Районна газета

ЩО ЦІКАВИТЬ НАС СЬОГОДНІ?

Рано чи пізно у житті кожного з нас настає своя золота осінь. У рейтингу “найгарячіших” тем, які сьогодні жваво обговорюються в українському суспільстві – «Пенсійна реформа». Реформаторські зміни в пенсійному законодавстві, законодавчі новації бувають не зовсім зрозумілими для пересічних громадян. Для забезпечення відкритості в роботі органів Фонду, поліпшення якості обслуговування, вільного доступу до об'єктивної і своєчасної інформації та адаптації у швидкому і мінливому сучасному світі, для Вас, шановні громадяни, запроваджені дистанційні форми обслуговування громадян. 

На сьогодні громадянин може отримати відповіді на питання пенсійного забезпечення за місцем проживання не відвідуючи управління за допомогою Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Зареєструвавшись на Веб-порталі portal.pfu.gov.ua Ви зробите крок у майбутнє. Передбачено два способи реєстрації: за електронним цифровим підписом (ключ ЕЦП) або за заявою, для цього необхідно особисто відвідати Глухівське об’єднане управління ПФУ Сумської області за адресою: м. Глухів, вул. Києво-Московська, 8. 

Отримати консультацію з пенсійного забезпечення можливо за номерами «гарячої» телефонної лінії, в робочий час. З питань пенсійного забезпечення, застосування норм пенсійного законодавства – 2 24 73. З питань ведення реєстру застрахованих осіб, сплати страхових внесків та інших платежів – 3 26 24.

Громадяни мають право на призначення пенсії за віком після досягнення загальновстановленого віку:  чоловіки  60 років,  жінки — з 55 до 60 років за схемою, встановленою статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Але звертатися можна вже за місяць до досягнення пенсійного віку. Перевірити своє право на призначення пенсії Ви можете за рік до досягнення пенсійного віку, звернувшись до Пенсійного фонду за місцем проживання, завести підготовчу пенсійну справу.

Масштабне реформування в пенсійній сфері розпочалося у 2004 році. Саме з цього часу, до стажу почав зараховуватися лише той період, за який сплачено страхові внески.  Інформацію про трудову діяльність людини починаючи з 01 січня 2004 року отримують з персоніфікованого обліку, спираючись на загальнодержавну базу даних. Отже, законодавством передбачено лише єдиний варіант зарахування до страхового стажу періоду роботи після 01 січня 2004 року — сплату мінімального страхового внеску.

У разі, якщо страховий стаж не досягає мінімально необхідного (15  років), особа взагалі не має права на пенсійне забезпечення.

Отже, замість пенсії у визначений час вони можуть претендувати лише на соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”.

Для того, щоб одержати мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, чоловікам потрібно мати 35 років страхового стажу, а жінкам — 30 років.

На часі пенсійна реформа. Вона торкнеться кожного, як теперішнього пенсіонера так і майбутнього. Уряд пропонує переглянути «осучаснити» пенсії. «Основна ідея запропонованої реформи – проста:  якщо людина чесно працювала все життя, вона має гарантовано отримувати гідну пенсію», зауважив Прем’єр-міністр України В. Гройсман.