Районна газета

НЕБЕЗПЕКА ПРИ СПАЛЮВАНІ СУХОЇ ТРАВИ

Питання щодо забезпечення протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2017 року розглянуто на черговому засіданні районної комісії з питань ТЕБ та НС.

Щорічно, з приходом весни, на полях на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні “фронти”, які знищують на своєму шляху все живе. У вогні гинуть корисні комахи, які зимують у верхніх шарах ґрунту, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.

Шкода від спалювання листя і сухої трави украй небезпечна. До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Спалювання листя та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. 

За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються до ґрунту. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав'янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. Знищення природної листяної підстилки мінімум вдвічі збільшує промерзання ґрунту. 

При спалюванні трави на присадибних ділянках або торішньої стерні на фермерських полях, вдовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, і навіть житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об'єктів. 

За результатами обговорювання даного питання районною комісією з питань ТЕБ та НС були дані певні доручення сільськогосподарської та лісової галузі району, щодо створення протипожежних формувань, запасу паливо-мастильних матеріалів, вжиття інших заходів, щодо запобіганню пожежам у екосистемі району.

Глухівська районна державна адміністрація звертається до мешканців району з проханням не випалювати залишки сільськогосподарських культур, іншої трави у пожежонебезпечний період.

Якщо ви помітили горіння сухої трави - спробуйте самотужки його ліквідувати. У випадках значного поширення пожежі - негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.