в тому числі на особистих прийомах прийнято 69 осіб, на виїзних прийомах - 31 особа, надійшло письмових  звернень 3, з Державної установи «Урядовий контактний центр» - 6. З загальної кількості звернень учасників бойових дій - 1 особа, учасників війни – 1 особа, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 24 особи, інвалідів інших категорій - 7 осіб, «дітей війни» - 9 осіб, інших соціальних категорій громадян – 67 осіб.

АКТУАЛЬНА ТЕМА СЬОГОДЕННЯ – «ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ»

Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ

На численні запити громадян щодо перерахунку пенсій з 1 січня 2018 року, Глухівське об’єднане управління Пенсійного Фонду України повідомляє наступне:

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148 від 03.10.2017 внесено зміни до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які передбачають підвищення мінімального розміру пенсій з 01.01.2018 для 65-річних осіб з тривалим страховим стажем. 

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ “ДІТЕЙ ВІЙНИ”

До управління Пенсійного фонду після публікації в газеті «Неделя» про початок виплат за судовими рішеннями  донарахованих сум пенсій відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» масово звертаються пенсіонери з приводу отримання даних виплат. При цьому значній кількості осіб не потрібно звертатись у зв’язку з тим, що нараховані за судовими рішеннями суми пенсій або вже виплачені пенсіонеру,  або внесені до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою. Тобто, ситуація потребує  роз’яснень.

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН І ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати

На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку.