Районна газета

В Глухівському районі тривають жнива

В Глухівському районі тривають жнива – цей період характеризується значною небезпекою виникнення пожеж на хлібних ланах адже цьому сприяють: суха, спекотна погода, наявність на полях автомобільної та хлібозбиральної техніки, як завжди існує небезпека і з боку людини адже людська недбалість та безвідповідальність можуть призвести до загорань хлібних ланів. 

Тож, аби не допустити пожеж хліба, рятувальники щодня перевіряють місця збирання та зберігання врожаю зернових культур

Особливу увагу співробітники Глухівського районного сектору Управління ДСНС України у Сумській області звертають на виконання аграріями правил пожежної безпеки. Серед протипожежних заходів, які передбачаються нормами, -  обкошування та оборювання хлібних масивів, встановлення поблизу ланів попереджувальних знаків про заборону паління і користування відкритим вогнем. Особлива увага приділяється технічному стану та експлуатації машин та агрегатів, які задіяні на жнивах. У першу чергу це стосується наявності вогнегасників та іскрогасників. Велике значення має і обов’язкове чергування протипожежної ланки, до якої можуть бути залучені не лише пожежні автомобілі а й пристосована до гасіння пожеж техніка.

Цього разу рейдова перевірка завітала до сільськогосподарського товариства ТОВ «Еліфібр» с. Перемога. Приємно, що аграрії проявили солідарність із рятувальниками у питанні збереження врожаю від вогню. Продумана профілактична робота (в тому числі і обкошування та оборювання полів) забезпечила відмінний захист від пожеж протягом кількох останніх років.

Пожеж на полях, звісно, вдається уникнути завдяки планомірній профілактичній роботі, адже значну частину часу рятувальники витрачають на роз’яснення, та профілактичні бесіди із хліборобами та сільгоспвиробниками. Особливе занепокоєння викликають можливі випадки випалювання стерні та спалювання пожнивних залишків. Зрідка трапляються і випадки підпалів тому, прагнучи зберегти врожай, деякі хлібороби навіть встановлюють цілодобове чергування на полях.

Пожежі набагато легше запобігти, ніж потім ліквідовувати її наслідки, коли за кілька хвилин знищується велика та тривала праця десятків людей, а господарство несе фінансові збитки.

Робота з підготовки до жнивного періоду зазвичай розпочинається ще навесні. До початку жнив усі сільськогосподарські товариства мають усунути наявні недоліки – замінити несертифіковані вогнегасники, здійснити вогнезахист конструктивних елементів, організувати цілодобове чергування  поблизу жнивних полів членів добровільної пожежної охорони, місцевих та відомчих пожежних команд. Практично усі проблемні питання нині вирішені, тож нам лишається виконувати наглядову, інформаційну та координаційну роботу.

Інспектор ДПРЧ 19 м. Глухів Гончаров М.П.