Районна газета

МИХАЙЛО ФЕДОРОВ: ЦИФРОВІЗАЦІЯ ПОСПРИЯЄ СТВОРЕННЮ НАЙЗРУЧНІШОЇ КРАЇНИ У СВІТІ

Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2021 рік. На цифровізацію України у бюджеті на 2021 рік виділено 1 789 314 тис. грн

«Цифровізація – ефективно. Ми це довели за трохи більше ніж рік існування Міністерства. Це найвигідніша інвестиція для України, яка сприятиме створенню найзручнішої країни у світі. Завдяки схваленню бюджету ми впевнені, що прискоримо побудову найзручнішої у світі держави», – коментує схвалення державного бюджету Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації Михайло ФЕДОРОВ.

У наступному році Міністерство цифрової трансформації продовжить переводити державні послуги в онлайн, налагоджувати роботу державних реєстрів, покривати країну доступом до високошвидкісного інтернету, створювати спеціальний правовий режим для IT, розвивати електронні довірчі послуги тощо.

340 млн гривень буде спрямовано на:

- розвиток мобільного застосунку та порталу Дія. Мінцифри планує оцифрувати 200 найпопулярніших державних послуг для громадян та бізнесу.

- розвиток базових державних реєстрів. Планується створення єдиної реєстрової платформи та запуск повноцінного реєстру народонаселення, модернізація та наповнення державного реєстру речових прав, реєстру об’єктів нерухомості, реєстру адрес.

-  запуск спеціального правового режиму Дія Сity, що планується на першу половину 2021 року та здатен у короткі терміни збільшити частку IT у ВВП країни майже вдвічі.

- розвиток електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації. Серед іншого, Мінцифри запроваджує короткостроковий кваліфікований електронний підпис Смарт Дія у мобільний застосунок – так державні послуги будуть доступні онлайн навіть зі смартфонів.

- розвиток національної освітньої платформи Дія.Цифрова освіта та запуск нових освітніх курсів, які допоможуть навчити 6 млн українців цифровим навичкам.

- розвиток електронного документообігу у державних органах та системи електронної взаємодії Трембіта. Це дозволить зменшити бюрократичні процедури та зекономити кошти і час на надання послуг.

- відкриття пріоритетних наборів даних, що мають потужний антикорупційний та економічний ефект.

Крім того, 500 млн гривень у бюджеті закладено на підключення до швидкісного фіксованого інтернету близько 6 тисяч соціальних об’єктів у селах.

Ще 602 млн гривень піде на Національну програму з інформатизації. Будуть реалізуватися проекти цифрової трансформації у сферах охорони здоров’я та соціального захисту, освіти, містобудування, екології тощо.

Мінцифри також продовжить розвивати сферу адміністративних послуг. На розширення мережі ЦНАП передбачено 231 млн гривень Метою Міністерства є доступний ЦНАП з якісними послугами у кожній територіальній громаді.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/mihajlo-fedorov-cifrovizaciya-pospriyaye-stvorennyu-najzruchnishoyi-krayini-u-sviti