Районна газета

Перерахунок пенсії за новими стандартами проведено.

Як відомо, Уряд ухвалив рішення про підвищення  пенсій з вересня, а не з грудня, як планувалося раніше.  Пенсії в підвищеному розмірі по Глухівському  регіону в жовтні отримають 11888  пенсіоне­рів або 74%  від загальної чисельності пенсіонерів (16064 чол.).

Потреба  коштів на фінансування пенсій на жовтень збільшилася на 3,6 млн. грн. і становить 25,4 млн. грн. Шановні пенсіонери, в пенсіях, які ви отримаєте в жовтні враховано суми підвищення за вересень та жовтень, відповідно в листопаді буде виплачена пенсія, яка в сумі буде менша за жовтневу. Свої пенсійні кошти пенсіонери отримають за графіком з 4 по 25 число, як і раніше.

Відтепер розмір мінімальної пенси зростає з 949 грн до 1074 грн. Відповідно підвищаться всі складові тих виплат, які розраховують з розміру мінімальної пенсії, а саме: доплати за понаднормативний стаж, надбавки учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасни­кам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тощо.  На 13% збільшиться мінімальна пенсійна виплата в разі втрати годувальника і мінімальна пенсійна виплата. А мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника з числа вій­ськовослужбовців становитиме 2 148 грн. проти 1890грн.

Звертаємо увагу, розмір підвищення для більшості пен­сіонерів буде індивідуальним і залежатиме від стажу та обсягу заробітної плати, з якої його розраховували. Наприклад, якщо пенсіонери мають пенсію, розмір якої вищий за мінімальний (1074 грн.) і в них є понаднормативний стаж, то вони отримають відповідну доплату у вигляді певного відсотка від мінімальної пенсії саме за понаднормативний стаж. Якщо раніше цей відсоток ста­новив 9,49 грн., то нині він зросте до 10,74 грн. за кожен рік понаднормативного стажу. 

 Начальник управління Світлана Козубова