Районна газета

Проведено інвентаризацію земельних паїв

«Провівши інвентаризацію наявних невитребуваних, не успадкованих (не переоформлених) земельних часток (паїв) громадян виявлено, що на території Глухівського району налічується біля 6109 паїв на загальну площу 27880 гектарів, в тому числі ріллі 22920 гектарів», - про це заявив начальник управління Держземагенства у Глухівському районі Сергій Сорока.

Із зазначеної кількості в оренді перебуває 4216 паїв на загальну площу 15971 гектар, в тому числі ріллі 15921 гектар, що складає 69% від загальної кількості земельних часток.

Та існує різниця нарахування орендної плати за використання невитребуваних земельних часток (паїв) за 2011 та 2012 роки. Це пояснюється тим, що права користування земельними ділянками наданими в оренду як невитребувані земельні частки (паї) припиняються в зв’язку з появою спадкоємців та отримання ними документів, що посвідчують права власності та з припиненням дії самих договорів оренди невитребуваних паїв.

Тому щоб сільські, селищні бюджети не втратили кошти за орендну плату, необхідно терміново вирішити питання використання паїв не успадкованих, померлих та вибулих громадян. Сума орендної плати за використання невитребуваних, не успадкованих земельних часток (паїв) становить 7,4 млн. гривень.

Укладання аналогічних договорів та внесення змін до вже існуючих в Укрдержреєстрі неможливо, бо на законодавчому рівні не урегульовано питання реєстрації права держави на земельні ділянки, що передані у власність громадянам – власникам земельних паїв.