Районна газета

РОЗВИТОК ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ У ГЛУХІВСЬКОМУ РАЙОНІ

Глухівський районний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує роботу в напрямку проведення семінарів, лекцій та бесід в учбових закладах щодо створення сім’ї патронатних вихователів.

Відбувся семінар на тему: «Станьте патронатним вихователем» з педагогічним колективом  Будівельнівського НВК.

Мета семінару передбачала насамперед ознайомити присутніх з основними поняттями та вимогами щодо організації створення сім’ї патронатного вихователя.

З березня 2017 року Уряд запровадив нову форму тимчасового догляду і виховання дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах. Запровадження патронату над дитиною, які перебувають у складних життєвих обставинах та порядок організації діяльності сім'ї патронатного вихователя є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками, до притулків, центрів соціально-психологічної реабілітації та інтернатних закладів.

Також було акцентовано, що це сприятиме поступовому переходу від інституційних форм опіки над дітьми до альтернативних форм догляду і виховання дітей у сімейному середовищі. Постановою, зокрема, затверджено: порядок створення та діяльності сім'ї патронатного вихователя; влаштування, перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя; порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, типовий договір про патронат над дитиною.

Звернутися за більш детальною інформацією можна до Глухівського районного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Після семінару були розповсюджені інформаційно-просвітницькі матеріали (буклети, листівки).