Районна газета

ДОДАТКОВИЙ ВИД СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ НА ДІТЕЙ У БАГАТОДІТНИХ СІМ’ЯХ

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» від 13.03.2019 № 250

Відповідно до прийнятої постанови з 1 квітня 2019 року в Україні збільшується допомога багатодітним сім’ям, а саме  на кожну третю і наступну дитину щомісяця  буде виплачуватись допомога в розмірі 1700 гривень до досягнення дитиною  6 років.

Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6 років, держава виплатить на кожну з них по 1700 гривень.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги буде здійснюватися на кожну таку дитину, тобто 1700 гривень на одну та 1700 гривень на другу дитину.

Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Для оформлення допомоги, одному з батьків слід звернутися до управління соціального захисту населення або в сільську (селищну) раду до відповідальної особи з оформлення соціальних допомог, де написати заяву на отримання допомоги.

При собі  потрібно мати оригінал та копію паспорту, ідентифікаційного коду, посвідчення багатодітної сім’ї, без якого оформити допомогу буде неможливо, та свідоцтва про народження дітей.

Виплата допомоги здійснюється через поштове відділення за місцем проживання або банківську установу за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховується допомога при народженні.

Начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення Глухівської РДА Л. М. Володська