Районна газета

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ВИПЛАТИ ТА ДОПОМОГИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Про роботу в умовах карантину проінформувала начальник Глухівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування України Лариса ЗАБАРА у ході апаратної наради при тимчасово виконуючому обов’язки голови райдержадміністрації

Як повідомила Лариса ЗАБАРА, зусилля Фонду направлені на забезпечення застрахованих осіб гарантованими виплатами та допомогами. Фінансування матеріального забезпечення здійснюється у повному обсязі по мірі надходжень від сплати ЄСВ. Затримка фінансування залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду і на сьогодні вона складає 10 робочих днів.

На період карантину призупинено виплату деяких допомог. Змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» призупинено фінансування Фондом одноразової допомоги в разі настання нещасного випадку на виробництві, видатки на забезпечення потерпілих лікарськими засобами та виробами медичного призначення, доглядами і додатковим харчуванням. Визначено, що ці види допомог будуть профінансовані в 30-денний термін після закінчення карантину.

У І кварталі 2020 року в Глухівському відділенні Фонду соціального страхування на обліку перебувало 3154 особи, з них юридичних осіб – 1083, фізичних осіб – 2070. З початку 2020 року здійснено страхових виплат 129 потерпілим в разі часткової чи повної страти працездатності та 11 особам, які втратили годувальника. Витрати на щомісячні страхові виплати в разі часткової або повної втрати працездатності склали майже 1,1 млн. гривень.