Районна газета

МИКОЛА КЛОЧКО: «МИ В БОРГУ ПЕРЕД ГЕРОЯМИ, КОТРІ ЗДОБУЛИ ПЕРЕМОГУ НАД ФАШИЗМОМ І КОТРІ ЗАРАЗ ЗАХИЩАЮТЬ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ»

Про це голова облдержадміністрації сказав на мітингу у Путивлі, присвяченому Дню партизанської слави України

«Ми повинні пам’ятати про героїчний подвиг наших дідів та перемогу, яку вони здобули важкою ціною. І підпільний спротив зіграв не останню роль у наближенні миру. Ми пишаємося, що саме на Сумщині зародився партизанський рух і досяг неабияких результатів, адже партизани робили все для того, щоб підтримати основні військові сили у боротьбі з ворогом, щоб ми з вами жили на нашій, Богом даній, землі», – зазначив керівник області.

З нагоди свята Микола Клочко вручив ветеранам війни Миколі БИВАЛІНУ, Івану СЕМЕНЕНКУ, Марії ФЕДОРЦОВІЙ, Олександру ЮДІНУ та Ользі ЯКУШЕВІЙ відзнаки Президента України – ювілейні медалі «70 років визволення України від фашистських загарбників».

У святковий день Путивльська земля зібрала ветеранів партизанського руху із Буринського, Конотопського, Кролевецького, Глухівського районів, які 70 років тому наводили страх на фашистів, чинили опір окупаційному режиму. Їх залишилося небагато, але вони до сих пір у строю – сивочолі, бадьорі, усміхнені. За традиційним солдатським кулішем ветерани згадували бойові подвиги і побратимів, котрі назавжди знайшли спочинок у лісах Путивльщини.

«Наше покоління пережило багато горя і лиха. Але ми знали, за що боремося. Не за нагороди і не за медалі. Ми захищали свої домівки, свої родини, хотіли мирного життя і зараз хочемо, щоб наші внуки не знали ніякої біди», – сказав Микола КАБАНОВ.