Районна газета

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН ПО ТЕРИТОРІЇ МІСТА ГЛУХОВА ТА ГЛУХІВСЬКОГО РАЙОНУ Є БЕЗПЕЧНИМ

Про це повідомила завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України Марина МАТВІЄНКО на засіданні оперативного штабу з координації роботи у галузі забезпечення законності, правопорядку та обороноздатності у Глухівському районі.

За результатами досліджень харчових продуктів, питної води та об’єктів зовнішнього середовища (вода відкритих водойм, будівельні матеріали, деревина тощо) територія міста Глухова та Глухівського району є радіаційно безпечною.

Радіаційний фон за лютий – 0,11 мкЗв/год.

На території Глухівського району природній радіаційний фон (потужність поглиненої в повітрі дози гама - випромінювання) протягом останніх років складає 0,08-0,12 мкЗв/год, що не перевищує природного фону для території України (0,08-0,16 мкЗв/год).

Радіаційний фон – радіоактивне випромінювання, чия поява на Землі зумовлена дією природних і техногенних джерел, в умовах якого постійно перебуває людина. Життя на Землі виникло й розвивається в умовах радіоактивного опромінення якого неможливо уникнути.

Моніторингові заміри радіаційного фону постійно проводяться в одному і тому ж місці в один і той же час для достовірності результатів. За проведеними замірами потужності поглиненої в повітрі дози гамма-випромінювання вираховується середній показник за місяць.

Рівень у 0,3 мкЗв/год вважається припустимим. Зазвичай у приміщенні радіаційний фон вище, ніж зовні. Звичайний радіаційний фон, який супроводжує людей у повсякденному житті – 0,22 мкЗв/год.