Районна газета

НОВОРІЧНІ СВЯТА НЕ ЗАВЖДИ ПРИНОСЯТЬ РАДІСТЬ!

На новорічні свята прийшли морози, із-за чого рятівникам доводиться частіше виїжджати на пожежі.

Все почалося з 31.12.2015 року зранку було повідомлення про загорання в житловому будинку по вул. Чапаєва м. Глухів. Горів житловий будинок. Внаслідок пожежі було пошкоджено перекриття та дах навколо димаря. Причиною стала несправність пічного опалення.

03.01.2016 року повідомлення про пожежу було о 15 годин 38 хвилин. Пожежа була в літній кухні під одним дахом з гаражем в с. Баничі. Внаслідок пожежі знищено дах по всій площі. Причиною пожежі стала також несправність пічного опалення в літній кухні.

Зранку 04.01.2016 року було повідомлення про пожежу в житловому будинку с. Будищі. Внаслідок пожежі було виявлено труп чоловіка 1977 року народження, господаря будинку. Знищено диван та стіна біля нього. Зі слів сусідів господар постійно зловживав спиртними напоями. Припустима причина пожежі - це куріння в нетверезому стані господаря будинку.

         Співробітниками Глухівського районного сектору Управління ДСНС України у Сумській області напередодні новорічних свят були проведені рейди по роз’яснювальній роботі, щодо пожеж. Особлива увага приділялась питанням справності пічного опалення та недопущення куріння в нетверезому стані. Проблемні матеріали подавалися в ЗМІ. Але незважаючи на це, населення нехтує правилами пожежної безпеки, вважаючи, що з ними такого не трапиться.

         Вкотре на вищевказаних прикладах нагадуємо, що печі і димоходи необхідно прочистити, відремонтувати і побілити вапняним або глиняним розчином, щоб на білому фоні можна було помітити тріщини, які стають чорними внаслідок проходження через них диму. Піч, димова труба в місцях з'єднання з дерев'яними горищними або міжповерховими перекриттями повинні мати потовщення цегельної кладки - оброблення. Не слід забувати і про потовщення стінок печі. Надзвичайно небезпечно залишати розтоплені печі без нагляду або на догляд малолітніх дітей. Не можна застосовувати для розтоплення печей горючі і легкозаймисті рідини. Будь-яка піч повинна мати самостійний фундамент і не примикати всією площиною однієї зі стінок до дерев'яних конструкцій. Потрібно залишати між ними повітряний проміжок.

На дерев’яній підлозі перед топкою необхідно прибити металевий лист, розмірами не менш 50 на 70 см. Щоб не допускати перегріву печі рекомендується топити її 2-3 рази на день і не довше, ніж по півтори години.

За 3 години до сну топити піч потрібно припинити. Щоб уникнути утворення тріщин в кладці, потрібно періодично прочищати димохід від сажі, яка накопичується у ньому, залучайте для цього спеціалістів. Не сушіть на печі речі і сирі дрова. Стежте за тим, щоб меблі, фіранки знаходилися не менше ніж за півметра від масиву печі. У жодному разі не можна топити піч дровами, які по довжині довші за топковий отвір. У місцях, де горючі та важкогорючі конструкції будинків (стіни, перегородки, перекриття, балки) примикають до печей і димохідних труб, необхідно передбачити оброблення вогнезахисними матеріами.

Ніколи не куріть в приміщенні, особливо в нетверезому стані.

Інспектор ДПРЧ 19 Управління ДСНС України у Сумській областіГончаров М.П.