Районна газета

На замітку пенсіонерам, які залучені до роботи у виборчих комісіях.

Сьогодні ми стоїмо напередодні чергових виборів. Для організації та проведення яких утворені виборчі комісії. Праця членів виборчої комісії здійснюється на платній основі згідно чинного законодавства. Тому у багатьох пенсіонерів виникає питання чи впливає на розмір пенсії отримання доходу від участі у виборах.

Статтею 28 Закону України «Про місцеві вибори» ( далі – Закон) визначено, що статус члена Центральної виборчої комісії визначається Законом України «Про Центральну виборчу комісію», статус члена територіальної, дільничної виборчої комісії визначається цим Законом.

Відповідно до частини 12 статті 28 Закону робота членів виборчих комісій (у тому числі пенсіонерів та осіб, які тимчасово не працюють) у день виборів та у дні встановлення підсумків голосування і результатів виборів оплачується у розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Крім того, відповідно до частини 23 статті 27 Закону для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень, передбачених цим Законом, Центральна виборча комісія та територіальні виборчі комісії можуть залучати на підставі цивільно-правових договорів відповідних фахівців, технічних працівників, робота яких оплачується в межах коштів відповідно Державного бюджету України та відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України (а у передбачених цим Законом випадках - за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету) та затвердженого кошторису.

Частиною 15 статті 28 Закону визначено, що оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їхніх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Враховуючи зазначене, немає підстав вважати осіб, які беруть участь у проведенні місцевих виборів, працюючими пенсіонерами за періоди такої участі, тому на них не поширюється обмеження виплати пенсії у період з 01.04.2015 по 31.12.2015, встановлені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213.

Начальник юридичного відділу                                                         О. Бокова