Районна газета

ВЕТЕРАНИ РАЙОНУ ОТРИМАЮТЬ ОДНОРАЗОВУ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ ДО 5 ТРАВНЯ

Як повідомила начальник Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Світлана Козубова, на обліку в управлінні перебуває 1512 ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань (з них по району 894 чол.), з них інвалідів війни та осіб, прирівняних до інвалідів війни – 117 чол. (по району 43  чол.), учасників бойових дій  та осіб, прирівняних до них – 75 чол. (32 чол. по району), учасників війни – 1302 особи (817 по району).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 141 у цьому році одноразова грошова допомога, передбачена законами України «Про статус ветеранів війни, гаранти їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», виплачується до 5 травня в таких розмірах:

інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I      групи — 2975 грн.;

II     групи — 2600 грн.;

III    групи —2310 грн.;

учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, — 920 гр.;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 2975 грн.;

членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 465 грн.;

учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога —170 грн.

В поточному році розмір виплати щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня порівняно з 2015 р. збільшено на 5%.

Виплату цієї одноразової допомоги здійснює Міністерство соціальної політики, перераховуючи кошти на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, які через відділення зв'язку або через установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем одержання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, — за місцем їхнього проживання.