Районна газета

ПРОВЕДЕНО ПОКАЗОВІ НАВЧАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

У рамках проведення тижневика цивільного захисту, який проводиться в освітніх закладах району, відбулися показові навчання цивільного захисту району з організації роботи щодо захисту об'єктів з масовим перебуванням людей від надзвичайних ситуацій на базі Полошківського навчально-виховного комплексу

Метою даного навчання – визначення рівня реального ступеню готовності органів управління, сил цивільного захисту, сільських, селищних рад, керівників навчальних закладів району щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру; підвищення ступеня готовності спеціалізованих служб, формувань цивільного захисту району щодо ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, проведення аварійно-рятувальних робіт; відпрацювання різних способів та прийомів рятування людей.

Відповідно до «Ввідної» – «умовна пожежа» у приміщенні Полошківського навчально-виховного комплексу була проведена евакуація учнів та персоналу школи, відпрацьована схема оповіщення та порядок дій спеціалізованих служб цивільного захисту.

Проведено практичне відпрацювання гасіння пожежі протипожежною ланкою Полошківського навчально-виховного комплексу, гасіння умовної пожежі добровільною пожежною командою с. Полошки, практичне відпрацювання надання першої домедичної допомоги медичною ланкою Полошківського навчально-виховного комплексу, надання медичної допомоги працівниками комунального неприбуткового підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» Глухівської районної ради та Полошківського ФАП, ліквідація пожежі оперативно-рятувальним підрозділом Глухівської ДПРЧ-19 з використанням сучасного пожежного автомобіля КРАЗ.

На завершення учням та всім присутнім було продемонстровано роботу сучасного пожежно-рятувального обладнання, що застосовують у своїй повсякденній роботі працівники Глухівського районного сектору Управління ДСНС України у Сумській області та Глухівської ДПРЧ-19.

Захід викликав неабиякий інтерес з боку присутніх, особливо дітлахів. Коли ще їм в живу доведеться посидіти за кермом пожежного автомобіля, приміряти каску та бойовий костюм рятівника, побачити як працюють такі пристрої, як гідравлічні ножиці, пневматичний домкрат високого тиску, апарат захисту органів дихання та зору на стисненому повітрі та інше.

Голова Глухівської районної державної адміністрації Вікторія СОКОЛ наголосила, що проведення таких навчань є дуже актуальним в умовах сьогодення та відмітила злагоджені та оперативні дії персоналу освітнього закладу з відпрацювання «ввідної», професіональну та чітку роботу служб цивільного захисту, рятувальних підрозділів, які були залучені до проведення навчань.