Районна газета

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Прийнятою Кабінетом Міністрів України постановою від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (далі – Постанова) встановлено, що з 1 травня 2019 року усім, хто отримує субсидію та немає заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг,  субсидію на наступний період буде перепризначено спеціалістами управління автоматично, тобто без звернень громадян, у готівковій формі.

Повторно з заявою та декларацією у травні мають звернутися:

- орендарі житла;

- внутрішньо переміщені особи;

- домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;

- домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

- якщо у складі домогосподарства або у складі сім”ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

За заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі. При цьому в заяві обов”язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Житлова субсидія в травні місяці  перепризначається за умови відсутності боргу з оплати житлово-комунальних послуг станом на 01.04.2019. При  цьому  не братимуться до уваги незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов. Також не враховуватиметься заборгованість, що виникла у зв”язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

При розрахунку субсидії в травні місяці, тобто розрахунку субсидії на літній період (з травня по 15 жовтня ), враховуватимуться доходи громадян, отримані ними в 3-4 кварталах 2018 року.

Якщо в травні місяці субсидію буде перепризначено на новий період -2019- 2020 роки – у жовтні місяці 2019 року її розмір на опалювальний період 2019-2020 років буде розраховано автоматично. При цьому, враховуватимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Ольга Дудкіна, начальник управління соціального захисту населення Глухівської райдержадміністрації