Районна газета

КРАЩЕ ЗАПОБІГТИ

Працівниками Глухівського районного сектору Управління ДСНС України у Сумській області було проведено інструктаж щодо забезпечення пожежної безпеки під час організації і проведення новорічних свят та масових заходів з відповідальними особами об’єктів, підвідомчих управлінню культури району.

У багатьох закладах культури з початку грудня розпочинається проведення концертних програм як для дорослих, так і для дітей. Тож актуальним постає саме питання забезпечення пожежної безпеки на цих об`єктах. Фахівцями ДСНС було звернуто увагу саме на дотримання вимог до приміщень, їх облаштування первинними засобами пожежогасіння, недопущення використання сумнівної якості гірлянд, експлуатації кабелів та подовжувачів з пошкодженою ізоляцією, експлуатацію несправних розеток, відгалужувальних та з’єднувальних коробок, вимикачів та інших електроприборів тощо. Окрему увагу було звернуто на порушення вимог пожежної безпеки, що перешкоджають евакуації людей та гасінню пожеж, а також справність засобів зв’язку, пожежної автоматики та сигналізації.

Слід зупинитися на характерних порушеннях правил безпеки, що можуть ускладнити  гасіння пожежі та призвести до травмування людей, а саме: електрообладнання виконано невідповідно вимогам норм, об’єкти не обладнано системами автоматичної пожежної сигналізації, системи протипожежного водопостачання утримуються з порушеннями тощо.

         У рамках заходу рятувальники нагадали також слухачам правила пожежної безпеки в побуті, питання безпеки життєдіяльності, правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, піротехнічними засобами. 

У діалозі представники управління культури отримати важливу та вичерпну інформацію від рятувальників. 

У разі відповідального підходу керівників об’єктів до забезпечення пожежної безпеки під час підготовки та проведення новорічних та різдвяних свят останні пройдуть безпечно.

Інспектор ДПРЧ 19 Управління ДСНС України у Сумській області Гончаров М.П.