Районна газета

ПЕРША ПОЖЕЖА В ЛАЗНІ!

29.11.2015 року близько 18 годині 30 хвилин у м. Глухів по вул. Франка виникла пожежа в приватній лазні. Лазня була прибудована до житлового будинку в притулок. Завдяки швидкому реагуванню працівників ДПРЧ19 будинок не постраждав, пошкоджено було вогнем тільки дах лазні. Причиною пожежі стало неправильне влаштування та несправність нагрівальної печі.

З початком холодів в Глухівському районі кожен рік виникають пожежі саме в приватних лазнях житлового сектору з цієї ж причини в загалом.

Глухівський районний сектор Управління ДСНС України у Сумській області нагадує, що печі і димоходи необхідно прочистити, відремонтувати і побілити вапняним або глиняним розчином, щоб на білому фоні можна було помітити тріщини, які стають чорними внаслідок проходження через них диму. Піч, димова труба в місцях з'єднання з дерев'яними горищними або міжповерховими перекриттями повинні мати потовщення цегельної кладки - оброблення. Не слід забувати і про потовщення стінок печі.

Надзвичайно небезпечно залишати розтоплені печі без нагляду або на догляд малолітніх дітей. Не можна застосовувати для розтоплення печей горючі і легкозаймисті рідини.

Будь-яка піч повинна мати самостійний фундамент і не примикати всією площиною однієї зі стінок до дерев'яних конструкцій. Потрібно залишати між ними повітряний проміжок.

На дерев’яній підлозі перед топкою необхідно прибити металевий лист, розмірами не менш 50 на 70 см.

Щоб не допускати перегріву печі рекомендується топити її 2-3 рази на день і не довше, ніж по півтори години.

За 3 години до сну топити піч потрібно припинити.

Щоб уникнути утворення тріщин в кладці, потрібно періодично прочищати димохід від сажі, яка накопичується у ньому, залучайте для цього спеціалістів.

Не сушіть на печі речі і сирі дрова. Стежте за тим, щоб меблі, фіранки знаходилися не менше ніж за півметра від масиву печі.

У жодному разі не можна топити піч дровами, які по довжині довші за топковий отвір.

У місцях, де горючі та важкогорючі конструкції будинків (стіни, перегородки, перекриття, балки) примикають до печей і димохідних труб, необхідно передбачити оброблення вогнезахисними матеріами.

Інспектор ДПРЧ 19 Управління ДСНС України у Сумській області Гончаров М.П.