Районна газета

ГОРИТЬ СУХА ТРАВА І НЕ ТІЛЬКИ

Останнім часом на території м. Глухів та Глухівського району почастішали випадки спалювання сухої рослинності, як у своєму господарстві, так і на відкритій місцевості.

Яскравим прикладом, до чого може привести неконтрольоване спалювання сухої рослинності, стала пожежа, яка виникла 18 березня 2015 року по вулиці Некрасове  м. Глухів.

Зі слів свідків, вдень господарка одного з будинків вирішила прибратися у себе на городі та запалила зібрану суху рослинність, також підпалила суху траву на межі  з сусідським городом. При цьому слід зазначити, що вона зовсім не контролювала процес горіння. Як результат, вогонь підійшов до сусідського сараю, де було багато сухого чагарнику. Загорівся сам сарай, від сараю вогонь перекинувся на веранду житлового будинку. Пожежників викликали, коли горів вже сарай, тому житловий будинок вдалося врятувати.

Також в кооперативі «Берізка» 11 та 17 березня цього року згоріли два садових будиночка також з причини горіння сухої трави.

Насамперед дивує халатність та безвідповідальність населення: всі бачили, що горить, а викликали пожежну охорону, коли зайнявся сарай.

Пам’ятайте, що завжди краще не допустити розповсюдження вогню, ніж чекати, коли все це призведе до великих майнових втрат. Самі продукти горіння шкодять вашому здоров’ю! Також хочеться нагадати, що навіть за ненавмисне пошкодження або знищення чужого майна може буди адміністративна та кримінальна відповідальність згідно чинного законодавства.

Пожежники рекомендують населенню, щоб бути спокійним за своє господарство, дачу, приберіть від житлового будинку та сараю суху рослинність на безпечну відстань, щоб запобігти лиху.

Коли ви бачите, що десь відбувається неконтрольоване горіння, не будьте байдужими, допоможіть один одному.

Інспектор ДПРЧ-19 Управління ДСНС України у Сумській області М.П. Гончаров