Районна газета

ЧЛЕНИ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОБГОВОРЕННІ РЕФОРМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Проведення реформи місцевого самоврядування на території району було винесено на громадське обговорення за участю членів громадської ради,  членів колегії Глухівської районної державної адміністрації, президії Глухівської районної ради, сільських голів, керівників сільськогосподарських підприємств району.

Виступаючи перед присутніми, голова Глухівської районної державної адміністрації Надія Артеменко відзначила, що до питання реформ необхідно підходити виважено, обдумано, свідомо і толерантно, враховуючи інфраструктурні, кадрові ресурси територіальних громад, інтереси жителів.

В області розпочаті роботи з впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування.  Створено Офіс реформ, який займається проведенням роз’яснювальної роботи, організацією семінарів, виїзних зустрічей, аналізом пропозицій громадськості.

Надія Артеменко відзначила, що об’єднання територіальних громад – це вимога часу. Вже внесені зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, якими здійснено перший етап бюджетної децентралізації. У разі об’єднання громади наділяються повноваженнями та ресурсами, як у міст обласного значення. Об’єднана громада одержує додаткові фінансові та майнові ресурси – 60% податку на доходи фізичних осіб, 100% єдиного податку та податку  на прибуток підприємств, державні субвенції (медична, освітня), право розпоряджатися землями на території об’єднаної громади, встановлювати ставки та пільги по платі на землю не тільки в межах, а й за межами населених пунктів.

Об’єднання громад має здійснюватись відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад, враховуючи фінансове забезпечення територіальних одиниць, історичні географічні особливості та ін.

На першому етапі готується Перспективний план формування територій громад області. Надія Артеменко представила географічну частину (мапу), яка відображає межі нових спроможних територіальних громад Глухівського району, їх потенційні центри.

Всі присутні взяли активну участь в обговоренні. Привільський та Білокопитівський сільський голови висловили своє бачення розвитку сіл при об’єднанні громад, окреслили «плюси» та «мінуси», які на їх думку, отримують громади в разі об’єднання з іншими територіальними громадами Глухівського району або приєднання до міста Глухова.

Депутат районної ради Сергій Мінаков виступив з занепокоєнням щодо збереження мережі навчальних закладів на території району, наголосив на недопущенні закриття шкіл.

На належному наданні послуг населенню при об’єднанні громад, незалежно від віддаленості населеного пункту, акцентував увагу присутніх і депутат районної ради Микола Васько.

Своїм баченням щодо об’єднання громад з «прив’язуванням»  до сільськогосподарських підприємств, які працюють на їх території, поділився з присутніми депутат районної ради Микола Кобзарьов. На його думку, це мотивується тим, що вирішення соціальних та економічних питань  пов’язано між собою.  

Директор ТОВ «Велетень» Надія Вайло відзначила незворотність процесу об’єднання громад. «При цьому жителі повинні обговорити це питання і самі визначитися, прийняти свідоме рішення щодо об’єднання з тією чи іншою територіальною громадою», - сказала Надія Вайло.

Свої зауваження та пропозиції висловив голова районної ради Володимир Цюкало.

Особливе занепокоєння серед присутніх викликало і питання збереження Глухівського району як адміністративної одиниці, недопущення його розірвання на частини. Представники сільських громад, громадськості, депутати висловили спільну думку, що Глухівщина повинна бути історико-культурним центром півночі нашого регіону.