Районна газета

Глухівський район: рятувальники застерігають громадян щодо дотримання вимог пожежної безпеки у екосистемах

Незважаючи на деяке зменшення температурного режиму, залишається небезпека виникнення пожеж в лісах, на відкритих територіях та в інших природних екосистемах. Основний фактор яких - людський, а саме необережність з вогнем та недотримання правил пожежної безпеки

Щоб попередити такі випадки працівники Глухівського районного сектора Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області проводять роз’яснювальну роботу серед населення. Зокрема, 21-22 серпня, поблизу м.Глухів, рятувальники разом з лісівниками здійснили рейди на території Глухівського лісництва в урочищі «Борок». Дана місцевість користується популярністю серед мешканців та гостей райцентру.

З громадянами провели профілактичні бесіди щодо необхідності неухильного дотримання вимог безпеки під час перебування в екосистемах та роздали тематичні пам’ятки. Учасники рейдової бригади наголосили, що в даний пожежонебезпечний період забороняється: розведення багать у лісових масивах, в’їзд до них транспорту, паління. А за умов надзвичайної пожежної небезпеки (5 класу), передбачається введення заборони на відвідування населенням хвойних насаджень. Порушення даних вимог тягне за собою адміністративну, а в деяких випадках, і кримінальну відповідальність, та відшкодування винуватцями завданих збитків.

Відпочиваючих ознайомили з порядком дій під час пожеж та інших надзвичайних подій. Так, при виявленні невеликого загоряння трави або тліючої лісової підстилки, необхідно спробувати загасити загоряння самотужки водою, гілками листяних порід дерев, ґрунтом або піском. Обов’язково почекати і переконатися, що вогонь не розгориться знову. Якщо пожежа досить значна, треба негайно телефонувати до Служби порятунку за номером «101».

Рятувальники звертаються до свідомості громадян: із розумінням поставтеся до вимушених заборонних заходів та будьте відповідальними у дотриманні вимог пожежної безпеки. Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти навколишнє середовище від руйнівної сили вогню!