Районна газета

ДО УВАГИ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ!

Прийнятий ще 7 липня 2011 року Закон «Про Державний земельний кадастр» запровадив створення та функціонування в Україні єдиного реєстру земель

Завдяки цьому всі ділянки, розташовані в межах нашої Держави, повинні бути зібрані воєдино в електронному вигляді на публічній кадастровій карті. Законом передбачено обов’язковість відображення відомостей кадастру в мережі Інтернет у режимі відритого доступу.

Тобто кожний пересічний громадянин має право зайти до публічної кадастрової карти України https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta та ознайомитись з інформацією про ту чи іншу земельну ділянку (кадастровий номер, площа, цільове призначення тощо), за винятком відомостей, вільне поширення яких заборонене законом (це перш за все інформація про власників та користувачів земельних ділянок).

Але на території Глухівського району та Глухівської міської ради Сумської області нараховується біля 23,5 тис. земельних ділянок, відомості про які відсутні в Державному земельному кадастрі.

Тому для систематизації інформації про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчене відповідними державними актами і договорами оренди, відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру необхідно звернутися до будь-якої юридичної особи, що володіє необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі якої працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою або до фізичних осіб - підприємців, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою та замовити обмінні файли на вищевказані земельні ділянки, після чого земельній ділянці буде присвоєний кадастровий номер і вона з’явиться в базі даних Державного земельного кадастру та на публічній кадастровій карті України.

Відділ у Глухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області