Районна газета

ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА РОЗШИРИЛИ ПОВНОВАЖЕННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Як відзначила голова Глухівської районної державної адміністрації Вікторія СОКОЛ у ході семінару-наради сільських та селищних голів, прийнято ряд змін до чинного законодавства України, які суттєво розширюють повноваження органів місцевого самоврядування в частині земельних відносин.

Зі змінами законодавства присутніх ознайомив начальник відділу юридичного забезпечення, управління персоналом, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи Юрій ІВАХНЕНКО.

Верховною Радою України 10.07.2018 прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», яким внесені зміни до деяких законодавчих актів у т.ч. до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв). І вже починаючи з 01.01.2019, органи місцевого самоврядування наділяються повноваженням розпоряджатися невитребуваними земельними ділянками та невитребуваними земельними частками (паями), що дозволить збільшити надходження до бюджетів сільських та селищних рад.

Начальник відділу у Глухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Сергій СОРОКА зупинився на питанні необхідності проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів  району.