Районна газета

СУБСИДІЯ НА СТАРТІ

У літній період сім’я не отримувала субсидію, а в минулому зимовому – так. Чи потрібно зараз звертатись в УСЗН для оформлення субсидії?

Якщо субсидія з травня 2019 року не була перепризначена автоматично або не  подавалася заява на призначення субсидії в неопалювальний сезон, то  необхідно звернутися до управління з заявою на призначення субсидії та декларацією про доходи.

За який період будуть враховуватись доходи в зимову субсидію?

Для розрахунку житлової субсидії з жовтня місяця будуть враховані доходи за  I і II квартали поточного календарного року.

Якщо звернення за призначенням житлової субсидії буде не з початку опалювального періоду, то доходи будуть враховуватись за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії (наприклад, якщо звернення буде в грудні, то  будуть  враховані доходи за ІІ і ІІІ квартали поточного року).

Чи залишилось поняття «обов’язковий платіж» і що з ним робити людям? В минулому році його сплачували далеко не всі, чи будуть таким нараховувати субсидію?

Отримувачі житлової субсидії вже не сплачують обов’язкову частку плати.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати  фактично спожиту вартість послуг з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

Які соціальні норми в цьому році по субсидіям на комунальні послуги: газ, електроенергія, вода та площа житла?

 Державою установлена соціальна норма, в межах якої призначається житлова  субсидія послуг з постачання теплової енергії для потреб централізованого або автономного опалення; з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення незалежно від джерела та виду енергії — 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

Також затверджені соціальні нормативи на житлово-комунальні послуги, а саме:

4 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період у разі використання природного газу для індивідуального опалення;

30 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення;

3,6 куб. метри на одну особу на місяць для користування послугами з водопостачання холодної води та водовідведення.

Залежно від типу  будівель соціальні нормативи користування комунальними послугами для розрахунку  розміру витрат електричної енергії, природного газу на потреби опалення  визначається  з урахуванням відповідних корегуючих коефіцієнтів, який для одно-, двоповерхової будівлі становить 1,122, для будівлі три і більше поверхів 0,818.

70 кВт·г на місяць на домогосподарство з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена домогосподарства, але не більше 190 кВт·г - для користування послугами з електропостачання  для домогосподарств, які не обладнані електроплитами;     

або 100 кВт·г для домогосподарств і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена домогосподарства, але не більш як 220 кВт·г на місяць – домогосподарствам не обладнаним стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності газових водонагрівальних приладів.

Для одиноких пенсіонерів у минулому році збільшували норму жилої площі, яка вона в цьому році?

За рішеннями комісії, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов житлова субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, може призначатися на понаднормову площу, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальної норми житла.

Чи враховується плата за пай? А якщо їх декілька, то, взагалі, чи можна подавати на субсидію?

 Наявність земельних  часток паїв не впливає на право отримувати субсидію, проте доходи отримані від здачі їх в оренду – враховуються.

Якщо один з членів сім’ї працює не на повну ставку, який дохід зараховуватиметься йому?

При призначенні житлової субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу буде враховано дохід у розмірі двох  прожиткових мінімумів, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи. У разі призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг(електроенергія, газ природній та інші централізовані послуги) -  трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи. По рішенню комісії тільки сільським жителям району( визначено п.38 Положення про порядок призначення житлових субсидій), на підставі акта обстеження матеріально - побутових умов, можуть бути враховані фактичні доходи.

Якщо, наприклад, син прописаний у батьків, а сам проживає з сімєю у іншому місці. Чи достатньо для оформлення субсидії довідки від уличкома про те, що син дійсно тут з ними не живе, щоб його дохід не враховувався батьку й матері?

 Житлову субсидію за рішенням комісії  на підставі акта обстеження матеріально – побутових умов може бути призначено без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають за місцем реєстрації. Комісія на підставі поданих заявникам  документів, підтверджуючих  фактичне місце проживання, роботи, навчання тощо приймає рішення виходячи з конкретних обставин.

Для забезпечення об’єктивного, неупередженого і всебічного розгляду комісією справи  по суті структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати заявнику подати додаткові документи, які не передбачені  Положенням, але необхідні для прийняття рішення.

Заявник має право самостійно подати додаткові документи навіть у разі, коли структурний підрозділ з питань соціального захисту населення не пропонував подати такі документи для розгляду комісією.

Якщо чоловік та дружина офіційно в шлюбі, але зареєстровані за різними адресами, то як при оформленні субсидії в цьому році нараховуватиметься дохід тому і іншому?

При зверненні за призначенням житлової субсидії за місцем реєстрації чоловіку будуть враховані доходи його дружини, і навпаки. При цьому соціальні норми  будуть враховуватись тільки на зареєстрованих осіб.

Якщо в сімї працездатна особа ніде не працює, чи має право така сімя подавати на субсидію? Який дохід порахують непрацюючому?

Якщо в  працездатної особи відсутні доходи  в періоді за який враховуються доходи під час призначення житлової субсидії та не сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом трьох місяців  субсидія на загальних підставах не призначається. У таких випадках тільки  сільським жителям району (визначеноп.15 Положення про порядок призначення житлових субсидій) субсидія може бути призначена по рішенню комісії на підставі акта обстеження матеріально - побутових умов. У дохід буде враховано два прожиткових мінімуму для працездатних осіб для призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива , а для призначення  житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг - три прожиткових мінімуму для працездатних осіб.

 

-      Хто не має права на субсидію?

 Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях. Але житлова субсидія не призначається , якщо:

1) опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).

При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді:

за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або

ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадків, коли наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за таких осіб).

4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 10 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, а також заборгованості, що виникла у зв’язку з тим, що управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ “Ощадбанк” (його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі).

Відповідна норма не застосовується під час призначення субсидії громадянам на наступний період у разі, коли Мінсоцполітики не забезпечено фінансування житлових субсидій таким громадянам у грошовій формі.

6) громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення;

7) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).