Районна газета

БУДЬТЕ УВАЖНІ

У літній період для ДСНС України особливо актуальним є питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь.

З початку 2015 року в Україні кількість пожеж у природних екосистемах зросла на 29 %, а площа пройдена вогнем збільшилася на 4 тис. га. Також  значно зросла кількість пожеж у лісових масивах та на торфовищах.  В Глухівському районі в поточному році виникло 56 пожеж.

Основними причинами такого роду пожеж є випалювання сухої рослинності, порушення правил пожежної безпеки та недотримання заходів пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських угідь та відвідування лісових масивів.

Глухівський районний сектор Управління ДСНС України у Сумській області вживає всіх можливих заходів задля попередження у екосистемах. Проте кардинально ситуацію можливо змінити тільки шляхом підвищення відповідальності власників земельних ділянок і лісокористувачів за протипожежний стан територій.

Також хочеться в котрий раз звернутися до населення. Будьте дуже обережні: не підпалюйте лісову підстілку, не розпалюйте вогнище в місцях торхосховищ, особливо утримуйтесь від спалювання сміття та залишків рослинності у приватному житловому секторі. Як що ви бачите, що десь загорілася суха трава чи розпочинається пожежа будь ласка  не проходьте мимо, загасіть вогонь, покличте на допомогу людей, подзвоніть 101. Своїми діями ви можливо збережете комусь життя, красу нашої природи.

В більшій кількості причинами пожеж є необережне поводження з вогнем. Люди не думають, яке лихо може принести вогонь. При знаходженні в суху пору в пожежонебезпечних місцях слід бути особливо обережними при поводженні з вогнем:

- очищати місце призначене для вогнища від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, хоча краще утриматися від розпалювання вогнища;

- не розкладати вогнище поблизу звисаючих крон дерев, у хвойних молодняках, серед сухого очерету, на торфовищах тощо;

- не залишати вогнище без нагляду;

- не залишати місць відпочинку не впевнившись, що вогнище загашено; 

- не слід запалювати суху траву та очерет на відкритій території;

- при курінні викинувши недопалок не забувайте загасити його.

Глухівський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області дуже сподівається, що мешканці нашого району дуже порядні і завжди прийдуть на допомогу, бо у кожного може бути біда. Давайте зробимо виклик ВОГНЮ і недопустимо пожеж в нашому рідному краю.

 Інспектор ДПРЧ -19 Управління ДСНС України у Сумській області Гончаров М.П.